Skocz do zawartości
Kornel

W Jaki Sposób Zapłacić

Polecane posty

Witajcie,

 

Ponieważ jestem właścicielem firmy od miesiąca i nie mam doświadczenia w tych sprawach, chciałem Was zapytać o jedną rzecz. Mianowicie posiadam konto firmowe w mBanku i chciałbym zamówić serwer dedykowany gdzieś w Niemczech. Myślałem o Hetzner.de, jednak zupełnie nie wiem jak to zrealizować. Zależy mi oczywiście, żeby zaliczyć koszt instalacji serwera i miesięczne opłaty w koszty firmy ale nie mam możliwości zamówienia do konta karty VISA wypukłej, ani też eKarty do płatności elektronicznych. Żona ma konto prywatne w mBanku, do którego dostała bez problemu eKartę i w zeszłym roku tak opłacaliśmy serwery w DE. Jak się dowiedziałem, że do kont firmowych nie wydają eKart to zdębiałem :angry:

 

Moje pytania:

1. czy można w Hetzner.de płacić bezpośrednio przelewem na ich konto, czy jest to dostępne tylko dla płatników z Niemiec ?

2. czy mogę zapłacić za serwer eKartą żony i wziąć fakturę na własną firmę i wliczyć to w koszty ? (czy wysyłają faktury papierowe, czy elektroniczne i czy ta druga wystarczy ?)

3. Czy fakt, że nie jestem płatnikiem Vat-u ma jakieś istotne znaczenie dla takiej współpracy ?

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego wystarczy mieć konto w inteligo. Karta zwykła bankomatowa, ma takie same możliwości co e-karta mbanku. A przynajmniej zakupy działają..wystarczy podać 3 cyfry z tyłu kartę co są. Pau tej ja akceptuje.

 

1. Nie, bo musisz posiadać konto w Niemczech. A przynajmniej rok temu nie dało rady. Zresztą przelew zagraniczny to majątek. Bardzo często firmy robią wyjątek i przyjmują opłaty za pomocą Payu np.: netdirekt.de

 

2. Tak możesz, dużo osób tak Robi nic w tym nie ma nielegalnego. A co do faktur sie nie wypowiem bo nie brałem od nich faktur.

3. Nie. Ty i tak płacisz cenę brutto. Nie odliczysz Sobie niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2. Tak możesz, dużo osób tak Robi nic w tym nie ma nielegalnego. A co do faktur sie nie wypowiem bo nie brałem od nich faktur.

W takim razie może ktoś odpowie na ostatnie pytanie. Czy "invoice" wysłana mailem może być podstawą do zaliczenia w koszty i czy kosztem jest cała kwota czy kwota netto? Przypominam, że nie jestem płatnikiem VAT-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zapytać, bo nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem: czyli w Hetzner.de mogę zapłacić zwykłą kartą bankomatową Intelligo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inteligo akurat możesz. Nawet wygodniej niż w netdirekt, nie trzeba wysyłać faksów do niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma prowizji (Inteligo)... wygląda to podobnie jak płatność kartą w sklepie za zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×