Skocz do zawartości
vantes

Czy Istnieje Możliwość.. ?

Polecane posty

Czy istnieje możliwość dotarcia (oczywiście poza krokami prawnymi które i tak podejmiemy) do danych abonenta domeny, jeśli tan zatrzegł je i ukrywa tylko pod numerem klienta w ogólnodostępnej bazie NASKU ??

 

 

A po co mi to wiedzieć: mam serwis www.fotoo.pl - i dziś przez pomyłkę źle wpisałem jedną literkę i wszedłem na footo .pl... lekko się zdziwiłem bo ktoś ewidentnie skopiował mój serwis. Do tego na 100% nie ma licencji na skrypt (którą my mamy)

 

Kurcze takiej sytuacji jeszcze nie miałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Operator Ci nie udostępni, więc musisz zgłosić na policję i dopiero im zostaną przedstawione dane posiadacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zważywszy na wartość mojego serwisu to mi się srednio opłaca... ale chętnie przytarł bym nosa temu komuś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To napisz do firmy utrzymującej witrynę. Ja wielokrotnie pisałem w sprawach znacznie lżejszych i spokojnie można to załatwić.

 

Napisz do netartu i wyjaśnij sprawę. Oczywiście musisz zabrzmieć przekonywująco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest ewidentna w serwisie jest ten sam kod źródłowy. Chyba że jest to jakiś gotowiec. Prokuratura jeśli jest sprawna w twoim mieście to może ci pomóc.

 

function creport(addon)
{
var agree=confirm("Jestes pewien ze chcesz zglosic ten komentarz?");
if (agree){
window.open('http://fotoo.pl/hosting-zdjec/creport.php'+addon, 'Report', 'toolbar=0,scrollbars=0,location=0,statusbar=0,menubar=0,resizable=0,width=450,height=300,left = 50,top = 209');
}}

 

 

function creport(addon)
{
var agree=confirm("Jesteś pewien, że chcesz zgłosić ten komentarz do moderatora?");
if (agree){
window.open('http://footo.pl//creport.php'+addon, 'Report', 'toolbar=0,scrollbars=0,location=0,statusbar=0,menubar=0,resizable=0,width=450,height=300,left = 50,top = 209');
}}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akurat kupiliśmy skrypt i zmodyfikowaliśmy... Co nie zmienia faktu że kontaktowałem się z autorem skryptu i nie sprzedawał on licencji na domene footo :/

 

Ja tylko chciałem dotrzeć do autora, ale on skutecznie sie przed tym broni... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę trzeci raz: uderzaj od razu do nazwa.pl - po co masz w ogóle gadać z właścicielem strony? Piszesz do netartu list, że tu a tu stwierdzono kradzież skryptu i nielegalną kopię serwisu i w związku z tym żądasz natychmiastowej blokady konta użytkownika.

 

Bez żadnych "zauważyłem", "chciałbym prosić", "czy moglibyście" tylko bezpośrednio i stanowczo. Oczywiście kulturalnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak Netart blokuje komuś serwer bo ktoś ma "ale".

:D

 

Dane abonenta udostepnia rejestrator tylko za zgodą abonenta. Lub NASK jezeli masz zamiar wytoczyć sprawę i zglosisz się z tym do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że blokuje i nie dlatego, że ktoś ma "ale" tylko dlatego że klient jest złodziejem. Nie jednen szczeniacki sajt już poszedł do piachu np. z powodu jednego tekstu skopiowanego ode mnie. Trzeba tylko umieć napisać co trzeba. Z netartem też bez problemu, kilka dni blokady konta aż do usunięcia materiałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@vantes może od razu podaruj sobie emaile i twórz odpowiednie pismo na papierze i wysyłaj listem poleconym i potwierdzeniem odbioru... chyba nie muszę tłumaczyć ile sama forma przekazu zmienia?

 

PS. nie wiem czemu ale przypomina mi się w tym wątku "szybkość" działania "Abuse home.pl" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@shive jak wypije dobrą flaszke to możemy o tym tak na poważnie porozmawiać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×