Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam :)

 

Szanownych uzytkownikow :)

Jako ze moj post... ktory zaczolem Progreso lepsze od Home... cieszyl sie i dalej cieszy duzym powodzeniem

mam nadzieje ze rowniez tak bedzie z tym.... tematem.

 

UWAGA - post nie bedzie jaka marketingowa walka pomiedzy tymi markami ... tylko planuje kupic konto w IQ... i opisac swoje wrazenia :) na poczatku w trakcie i po roku.....

 

PS. Dla ciekawaskich Klientem Progreso jestem nadal ... i moja pozytywna opinia sie tylko utrwalila po roku wspolpracy...

 

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=3153 <> moje doswiadczenie w branzy Hostingowej przez co przeszedlem lub przechodze dalej....

 

1 Wiadomosci ma temat IQ.pl

 

 

Bardzo szybki FTP.... chociaz lacze sie z 2 konca swiata.... jestem Zaskoczony duzy ++

Mila i chyba profesjonalna obsluga ( okaze sie w praniu w Progreso nie tylko pisano ale za moja zgoda Admini moczyli lapki zeby usprawnic moje site... ) a tu zobaczymy z czasem.

Serwery szybkie....

Panel ok.

Ceny ? ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 Wiadomosci ma temat IQ.pl

[...]

Serwery szybkie....

[...]

 

Szybkie? Tylko szybkie? Serwery IQ.pl w porownaniu do serwerow Progreso.pl to demony szybkosci.

 

Nawet na FastCGI moje forum na Progreso.pl mulilo. Dwusekundowe "opoznienie" przed zaladowaniem serwisu to byla norma (na tym forum, o tym juz ktos inny takze pisal).

 

Po przejsciu na IQ.pl, jeden z userow mojego forum, tak okreslil predkosc jego dzialania:

 

Dziala jak brzytwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj oj.... Cos mysle... ze niemasz racji :) szybkosc to ma wielkie znaczenie od Aplikacji.... jakiego forum uzywasz ? wlasnie dlatego ze w Progresso ... php dziala w trybie CGI.... to trzeba sie dostosowac i napewno nie bedzie problemow z generowaniem....

 

Mam w Progresso 2 duze Aplikacje.. Sklep i Forum - sklep jest w pelni autorski Forum mocno okrojone PHPBB :) mam 2 forum Vbulletin.. na nich potestuje predkosci pomiedzy tymi 2 serwerami....

 

Ciebie chyba IQ sponsoruje obejrzalem twoje posty :) i tylko Peplasz na prawo i lewo IQ IQ bez URAZY :)

mozesz sie pochwalic jakims doswiadczeniem z innymi firmami i pokazac naprzyklad Aktywne tam jeszcze konta....

 

Tak naprawde ty jestes osoba :) ktora narzeka na progreso :)..

 

a i ztego co widze do testowania uzywasz PHBB przemowskiego ? - chyba wiesz ze ten skrypt to straszna duza platanina :)....po testuj na normalnych aplikacjach...

 

i zeby nie bylo ze stoje murem za Progresso... albo OBNIZAM jakosc IQ o ktorym narazie zlego slowa nie powiedzialem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porownujac np. kontakt z klientami to IQ.pl przegrywa. Nie ma infolinii 24h

 

IQ.pl przegrywa tylko dlatego, ze jej nie ma?

 

A Progreso.pl wygrywa, tylko dlatego ze ja ma?

Przeciez na forum jest kilka postow o tym jak userzy probowali nawiazac kontakt telefoniczny z Progreso.pl. Z tego co czytalem to glosy sa podzielone co do jakosci kontaktu telefonicznego. W jednym poscie to admini Progreso.pl nawet sie goraca ze swojej infolinii tlumacza.

Ja osobiscie z niej nie korzystalem, wiec nic na ten temat od siebie powiedziec nie moge.

 

Moge wypowiedzic sie tylko, co do kontaktu, poprzez extranet - niektore moje tickety "czekaly" tam na odpowiedz nawet kilkadziesiat godzin (1-2 dni).

 

 

Co do IQ.pl: kontaktowalem sie z supportem kilka razy droga mailowa i na odpowiedz nigdy dlugo nie czekalem, ich czas odpwiedzi jest na tyle krotki, ze ja osobiscie nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahoy,

 

możecie przestac pisać nie na temat, śledzę wątek, jestem zainteresowany (ogolnie jestem happy z progreso, ale chcę dewersyfikować możliwości) może w przyszłości równiez iq.pl (nie wykluczając progreso), zobacze... A tak ogólnie to nie zamierzam czytać waszych kłutni.

 

Proszę o merytoryczne podejście użytkowników do tematu.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Nie popełniajmy błędów jakie miały miejsce w temacie HOME.pl vs Progreso.pl, chyba nie o to chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może od razu stworzymy nowy wątek: Kei.pl vs Progreso, później home vs iq, home vs kei itd. Przecież są opinie o tych irmach w oddzielnych wątkach. Po co jeszcze coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[...]

Ciebie chyba IQ sponsoruje obejrzalem twoje posty :) i tylko Peplasz na prawo i lewo IQ IQ bez URAZY :)

[...]

