Skocz do zawartości
trakos

Coś Taniego?

Polecane posty

Cześć, to mój pierwszy post tutaj i mam nadzieję że nie obrazicie się na kolejny post w rodzaju "co kupić za...". Przez ostatnie pół roku miałem własne dwa dedyki. I tu pojawia się problemik, bo fajnie się miało przy okazji trochę miejsca dla siebie z tego 1TB :lol:

Teraz chce coś taniego, jako konto tylko dla siebie. Początkowo myślałem o shellu ale z reguły ich jakość pozostawia wiele do życzenia i rzadko gdzie można dostać własne ip (oczywiście jakby ktoś znał coś wyrywającego się poza ten schemat to też będe wdzięczny). No i to jednak nie root! :-]

Dlatego pomyślałem sobie o vps - tylko teraz pojawia się mój problem. Szukam czegoś w miarę taniego, koło 50zł (ew. wzwyż do 100paru to kogoś poszukam do złożenia się ale im taniej tym lepiej w sumie:) ) z może niewielką mocą operacyjną ale żeby było trochę miejsca na jakieś backupy itd. Z tego co jak na razie zauważyłem czytając Wasze opinie to są ogromne przepaści cenowe i jakościowe w różnych ofertach i trzeba uważnie patrzeć gdzie można kupić tanio i dobrze :P

Póki co upatrzyłem sobie hosteurope.de i jego vps-y, ale bardziej pasowałoby mi coś w podobnej cenie ale z wiekszą quotą.

Z tego co jak na razie sobie wymyśliłem to będe tego używać do: backup, niewielka stronka (wiadomo, nic komercyjnego), zapewne irca (przydałoby sie ip własne dlatego m.in.), teamspeak i fajnie by było gdyby dało radę postawić na tym niewielki serwerek do np EnemyTerritory od czasu do czasu. Wiem że liczę na dużo za minimalny budżet ale nie zależy mi aż tak na jakiś rewelacyjnej profesjonalności, bo i tak to tylko prywatne (nie przesadzajmy tylko w 2. stronę :-) )

Ech... i jak zwykle potwornie się rozpisałem. Liczę na wasze odpowiedzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja akurat proponuję promocję: quotax3, zapraszam do zapoznania się z proozycją:

http://www.sisco.com.pl/promo-przestrzen.html

Na pewno jakościowo rozwiązanie jest bardzo dobre:

Firmowy IBMx336, 4 GB RAM, 2x Xeon 3.2 GHz,dyski SCSI

moge zresztą udostepnić do testowania, zapraszam do kontaktu mailem: artur.pajkert@wp.pl

(serwer we Wrocławiu, łącza od ATM i TKTelekom, zapraszam do zapingowania np. mega.sisco.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Co do sisco i provps to jednak polskie vps-y ciągle są dużo droższe, a łącze i tak mam na tyle słabe (neo512) że nie ma dla mnie różnicy pomiędzy serwerem PL a DE z dobrym łączem z TPnetem, więc obu panom dziękuje, ale nie skorzystam.

Zainteresowała mnie natomiast oferta vps4less.de, ale mam trochę wątpliwości. Póki co wysłałem im maila. Na stronie niby są dane firmy, ale czy weryfikowalne to nie wiem. Na necie o dziwo są pozytywne opinie , a negatywnych jakoś nie znalazłem. Tyle że jednak te posty z linkami bezpośrednio do panelu są dziwne lekko, tyle już istnieją i wciąż strony nie mają... No ale jak nikt nie słyszał o żadnych przekrętach czy oversellingu to chyba jednak zaryzykuję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Czy aktywacja vps4less jest darmowa? I takze nie moge znalezc nic na temat d?ugosci umowy, interesowa?aby mnie jednomiesi?czna. Nie wie nikt, czy tak mozna :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie tam nie martwil ceną i brał bym w provps( tu masz 2 ip jedno na enemy territory a drugie na irac) ale niechcesz no cóz twój wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym sie tam nie martwil ceną i brał bym w provps( tu masz 2 ip jedno na enemy territory a drugie na irac) ale niechcesz no cóz twój wybór

 

A po co mi oddzielne ip do dwóch różnych rzeczy...? Przecież nawet domyślne porty się nie pokrywają... chyba żeby różne revDNSy zrobić, ale to jeszcze nie powód żeby 30zł/miech dopłacać, a poza tym na vps4less chyba też się dało dokupić wciąż płacąc mniej niż na provps... oczywiście nie mówię, że provps w ogóle nie jest w niczym lepszy, ale w każdym razie nie na tyle żeby się na niego decydować - no i troszeczkę niefortunny argument przytoczyłeś.

 

Hm... Czy aktywacja vps4less jest darmowa? I takze nie moge znalezc nic na temat d?ugosci umowy, interesowa?aby mnie jednomiesi?czna. Nie wie nikt, czy tak mozna :P ?

 

Co do vps4less to z tego co zauważyłem ich główna oferta jest prezentowana na oryginalnym webhostingtalk(.com) np. tu . Z tego wynika że miesięczna i bez opłaty instalacyjnej. BTW z tego też wynika, że liczą VAT, co sugeruje że jednak działają w pełni legalnie - tylko nieco niechlujnie ;-) BTW to niby wciąż mój faworyt, ale zaczynam się niepokoić bo nie dostałem jeszcze odp na maila - wolę nie myśleć jak u nich z supportem, skoro nawet nowych klientów zlewają (albo z angielskim nie bardzo?)

 

 

Co do netdirekt.de - całkiem ciekawa oferta, i troszeczkę wiarygodniejsza od vps4less. Wiadomo coś o RAMie i procku? Z tego co oni napisali (100%) wynika tyle, że mieszczą się w zakresie od 0 do nieskończoności... :-) I swoją drogą jak mam to rozumieć - po co vServer (czyli vps na nasz jak rozumiem) jeżeli dają potem 100% systemu...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a wyslij maila do supportu provps.pl tam masz odpowiedz szybko i sprawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)Co do netdirekt.de - całkiem ciekawa oferta, i troszeczkę wiarygodniejsza od vps4less. Wiadomo coś o RAMie i procku? Z tego co oni napisali (100%) wynika tyle, że mieszczą się w zakresie od 0 do nieskończoności... :-) I swoją drogą jak mam to rozumieć - po co vServer (czyli vps na nasz jak rozumiem) jeżeli dają potem 100% systemu...?

 

Juz kiedys zadawalem tutaj takie pytanie i dostalem odpowiedź, że kto pierwszy ten lepszy :P

A vps pewnie tylko po to, by transfer podzielić, bo chyba nie ma sensu sprzedawac dedyki za 5euro z parametrami p2 350mhz 64ramu i 50gb/miesiac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×