Skocz do zawartości

Polecane posty

właśnie zamierzam wysłać serwer korzystając z tej oferty:

 

http://cyberwebhosting.de/?site=seiten/hou...cyberhousing1he

 

tutaj mają 149 EURO za 100Mbps tylko że shared.

 

zna ktoś tańszą polską? albo z rozliczeniem od 1TB zużytego transferu miesięcznie tylko nie tak jak w WDC czy zieleniaku za 1500zł netto, tylko jakieś rozsądniejsze ceny ?

 

może być bez dostępu do tpnet i nie musi być tańsza, wystarczy jakaś porównywalna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tańszą polską? nie ma takich.. Chyba, że pogadasz z serwerydedykowane.pl :P tam na pewno znajdziesz 1TB do 600zl

 

spróbuj w sisco.pl, może akurat się zmieścisz w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tańszą polską? nie ma takich.. Chyba, że pogadasz z serwerydedykowane.pl :P tam na pewno znajdziesz 1TB do 600zl

 

spróbuj w sisco.pl, może akurat się zmieścisz w tej cenie.

 

 

nie zależy mi na wpięciu do tepsy w ogóle, więc może dzięki temu uda mi się uzyskać niską cenę?

 

w ATM ktoś mi napisał, że mogę mieć za ok. 1000zł wpięcie 1Gbps ale bez tepsy.

 

czy jest tego typu tańsza oferta od ATM? bo ATM chyba nie jest najtańszy na rynku. WDC, futuro i inne firmy, w ogóle nie prowadziły kolokacji bez dostępu do tepsy więc to odpada.

 

natomiast od 1000zł do zaużmy 700-800 to już nie jest daleko, a skoro ATM nie jest najtańsze, to może jest jakaś firma bez wtyku do tepsy co sprzedaje to za wspomnianą cenę? hmm

 

dzięki, spróbuję sisco.

 

a w serwerach dedykowanych to jestem teraz i ich brak dostępu do serwerowni mnie zaczął wkurzać:P oraz rozliczanie per Mbps bez możliwości podpięcia bez tepsy. ich stara oferta była super, ich nowa oferta niczym szczególbym się na rynku nie wyróżnia, więc po co być w firmie z tak złymi opiniami na forum? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tańszą polską? nie ma takich.. Chyba, że pogadasz z serwerydedykowane.pl :P tam na pewno znajdziesz 1TB do 600zl

 

spróbuj w sisco.pl, może akurat się zmieścisz w tej cenie.

 

dzwoniłem i chcą 200zł za Mbps. ostatecznie po negocjacjach ewentualnie by zeszli do 160zł. ale to za 99zł per Mbps mam w superhoście (serwerydedykowane) w tej ich nowej ofercie...

 

mi się chyba rozliczenie per Mbps nie opłaca po prostu, ja w nocy mam 0 ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że w ofercie superhostu jest mały haczyk, a mianowicie 1mbps za 99 zł to cholerny tzw. mix - przypuśćmy masz do TP SA max 60% z tego 1mbps i tak samo tyczy się PL-IX .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszedzie sa haczyki przy tak zanizonych cenach. Po prostu cena jest ponizej kosztow i operatorzy proboja sprzedac " niepelnowartosciowa " usluge bazujac na niewiedzy klienta, tak to wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weź pod uwagę, że w ofercie superhostu jest mały haczyk, a mianowicie 1mbps za 99 zł to cholerny tzw. mix - przypuśćmy masz do TP SA max 60% z tego 1mbps i tak samo tyczy się PL-IX .

 

ale przeciez napisal, ze na wtyku do TP mu nie zalezy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale przeciez napisal, ze na wtyku do TP mu nie zalezy...

