Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jkopacze

Zapotrzebowanie Na Usługi

Polecane posty

Identyczny webmail jak w KEI ma Alte.pl z własnym brandigiem i copyright by: ALTe.pl na czele (jest też SquirrelMail do wyboru). Czy to na pewno autorskie rozwiązanie KEI? :)

 

Tak, autorskie. Alte.pl korzysta z serwerow dedykowanych / kolokacji w KEI i z ich rozwiazan technologicznych.

 

Edit: po krótkim rozeznaniu stawiam, że to RoundCube - pan z KEI nawet robił polską wersję językową do tego. Nie jestem fanem tego Webmaila. Może jest i fajny, ale zdecydowanie za wolny i przebajerowany (coś jak Plesk z domyślną skórką).

 

Webmail kei to nie jest RoundCube. A ze admini KEIa polecaja RoundCube jako alternatywa dla Wiewiorki to inna sprawa.

 

Przy korzystaniu z tego z pocketpc/palma można osiwieć.

 

Niestety :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

webmaile różne fajne.. ale o KEI, że to RoundCube, to nie miałem pojęcia.. czad! w takim razie.. to na progreso można też se fajnego webmaila zrobić.. : ) RC rulz

 

a co do programów pocztowych, to Opera i jej OperaMaila idealnie wpasowały się w mój styl używania kompa.. RULEZ normalnie.. szybko, sprawnie, super...

 

: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alien pisze, że to właśnie nie jest RoundCube :)

 

Po co wam webmail, jest przeciez google apps (google for domains).

W standarcie konta 1GB, premium jest tanie $50/rok - macie wtedy support googla, kilka bajerów itd:)

Webmaila google nic nie pobije - filtry anyspamowe swietne, bardzo intuicyjny i po polsku:)

ja to wyglada? czy domena na google domains moze byc uzywana ? tj. firmowa strona na serwerze a maile na google domains w firmowej domenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

chodzi mi po głowie rozpoczęcie własnej działalności w branży internetowej, zapewne usługi.

Pytanie do Was jako starych wyjadaczy: na co jest w tej chwili zapotrzebowanie?

 

Nie mówie tu o hostingu czy serwerach ded. itp, bo potrzeba do tego kapitału, chodzi mi raczej o obsługę takich firm jak wasze, może też małych średnich firm z inych branż.

Administracja, outsourcing supportu, może systemy backupu, tworzenie rozwiązań typu system pocztowy czy panel administracyjny, polityki bezpieczeństwa ...

 

Prośba o opinie, nie jest to oferta handlowa, myślę, że nie tylko ja z tego skorzystam.

 

pzdr

 

Wszyscy zaczęli pisać o WebMail, to ja się przyczepię do reszty posta:

- outsourcing supportu - rozumiem, że chcesz przejąć obsługę techniczną klientów kilku firm hostingowych. Biorąc pod uwagę wymagania co do supportu - zapomnij. Jeżeli większość wymaga koniecznie kontaktu z administratorem, to taka forma nie wypali. Niektórzy to nawet nie trawią interfejsu pomiędzy klientem, a administratorem w postaci Pani Krysi :)

 

- administracja - nie sądzę, żeby którakolwiek firma hostignowa zechciała administratora "dorywczego". Jeżeli już to pełne zatrudnienie, lojalka, papiery o ochronie tajemnicy firmowej. Zresztą mając administratora, który pracuje w dwóch firmach, nigdy żadna z nich nie będzie miała pewności, że nie przenosi on technologii pomiędzy nimi.

 

- systemy backupu - chodzi Ci o sprzedaż takich systemów? Najpierw papiery, certyfikaty, później musisz znaleźć klienta, co wcale nie będzie takie proste - dla przykładu sam napęd HP Ultrium 960 kosztuje około 12 tyś zł brutto. Do tego potrzebujesz kontrolery, robota, bibliotekę... Droga zabawa.

 

- system pocztowy i panel administracyjny - chcesz tworzyć takie rozwiązania sam? Do stworzenia dobrego softu potrzebny jest zespół ludzi, speców w swoich dziedzinach - analitycy, programiści, testerzy. Największym błędem jest łączenie wszystkich tych cech w jednej osobie... No chyba, że chcesz postawić gdzieś gotowego webmaila z możliwością definiowania zewnętrznych serwerów pocztowych i robić interfejs klient<>system pocztowy.

 

- polityki bezpieczeństwa - to mnie najbardziej ciekawi. Jakie masz w tym temacie doświadczenie? Masz jakieś certyfikaty? Akurat moja żona specjalizuje się w tej dziedzinie - cholernie ciężka sprawa, pomimo, że ja mam trochę doświadczeń, to do pięt jej nie dorastam. Pomijam tutaj koszty szkoleń (3 dni z security oracla - 4000 funtów), egzaminów - CISP - 3000 zł. No chyba, że chcesz być drugim "gorionem" :)

 

W każdym razie - życzę powodzenia tak czy siak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alien pisze, że to właśnie nie jest RoundCube :)

ja to wyglada? czy domena na google domains moze byc uzywana ? tj. firmowa strona na serwerze a maile na google domains w firmowej domenie?

