Skocz do zawartości
greg322

Dedyk, Vps, Shared? Poradźcie!

Polecane posty

Cześć

 

Nosze sie z zamiarem wystartowania kilku serwisow, jednak wszystkie one beda mialy wspolna ceche: beda dosc intensywnie korzystac z duzych baz danych, podejrzewam ze MySQL, ale byc moze wybiore PostgreSQL - jeszcze nie wiem. Poszukuje w zwiazku z tym jakiegos miejsca dla mnie... Oto moje wymagania:

 

- poczatkowo transfer bedzie nieduzy, ale docelowo mysle ze 250-300 GB/miesiecznie i ku tej opcji bym sie sklanial; chcialbym uniknac przenoszenia sie co chwile na wyzszy plan, inny serwer, doplacania, itp. a przede wszystkim - chce miec ten komfort psychiczny, ze nie bede musial z dnia na dzien sprzedac samochodu zeby zaplacic za spalone GB, wiec musi byc troche zapasu :P

 

- php5, must be!

 

- nie obraze sie za mod_rewrite, gd i imagemagick

 

- dodatkowo mysql i/lub postgre bez limitu ilosci baz; idealny uklad to taki, gdzie mam przydzielona pewna ilosc miejsca na dysku i w ramach tej powierzchni moge sobie zrobic nawet i 999 baz

 

- jesli juz mowimy o powierzchni, to mysle ze 1 GB w zupelnosci wystarczy, ze sporym zapasem (na pliki + 3-5 emaili + na bazy danych!)

 

- najwazniejsze: miejscówka musi byc w 100% managed; ja sie na administrowaniu nie znam, ani nie znam tez nikogo kto sie wystarczajaco dobrze zna; wole, zeby moj provider zalatal za mnie dziury i robil niezbedne aktualizacje, a w razie potrzeby to on doinstaluje mi na serwerze jakas funkcje

 

- codzienny backup baz danych, ale taki realny, bo slyszalem juz o takiej jednej firmie co chwalila sie codziennym backupem, a jak kumplowi jakis osiol wlamal sie na serwer i wszystko skasowal, to sie nagle okazalo ze ich backup to chwyt reklamowy; w ostatecznosci moze to sie odbywac tak, ze backup bede sobie robil sam klikajac cos w panelu i sciagajac plik na dysk (bo sciagac go i tak bede codziennie)

 

- jesli juz mowimy o panelu, to jakis panel by sie przydal... najmniej lubie cPanel, najbardziej Pleska, ale nie upieram sie przy zadnym z nich; fantastiko i inne bajery rowery sa mi zupelnie zbedne; musze miec mozliwosc stworzenia samemu skrzynki mailowej, konta ftp na chwile dla kogos, dodania domeny, i takie tam glupoty

 

- serwer z duzym uptime - taki co ma 90% mnie nie interesuje

 

- dzialajacy support (po polsku, lub po angielsku, inne jezyki nie wchodza w gre), to drugie co jest dla mnie najwazniejsze; jesli juz cos sie popsuje, to musze miec kogo opieprzyc i pogonic do roboty :D i to najlepiej zeby wszystko odbylo sie w miare sprawnie... wiadomo, ze w boze narodzenie i sylwestra jestem w stanie odpuscic, ale w normalne, nieswiateczne dni chcialbym aby ktos mogl w miare szybko zareagowac i chociaz poinformowac mnie co sie dzieje i kiedy bedzie naprawione

 

- jesli bylaby mozliwosc podpiecia certyfikatu Thawte SSL (w przyszlosci) oraz cron - to skakalbym z radosci :)

 

Wydawaloby sie wiec, ze moje wymagania wcale nie sa takie wygorowane... A jednak, sporo firm nie jest w stanie temu sprostac :P Pobieznie przejrzalem regulaminy i prawie wszedzie tkwia takie kwiatki, jak:

 

- user nie moze wykorzystac jednorazowo wiecej jak 3-5-7% mozliwosci serwera w ciagu ... minut/godzin (a skad ja mam wiedziec, czy provider nie hostuje sie przypadkiem na jakims pIII 733 MHz z 256 ramu?)

 

- jakies durne ograniczenia na ilosc plikow

 

- robimy backup i jestesmy super, ale nic nie gwarantujemy, za nic nie odpowiadamy, a w razie jak nam sie przestaniesz podobac (czyt: jak sie bedziesz klocic o swoje) to mozemy zamknac ci konto bez podania przyczyny i nie zwrocic pieniedzy (to po to place? bo identyczne zasady sa na darmowych hostingach)

 

- jednoczesnie z baza moze laczyc sie nie wiecej niz 3-5-10-20 userow (czyli: mam 10k uu i juz mam problemy)

 

- tylko sprobuj przekroczyc ilosc transferu w koncie, a nie dosc ze nam doplacisz (zrozumiale) to jeszcze umowa zobowiazuje cie do przeniesienia sie na wyzszy, 2x drozszy plan! (to juz mniej zrozumiale)

 

itp itd.

 

Wobec tego zapytuje: znajdzie sie jakas oferta dla mnie? Jakas firma, ktora uczciwie podchodzi do tematu i bedzie mnie traktowac jak partnera w biznesie, a nie jak zlo konieczne? Ktokolwiek, kto nie postawi mi jakis glupich ograniczen i gdzie dostane to za co place, a w razie problemow nie beda mnie straszyc karami pienieznymi a wspolnie ze mna postaraja sie o rozwiazanie?