 

Niestety mnie nie sponsoruje. :)

 

Kiedys mialem konto na netlook.pl - wszystko smiagalo szybciutko a konto bylo tylko za ok. 80zl rocznie.

Netlook.pl ma ograniczenie co do wielkosci bazy danych itp., wiec postanowilem sie przeniesc. Wybor padl na progreso.pl, wlasnie zachecony postami na tym forum .

 

I .... sie bardzo rozczarowalem. Reszte mozesz doczytac gdzies na tym forum.

 

 

Dlaczego zadowolny user nie moze na tym forum pochwalic sie swoja radoscia, ze wrescie wszystko dziala mu tak jakby tego chcial? Tobie wszystko smiga dobrze na progreso.pl, ok. Ja tego nie neguje. Opowiadam tylko (przede wszystkim) o moich doswiadczeniach.

 

Istnieje takie cos jak okres testowy, wiec kazdy moze sobie wszystko zweryfikowac na wlasniej skorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może od razu stworzymy nowy wątek: Kei.pl vs Progreso, później home vs iq, home vs kei itd. Przecież są opinie o tych irmach w oddzielnych wątkach. Po co jeszcze coś takiego?

 

Noone czytalas moj post tu nie chodzi o rywalizacje :) firm :)

a jak ktos bedzie mial konto w Kei i w Progresso :) te chetnie poczytam o 2 firmach oferujacy wysoki poziom..

 

Niestety mnie nie sponsoruje. :)

 

Kiedys mialem konto na netlook.pl - wszystko smiagalo szybciutko a konto bylo tylko za ok. 80zl rocznie.

Netlook.pl ma ograniczenie co do wielkosci bazy danych itp., wiec postanowilem sie przeniesc. Wybor padl na progreso.pl, wlasnie zachecony postami na tym forum .

 

I .... sie bardzo rozczarowalem. Reszte mozesz doczytac gdzies na tym forum.

Dlaczego zadowolny user nie moze na tym forum pochwalic sie swoja radoscia, ze wrescie wszystko dziala mu tak jakby tego chcial? Tobie wszystko smiga dobrze na progreso.pl, ok. Ja tego nie neguje. Opowiadam tylko (przede wszystkim) o moich doswiadczeniach.

 

Istnieje takie cos jak okres testowy, wiec kazdy moze sobie wszystko zweryfikowac na wlasniej skorze.

 

Poprostu pytam czytalem twoje wiadomosci takie dziwne wrazenie :)...

 

Jestem z Progresso zadowolony :)

I Mam rowniez nadzieje byc zadowolony z IQ :)

 

OK konczymy OT...

 

nastepne moje posty benda zwiazane bezposrednio z testami: i opiniami....

wrzuce nawet to samo forum tu i tam zeby mozna bylo po testowac :)

tylko musze sie pomeczyc z 1gb baza :)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK konczymy OT...

Tylko nie bagatelizuj dyskusji. :)

 

nastepne moje posty benda zwiazane bezposrednio z testami: i opiniami....

wrzuce nawet to samo forum tu i tam zeby mozna bylo po testowac :)

tylko musze sie pomeczyc z 1gb baza :)....

Jesli mozesz to prosze podaj na PW linki, sam z checia sprawdze szybkosc ich dzialania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IQ.pl przegrywa tylko dlatego, ze jej nie ma?

Nie tak pisalem. Podalem jeden argument na korzysc Progreso.

 

Przeciez na forum jest kilka postow o tym jak userzy probowali nawiazac kontakt telefoniczny z Progreso.pl. Z tego co czytalem to glosy sa podzielone co do jakosci kontaktu telefonicznego.

Taa? Pokaz mi je. Na infolinii nie siedzi "Pani Basia" tylko sami wlasciciele.

 

W jednym poscie to admini Progreso.pl nawet sie goraca ze swojej infolinii tlumacza.

Tlumacza ze co?

 

Litr: Powiem krotko ciesz sie z IQ poki Ci nie podziekuja za wspolprace, co przy forum by przemo i widzac wielkosc Twojego forum nastapi za max pol roku. Zobaczymy jak wtedy bedziesz sie wypowiadal o IQ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noone czytalas moj post tu nie chodzi o rywalizacje :) firm :)

a jak ktos bedzie mial konto w Kei i w Progresso :) te chetnie poczytam o 2 firmach oferujacy wysoki poziom..

Poprostu pytam czytalem twoje wiadomosci takie dziwne wrazenie B)...

 

Chodzi mi o to że nie ma sensu się rozdrabniać. Jak już podobny temat powstaje to niech przyjmie on formę: Porównania a,b,c,d czyli największych i najsolidniejszych firm na rynku. w ciele kilka punktów np: 1. niezawodność, 2. szybkość działania, 3. obsługa itp. Każdy piszę swoją opinię według punktów. Temat przypinamy i jest załatwiona sprawa porównań. Jak ktoś chce się dopytać znajduje już istniejący indywidualny wątek. Jest porządek, jest informacja. I o to chodzi na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[...]

