Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mich@ł

Zlecę Zabezpieczenie + Optymalizacje Serwera

Polecane posty

Zlecę zabezpieczenie i optymalizacje serwera dedykowanego.

 

Szukam osoby doświadczonej, która zna się na tym.

 

 

W PW proszę zawrzeć:

- cene za optymalizacje + zabezpieczenie

- ew. koszty administracji

- czy jest możliwość wystawienia faktury VAT

 

 

Pozdrawiam

Michał Kryński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Zabezpieczenie i optymalizację maszyny pod jakie środowisko?

2. Jaki system?

3. Koszt administracji... jakiej? 40 godzin tygodniowo? czy doraźnie + aktualizacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, to juz ktores takie ogloszenie pod rzad. A ja sie przy kazdym zastanawiam czy dajacy takie ogloszenie zdaja sobie sprawe co znaczy "zabezpieczenie serwera", jakich nakladow pracy to wymaga (oczywiscie pamietajac, ze nie ma systemu calkowicie zabezpieczonego)... Sadze, ze dajacy takie ogloszenia maja co najwyzej na mysli "podstawowa konfiguracje serwera". Pisze to, aby wyzbyli sie zludzen, ze zaplaca pare zlotych i beda miec swietnie zabezpieczony serwer ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie czekam na licencje na DA po czym wykupie serwer (skonfigurowany).

 

Na serwerze bedzie zainstalowany Debian.

 

Optymalizacja pod serwis który korzysta głownie z bazy MySQL i 2 fora phpBB by Przemo.

 

Zabezpieczenie serwera tak aby nikt mi się od razu nie włamał ;) Czyli blokowanie portów, niektórych funkcji w php, nagranie programów zabezpieczajacych itd.

 

Co do administracji to myślę że na początek wystarczy aby co jakiś czas sprawdzanie logów serwera i nagrywanie aktualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze banowanie bruteforce'a, powiadamienia na maila o restartach uslug oraz dobowe raporty z dzialania serwera (LogWatch, cron. exim) no i przydalby sie awstat bo DA ma dupne statystyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę staty z webalizera niż awstats (przynajmniej są czytelniejsze i szybsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg mnie wogole DA jest jakis dziwny - w jednym miejscu pokazuje mi ze user wyssal 40gb a innym 31gb

webalizer pokazuje jeszcze cos innego a Disk Usage mam przewaznie 0.0 (mimo ze potrafi byc 200-500mb plikow od kilku miesiecy...)

ale czego chciec w takiej cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie wogole DA jest jakis dziwny - w jednym miejscu pokazuje mi ze user wyssal 40gb a innym 31gb

 

Gdzie takie "rozjazdy" sie pokazują dokładnie? Co oznacza "w innym" miejscu ? Tak z ciekawości pytam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Disk Usage mam przewaznie 0.0 (mimo ze potrafi byc 200-500mb plikow od kilku miesiecy...)

 

/sbin/quotaoff -a && /sbin/quotacheck -avugm && /sbin/quotaon -a

 

 

wg mnie wogole DA jest jakis dziwny - w jednym miejscu pokazuje mi ze user wyssal 40gb a innym 31gb

Defaultowo DA przelicza aktualne wskaźniki użycia zasobów raz na dobę.

Dodatkowo, sumowany jest cały ruch: FTP, SMTP, WWW wygenerowany przez

danego użytkownika.

Podejrzewam więc, że w tym konkretnym przykładzie,

w skali globalnej user wygenerował 40 GB ruchu z czego 75% via httpd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie takie "rozjazdy" sie pokazują dokładnie? Co oznacza "w innym" miejscu ? Tak z ciekawości pytam..
na liscie userow mam transfer 27812.8 / 70000 a jak wejde w usera to w tabelce mam

Bandwidth (meg) 29820

 

zonka mialem w poprzednim miesiacu (prawdziwa wartosc wg DA jest ta druga) bo zablokowalo usera mimo ze na liscie userow pokazywalo ze ma jeszcze prawie 10gb rezerwy...

nie wiem od czego to zalezy - raz rozbieznosc jest wieksza raz mniejsza (czasami sie zgadza)

aktualnie to olewam bo userzy albo sie nie rozliczaja za te parametry (sponsoring) albo mam pewnosc ze nie zuzyja tego za co zaplacili ;) (na serwerze i tak 80% to moje wlasne serwisy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok zlecenie już nie aktualne :)

 

Co do statystyk to mi tam bez róznicy jakie są :) Wszedzie miałem webalizer chyba raz tylko awstat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×