 

mimo wszystko, ze na styku z TPSA mu nie zalezy to i tak kazdy go "koluje" ATM dal mu oferte AC-X (50mbps za 999 netto, przylacze 1gbps, ruch TYLKO do polskich INNYCH operatorow, czyli ruch bez TPSA. W Polsce 60% ruchu hostingowego to TPSA, wiec jak to nazwac jak nie krecenie nieswiadomego klienta?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja świadomie rezygnuję ze styku tpsa :P i uważam że jest dokładnie odwrotnie - to marketingowcy mnie próbują uszczęśliwić na siłę, wciskając mi np. tepsę. albo mówią, że bardziej mi się opłaca wynająć serwer :P albo inne pierdoły, zupełnie nie znając mojej sytuacji.

 

aktualnie leci wszystko przez level3 i na neostradzie 7Mbps spokojnie ściagam ze swojego serwera 700KB/s i to przy jednoczesnym obciążeniu tepsianymi połączeniami serwera na poziomie 5Mbps mniej więcej, przez innych klientów neo. czyli 12Mbps z tepsy na pewno leci, a zapewne i 20Mbps przez level3 by poleciało na raz, więc czego więcej chcieć?

 

jednym słowem - po co mi wtyk do tpsa, skoro np. level3 ma wtyk do tpsa?

 

tyle osób mi odradzało level3 i okazało się, że to nieprawda, że w zupełności do moich zastosowań wystarczyło...

 

może znacie jakichś providerów którzy mają level3 warszawskie? atman - negocjowałem ze znajomym który tam pracuje i nie udało się zejść do ceny przeze mnie akceptowalenej... sieci kolejowe które też mają level3 mają mi odpisać jutro, ale nie spodziewam się rewolucji

 

ktoś jeszcze ma w warszawie level3 albo jakieś inne sieci które nie są blokowane przez tepsę? (bo ewidentnie level3 nie jest, przynajmniej na razie)

 

nie wciskajcie mi tepsy jak jej nie chcę, jestem świadomym użytkownikiem, który aktualnie nie ma podpięcia do tepsy i jest z tego bardzo zadowolony (tak samo jak moi użytkownicy mający neostradę )

 

chcę żeby było najtaniej, a najtaniej będzie bez tepsy. zna ktoś jakąś ciekawą ofertę? póki co rozważam http://cyberwebhosting.de/?site=seiten/hou...cyberhousing1he , 149EUR za 100Mbps nielimitowane, mają dobre opinie na niemieckich forach, nie tną łącz itp. tylko jest jeden problem - z tepsy leci transfer przez opentransit i chociaż pingi są super - 30-40ms , to plik mi ściąga tylko jakieś 50-100KB/s. Level3 też mają, ale widocznie tepsa ma inaczej routing ustawiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z calym szacunkiem, ale podam Ci przyklad niedawny. Pisales do mnie na PM, za ile bym mial kolokacje z 1TB ruchu, oczywiscie bez styku z TPSA. Najpierw zastanowilem sie, czy mam mozliwosci i sa. Pozniej przekalkulowalem, ze 1TB to w hosting 5.8 mbps. Zatem przyjalem, ze bedziesz potrzebowal 6mbps. I w tym miejscu zaczely sie schody. Jako, ze chciales mozliwie najtaniej zaczalem kombinowac jaki jest najtanszy operator w budynku, ktory sprzedaje ruch zagraniczny. Czy podczepi to zamowienie pod inne ( nie mamy tylko ruchu zagranicznego, tylko cale lacze ze stykiem z TPSA i sam ruch zagraniczny musielibymsy specjalnie dla Ciebie zestawic). Po namysle okazalo sie, ze sa mozliwosci, jednakze trzeba doprowadzic kabel po biurowcu(zaplacic za polozenie nie malo), chodzic i zalatwiac. I wiesz co? Stwierdzilem, ze dam Ci zwykla oferte ze stykiem z TPSA, wiedzac podswiadomie, ze sie nie zgodzisz na stawki ( ktore i tak mamy bardzo niskie jak na tego typu lacze). Zrobilem to, bo... chciales jak najtaniej. Dlatego, ze nie bylo "pola do manewru" zebym sobie odbil to co "zainwestuje/strace czas na zalatwianie". Takze to nie jest tak, ze nie ma ofert w Polsce, tylko najzwyklej w swiecie sie nie oplaca zalatwiac klientom tego. Czasem firma swiadomie odpuszcza klienta, bo nie ma innej mozliwosci, zeby zarobic, ba nawet, zeby wyjsc na 0. Oferty serwerowni zagranicznych sa skalkulowane jako takie i innej nie dzadz, bo tak jak u mnie sie nie oplaca jakies "dziwactwa" ( bo to dodatkowe koszty) tak samo u nich. Kazde podejscie do klienta indywidualnie kosztuje drozej nie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, dzięki że wyjaśniłeś jak dokładnie przebiegało rozpatrzanie mojej oferty...

