Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wojtus00

Transfer - Musze To Koniecznie Zbadać

Polecane posty

Macie pomysl jak zbadac transfer jaki generuje moja strona. Ale nie chodzi mi tu o wyliczenie matematyczne ale o jakies statystyki ktore mi to podają...

 

Moja strona ma okolo 1200 wyswietlen dziennie (okolo 400 uników) ale zuzycie transferu mam na poziomie 3 GB jest to mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlatego chce tez wytrzasnac jakies staty ktore mi to zbadają... chodzi o transfer wychodzacy z serwera. Na stronie nie mam zadnego downloadu ktory pozeralby az tak transfer..

 

a powiedzcie mi czy stosowanie przjaznych linkow moze byc powodem ze obrazki laduja sie dla kazdej podstrony od nowa? Tzn jesli mam jakies tam linki a na glownej stronie odnosnik do grafiki stosuje poprzez "../grafika/cos.jpg" to czy jak uzytkownik wejdzie na inna podstrone czy ten obrazek znowu mu sie zaladuje? czy wezmie go z pamięci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weźmie go z cache przeglądarki. 3GB na 400 uniq to dość spora ilość. Weź sobie logi witryny i przejedź jakimś analizatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weźmie go z cache przeglądarki. 3GB na 400 uniq to dość spora ilość. Weź sobie logi witryny i przejedź jakimś analizatorem.

 

 

jeśli się do nich dostane to na pewno tak zrobie ale strona lezy na avx`ie wiec moze byc ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc poproś o udostępnienie logów. Spakowany plik będzie zajmował pewnie koło jednego megabajta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie pomysl jak zbadac transfer jaki generuje moja strona. Ale nie chodzi mi tu o wyliczenie matematyczne ale o jakies statystyki ktore mi to podają...

 

Moja strona ma okolo 1200 wyswietlen dziennie (okolo 400 uników) ale zuzycie transferu mam na poziomie 3 GB jest to mozliwe?

 

Podaj adres strony. Masz na niej jakas galerie? Ja sie kiedys przejechalem jak nie stworzylem miniatur i podglad obrazkow byl pobierany z oryginalnej wielkosci zdjec :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrozumiałem, że na dzień :angry: Na miesiąc to by była wartość niemal zerowa.

 

Biorąc pod uwagę przeciętną stronkę z kilkoma grafikami o objetosci w sumie np. 100 KB to 1200 * 100 * 30 = ok. 3,5 GB (i to zakladajac ze kazde odswiezenie wczytuje ponownie grafike) stad moje pytanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cache trzeba odliczyć... chyba chodzi o ruch dzienny, przy miesięcznym myślę, że nie było by powodu do pytania na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cache trzeba odliczyć...

 

Przeciez o tym napisalem ^^

 

chyba chodzi o ruch dzienny, przy miesięcznym myślę, że nie było by powodu do pytania na forum.

 

Różne rzeczy się na tym forum zdarzają ... chyba prościej zamiast komentować moje pytanie jest poczekać na odp. autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba chodzi o ruch dzienny, przy miesięcznym myślę, że nie było by powodu do pytania na forum.
Chyba chodzi o ruch miesieczny :angry:

3 * 30 = 90GB, a AVX oferuje pakiety 10 i 20GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×