Skocz do zawartości
Saint

Najisp Dal Ciala :)

Polecane posty

Pojawił się nowy news na hacking.pl , zastanawia mnie czy ma on za zadanie krytykowac konkurencje czy przyjmować forme artykułu sponsorowanego :) , co ciekawe piszą o osobach z hack.pl w sposob jaki nota bene sami łamią prawo ( "jest dowodem na to, że z przestępcami się nie negocjuje" ) przy dobrym wykorzystaniu tego faktu osoby posądzane o złamanie prawo łatwo mogłyby zaskarżyć o zniesławienie. Sprawa nabrała tak żenującego obrotu ( zamiast potepic tak smieszne za przeproszeniem 'zabezpieczenia' krytykuje się osoby które za swoją wiedze chciały wynagrodzenie ) , że aż nie mam ochoty na dalsze śledzenie serwisów pożal się Boże informacyjnych , ale to Polska własnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Jedyny komentarz do calej sytuacji: dziecinada, gdzie aktorami sa dorosli ludzie, managerowie, marketingowcy, dziennikarze, policjanci, hackerzy i zwykli klienci, takie przekrecanie calej sprawy z roznych stron jest chyba mozliwe tylko w Polsce ? A moze myle sie.

 

Najlepszy komentarz przekazal policjant, tak Panie strozu prawa, jesli u sasiada przez kilka dni sa otwarte drzwi wchodze i patrze czy cos tragicznego nie stalo sie, bo jesli nie zajze policja posadzi mnie za to, ze nie pomoglem ! Ten komentarz to typowy glos przeciwko ludziom, ktorzy pomagaja lub nie patrza w bok, nic dziwnego, znieczulica na kazdym kroku i to nie tylko w Polsce.

 

A postepowanie home?, typowe dla duzej firmy, ktora zna dobrze zasady marketingu, ktorym glownym celem jest zysk i to za wszelka cene. Czasami jednak pewnosc siebie nie poplaca.

 

Z pozdrowieniami z Hamburga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojawił się nowy news na hacking.pl , zastanawia mnie czy ma on za zadanie krytykowac konkurencje czy przyjmować forme artykułu sponsorowanego

Na logikę - jeśli propozycja hack.pl to był szantaż i wymuszenie to znaczy że grozili popełnieniem przestępstwa. Czyli że ujawnienia informacji o takiej luce to przestępstwo. A hacking.pl też ujawnia informacje o lukach. Czy wobec tego hacking.pl siebie też określi mianem przestępców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt z przedstawicieli Hołm nie

wypowie sie na forach czy serwisach branżowych (takich jak ten).

Praktycznie żadna duża czy też mniejsza firma nigdy nie wypowiada się o takowych sprawach na forach publicznych...

dlaczego? to już wiedzą osoby prowadzące takowy biznes :)

Takie wypowiadanie się na forach to praktycznie tylko dodatkowe problemy dla firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:)-->

CYTAT(tomasz.b @ 8.04.2007, 00:43) 57475[/snapback]
jesli u sasiada przez kilka dni sa otwarte drzwi wchodze i patrze czy cos tragicznego nie stalo sie, bo jesli nie zajze policja posadzi mnie za to, ze nie pomoglem !

 

Twój dom? Jeśli nie twój to się pchaj i nie bądź nadgorliwy. Równie dobrze sąsiad będzie zamykał drzwi na sznurek to też tam pójdziesz i zobaczysz co z nim jest? Chyba po to są drzwi/sznurek aby dać ci sygnał, że to nie twój interes oraz miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadaj się jeśli nie masz pojęcia o czym mówisz. Prawo mówi jasno: właściciel ma OBOWIĄZEK zabezpieczyć swoje mienie, czy to jest samochód , dom czy cokolwiek, w przeciwnym wypadku w razie czego nie ma prawa do odszkodowania i jest WINNY niezabezpieczenia mienia przed dostępem osób trzecich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób 'w temacie' , jak ujawnienie przez home.pl wysłanego e-maila ma się do zasad zachowania poufności [ jak wiemy e-mail został przesłany do serwisu konkurencyjnego oraz upubliczniony w mediach ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do osób 'w temacie' , jak ujawnienie przez home.pl wysłanego e-maila ma się do zasad zachowania poufności [ jak wiemy e-mail został przesłany do serwisu konkurencyjnego oraz upubliczniony w mediach ]

Odbiorca wiadmości może z nią zrobić co chce.

 

 

Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Art. 82.

Jeżeli osoba, do której korespondencja jest skierowana, nie wyraziła innej woli, rozpowszechnianie korespondencji, w okresie dwudziestu lat od jej śmierci, wymaga zezwolenia małżonka, a w jego braku kolejno zstępnych, rodziców lub rodzeństwa.

 

 

@wacek: Zawiązanie drzwi sznurkiem w myśl interpretacji Sądu Najwyższego NIE może być traktowane jako ich zamknięcie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sa 'dobre' strony, gdzie podajac w linku haslo i login takze wejdziemy na czyjs panel - jak to ma sie do teorii "o wklepaniu linka w przegladarke".

 

Shive:

"Nie wypowiadaj się jeśli nie masz pojęcia o czym mówisz. Prawo mówi jasno: właściciel ma OBOWIĄZEK zabezpieczyć swoje mienie, czy to jest samochód , dom czy cokolwiek, w przeciwnym wypadku w razie czego nie ma prawa do odszkodowania i jest WINNY niezabezpieczenia mienia przed dostępem osób trzecich."

 

W takim wypadku hakerzy dzialaja jak najabrdziej legalnie, gdyz wlasciciel nie zabezpieczyl swojego mienia (tu: strony, serwera, cokolwiek).

 

Jak trzymasz sie danej tezy, poprzyj ja paragrafami lub porzuc, nie wazne jak madre czy glupie te paragrafy beda - one stanowia o uznaniu ew. winy lub nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh...

 

Powtórzę się, prawo mówi JASNO, że posiadacz mienia ma obowiązek użyć wszelkich dostępnych środków aby zabezpieczyć posiadane mienie przed powstaniem szkody ORAZ przed użyciem przez osobę nieuprawnioną.

 

Jest równie jasno określone w przepisach k.k., że aby mogła być mowa o włamaniu, musi zaistnieć USUNIĘCIE PRZESZKODY pozostawionej przez właściciela, uniemożliwiającej zabór/użycie mienia przez osobę nieuprawnioną. Brak przeszkody -> brak włamania, czy to jest jasne?

 

Niezastosowanie się do tej zasady powoduje, że:

 

- nie masz prawa dochodzić odszkodowania

- nie masz prawa pozywać kogoś za włamanie

- w świetle prawa jesteś sam sobie winien

 

Po drugie, zapoznaj się z wyrokami w sprawach o przywłaszczenie mienia, wyrokami SN w stylu http://www.zielona-gora.po.gov.pl/preceden...873&idpdz=9 i innymi. Gdybyś tylko spędził minutę na googlu, sam byś znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

olo, nie porownuj zabezpieczen samochodow do zabezpieczenia www linkiem ktory moja babcia moze otworzyc i zostac groznym crackerem (mimo ze nigdy jeszcze muszki nie trzymala...)

zabezpieczenie ktore moze obejsc kazdy nie jest zabezpieczeniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz chyba pisali o tym we wszystkich gazetach, dziś było o tym w "metro z 10 kwietnia".

Mam dziwne wrażenie, że wszystkie te artykuły mają jedno i to samo źródło (taka sama treść merytoryczna) :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×