 

w każdym razie, co jest złego w tych ofertach?

 

ngz-server - 59 EURO za 1TB, bardzo pomocni, support na ircu miałem o godzinie 2 w nocy przez dwóch pracowników wyjaśniających mi szczegóły. rescue mode i KVM za darmo. kolokacja za 39 EURO obudowy midi-tower.

 

czyli przy 2TB mam 157 euro w sumie. z portem 100Mbps. mają naprawdę porządne łącza idące w dziesiątki Gb, kilku providerów, jak telia chociażby czy c&w, a c&w ma niezły styk z opentransit. z koleji tepsa z opentransit działa hmm.. no nie wiem, wczoraj już miałem max czyli ok. 700KB/s jak od nich ściągałem.

 

niemcom się opłaca sprzedawać 1TB za 60 euro. acha co do śmiesznie niskich cen to looknijcie na to - cs-arena.com

 

• 1000 GByte Traffic inkl. - monatlich 69,00 Euro

• 2000 GByte Traffic inkl. - monatlich 99,00 Euro

• 5000 GByte Traffic inkl. - monatlich 199,00 Euro

 

wychodzi 0,04 eurocenta za GB ;) czyli 15gr za GB. i to nie są jakiejś paskudnej jakości łącza, bo czytałem opinie wielu klientów na niemieckich forach.

 

powoli dochodzę do wniosku, że dla moich potrzeb, jedynym rozwiązaniem, jest kolokacja w niemczech.

 

szkoda, że nie mogę sobie wykupić level3 w warszawie, dla jednego serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem, dzięki że wyjaśniłeś jak dokładnie przebiegało rozpatrzanie mojej oferty...

 

w każdym razie, co jest złego w tych ofertach?

 

ngz-server - 59 EURO za 1TB, bardzo pomocni, support na ircu miałem o godzinie 2 w nocy przez dwóch pracowników wyjaśniających mi szczegóły. rescue mode i KVM za darmo. kolokacja za 39 EURO obudowy midi-tower.

 

czyli przy 2TB mam 157 euro w sumie. z portem 100Mbps. mają naprawdę porządne łącza idące w dziesiątki Gb, kilku providerów, jak telia chociażby czy c&w, a c&w ma niezły styk z opentransit. z koleji tepsa z opentransit działa hmm.. no nie wiem, wczoraj już miałem max czyli ok. 700KB/s jak od nich ściągałem.

 

niemcom się opłaca sprzedawać 1TB za 60 euro. acha co do śmiesznie niskich cen to looknijcie na to - cs-arena.com

 

• 1000 GByte Traffic inkl. - monatlich 69,00 Euro

• 2000 GByte Traffic inkl. - monatlich 99,00 Euro

• 5000 GByte Traffic inkl. - monatlich 199,00 Euro

 

wychodzi 0,04 eurocenta za GB ;) czyli 15gr za GB. i to nie są jakiejś paskudnej jakości łącza, bo czytałem opinie wielu klientów na niemieckich forach.

 

powoli dochodzę do wniosku, że dla moich potrzeb, jedynym rozwiązaniem, jest kolokacja w niemczech.

 

szkoda, że nie mogę sobie wykupić level3 w warszawie, dla jednego serwera.

