Skocz do zawartości
Nissano

Profesjonalny Hosting Pod Miniportal

Polecane posty

Witam wszystkich... !

 

Prosze o porade w wyborze hostingu.

 

Planuje zakup konta hostingowego (nie myslalem o serwerach dedykowanych, moze powinienem hmm)

Moje wymagania:

 

Jak najwiekszy transfer (duza ilosc odwiedzin na mc okolo 1 mln)

 

mySQL - bazy beda duze ok 1GB , zapytania tez beda pobieraly duze ilosci danych ( tu nie moze byc zadnych ograniczen na wielkosc danych pobieranych / wysylanych ; import /export db)

 

Duze mozliwosci w administracji kontem (cos jak DirectAdmin a moze cos lepszego)

 

Pozostale sprawy tak jak poziom awaryjnosci i bogate oprogramowanie (mysql, php lib)

to traktuje jako standart.

 

Pod uwage biore konto pro w firmie home.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - ile danych aktualnie zawiera i baza/ile transferu/mc i ile uniq?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 mln na miesiąc? To w Onecie był jakiś rozłam? Chyba lekko przesadzasz. chyba że liczysz liczbę odświeżeń stron. 1mln uników to ogromna liczba.

 

W takiej sytuacji tylko dedyk i w zasadzie tylko za granicą z uwagi na transfer. Na jakim skrypcie chcesz to postawić? bo wydaje mi się ze od niedawna zajmujesz się stronami www.

 

Wątpię żeby przy takich bazach obyło się np bez wielu wieloprocesorowych CPU nie mówiąc już o RAMie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 1M uniqów to tak z 3 mocne maszyny powinny uciągnąć :) Jeśli 1M odsłon to dość niewiele i wystarczy P4 1.6 @ 512M ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie , posiadam autorskie skrypty i aplikacje. Oczywiscie nie twierdze ze autorskie nie obciazaja sprzetu i lacza.

Musze jednak na ta chwile wybrac konto hostingowe, odrzucam temat srv dedykowanego.

Jaka firme hostingowa wybrac ? Z home.pl jest az tak slabo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh ;) i tu sie zdraziles :huh:

 

A tak na serio , widzialem dzis w panelu administacyjnym przy najtanszym hostingu (nazwa.pl) ograniczenia duze np. baza sql max 100 MB . Takie rzeczy gdzies jeszcze praktykuja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh ;) i tu sie zdraziles :huh:

 

A tak na serio , widzialem dzis w panelu administacyjnym przy najtanszym hostingu (nazwa.pl) ograniczenia duze np. baza sql max 100 MB . Takie rzeczy gdzies jeszcze praktykuja ?

Praktycznie wszędzie, gdzie administrator zna się na rzeczy. Przeszukiwanie wielkich baz danych strasznie obciąża serwer, a jak wiadomo, to im się nie opłaca. Przecież nikt nie da Ci dedyka w cenie konta hostingowego nie da. Ja mam duuuużo mniej odsłon, i już się rozglądam za jakimś tańszym dedykiem...

Wniosek? Zapomnij o hostingu typu shared.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jeśli serwer dedykowany odpada to polecam pisać maile z konkretnymi danymi (rozmiar serwisu, rozmiar bazy danych, ilość unikalnych użytkowników itd) do firm.

 

Można zacząć od top100.pl ale nie kupuj konta bez napisania maila bo możesz się bardzo rozczarować otrzymując maila, że za bardzo obciążasz serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tez zastanawialem sie wlasnie w ten sposob. Gdy nadejda "ciezkie" chwile mojego hostingu, zaczne pertraktowac z firma hostingowa. Kwestia tylko taka ktora firma bedzie na tyle elastyczna albo jak bardzo elastyczna.

 

top100, ma sie nijak do rankingu hostingu ale lista dobra. dzieki. Pod lupe wzielem progreso i kei.

Co raz bardziej obawiam sie takich niemilych niespodzianek z ograniczeniami o ktorych nie ma mowy w

ofertach. W pozniejszych etapach takie kwiatki moga niezle dobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"czasami" mozna sie dogadac z firma hostingowa, iz np. placisz im 2x (przykladowo) tyle niz normalnie a oni wrzucaja Cie na specjalny serwer gdzie jest malo klientow, taki "dedyk dla ubogich" :huh:

 

pogadaj z kei, progreso, mozesz tez rozwazyc firme nq.pl (chociaz nie mialem z nimy bezposrednio do czynienia, ale podobno sa ok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Progreso.pl wydaje sie calkiem niezla firma. Slyszalem o problemie z adresami e-mail w ich hostingu.

Ponoc mozna tylko jedna skrzynke utworzyc np. kontakt@ dla wszystkich posiadanych domen w tym hostingu. Czy jest tak dalej ? Czy zna ktos jeszcze jakies ograniczenia ktore nakladaja w tej firmie na konta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie jest ograniczenie w doslownym tego slowa znaczeniu ;) popatrz na to z innej strony masz firme x i domeny www.x.com www.x.com.pl www.x.pl to co bedzie lepsze? no wlasnie takie rozwiazanie.

 

chyba ze wlasnie tak jak czesc osob masz na serwerze kilka roznych domen i wtedy sprawa sie komplikuje.

 

punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia ;)

 

mi tez takie rozwiazanie nie odpowiada ale poki co nie co liczyc na zmiane :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje także, ze najlepszy byłby dedyk. Od przyszłego tygodnia mogę Cie zaproponowąc x330 z Direct Adminem, na 2x1,266 Ghz, 2 GB RAM, 2x36 GB SCSI za 400 zł miesięcznie (z 300 GB trafiku), ale bez konieczności długoterminowej umowy. Możesz ewentualnie spóobować też skorzystać z wypasionego serwera pod wymagająychc klientów, jak mega.sisco.pl, ale martwią mnie Twoje bazy, coś się boję, że mogą "zajechac" megę... Konto z 200 GB trafiku kosztowałoby jakies 200 zł netto, ale też nie obiecuję, że się nie okaże, że zajeżdzasz maszynę i wówczas już tylko dedyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mega.sisco.pl z www.mega.sisco.pl rowniez nie dziala tak ja niewiem pewnie inni tez nie :(

 

skorzystać z wypasionego serwera pod wymagająychc klientów, jak mega.sisco.pl

 

sam jestem takim klientem ... i szukam tej oferty tam jest oferta max ale nie mega ... :)

 

wiec prosze o pomoc ... chcial bym sie przygladnac usludze mega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, brain mode on... mega.sisco.pl to jest HOST, na którym pewnie trzymają te serwisy.

 

szymon@skygrave:~$ HEAD mega.sisco.pl
200 OK
Connection: close
Date: Fri, 26 Jan 2007 20:15:47 GMT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brain mode ?? co to ??

 

to trzeba bylo tak odrazu ze na maszynie...

Jacy klienci tam trafiaja to jestes serwer w PL ?

Czy podczas wykupywania konta trzeba zaznaczyc ze chce sie trafic do PL. ?

 

 

Dzieki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×