Skocz do zawartości
Martio

Serwer U Siebie W Biurze

Polecane posty

Zwracam się do Państwa z dość nietypową sprawą. A mianowicie chciałbym u siebie w biurze zainstalować serwer. Wiem, że to rozwiązanie mam wiele minusów, jednak zależy mieć serwer "pod swoim okiem". W związku z tym mam kilka pytań:

 

1. Co muszę posiadać, aby móc uruchomić serwer? Czy szafa serwerowa jest wymagana? Jak to wygląda od strony technicznej?

 

2. Jak wygląda sprawa łącz? Czy płacę za wynajem łącz + dodatkowo za zużyty transfer? Jakie są orientacyjne ceny dzierżawy łącz?

 

3. Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa danych opublikowanych na takim "biurowym" serwerze? Chodzi mi oczywiście o aplikację WWW i kwestię bezpieczeństwa na poziomie Internet - serwer w biurze.

 

4. Z jakimi innymi trudnościami mogę się spotkać?

 

Z góry serdecznie dziękuję za treściwe odpowiedzi na moje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie, wystarczy zwykły komputer, biuro raczej nie jest pr0 serwerownią w której są wymagane szafy :)

2. Zależy od usługodawcy, ja np mam nielimitowany transfer. Co do ceny niestety Ci nie powiem.

3. Jak skonfigurujesz tak będzie :) Nie ma dużej różnicy między serwerem dedykowanym (mówię o unmangament ) a domowym PC ( pod względem bezpieczeństwa Z SIECI ) Gorzej już jak ktoś przyjdzie i wyjmie dysk :)

4. Konfiguracja systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wąskim gardłem zazwyczaj są łącza. Musi to być łącze symetryczne z przynajmniej 1 stałym IP (najlepiej 3). Serwer może być w obudowie tower ale powinno to być coś ala IBM, DELL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4.

Ataki na Twój serwer. Musisz się zabezpieczyć przed atakami DDoS, albo słownikowymi na jakieś konto w systemie.

Także musisz się zastanowić, co jak nagle prądu braknie - serwer będzie leżeć? UPS na pewno, a także taka płyta główna, która automatycznie się włączy po dopływie świeżego prądu.

Kłopoty z konfiguracją linuxa (mam nadzieję, że na tym ten serwer będzie działać)

 

No i przede wszystkim łącze ! Minimalna prędkość wysyłkowa dla Twojego łącza powinna wynieść 1MBit. Z 512kbit jeszcze byś trochę podziałała, ale bardzo nie wiele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taaa ale 1mbita nie dostanie ani w upc ani w aster

(nie ma pojecia jak w tpsa bo specyfikacji nigdzie nie widze...)

a wynegocjowac od wiekszego operatora tylko 1mbit to tanio nie bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4. Ataki na Twój serwer. Musisz się zabezpieczyć przed atakami DDoS,
Nie, zebym sie czepial... Ale masz w ogole pojecie o czym piszesz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój - jest bardzo prosty sposób zabezpieczenia:

 

1. Przed maszyną wpinamy do sieci mały firewall na jakimś starym, słabym komputerze.

2. W razie nagłegoa ataku DoS ileśtamset(tysięcy) pps powoduje wywrotkę starego komputera i w ten sposób wrażliwa część sieci automatycznie zostaje odcięta od ataku.

3. Rozwiązanie zapewnia też bezpieczeństwo podczas ataku: starego komputera nie da się włączyć, bo nawał pakietów nie daje nawet szans na postawienie sieci. Dzięki temu uzyskujemy pewność, że uruchomienie nastąpiło dopiero po zakończeniu ataku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaa ale 1mbita nie dostanie ani w upc ani w aster

(nie ma pojecia jak w tpsa bo specyfikacji nigdzie nie widze...)

a wynegocjowac od wiekszego operatora tylko 1mbit to tanio nie bedzie...

A Chello Ultra 12/1 mbit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj spokój - jest bardzo prosty sposób zabezpieczenia:

 

1. Przed maszyną wpinamy do sieci mały firewall na jakimś starym, słabym komputerze.

2. W razie nagłegoa ataku DoS ileśtamset(tysięcy) pps powoduje wywrotkę starego komputera i w ten sposób wrażliwa część sieci automatycznie zostaje odcięta od ataku.

3. Rozwiązanie zapewnia też bezpieczeństwo podczas ataku: starego komputera nie da się włączyć, bo nawał pakietów nie daje nawet szans na postawienie sieci. Dzięki temu uzyskujemy pewność, że uruchomienie nastąpiło dopiero po zakończeniu ataku.

I niby przed czym to ma chronic? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko mi nie mów, że wziąłeś to na serio :):) Nie dawałem emotek, myślałem, że każdy się zorientuje :)
Wiesz... W zyciu zetknalem sie juz z niejednym 'ciekawym' pomyslem na zabezpieczenie, dlatego zawsze wole sie upewnic co autor mial na mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

..ale kiedyś się tak robiło :) sieci "koleżeńskie"..heh ..podwórkowe w sensie hehe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Chello Ultra 12/1 mbit
no przyznam sie ze nie zauwazylem tej oferty jak ostatnio sprawdzalem :)

ale i tak to nie jest gwarantowany 1mbit (aczkolwiek w upc przewaznie tyle jest :) )

ale i tak nie wiem po co sie pchac w to - 1mbit na duzo nie starczy a kosztuje 269pln czyli takie 2mbity to juz kolokacja 1U na 10mbitach w niemczech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, zebym sie czepial... Ale masz w ogole pojecie o czym piszesz? ;)

 

Oczywiście, skąd ta wątpliwość ?

 

 

Ja z kablówki mam łącze 2MBit/1Mbit :) więc może do biura także da się to podpiąć xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, skąd ta wątpliwość ?

 

Raczej pewność, a nie wątpliwość. Nie masz pojęcia o czym piszesz :]

 

Ja z kablówki mam łącze 2MBit/1Mbit

 

A tutaj jeszcze raz to potwierdzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×