Tak, zmieniasz tylko w strefie adresy serwerów pocztowych. Jezeli te nie będą akurat dostępnę, poczta przeleci przez Twoje serwery.

Są niezłe opisy na stronach G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Webmail kei.pl to nie jest RoundCube. Jedynie może wyglądać jak by w jakiś stopniu był stylizowany i w sumie wygląda jak choinka :)

A co do RoundCube to on tylko dobrze wygląda, jest powolny i nieoptymalny dla serwera www.

Choć jak pociągną projekt i popracują nad wydajnością to będzie to jeden z lepszych webmail na gpl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy zaczęli pisać o WebMail, to ja się przyczepię do reszty posta:

- outsourcing supportu - rozumiem, że chcesz przejąć obsługę techniczną klientów kilku firm hostingowych. Biorąc pod uwagę wymagania co do supportu - zapomnij. Jeżeli większość wymaga koniecznie kontaktu z administratorem, to taka forma nie wypali. Niektórzy to nawet nie trawią interfejsu pomiędzy klientem, a administratorem w postaci Pani Krysi :)

 

Różnie można to rozpatrywać, zależy też od wielkości firmy. Oczywiście duża firma hostingowa nie bawi się w takie układy, posiada własne systemy i fachowców.

Chodziło mi bardziej o mniejsze działalności i suppot 2 i 3 poziomu. Dobry system ticketowy, kilku fachowców i nikt nawet nie podejrzewa, że sprawę załatwia zupełnie inna firma.

 

- administracja - nie sądzę, żeby którakolwiek firma hostignowa zechciała administratora "dorywczego". Jeżeli już to pełne zatrudnienie, lojalka, papiery o ochronie tajemnicy firmowej. Zresztą mając administratora, który pracuje w dwóch firmach, nigdy żadna z nich nie będzie miała pewności, że nie przenosi on technologii pomiędzy nimi.

 

Tu również oferta skierowana była by do mniejszych jednostek, przecież od razu Rzymu nie zbudowano, nie wychodzę na rynek z milionem zł, żeby obsługiwać wielkie firmy. Nie ukrywam w tym mam największe doświadczenie i chętnie rozważył bym taką działalność. Co do lojalki to, myślę że dobrze zbudowana umowa i jakis czas na rynku powinny złagodzić niepewność.

 

- systemy backupu - chodzi Ci o sprzedaż takich systemów? Najpierw papiery, certyfikaty, później musisz znaleźć klienta, co wcale nie będzie takie proste - dla przykładu sam napęd HP Ultrium 960 kosztuje około 12 tyś zł brutto. Do tego potrzebujesz kontrolery, robota, bibliotekę... Droga zabawa.

 

Zawsze można użyć tańszych i nie firmowych rozwiązań, myślę że za nieduże pieniądze dało by sie zbudować maszynę z dużą obiętością dyskową w bezpieczny sposób. Kwestia podejścia do sprawy, poza tym nie potrzebuje od razu 50Tb. Jak będzie klient pod takie rozmiary to i znajdzie się sprzęt.

 

 

- system pocztowy i panel administracyjny - chcesz tworzyć takie rozwiązania sam? Do stworzenia dobrego softu potrzebny jest zespół ludzi, speców w swoich dziedzinach - analitycy, programiści, testerzy. Największym błędem jest łączenie wszystkich tych cech w jednej osobie... No chyba, że chcesz postawić gdzieś gotowego webmaila z możliwością definiowania zewnętrznych serwerów pocztowych i robić interfejs klient<>system pocztowy.

 

Nie mówie o samodzielnej robocie, szczerze mówiąc chciałem potraktować ten post jako element analizy popytu. Mogę mieć do syspozycji grupę fachowców w swoich dziedzinach, kwestia tylko w określeniu ryzyka takiej działalności.

 

- polityki bezpieczeństwa - to mnie najbardziej ciekawi. Jakie masz w tym temacie doświadczenie? Masz jakieś certyfikaty? Akurat moja żona specjalizuje się w tej dziedzinie - cholernie ciężka sprawa, pomimo, że ja mam trochę doświadczeń, to do pięt jej nie dorastam. Pomijam tutaj koszty szkoleń (3 dni z security oracla - 4000 funtów), egzaminów - CISP - 3000 zł. No chyba, że chcesz być drugim "gorionem" :)

 

Co do polityki jakości, również nie jestem expertem w tej dziedzinie, ale wiem gdzie znaleźć takich ludzi :).

