Skocz do zawartości
malyem

Ktory Debian 3.1 Czy 4

Polecane posty

Stabilną.

Dzieki.

Zamawiajac w Hetznerze LAMP jakie dostaje wersje, glownie chodzi mi o MySQL. Czy moze lepiej samemu zainstalowac wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do poważnych zastosowań zaleca się stabilną wersję czyli wciąż 3.1, niedobory pakietów możesz łatać przez backports.org. Z drugiej strony etch wkrótce stanie się wersją stabilną, a w niektórych sytuacjach zalety nowej wersji są znaczące. Sam musisz zadecydować czego potrzebujesz. Ja na większości serwerów mam etcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również osobiście zalecam 3.1

Nigdy "najnowszego oprogramowania" nie instaluje na produkcyjnych maszynach

... no chyba, że do zastosowań "własnych" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

No w sumie przy tej serii suse 9.x (tylko tym sie "bawiłem") to w sumie jest stabilniejszy.

Ale raczej do *bsd i slackware nie ma sensu go porównywać.

 

A apt-get to w ogóle magiczne narzędzie w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

suse 10 tez do demonów wydajnosci nie należy, mało tego - ani na serwer ani tym bardziej na desktop (jest woooooooolne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, ależ pierdoły piszecie ;) Patrick: a ty w szczególności :D Tak, debian jest bardzo stabilnym systemem, ale wymaga sporo wiedzy i doświadczenia. Tak SUSE jest bardzo stabilnym systemem, zakładając to, co napisałem dla Debiana. Oba są przeznaczone dla różnych segmentów rynku i będą miały inne zastosowania. A co do BSD - nie wypowiem się, bo moja przygoda z nimi całkiem nie tak dawno się skończyła - po 2 latach męki...

 

Wracając do tematu. Bierz Etch'a. Wydanie było planowane na 1 kwietnia, ale widać nie wyszło im coś. Bugi są zazwyczaj w paczkach, których i tak nie będziesz używał na serwerze. Jak chcesz same nowości - sid. Tylko to jest mały hardcore :P. Sam testing w debianie jest baaardzo stabilny, a wersja 'stable' jest w ogóle 'rock solid'.

Ja już od prawie roku korzystam z etch'a na ~50 maszynach i nie ma z nim _żadnych_ problemów. Większą szkodę sobie zrobisz backportami do sarge'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar

Huehuehue... A zastanawiałem się czy nie napisać, że zaraz przyjdzie cyberluk i Was za tego SUSEła po kątach porozstawia. :>

 

A co do BSD - nie wypowiem się, bo moja przygoda z nimi całkiem nie tak dawno się skończyła - po 2 latach męki...
IMVHO musisz rozwinąć temat. ]:>

 

A co do Debiana, jeśli Sarge to skąd paczki z np. php5? Sami kompilujecie? Dotdeb? AFAIR spinowane paczki z testing chciały usuwać jajko. ;>

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huehuehue... A zastanawiałem się czy nie napisać, że zaraz przyjdzie cyberluk i Was za tego SUSEła po kątach porozstawia. :>

Hmmm, a skąd Ci to przyszło do głowy? ;)

 

A co do BSD - nie wypowiem się, bo moja przygoda z nimi całkiem nie tak dawno się skończyła - po 2 latach męki...
IMVHO musisz rozwinąć temat. ]:>

Tylko to nie ten topic :P Ale rozwinąć mogę. Nie to, żebym miał coś przeciwko BSD, ale nie uważam, żeby było gotowe na produkcyjne systemy. Mówię o OBSD i NBSD, Free jakoś nie ruszałem i chyba nie mam zamiaru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar
Huehuehue... A zastanawiałem się czy nie napisać, że zaraz przyjdzie cyberluk i Was za tego SUSEła po kątach porozstawia. :>
Hmmm, a skąd Ci to przyszło do głowy? ;)
Byłem kiedyś na forum Novella. ;]
A co do BSD - nie wypowiem się, bo moja przygoda z nimi całkiem nie tak dawno się skończyła - po 2 latach męki...
IMVHO musisz rozwinąć temat. ]:>
Tylko to nie ten topic :P Ale rozwinąć mogę. Nie to, żebym miał coś przeciwko BSD, ale nie uważam, żeby było gotowe na produkcyjne systemy. Mówię o OBSD i NBSD, Free jakoś nie ruszałem i chyba nie mam zamiaru :D
O proszę, też dobrze pamiętałem. Chyba nawet mieliście logo NetBSD na stronie głównej na pewnym serwerze. Zawsze mnie dziwiło, czemu nie używaliście Free. ;]

A wątek o BSD mógłbyś kontynuować, nie jest to o Debianie, ale niewątpliwie dla wielu równie ciekawe albo i ciekawsze. :) W ostateczności któryś moderator wydzieli nowy wątek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłem kiedyś na forum Novella. ;]

Niestety, dla Novella już nie robię, ale sentyment do SLES'a został. To był cholernie dobry system produkcyjny do pewnych zastosowań, w szczególności baz danych.

