Skocz do zawartości
fighter

Ile Kont Na Współdzielonym Serwerze I Jaki Sumaryczny Transfer?

Ile kont i jaki transfer na jednym serwerze?  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile standardowych kont www+email+sql można sensownie zmieścić na 1 serwerze?

    • 1000
      12
    • 2000
      1
    • 3000
      0
    • 5000
      0
    • powyżej 5000
      1
  2. 2. Szacunkowo jaki sumaryczny transfer miesięcznie generuje średnio taki serwer?

    • 200 GB
      1
    • 500 GB
      2
    • 1 TB
      5
    • 2 TB
      2
    • 3 TB
      0
    • 5 TB
      2
    • powyżej 5 TB
      2


Polecane posty

Hej w 2007.

 

Wiem, że nie ma prostej odpowiedzi na powyższe pytania i ciężko udzielić precyzyjnej odpowiedzi, ponieważ "wszystko zależy"... Ale jakiekolwiek szacunkowe dane i rzędy wielkości byłyby ciekawe i bardzo pomocne.

 

Mam prośbe o Wasze zdanie oparte na doświadczeniu -- ile standardowych kont www można zmieścić na 1 maszynie przy zachowaniu dobrej jakości usługi - czyli wydajności (załóżmy dla uproszczenia 2xOpteron, 8 GB RAM, przestrzeń dyskowa zależnie od potrzeb; w granicach 1 TB, konta mało/średnio obciążające typu strony domowe/CMS-y,sklepy)?

 

I w drugiej części - jakiego rzędu transfer miesięczny tak podzielony serwer wygeneruje (łącze 1Gbit/s) ?

 

Ciekawi mnie też przy okazji, jakiego rzędu transfer generują inaczej wykorzystywane serwery dedykowane (tzn. nie hostingi) - np. średnie serwisy internetowe czy serwery inaczej wykorzystywane przez klientów.

 

Dzięki z góry za wszystkie próby udzielenia odpowiedzi.

 

-fighter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istny temat "rzeka"

Przecież to zależy od tego co to za konta, co na nich się znajduje, jaki jest na nich ruch, etc, etc, etc.

To tak jakbyś wszedł do salonu samochod obojętnie jakiej marki i spytał się: ile km można przejechać tym samochodem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fighter widocznie jesteś albo marzycielem, albo minimalnej wiedzy o serwerach nie masz ;) ja za wielkiej wiedzy nie mam ale poczytaj te forum a zrozumiesz parę prawd o serwerach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Istny temat "rzeka"

Przecież to zależy od tego co to za konta, co na nich się znajduje, jaki jest na nich ruch, etc, etc, etc.

Jasne, że to rozumiem - napisałem na samym początku. Ale np. ty widzę prowadzisz firmę hostingową, więc możesz coś takiego oszacować przy uwzględnieniu założeń, które opisałem.

Zawsze to będzie jakaś realna informacja, bo się tym zajmujesz, a nie "gdybanie", które czasem widzę u innych...

 

Poza tym - można zawsze powiedzieć - "temat zbyt ogólny, ale mam na przykład taki serwer, gdzie...". Zawsze to coś daje ;) .

 

Dzieki.

-fighter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pierwsze pytanie zaczyna się od zbyt wielkiej liczby.. i to grubo przesadzone... chyba o jedno zero za dużo..

 

..drugie pytanie chyba jeszcze mniej sensowne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@fighter nie ma możliwości określenia ile kont można włożyć na jeden serwer bo:

- jedno konto może wykorzystywać całe zasoby serwera,

- możesz umieścić tysiące stron w samym html'u (jedno stronicowe wizytówki firmowe) gdzie jedna strona ma jednego gościa w ciągu dnia.

 

Widzisz rozbieżonść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Nie no Panowie, przecież sprawa jest prosta.

 

Podajemy maszynę (procesor, dyski, ram itd) i ile kont tam się znajduje + obciążenie zasobów np.

p4 3GHz, 2 x 36GB SCSI, 2GB RAM - 400 kont i wolne 30% zasobów procesora.

 

Oczywiście zakładając wasze dobre chęci podzielenia się taką wiedzą ale takie dane mogą być bardzo pomocne nawet dla firm posiadających kilka/naście serwerów.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no Panowie, przecież sprawa jest prosta.

Podajemy maszynę (procesor, dyski, ram itd) i ile kont tam się znajduje + obciążenie zasobów np.

I jeszcze biznesplan oraz dokladna liste klientow ;)

 

A na serio - to na taka maszyne wejdzie (tak strasznie na oko) - ponizej 1000 kont ktore wygeneruja ok. 1.5TB transferu.

