Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

[ot] Jak Znaleźć Wspólników / Sponsorów

Polecane posty

Witam,

 

Jak widać z mojej stopki, mam sobie portal / forum miejskie. Moje forum / portal jest dobrze znane na lokalnym rynku (skromnie mówiąc :(), prowadzę chaty, publiczne debaty z udziałem innych mediów itd. itp.

 

Zarabiać na tym nie zarabiam (hurrra :() ale myślę nad dalszym rozwojem. Myślałem aby wprowadzić płatne skrzynki pocztowe w domenie, przyjazny webmail + 1GB na pocztę. Rozbudować galerię do Gallery2 bez limitów itd. Wiadomo do takiej zabawy to tylko dedyk się nadaje :/

 

Czy istnieje (realna) szansa na znalezienie firmy / osoby na taką współpracę w zamian za część zysku? Jak oceniacie ogólnie opłacalność takiego przedsięwzięcia? Miałem już kilka propozycji od ludzi z dedykami w Niemczech itd. ale to były osoby znikąd (nie miałem jak potwierdzić ich rzetelności itp.), więc sukcesywnie odmawiałem. Na jakiej zasadzie udało się Wam (w znaczeniu WHT) nawiązać współpracę z Warsaw Data Center? Czy w dzisiejszych czasach firmy takie jak progreso, kei, iq itd. są wogóle zainteresowane budową wizerunku w ten sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej szukal sponsorow (takze wsrod firm lokalnych), takze sponsoring ze strony Urzedu Miasta (tu kase bedzie ciezko, ale juz patronaty w roznego rodzaju imprezach sa realne). W spolke taka to raczej nikt nie wejdzie, ale partnerstwo biznesowe jest mozliwe. Zalezy od popularnosci, zawartosci i ogolnego poziomiu jaki prezentujesz. Ogolnie nie jest to latwe w przypadku takich serwisow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest odwrotnie. Ja jestem patronatem medialnym :( Imprezy, wydarzenia, koncerty, szkolenia itd. W sumie moje logo często się przewija przez różnego rodzaju plakaty, ulotki, publikacje, bannery itd.

 

Problem w tym, że u mnie na mieście nie ma żadnej porządnej firmy hostingowej z którą mógłbym nawiązać taką współpracę biznesową :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest odwrotnie. Ja jestem patronatem medialnym :( Imprezy, wydarzenia, koncerty, szkolenia itd. W sumie moje logo często się przewija przez różnego rodzaju plakaty, ulotki, publikacje, bannery itd.

 

Dokladnie o to mi chodzilo. Dobrze, ze idziesz w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ciężko w dzisiejszych czasach o jakiś sponsoring.

Mam dobry przypadek mojego kumpla, ale niestety nie w tym sektorze usług.

Kumpel, który produkuje się jak może, aby coś wykombinować i uzyskać sponsoring na tuning auta.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7d3d9c66a1299fe5.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/80701c7b88445cc4.html

Z BodyKit mu się udało, ponieważ akurat znalazł firmę, która szukała takiej Astry, aby zaprojektować na niej nowe BodyKit, który umieści potem w katalogu. W zamian za to (prawie 2 miechy nie miała auta) dali mu go całkowicie za free.

Następnie chciał o jakieś lepsze felgi i opony się postarać... wszyscy odmawiają :/ jedynie ostatnio TOYO chce mu dać 50% zniżki na oponki :/

 

 

Więc raczej marne szanse na sponsoring... .

Prędzej sam coś pokombinuj, jak tu zarobić trochę kasy i inwestować w dalszy rozwój portalu. Czego sam nie zrobisz, to nikt Cię nie wyręczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda, że już nie mieszkam w Koszałkowie.. : )

No tak, miałeś opis kiedyś, że z Koszalina :D Zapraszamy ponownie :(

 

Gdyby na lokalnym rynku u mnie były fajne firmy hostingowe to byłoby lepiej. Koszalin ma w ogóle kiepskie łącza na zewnątrz :( Nie licząc światłowodów Politechniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Netarteria.pl
Problem w tym, że u mnie na mieście nie ma żadnej porządnej firmy hostingowej z którą mógłbym nawiązać taką współpracę biznesową :(

 

a na czym konkretnie miałaby wyglądać taka współpraca? co konkretnie Cie interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy w dzisiejszych czasach firmy takie jak progreso, kei, iq itd. są wogóle zainteresowane budową wizerunku w ten sposób?

Może po prostu skontaktuj się z tego typu większymi firmami i będziesz już znał po części odpowiedź :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na czym konkretnie miałaby wyglądać taka współpraca? co konkretnie Cie interesuje?