 

mysle, ze masz racje, ze jedynym slusznym rozwiazaniem jest kolokacja w niemczech. Masz tam przygotowany konkretny pakiet za bardzo niska kwote. Mysle, ze za taka cene u nas w kraju nie dostaniesz tego typu parametrow. Musisz przemyslec na czym Ci bardziej zalezy. Czy serwery blisko w razie awarii mozna szybciej/taniej podjechac. Czy usluga swiadczona taniej ale w razie problemow wiekszy koszt/czas stracony. Wszystko kwestia wyboru tego co potrzebujesz ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja świadomie rezygnuję ze styku tpsa ;)
Nie chce teraz sklamac, bo kontaktu z AC-X'em bezposrednio nie mialem, ale zdaje sie ze rozglaszane sa tam tylko trasy do polskich ISP (oprocz TPSA), co oznacza mniejwiecej tyle, ze zaden ruch do TPSA takim laczem nie poleci (czyt. nawet przez Frankfurt czy Nowy York). Zobaczymy tylko ladne no route to host.

 

Jesli sie myle to niech mnie ktos poprawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standardowy port w AC-X to ruch tylko do polskich operatorów, jednak istnieje możliwość zakupu ruchu do świata oraz tpnetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Standardowy port w AC-X to ruch tylko do polskich operatorów, jednak istnieje możliwość zakupu ruchu do świata oraz tpnetu.

 

 

oczywiscie za dodatkowa oplate, ktora jest wielokrotnie wyzsza (w ujeciu per 1 mbps) niz oplata za 50mbps AC-X ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie za dodatkowa oplate, ktora jest wielokrotnie wyzsza (w ujeciu per 1 mbps) niz oplata za 50mbps AC-X smile.gif

 

Tak, ale przecież musimy pamiętać, że AC-X też płaci tepsie za dostęp do niej, do tego dochodzą koszty utrzymania światłowodów, tak samo z zagranicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w polsce ktoś mi podał coś takiego - ncgroup.pl . Jeszcze nie wiem na ile to jest sensowne, na stronie piszą 'od 199zł' ale to może wszystko znaczyć.

 

I za granicą jeszcze leaseweb.com jest fajny. Serwerownie w Amsterdamie. To bym sobie wycieczkę do Amsterdamu zrobił, i tak chciałem zwiedzić jakieś fajne miasto :( Pingi takie jak do niemiec. Póki co o każdej porze dnia i nocy transfer z neo 6Mbps max, czyli trochę ponad 700KB/s .

 

cs-arena.com już pozmieniało ceny na stronie :( poza tym prawie nie odpisują na maile a stronę mają dość podejrzaną. Chcę tanio, ale nie chcę być kompletnie oszukany... więc pozostaje ngz-server.de oraz leaseweb.com

 

Piszę o tym, bo może się komuś te moje rozważania przydadzą. A co wiecie o tym ncgroup.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w polsce ktoś mi podał coś takiego - ncgroup.pl . Jeszcze nie wiem na ile to jest sensowne, na stronie piszą 'od 199zł' ale to może wszystko znaczyć.

 

I za granicą jeszcze leaseweb.com jest fajny. Serwerownie w Amsterdamie. To bym sobie wycieczkę do Amsterdamu zrobił, i tak chciałem zwiedzić jakieś fajne miasto :( Pingi takie jak do niemiec. Póki co o każdej porze dnia i nocy transfer z neo 6Mbps max, czyli trochę ponad 700KB/s .

 

cs-arena.com już pozmieniało ceny na stronie :( poza tym prawie nie odpisują na maile a stronę mają dość podejrzaną. Chcę tanio, ale nie chcę być kompletnie oszukany... więc pozostaje ngz-server.de oraz leaseweb.com

 

Piszę o tym, bo może się komuś te moje rozważania przydadzą. A co wiecie o tym ncgroup.pl ?