Przy czym nie napisales co to za dyski/kontroler ma byc. Bo imho tu sie najpierw pojawi waskie gardlo. A jak to SATA 7200rpm to juz w ogole te 1000 kont byloby smieszne :P

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no Panowie, przecież sprawa jest prosta.
Nie jest ;)fighter wykazal sie totalnym brakiem znajomosci tematu (a co wiecej lenistwem, bo odpowiedzi na te pytania mozna poniekad znalesc na forum) i jak widac nikt mu teraz nie chce odpowiedziec...

W sumie nie bardzo sie dziwie, ze konkretnej odpowiedzi nie dostal (sam nie mam dostepu do takich danych - wiec nie mam dylematu). Niecaly miesiac temu chcial oferowac serwery dedykowane, teraz hosting, a rozeznania w tym temacie zadnego nie zrobil. W zyciu niestety tak nie ma, ze gotowe rozwiazania podaja na tacy - troche samemu tez trzeba popracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może powiem w ten sposób... jeżeli to komuś pomoże (ale nie wiem w czym):

ilość serwerów wirtualnych+email: ~800

średni uptime w ciągu dnia:

23:32:09 up 42 days, 4:15, 2 users, load average: 0.52, 0.42, 0.56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64 3700+

1 GB DDR400 RAM

2 x 160 GB SATA HDD

Debian + autorskie rozwiązania.

 

Praktycznie nie tu żadnych większych for (no może ze 4-6 po pare set userów)

Tak to same sajty "wizytówki".

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - o tego typu odpowiedzi mi chodziło. Powinienem na początku poprosić bardziej o przykłady niż same oszacowania - byłoby jaśniej - mea culpa. Zgadzam się też z tym, że tego typu praktyczne case-y są użyteczne - nawet dla osób, które już prowadzą podobną działalność - i z góry dziękuję za następne.

 

Natomiast moja spokojna odpowiedź do 'p': nie osądzaj pochopnie, jakie zrobiłem rozeznanie przed zadaniem pytania lub czy jestem wg ciebie leniwy. Zajmuję się zawodowo administracją, natomiast chciałbym zdobyć trochę więcej wiedzy związanej z klientami komercyjnego hostingu - zwłaszcza dedykowanego. Jest to wiedza specyficzna i wg mnie nietrywialna do zdobycia. Dzięki wszystkim, którzy jakąś cząstką takiej wiedzy bedą się chcieli podzielić.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natomiast moja spokojna odpowiedź do 'p': nie osądzaj pochopnie, jakie zrobiłem rozeznanie przed zadaniem pytania lub czy jestem wg ciebie leniwy. Zajmuję się zawodowo administracją, natomiast chciałbym zdobyć trochę więcej wiedzy związanej z klientami komercyjnego hostingu - zwłaszcza dedykowanego. Jest to wiedza specyficzna i wg mnie nietrywialna do zdobycia. Dzięki wszystkim, którzy jakąś cząstką takiej wiedzy bedą się chcieli podzielić.
Nie osadzam pochopnie... Ankieta zaczynajaca sie od 1000 klientow per serwer jest dla mnie wystarczajacym wyznacznikiem Twojego rozeznania :)

Natomiast co do trywialnosci... Jak trudne moze byc wpisanie frazy kont na serwerze w opcji Szukaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś to się przyda, to też podam znaną mi konfigurację - z taką dokładnością, z jaką mogę:

 

4* UltraSPARC 1.5 GHz

16 GB RAM

dyski FC

usługi: poczta, www, shell, DNS

ponad 3000 kont [stąd się wzięły liczby w mojej ankiecie]

 

Poczta używana raczej intensywnie, www to głównie strony statyczne + portale (ale raczej nie intensywnie używane - zresztą tu nie mam dokładniejszych danych).

Działa bardzo wydajnie.

 

Pozostałe znane mi instalacje to:

- konta shellowe (kilkaset szt. na high-endowy serwer PC - ale nie jest to ostateczna liczba) + poczta lokalna + lokalne usługi typu NAT - i tu dotychczas nie napotkałem na ograniczenia (idle na poziomie 80%, ale nie są tu uruchamiane aplikacje)

- serwery aplikacyjne, gdzie z góry są przydzielane procesory do liczby wątków, które aplikacja ma na stałe ustawione (czyli w najgorszym razie jest niedociążenie) - tutaj oczywiście sprawa jest jasna i liczba klientów wiąże się z liczbą cpu

 

Jasne, że wszystko zależy od przypadku, ale jeśli ktoś choćby minimalnie skorzysta ze zgromadzonych tu przykładów, to wg mnie warto.

Pozdrawiam,

 

-fighter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×