Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie, mam malutkie pytanie, wiem że nie pasuje do tego działu ale po krótkim zastanowieniu postanowiłem napisać.

 

 

Moje pytanie brzmi czy sprzedając kilka kont na PRYWATNYM serwerze bez posiadania zarejestrowanej działalności to przestępstwo? Nie mam czasu na robienie jakiś tam hostinków gdyż prowadzę darmową działalność i głownie na niej się skupiam więc proszę mi nie mówić że następny krzak chce sprzedawać konta sposobem bo to nieprawda. Bardzo proszę o szczere odpowiedzi.

 

 

 

 

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

muchakk ..to jak - chcesz sprzedawać, czy jednak darmowa "działalność"... bo jedno z drugim jakoś w parze nie idzie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darmowe to darmowe i dalej będą prowadzone, mam swoj prywatny serek który cały czas się nudzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@muchakk sprzedaj "parę" kont na allegro a następnie złóż "deklarację o dochodach - PIT" do US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli osiągasz dochody to musisz się z nich rozliczyć w U. Skarbowym. Forma opodatkowania. jest wybierana przez płatnika w ramach obowiązujących przepisów prawnych wiec ty decydujesz jak się rozliczać jeśli jest tak możliwość.

 

Każdy dochód bez opodatkowania jest przestępstwem. Nie baw się w to bo za parę złotych zababrasz sobie kartotekę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

.. no i rodzicom dojdzie nerwówka w związku ze sprawą w sądzie, a potem najprawdopdobniej 10-letnia spłata "kredytu" na marmury dla US...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, wydaje Ci sie :-).

Nie ma (wprost) powiazania obowiazku zakladania firmy z osiaganymi dochodami. To znaczy brak tu klarownej granicy.

 

"Działalnością gospodarczą jest zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły."

 

W skrocie chodzi o to, ze jesli sprzedajesz w sposob okazjonalny, bo akurat trafilo Ci sie cos do sprzedania, albo chcesz sie czegos pozbyc to do takiego czegos nie potrzeba dzialalnosci gospodarczej. Ale jesli staje sie to czyms ciaglym, w miare regularnym, zorganizowanym, a do tego robisz to w celach zarobkowych to pojawiaja sie znamiona dzialalnosci gospodarczej, a te nalezy zarejestrowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie że jezeli zarabiasz 2 000 rocznie to nie musisz zakładać firmy, a jak powyżej tego to musisz...

Kolejny, który myli kwotę wolną od podatku z obowiązkiem zgłaszania DG. Gdyby było jak twierdzisz, to każdy by twierdził, że zarabia mniej niż 2000 zł rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej znaleźć sobie prace w jakimś hostingu? Na początku trudno jest zebrać kapitał na stronę,ludzi,serwery. Najlepiej znaleźć robotę w jakimś hostingu, dorobić i mieć spokój. Ewentualnie później myśleć o własnej firmie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie lepiej znaleźć sobie prace w jakimś hostingu? Na początku trudno jest zebrać kapitał na stronę,ludzi,serwery. Najlepiej znaleźć robotę w jakimś hostingu, dorobić i mieć spokój. Ewentualnie później myśleć o własnej firmie ;)

 

 

znajdź teraz taką... heh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie lepiej znaleźć sobie prace w jakimś hostingu? Na początku trudno jest zebrać kapitał na stronę,ludzi,serwery. Najlepiej znaleźć robotę w jakimś hostingu, dorobić i mieć spokój. Ewentualnie później myśleć o własnej firmie ;)

Jak ma się wiedzę to nie trzeba dużego kapitału na początku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na allegro jest tak, ze jak towar jest przez 3 miesiace twoja wlasnoscia to nie musisz placic podatku

Zacznijmy od tego: towar !== usługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×