 

ncgroup mialo napisane 24mbps wiec do zadanych przez Ciebie 100mbps shared im daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz złe doświadczenia z tą firmą może nam je opiszesz ? Ponieważ twoja wypowiedz wiele nie wnosi do tematu o bardziej wygląda na zirytowaną konkurencję a przecież tak nie jest prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 100 mbps dzielone w ncgroup.pl raczej nie masz co liczyć. Przynajmniej nie w tej cenie. 24 to maksymalne ustawienie dla jednego serwera ( oczywiście to łącze jest współdzielone ale nie 24 na wszystkie serwery tylko maksymalne wychylenie jest przycięte do 24 mbps dla maszyny). Jeżeli nie potrzebujesz ruchu do TPSa i AC-X jest wystarczający to łącze 100mbps można dostać w sensownej cenie.

 

Co do samego AC-Xa pamiętajcie tylko ze cena 999 zł za 50 mbps i 1 gb w ramach węzła to cena bez ostatniej mili i jeżeli dostawca nie ma jak odebrać np za pomocą światłowodu to cena wyjdzie inna.

 

Koszt pasma dedykowanego w ncgroup.pl to mniej wiecej:

 

250 zł za 1 mbps z tpsa

80 zł za 1 mbps bez tpsa ( bez bezpośredniego styku co nie znaczy ze pakiety do np DSLa nie dojdą ). Z tego co sprawdzałem droga jest całkiem sensowna.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja poprosiłem o jakiś testowy plik do ściągnięcia i najpierw pytanie zostało zignorowane 2 razy, a potem pracownik który odpowiada na maile wyraził zdziwienie po co mi taki plik, bo przecież jak u nich kupię 10Mbps to będzie lecieć z prędkością 10Mbps, a jak 100 to 100.

 

trochę mnie tym zszokował, czyżby ncgroup sama kładła łącza do każdego punktu na ziemi i potrafi zagwarantować przepustowość 100Mbps z dowolnego miejsca w którym się znajduje do siebie? :(

 

bo jeśli nie, to chyba oczywiste po co mi ten plik. najałtwiej jest o różnych porach dnia popróbować ściągać taki plik i zobaczyć, czy ktoś po drodze nie przycina ruchu chociażby. Czy naprawdę moja prośba jest aż tak nierozsądna? inne firmy mają naszykowane pliki testowe i to pierwsza firma która wyraża zdziwienie... To oczywiście też nie daje gwarancji że wepną mnie tak samo jak ten host na którym jest ten plik testowy, ale jeśli ordynarnie nie oszukują to da mi to jakieś pojęcie...

 

wkleję całą ostatnią odpowiedź:

 

Witam

 

A proszę mi powiedzieć co chce Pan tym plikiem sprawdzić ? Jeżeli chodzi o przepustowość łącza to oczywiście będzie takie jakie Pan zakupi i tutaj nie ma co chyba testować. Jeżeli jest Pan zainteresowany łączem dedykowanym na poziomie 10 mbps to tyle oczywiście zostanie udostępnione jeżeli wykupi Pan 100 mbps to będzie 100 mbps.

 

Network Communication

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@juice99 proszenie o plik do ściągnięcia aby sprawdzić przepustowość łącza... sory ale przecież musisz mieć z dwóch stron identyczne łącze.

 

Skoro kupisz 10mbps to tyle dostajesz, jeżeli nie - reklamacja.

Zresztą w 100% tego i tak nie wykorzystasz, a dlaczego? to sobie już sam poczytaj.

 

heh, pamietam jak kiedyś ktoś wysłała zapytanie z pretensjami typu:

Dlaczego gdy ściągam pliki z wykupionego serwera to idzie z maksymalną prędkością 512KB/s skoro piszecie, że serwer podpięty jest do łącza 100MB :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@juice99 proszenie o plik do ściągnięcia aby sprawdzić przepustowość łącza... sory ale przecież musisz mieć z dwóch stron identyczne łącze.

 

oczywiście że nie muszę. po pierwsze, to po stronie po której pobieram, mogę mieć lepsze a nie identyczne.