Potrzebny będzie dedyk z pełnym supportem, lub dedykowany hosting bez limitów z dużym dyskiem.

 

Może po prostu skontaktuj się z tego typu większymi firmami i będziesz już znał po części odpowiedź :(

No tak, mogłem na to wpaść :( No to jesteś pierwszy :D Co o tym sądzisz, jako właściciel hostingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądze, że ja tzn. właściciel "małej" firmy webhostingowej nie jestem zainteresowany tego typu współpracą :(

 

To raczej jest propozycja dla większych firm (odczucie osobiste)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Netarteria.pl
Potrzebny będzie dedyk z pełnym supportem, lub dedykowany hosting bez limitów z dużym dyskiem.

 

Boss, napisz do mnie na email bok@netarteria.pl być może coś wymyślimy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sądze, że ja tzn. właściciel "małej" firmy webhostingowej nie jestem zainteresowany tego typu współpracą :)

 

To raczej jest propozycja dla większych firm (odczucie osobiste)

No szkoda. Rozumiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że ciężko w dzisiejszych czasach o jakiś sponsoring.

Jak dobre czasy by nie byly zawsze pojawia sie ten tekst: Bo teraz to tak ciezko...

W e comerce, jezeli podejdziesz do sprawy w pelni profesjonalnie, spokojnie szybciutko znajdziesz sponsora. Ba, nawet inwestora. Teraz to ciezko inwestorowi znalezc fajne miejsce do wlozenia kasy w sieci.

Pol roku temu na forum o radiostacjach dalem ogloszenie, ze zasponsoruje radiu serwery, zaplanuje i oplace kampanie reklamowa itd (wyliczac mozna w nieskonczonosc) w zamian za oddanie mi miejsc reklamowych do urzytku. Zglosily sie do mnie tylko dzieci, z super planem na biznes, jak narazie na papierze. Nagle cale forum zamilklo i ludzie przestali narzekac na brak sponsorow na miesiac.

Duzo pisania wielu maili po firmach hostingowych, i wiekszych firmach webmasteringowych. Powinienes cos znalezc. Wystarczy ze wyjdziesz z inicjatywa i bedziesz potrafil podejsc do tego na prawde profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wydaje mi sie ze mozesz uderzyc do firm lokalnych, jezeli masz sensowna ogladalnosc powinni Ci zasponosorwac dedyka albo maja sami wlasna infrastrukture zeby postawic serwer u siebie. Takie strony miejskie to strony z przyszłoscią, u mnie w miescie jest www.ino-online.pl i www.inowroclaw.info.pl - obydwa serwisy sa na dobrym poziomie, maja mase reklam ale tez duzo przydatnych mieszkancom informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dobre czasy by nie byly zawsze pojawia sie ten tekst: Bo teraz to tak ciezko...

W e comerce, jezeli podejdziesz do sprawy w pelni profesjonalnie, spokojnie szybciutko znajdziesz sponsora. Ba, nawet inwestora. Teraz to ciezko inwestorowi znalezc fajne miejsce do wlozenia kasy w sieci.

Pol roku temu na forum o radiostacjach dalem ogloszenie, ze zasponsoruje radiu serwery, zaplanuje i oplace kampanie reklamowa itd (wyliczac mozna w nieskonczonosc) w zamian za oddanie mi miejsc reklamowych do urzytku. Zglosily sie do mnie tylko dzieci, z super planem na biznes, jak narazie na papierze. Nagle cale forum zamilklo i ludzie przestali narzekac na brak sponsorow na miesiac.

Duzo pisania wielu maili po firmach hostingowych, i wiekszych firmach webmasteringowych. Powinienes cos znalezc. Wystarczy ze wyjdziesz z inicjatywa i bedziesz potrafil podejsc do tego na prawde profesjonalnie.

Mówisz prawdę :) Do wczoraj byłem sceptykiem, jeśli chodzi o szansę znalezienia takiej firmy. Miła niespodzianka mnie spotkała :)

 

Hmm, wydaje mi sie ze mozesz uderzyc do firm lokalnych, jezeli masz sensowna ogladalnosc powinni Ci zasponosorwac dedyka albo maja sami wlasna infrastrukture zeby postawic serwer u siebie. Takie strony miejskie to strony z przyszłoscią, u mnie w miescie jest www.ino-online.pl i www.inowroclaw.info.pl - obydwa serwisy sa na dobrym poziomie, maja mase reklam ale tez duzo przydatnych mieszkancom informacji.

Niestety, jak wspominałem. Na lokalnym rynku brak i infrastruktury i solidnych firm hostingowych (takich bez łącz 2Mbit :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×