 

Dodatkowo, chcialbym zeby serwerownia znajdowala sie w Europie, najchetniej w Polsce (choc niekoniecznie), lub w Niemczech (ale tez niekoniecznie). O cenach celowo nic nie pisze, bo chce sie zorientowac czy w ogole cos takiego uda mi sie znalesc. Nie pisze tez czy to ma byc dedyk, vps czy shared. Chce sie zorientowac czy takie oferty sa dostepne, i jesli tak, to u kogo i za ile.

 

Pozdrawiam wszystkich,

Grzesiek :)

 

PS. Przed chwila napisalem tego posta w dziale "Oferty", ale tam go nie widze, wiec pisze tutaj. W razie czego, przepraszam jesli pojawia sie 2 posty, lub jesli wybralem nieodpowiedni dzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shared hosting na 100% odpada.

Osobiście uważam, że nie ma sensu szukać za granicą

ze względu na opisany przez Ciebie w kilku punktach pożądany wygląd relacji support-klient.

Zobacz, może z chłopakami z provps.pl uda Ci się jakoś dogadać.

Oni mieli ostatnio całkiem sympatyczne pakiety managed VPSów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dedyk najlepsze wyjście. Nie napisałeś nic o cenie którą masz do dyspozycji :P I jeszcze serwerownie w Polsce nawet na shared hostingu wyszło by to drogo :P

 

Weź dedyka i admina niech poinstaluje Ci wszystko co chcesz lub sam naucz się linuksa - to proste :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dotychczasowe odpowiedzi, provps.pl wyglada fajnie ale bede szukal dalej.

 

@Tomi - oferta fajna, ale ceny z kosmosu... Mam teraz przed oczami oferty dwoch niezlych firm z USA i cenowo wypadaja duzo lepiej, niebo a ziemia...

 

@Linux - w ogole, w ogole nie przeczytales mojego posta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

greg322 - najpierw powiedz ile miesięcznie możesz wyłożyć, to jest podstawa aby ci coś doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... Czy Wy naprawde macie taki problem z czytaniem?

 

Powtórze, z pierwszego posta:

O cenach celowo nic nie pisze, bo chce sie zorientowac czy w ogole cos takiego uda mi sie znalesc.

 

Potem bede sie zastanawial, na ktora z zaproponowanych ofert mnie stac i ktora z nich ma najlepszy stosunek jakosc/cena. CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM, jezu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najwazniejsze: miejscówka musi byc w 100% managed; ja sie na administrowaniu nie znam, ani nie znam tez nikogo kto sie wystarczajaco dobrze zna; wole, zeby moj provider zalatal za mnie dziury i robil niezbedne aktualizacje, a w razie potrzeby to on doinstaluje mi na serwerze jakas funkcje (...)

 

jesli juz mowimy o panelu, to jakis panel by sie przydal... najmniej lubie cPanel, najbardziej Pleska, ale nie upieram sie przy zadnym z nich; fantastiko i inne bajery rowery sa mi zupelnie zbedne; musze miec mozliwosc stworzenia samemu skrzynki mailowej, konta ftp na chwile dla kogos, dodania domeny, i takie tam glupoty

Zobacz sobie oferte serwerów dedykowanych w firmie Network Communication z opcją Managed Reseller skoro jak piszesz, nie znasz się na administracji. Mają w ofercie panel Plesk- jeśli potrzebujesz go na własne potrzeby (z opcją do 30domen) to sądze, że będziesz w stanie się jakoś z nimi dogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wobec tego zapytuje: znajdzie sie jakas oferta dla mnie? Jakas firma, ktora uczciwie podchodzi do tematu i bedzie mnie traktowac jak partnera w biznesie, a nie jak zlo konieczne? Ktokolwiek, kto nie postawi mi jakis glupich ograniczen i gdzie dostane to za co place, a w razie problemow nie beda mnie straszyc karami pienieznymi a wspolnie ze mna postaraja sie o rozwiazanie?

 

http://ncgroup.pl/managed.php - to widziałeś? Według mnie to ucziwa oferta, ale cóż ja tam jestem adminem i jednym z jej współtwórców, więc ocenić musisz sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ncgroup miała chyba jakieś czkawki "w karierze" : )

Mnie tam wtedy nie było, to dlatego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, i proszę o jeszcze :P Może coś z zagranicy? Przyznam, że serwerownie w Polsce niemało się cenią... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.dreamhost.com Kolega traktował ich pakiet Level 4 bazą 2GB, ruch miał na poziomie chyba 500GB na miesiąc, serwis bardzo duży. Zostałby tam dłużej, tylko akurat znalazł człowieka z dedykiem i przeniósł się na swoje.

 

Tanio raczej niczego innego nie znajdziesz :/

 

Np. Kei.pl Platforma Luna II z pakietem:

20% Procek

300GB /m

4020zł /rok

 

Czyli 335zł /m netto

 

Zawsze możesz na dreamhost z promocją na rok konto zamówić i potestować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy plan w provps.pl i bedzie dobrze :P support bajka odpowiadaja o każdej godzinnie .Reinstall kiedy chce i poprostu support po polsku :P mądry szybki sprawny i chętny do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli aktualnie nie generujesz duzego obciazenia/transferu, ale w przyszlosci sie go spodziewasz to mozesz skorzystac z oferty ProVPS ( managed VPS - ProVPS.pl ). Gdy Twoj serwis bedzie rosl i bedziesz potrzebowal wiekszych zasobow sprzetowych/transferu ProVPS.pl umozliwi Ci plynne przejscie na wyzszy pakiet, placac jedynie za roznice w cenie miedzy kontami ( bez zadnych oplat za przeniesienie na wyzszy pakiet), gdy bedziesz sporo wiekszy jest rowniez mozliwosc przejscia na serwer dedykowany serwery dedykowane - Hostingowo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×