Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jkopacze

Zapotrzebowanie Na Usługi

Polecane posty

Witam,

 

chodzi mi po głowie rozpoczęcie własnej działalności w branży internetowej, zapewne usługi.

Pytanie do Was jako starych wyjadaczy: na co jest w tej chwili zapotrzebowanie?

 

Nie mówie tu o hostingu czy serwerach ded. itp, bo potrzeba do tego kapitału, chodzi mi raczej o obsługę takich firm jak wasze, może też małych średnich firm z inych branż.

Administracja, outsourcing supportu, może systemy backupu, tworzenie rozwiązań typu system pocztowy czy panel administracyjny, polityki bezpieczeństwa ...

 

Prośba o opinie, nie jest to oferta handlowa, myślę, że nie tylko ja z tego skorzystam.

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<dygresja>A ktory uwazasz za najporzadniejszy z istniejacych?</ dygresja> Pytam 100% poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi seksownego głosu młodej konsultantki która znając się na rzeczy szybko rozwiąże moje problemy. A nie tylko facet administrator. Bleeee. Ohyda. :(:(

A poważnie. Brakuje na ogół porządnego systemu fakturowania/rozliczania na żywo. Coś jak w H-sphere. Załóżmy że powstawiałem gdzieś reklamy i spodziewam się większego ruchu w danym dniu i następnych. Miło byłoby się przełączyć na wyższy pakiet szybciej zużywając zgromadzone kredyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwiązania są gotowe ale drogie atMail

 

I do tego powolne. Przynajmniej u mnie demo online otwierało się... długo. Podobnie nie pasuje mi to, ze webmail otwiera sie w popupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi np. brakuje porządnego webmaila :(

 

Ok, powiedzmy że bierzemy wątek webmaila.

 

Potrzebujesz samego webmaila czy raczej bardziej skomplikowanego systemu z którego będziesz mógł zakładać konta, zarządzać systemem antyspamowym itp ?

 

Co do konsultatnki, przyłączam się :(. Tylko numer do takiego supportu zazwyczaj zaczyna się od 0-700 nie od 0-800 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
<dygresja>A ktory uwazasz za najporzadniejszy z istniejacych?</ dygresja> Pytam 100% poważnie.

Z autorskich (chyba) to ten na kei.pl. Bardzo przejrzysty. A z innych to np. gmail :D

 

Rozwiązania są gotowe ale drogie atMail

No właśnie drogie :) Powiedzmy chciałbym zaoferować konta email w mojej domenie to musiałbym nieźle kosić żeby się zwróciło.

 

Ok, powiedzmy że bierzemy wątek webmaila.

 

Potrzebujesz samego webmaila czy raczej bardziej skomplikowanego systemu z którego będziesz mógł zakładać konta, zarządzać systemem antyspamowym itp ?

To zależy. Potrzebuję teoretycznie 2 rozwiązania:

 

1. Dla firmowej domeny. Czyli liczy się głównie sam webmail, kwestia zarządzania itd. drugorzędna

 

2. Na sprzedaż kont pocztowych w domenie portalu. Czyli musi być panel do zarządzania kontami, terminami ważności itd. Wg mnie bardzo ciekawym i intuicyjnym rozwiązaniem może się poszczycić właśnie kei.pl

 

Co do konsultatnki, przyłączam się :). Tylko numer do takiego supportu zazwyczaj zaczyna się od 0-700 nie od 0-800 :/

Ostatnio bawiłem się taką fajną aplikacją do zmiany głosu :( Trochę podrasować i Czesiek z działu technicznego może być seksowną Krysią :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mając taki panel powiedzmy z zarządzaniem kontami, terminami itp, chciałbyś go używać obok jakiegoś panelu hostingowego typu DA, VHCS itp.

Czy miało by to być rozwiązanie zintegrowane czy całkowicie oddzielne?

 

Co myślicie o sofcie który rozwiązuje działalność powiedzmy hostingową w systemie rozproszonym, czyli podział usług na oddzielne maszyny zarządzane z jednego miesca. Może ktoś używa już czegoś takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co myślicie o sofcie który rozwiązuje działalność powiedzmy hostingową w systemie rozproszonym, czyli podział usług na oddzielne maszyny zarządzane z jednego miesca. Może ktoś używa już czegoś takiego ?

 

Ja aktualnie taki system rozproszony przygotowuje i wdrazam. Jestem bardzo do takiej koncepcji przywiazany :-). Z rozmaitych powodow.

 

Potrzebujesz samego webmaila czy raczej bardziej skomplikowanego systemu z którego będziesz mógł zakładać konta, zarządzać systemem antyspamowym itp ?

 

Osobiscie jestem zwolennikiem rozdzielania webmaila i administracji, ale integracja poprzez plynne przejscie w jednej sesji z jednego do drugiego jest ok.

 

Z autorskich (chyba) to ten na kei.pl. Bardzo przejrzysty.

 

A mnie zraza troche inwestowanie w system webmaila jaki ma kei. Przygladalem sie juz wielu firmom, ktore z webmaila kei korzystaly i powiem szczerze, ze dopoki ktos korzysta malo to sie cieszy, bo ma ladne opakowanie. A jak zaczyna korzystac wiecej to przesiada sie na wiewiorke, bo jest duzo wygodniejsza (te wszystkie webmaile w stylu kei czy @mail sa wooooooooolne). Sam tez jestem zwolennikiem wiewiory... Tak wiec caly czas sie powaznie zastanawiam na ile wyglad ma tu dla klientow wieksze znaczenie niz szybkosc i na dluzsza mete wygoda (bo kazdy pewnie powie, ze to ladne to fajne, ale biznesowo trzeba jednak przekalkulowac, czy naklady inwestycyjne sie zwroca...).