 

O proszę, też dobrze pamiętałem. Chyba nawet mieliście logo NetBSD na stronie głównej na pewnym serwerze. Zawsze mnie dziwiło, czemu nie używaliście Free. ;]

A wątek o BSD mógłbyś kontynuować, nie jest to o Debianie, ale niewątpliwie dla wielu równie ciekawe albo i ciekawsze. :D W ostateczności któryś moderator wydzieli nowy wątek. :P

Były użytkownik? :) Wczoraj się kilku odezwało jak się pojawiłem na IRCu... Szkoda, że się skończyło jak się skończyło, ale wpływu na to nie miałem... Free w tamtych czasach było dla mnie strasznie zacofane... Może ostatnie wersje zmieniłyby moje zdanie na temat tego systemu. Może jak będę miał trochę czasu, to wygospodaruję maszynkę jakąś i popatrzę na Free. Hmm to może pamiętasz 'dexter'a? :)

O BSDkach to mógłbym książkę napisać :) Teraz nie mam zbytnio czasu, ale może przez święta założę nowy topic - moje przygody z BSD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar
O proszę, też dobrze pamiętałem. Chyba nawet mieliście logo NetBSD na stronie głównej na pewnym serwerze. Zawsze mnie dziwiło, czemu nie używaliście Free. ;]

A wątek o BSD mógłbyś kontynuować, nie jest to o Debianie, ale niewątpliwie dla wielu równie ciekawe albo i ciekawsze. :D W ostateczności któryś moderator wydzieli nowy wątek. :P

Były użytkownik? :) Wczoraj się kilku odezwało jak się pojawiłem na IRCu... Szkoda, że się skończyło jak się skończyło, ale wpływu na to nie miałem... Free w tamtych czasach było dla mnie strasznie zacofane... Może ostatnie wersje zmieniłyby moje zdanie na temat tego systemu. Może jak będę miał trochę czasu, to wygospodaruję maszynkę jakąś i popatrzę na Free. Hmm to może pamiętasz 'dexter'a? :)

O BSDkach to mógłbym książkę napisać :) Teraz nie mam zbytnio czasu, ale może przez święta założę nowy topic - moje przygody z BSD ;)

Nie pamiętam dextera. :) A o BSD pisz koniecznie. :)

 

Pozdrawiam.

 

http://mail.opensolaris.org/pipermail/zfs-...ril/026922.html

 

Nice. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pamiętam dextera. :D A o BSD pisz koniecznie. ;)

 

Pozdrawiam.

 

http://mail.opensolaris.org/pipermail/zfs-...ril/026922.html

 

Nice. :>

 

Szkoda, bo dexter to był właśnie labowy serwerek na NBSD, który chłopaki mieli męczyć do oporu. Wszystko na nim było dozwolone. Za "hacknięcie" była nagroda :P

 

No i teraz już na 100% sprawdzę FreeBSD, jak ma ZFS'a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale rozwinąć mogę. Nie to, żebym miał coś przeciwko BSD, ale nie uważam, żeby było gotowe na produkcyjne systemy. Mówię o OBSD i NBSD, Free jakoś nie ruszałem i chyba nie mam zamiaru ;)
Ze co? BSD nie nadaje sie na systemy produkcyjne? Jezeli nie BSD, to co? Linuks? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko to nie ten topic :P Ale rozwinąć mogę. Nie to, żebym miał coś przeciwko BSD, ale nie uważam, żeby było gotowe na produkcyjne systemy. Mówię o OBSD i NBSD, Free jakoś nie ruszałem i chyba nie mam zamiaru :)

Ała...

 

Ale rozwinąć mogę. Nie to, żebym miał coś przeciwko BSD, ale nie uważam, żeby było gotowe na produkcyjne systemy. Mówię o OBSD i NBSD, Free jakoś nie ruszałem i chyba nie mam zamiaru :)
Ze co? BSD nie nadaje sie na systemy produkcyjne? Jezeli nie BSD, to co? Linuks? ;)

Linuks? Fe!

Chyba windows nam zostaje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wy marudzicie ;) Jedni używają tego, inni tamtego... i ci na Debianie i ci na BSD szczęśliwi, nie ma się o co sprzeczać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wy marudzicie ;) Jedni używają tego, inni tamtego... i ci na Debianie i ci na BSD szczęśliwi, nie ma się o co sprzeczać :]
Prawda... Ale pisanie, ze systemy z rodziny *BSD nie sa gotowe na systemy produkcyjne jest, delikatnie mowiac, smieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×