 

po drugie, mogę mieć gorsze, bo dopóki nie osiągnę jego całkowitego wysycenia, to i tak to oznacza, że transfer siada gdzieś po drodze (niekoniecznie na styku tego providera z internetem, możliwe że gdzieś na więszych routerach)

 

Skoro kupisz 10mbps to tyle dostajesz, jeżeli nie - reklamacja.

 

A może zamiast kupować i reklamować, najpierw pomyśleć i sprawdzić? :( Poza tym po co mi 10Mbps, podpiętych do jakiejś beznadziejnej sieci, która jest całą przeciążona i i tak zawsze da się najwyżej wyssać z niej 2Mbps :(

Ja jednak proponuję myśleć PRZED zakupem, a nie po.

Zresztą w 100% tego i tak nie wykorzystasz, a dlaczego? to sobie już sam poczytaj.

 

to chyba oczywiste że w nocy nie będę miał 100% obciążenia tego co w dzień.

 

heh, pamietam jak kiedyś ktoś wysłała zapytanie z pretensjami typu:

Dlaczego gdy ściągam pliki z wykupionego serwera to idzie z maksymalną prędkością 512KB/s skoro piszecie, że serwer podpięty jest do łącza 100MB :)

 

no a ja nie zapomnę nigdy jak opisywali jak blondynka włożyła głowę do mikrofali żeby sobie włosy wysuszyć i mózg jej eksplodował, ale co to ma do rzeczy ? :) nikt tutaj mam nadzieję nie jest na tyle głupi, żeby oceniać szybkość łącza czyjegoś nie biorąc pod uwagę łącza z którego się testuje...

 

Plik mi w końcu dali i leciało z tepsy 150KB/s maxymalnie. na neostradzie 7Mbps, która spokojnie wyciąga 750KB z niemiec, czy z niektórych sieci z Polski. co to oznacza?

 

1) może akurat mieli ten serwer przeciążony

2) łącza im nie wyrabiają

3) zwalnia gdzieś indziej, np. na styku tpsa <-> ipartners

4) ktoś po drodze ustawił limit, że dla jednej sesji maxymalna przepustowość to 150KB/s <- to by nie było takie tragiczne jak punkt 2 lub 3, bo wtedy każdy z moich klientów mógłby ściągać z prędkością 150KB/s, a w przypadku 2 lub 3, każdy następny by spowalniał jeszcze bardziej łącza

 

rozumieta? :)

 

P.S. wykluczam że to moja wina, bo panuje nad swoim komputerem :) poza tym za chwilę włączyłem ściąganie testowe z róznych miejsc i leciało 700KB/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście że nie muszę. po pierwsze, to po stronie po której pobieram, mogę mieć lepsze a nie identyczne.
Możesz mieć identyczne, lepsze - przecież to jest oczywiste.
po drugie, mogę mieć gorsze, bo dopóki nie osiągnę jego całkowitego wysycenia, to i tak to oznacza, że transfer siada gdzieś po drodze (niekoniecznie na styku tego providera z internetem, możliwe że gdzieś na więszych routerach)
ISP gwarantują przecież prędkość łącza od/do swoich routerów brzegowych.

A to, że ktoś pobiera pliki z prędkością 20kb/s łączyc się z Afganiustanu to już ISP nie interesuje.

A może zamiast kupować i reklamować, najpierw pomyśleć i sprawdzić? :( Poza tym po co mi 10Mbps, podpiętych do jakiejś beznadziejnej sieci, która jest całą przeciążona i i tak zawsze da się najwyżej wyssać z niej 2Mbps :(
Przecież to był tylko przykład...

Zresztą co Ci dadzą takie testy przez parę sekund/minut gdy usługę świadczoną będziesz miał miesiącami i różne sytuację mogą się zdażyć.

to chyba oczywiste że w nocy nie będę miał 100% obciążenia tego co w dzień.
To chyba zależy wyłącznie od Ciebie?
nikt tutaj mam nadzieję nie jest na tyle głupi, żeby oceniać szybkość łącza czyjegoś nie biorąc pod uwagę łącza z którego się testuje...
Czytając poszczególne posty na forum wcale się nie zdziwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×