 

Myslalem w ogole kiedys, zeby zrobic taki system podobny do kei.pl czy @mail na zasadzie Open Source, kazdy zainteresowany by wniosl troche od siebie i razem dostalibysmy cos, z czego wszyscy mogliby korzystac. Ale poki co brak czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś go znalazł byłoby super :(

 

Wiesz ja mówię o takim rozwiązaniu dla szarego usera. Jak on zobaczy wiewiórkę na płatnym koncie to mnie wyśmieje :D Takie czasy, bez kolorków i interfejsu user-friendly nie ma co zaczynać.

 

Może i wiewiórka szybka ale po tylu latach jest już stara i wyliniała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy na webmail jest w ogóle tak duże zainteresowanie. Jeżeli ktoś często odbiera pocztę i ma internet w domu (co już rzadkością nie jest) to większość czasu spędza w programie pocztowym. Webmail przydaje się w zasadzie tylko awaryjnie - np. jesteśmy na uczelni, w kafejce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usluga?? Jakis fajny CMS robiony wg standardow zachodnich, z fajnym rozmieszczeniem okienek, prosty w obsludze, ale nie kosztujacy 20 tysiecy tak jak w PL, tylko z 2-3 tysiace.

Gdy wstaje rano marzy mi sie fajny CMS z polskimi znakami, ktorego wyglad mozna w prosty sposob edytowac... Niestety, takie czasy, ze CMSy tego typu to tylko w USA bez Polskich znakow, nie zadrogi i ladny, a nie g**** takie jak ma www.cgm.pl lub www.ftb.pl

No nic, to tylko moje marzenie. Ide poganiac kontraktorow, ktorzy mi jakiegos tam CMS pisza (zauwazyliscie, ze kontraktorzy dostepni sa 24 h na dobe tylko przed podpisaniem kontraktu??)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ja wiem. Po 2 padach Voyagera i 3 czy 4 Opery ja teraz tylko przez webmail operuje na poczcie. I wygodniej i bezpieczniej :(

 

Nie wiem. Korzystam z Thunderbirda. Mam jeszcze wiadomości z 2005 roku. Zdarza się też że przerzucam się nimi pomiędzy Lin/win. Wszystko gra. Zmień program :(

 

 

Moze ktos wrzucic gdzies screenshota z webmaila kei.pl ? To nie jest czasem cos w podobie Roundcube'a? (http://roundcube.net/?p=demo i Start demo)

 

Może trochę.

52980d0f1167d3b9m.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Nie wiem. Korzystam z Thunderbirda. Mam jeszcze wiadomości z 2005 roku. Zdarza się też że przerzucam się nimi pomiędzy Lin/win. Wszystko gra. Zmień program :(

 

A ja polecam TheBat jezeli juz zeszlismy na tematy programow pocztowych :(

Mam wiadomosci od '96 roku, w sumie ok 0,3 mln wiadomosci (bez reklam, spamu) zajmujace 2GB (bez zalacznikow) i smiga *swietnie* ;-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dygresja - W najnowszym numerze Komputer Świat Ekspert jest na CD pelna komercyjna wersja The Bat v3.99 Pro. Bata goraco polecam uźytkownikom Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja polecam TheBat jezeli juz zeszlismy na tematy programow pocztowych :(

Mam wiadomosci od '96 roku, w sumie ok 0,3 mln wiadomosci (bez reklam, spamu) zajmujace 2GB (bez zalacznikow) i smiga *swietnie* ;-)

pozdr.

Taa i się nowego webmaila nie chce robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mark o jakim zachodnim cms'ie piszesz, chętnie przyjrzę się takim cudom. :)

 

Co do chęci pisania, to zależy co chce się uzyskać. Jeżeli jest szansa, że powstanie na tyle dobrej jakości produkt który który będzie można sprzedać, to myślę że czas i chętni się znajdą. Pytanie tylko, czy za korzystanie z ładnego i szybkiego webmaila ktoś będzie chciał zapłacić, jeżeli może skorzystać z darmowej wiewióry.

Oczywiście to kwestia ceny, może wogóle gpl i całość jako reklama i support. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co wam webmail, jest przeciez google apps (google for domains).

W standarcie konta 1GB, premium jest tanie $50/rok - macie wtedy support googla, kilka bajerów itd:)

Webmaila google nic nie pobije - filtry anyspamowe swietne, bardzo intuicyjny i po polsku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, mnie w googlo odstrasza choćby to, że analizują moją pocztę i wyciągają z niej co chcą. Regulamin jest tak skonstruwany, że wszystkie dame mogą sobie magazynować na potrzeby firmy. Taki big brother :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Identyczny webmail jak w KEI ma Alte.pl z własnym brandigiem i copyright by: ALTe.pl na czele (jest też SquirrelMail do wyboru). Czy to na pewno autorskie rozwiązanie KEI? :)

 

Edit: po krótkim rozeznaniu stawiam, że to RoundCube - pan z KEI nawet robił polską wersję językową do tego. Nie jestem fanem tego Webmaila. Może jest i fajny, ale zdecydowanie za wolny i przebajerowany (coś jak Plesk z domyślną skórką). Przy korzystaniu z tego z pocketpc/palma można osiwieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja polecam TheBat jezeli juz zeszlismy na tematy programow pocztowych :)

TheBat jest świetny, ale ma jedną wielką wadę - dostępny jest tylko na Windowsa.

 

Pozostaje mi polecić Applowskiego Mail'a. :)

Bardzo dobrze rozpoznaje SPAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×