Litr: Powiem krotko ciesz sie z IQ poki Ci nie podziekuja za wspolprace, co przy forum by przemo i widzac wielkosc Twojego forum nastapi za max pol roku. Zobaczymy jak wtedy bedziesz sie wypowiadal o IQ B)

 

Raczej sie nie zapowiada na super szybki rozrost. :)

 

Poza tym, zawsze moge zmienic skrypt - tak jak Ty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czytales te posty oczym pisza ? DELL P3 Xenki itd Compaq ?

Tutaj chc zebrac swoje odczucia bo jestem Aktywnym klientem Progresso i bende IQ B) pewnie nie ja jeden jestem ciekawy :) te mity z predkosciami itd itd... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej sie nie zapowiada na super szybki rozrost. :)

 

Poza tym, zawsze moge zmienic skrypt - tak jak Ty. :)

Racja :)

 

Jeszcze nawiaze do twojej wypowiedzi apropo dzialania forum na progreso vs iq.

 

To nie jest takie proste. Kilka razy przenosilem roznym osoba bazy przema pomiedzy serwerami i "czasami" dziwnie sie zachowywaly, tzn. dzialaly niestabilnie itd. Nie jestem expertem w dziedzinie baz to nie moge tego racjonalnie uzasadnic B)

 

Ja do dzisiaj walcze po konwersji z przema na ipb, ciagle problemy :)

 

Ogolnie na IQ nie moge powiedziec zlego slowa. Kontakt rzeczowy i szybki (do pelni szczescia brakuje supportu telefonicznego 24h).

 

Moooze, gdyby sie nie wystraszyli mojej bazy, danych bylbym ich klientem :)

 

Temat porownania IQ z progreso mija sie z celem. Wg mnie to bardzo wyrownane hostingi bez zadnych awarii to w zasadzie trudno cokolwiek porownywac.

 

Chyba, ze bedziemy porownywac pakiety i ich ceny / parametry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja :)

 

Jeszcze nawiaze do twojej wypowiedzi apropo dzialania forum na progreso vs iq.

 

To nie jest takie proste. Kilka razy przenosilem roznym osoba bazy przema pomiedzy serwerami i "czasami" dziwnie sie zachowywaly, tzn. dzialaly niestabilnie itd. Nie jestem expertem w dziedzinie baz to nie moge tego racjonalnie uzasadnic :)

 

Ja do dzisiaj walcze po konwersji z przema na ipb, ciagle problemy :)

 

Ogolnie na IQ nie moge powiedziec zlego slowa. Kontakt rzeczowy i szybki (do pelni szczescia brakuje supportu telefonicznego 24h).

 

Moooze, gdyby sie nie wystraszyli mojej bazy, danych bylbym ich klientem B)

 

Temat porownania IQ z progreso mija sie z celem. Wg mnie to bardzo wyrownane hostingi bez zadnych awarii to w zasadzie trudno cokolwiek porownywac.

 

Chyba, ze bedziemy porownywac pakiety i ich ceny / parametry :)

 

 

Boss a jaka to baza byla ?:)

moja ma 1gb no i rosnie szybko szybko

 

jak jest z dostepem do Usenetu sa gdzies dopisane serwery czy nikt nie korzysta mowie o IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

IMO progreso i iq są na tyle różnymi konfigami i ofertami, że porównania w osobnym wątku mijają się z celem.. z drugiej strony są to na tyle wyrównane (poziomem usług) firmy, że... też nie ma czego porównywać.. przynajmniej do momentu ewentualnych problemów z którąś z firm (czego się nie spodziewajmy chyba B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ty mowisz 200mb :) przeciez to domowa stronka :)

lada dzien planuje pakowac wszystko tam B)

 

PS, prosze mi nie mowic :) ze to sie nadaje na dedyka :) bo bo to baza forum VB i jak wiadomo jest bo jest a pewnie polowa nigdy nie zostanie odpytana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie :) ale przciez niema nigdzie napisane ze baza moze miec taki i taki rozmiar :)///

w Progreso mi nikt nie jeczy :) pewnie dlatego ze to tylko zabiera miejsce a nie generuje zapytan ;P

 

Jaki powod ci podali z ta baza ?

200mb twoja ? czy ta baza twoja jest w calosci odpytywany czy w czym problem czy to jakies stare postki ?

w szoku jestem ze takie kwiatki :) powiem ci ze teraz korzystam z firmy innej firmy malej :)//// Rodzinny biznes ale w pelni profesjonalnie i admini nie maja problemu z moja baza :) ba jeszcze sami mi ja migrowali .... Firma solidna od kilku lat na rynku ale nie bedzie OT....

 

Mysle ze Panowie z IQ mogli by sie wypowiedziec napewno zagladaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kris luknij na moja stronke z podpisu o Koszalinie. Forum regionalne. Odpytywana jest tylko czesc.

 

Po prostu wysylalem zapytania do kilku firm hostingowych z opisem mojej strony, danymi na temat baz i ruchu jaki generuje.

 

IQ odpowiedzialo ze nie sa zainteresowani hostingiem mojej strony bo to nieoplacalne.

 

Ekipa z Progreso z checia mnie przyjela i mi baaardzo pomogli podczas przenosin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×