Z doświadczenia wiem, że nie tylko ja bue jestem expertem, wiele rzeczy już widziałem w tej branży i na każdym kroku można spotkać braki w tej dziedzinie.

 

 

Żeby wszystko bylo jasne, szukam kierunku którego warto się trzymać, oprzeć drogę rozwoju zawodowego.

Wszelkie wasze sugestie będą pomocne.

 

W każdym razie - życzę powodzenia tak czy siak :)

Dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różnie można to rozpatrywać, zależy też od wielkości firmy. Oczywiście duża firma hostingowa nie bawi się w takie układy, posiada własne systemy i fachowców.

Chodziło mi bardziej o mniejsze działalności i suppot 2 i 3 poziomu. Dobry system ticketowy, kilku fachowców i nikt nawet nie podejrzewa, że sprawę załatwia zupełnie inna firma.

 

Powiem tak, sama koncepcja outsourcingu pracownikow BOK brzmi interesujaco, szczegolnie np. w godzinach nocnych, gdzie z racji niskiego zapotrzebowania nie oplaca sie sadzac pracownika odpowiadajacego na telefony klientow, ale gdyby juz bylo to outsourcowane to jeden pracownik obslugujacy pare firm moglby byc oplacalny. Technicznie w czasach VOIP wszystko jest do zrobienia w taki sposob, zeby klient nawet nie zauwazyl, ze jest obslugiwany przez inna firme.

 

Problem widze w innym miejscu. De facto kazdy ma swoj wlasny indywidualny system. Ciezko mi sobie wyobrazic, ze taki pracownik obrabiajacy kilka firm nie gubi sie w meandrach konfiguracyjnych, ofertowych i innych kazdej z nich. Bo w jednym systemie to samo robi sie w taki sposob, a w innym juz w inny. Bo pamietajmy, ze pracownik BOK to juz osoba majaca dostep do ustawien bardziej skomplikowanych niz to co klient widzi w panelu, bo czesto zalatwia po prostu rzeczy, ktorych przez panel sie zrobic z roznych powodow nie da. Ciezko mi sobie wyobrazic, aby to moglo sprawnie funkcjonowac, ale nie mowie nie.

 

Co do polityki jakości, również nie jestem expertem w tej dziedzinie, ale wiem gdzie znaleźć takich ludzi :).

 

Pisales o polityce bezpieczenstwa :-). Zdecyduj sie :-).

 

 

Ogolnie koncepcja outsourcingu dla firm hostingowych brzmi ciekawie. Pytanie tylko na ile sensownie.

No i druga sprawa, czy jest to biznes dlugoterminowy. Wieloletnie tendencje beda raczej w kierunku konsolidacji podmiotow w branzy, a nie rozdrabnianiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak, sama koncepcja outsourcingu pracownikow BOK brzmi interesujaco, szczegolnie np. w godzinach nocnych, gdzie z racji niskiego zapotrzebowania nie oplaca sie sadzac pracownika odpowiadajacego na telefony klientow, ale gdyby juz bylo to outsourcowane to jeden pracownik obslugujacy pare firm moglby byc oplacalny. Technicznie w czasach VOIP wszystko jest do zrobienia w taki sposob, zeby klient nawet nie zauwazyl, ze jest obslugiwany przez inna firme.

 

Problem widze w innym miejscu. De facto kazdy ma swoj wlasny indywidualny system. Ciezko mi sobie wyobrazic, ze taki pracownik obrabiajacy kilka firm nie gubi sie w meandrach konfiguracyjnych, ofertowych i innych kazdej z nich. Bo w jednym systemie to samo robi sie w taki sposob, a w innym juz w inny. Bo pamietajmy, ze pracownik BOK to juz osoba majaca dostep do ustawien bardziej skomplikowanych niz to co klient widzi w panelu, bo czesto zalatwia po prostu rzeczy, ktorych przez panel sie zrobic z roznych powodow nie da. Ciezko mi sobie wyobrazic, aby to moglo sprawnie funkcjonowac, ale nie mowie nie.

Pisales o polityce bezpieczenstwa :-). Zdecyduj sie :-).

Ogolnie koncepcja outsourcingu dla firm hostingowych brzmi ciekawie. Pytanie tylko na ile sensownie.

No i druga sprawa, czy jest to biznes dlugoterminowy. Wieloletnie tendencje beda raczej w kierunku konsolidacji podmiotow w branzy, a nie rozdrabnianiu.

 

Oczywiście pisałem o polityce bezpieczeńswta.

 

Wiadomo, że zawsze trzeba wyjść z jakiegoś punktu, za kilka lat działalność może wyglądać zupełnie inaczej, w tej branży wszystko zmienia się bardzo szybko.

Ogólnie dzięki za ciekawą wypowiedź, coś mi tam zaświtało, jak pomyślałem tak zrobie :)

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×