Skocz do zawartości

HoldenCaulfield

Użytkownicy
 • Zawartość

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O HoldenCaulfield

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. [Rozwiązany] Problem z IQ.pl

  Muszę przyznać, że sprawa się wyjaśniła i wina leżała po mojej stronie. Dostałem od iq.pl zapytania do bazy, które powodują obciążenie i okazało się, że zapodział mi się skrypt czyszczący tabelę z danymi sesji, przez co urosła do gigantycznych rozmiarów i sprawiała problemy. Przepraszam za wyrażone wyżej pod wpływem emocji pochopne opinie.
 2. [Rozwiązany] Problem z IQ.pl

  Serwis był hostowany w iq.pl kilka lat, jego oglądalność cały czas spada, w tej chwili to 6k odsłon dziennie. Zapowiadaliście rewolucyjne zmiany, więc uważam, że polegają na przerzuceniu się na hosting firmowych wizytówek. Pretensji do Was nie mam, bo nie jesteście pierwszą firmą stosującą taką strategię, a poza tym kończy się umowa, ale piszę tu o tym, żeby potencjalni klienci myślący o czymś więcej niż stronie z kontaktem do swojej firmy oglądanej przez kilka osób dziennie zastanowili się nad ofertami innych firm. Limit pojemności konta to 5 GB, limitu pojemności bazy nie ma. W takiej sytuacji należałoby chyba oficjalnie taki podać? Ponadto baza podzielona jest na kilkaset tabel wykorzystywanych niezależnie, więc całkowita pojemność nie ma wpływu na wydajność poszczególnych zapytań.
 3. [Rozwiązany] Problem z IQ.pl

  Mnie wyrzucają po kilku latach hostowania mojej strony z powodu zbytniego obciążenia serwera. Do tej pory im to nie przeszkadzało, w dodatku oglądalność serwisu systematycznie spada. Nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie, które skrypty lub zapytania powodują to obciążenie. Może dałoby się coś zoptymalizować, ale zostałem zignorowany i mam się po prostu wynosić. Widocznie zmieniają strategię na hosting wizytówek firmowych. Szkoda, bo iq.pl spisywał się w miarę dobrze, poza tym że nie nadaje się do udostępniania większych plików (kilkadziesiąt MB) - ciągle zrywa połączenie w trakcie ściągania, zgłaszane przez osoby z różnych miejsc i sieci.
 4. problemy z iq.pl

  Serwer znów leży. Nie działa www, ftp, bazy.
 5. problemy z iq.pl

  Mają, pytanie czy pracuje w niedzielę, bo problemy oczywiście zgłosiłem.
 6. Dziś od rana moja strona na iq.pl przestała działać. Skrypty nie mają dostępu do lokalnych plików, nie wczytują się więc m.in. szablony. W logach "internal server error". Ktoś też ma takie problemy?
 7. Brak kluczy po upgrade FC9 -> FC10

  Zaktualizowałem FC9 -> FC10 tak jak opisano na tej stronie: http://mikro.viip.pl/index.php?option=com_...6&Itemid=48 Wszystko przebiegło poprawnie, ale teraz nie mogę zainstalować nic poprzez yum - dostaję błąd: warning: rpmts_HdrFromFdno: Header V3 DSA signature: NOKEY, key ID 4ebfc273 fedora/gpgkey | 2.3 kB 00:00 Public key for ............i386.rpm is not installed Próbowałem "rpm --import /etc/pki/rpm-gpg/........" ale dostaję błąd "import failed" i wygląda na to, że klucze są jednak zaimportowane. Co z tym zrobić?
 8. fedora i problem z svn

  Mam konto VPS z fedorą 9. Zainstalowałem subversion (poprzez yum). Przy próbie użycia (np. "svn co http://code.djangoproject.com/svn/django/trunk/ django-trunk") pojawia się błąd "Fatal: no entropy gathering module detected". Czym to może być spowodowane?
 9. do usunięcia

  -
 10. Tanie VPSy

  Potwierdzam, kupiłem vps'a, na razie wszystko działa, poza serwerami DNS dostepnymi w panelu: CheckDNS.NET is verifying if NS are alive Error fetching SOA from ns1.echoservers.com [67.159.48.82], request timed out. Probably DNS server is offline. Error fetching SOA from ns2.echoservers.com [67.159.48.83], request timed out. Probably DNS server is offline.
 11. Najisp Dal Ciala :)

  Na logikę - jeśli propozycja hack.pl to był szantaż i wymuszenie to znaczy że grozili popełnieniem przestępstwa. Czyli że ujawnienia informacji o takiej luce to przestępstwo. A hacking.pl też ujawnia informacje o lukach. Czy wobec tego hacking.pl siebie też określi mianem przestępców?
 12. Najisp Dal Ciala :)

  Bardziej obiektywnie sprawę opisuje IDG: http://www.idg.pl/news/108942/Hackerzy.kontra.home.pl.html
 13. Najisp Dal Ciala :)

  "Ponieważ włamano się do instytucji państwowej (MEN) sporawą zajęła się też ABW." (za gazeta.pl)
 14. Home Mowi Papa

  W jednym zapytaniu dla jednej tabeli mysql uzywa jednego indexu. Wiec powinien byc jeden index oparty na trzech kolumnach: (user_id, user_level, user_lastvisit). Zapewne inaczej skonfigurowany cache w mysql - ot i cala tajemnica.
 15. Co Sie Dzieje Z Superhost.pl

  W nocy aidahosting.com bylo niedostepne, lezaly dns'y superhost.pl i domen klientow.
×