Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, biorę pod uwagę usługę kolokacji, ale jako że temat jest dla mnie nowy to mam kilka pytań.

 

1) mam dwa serwery, w tym jeden awaryjny. Wymagane łącze to 2 mega. Jak firmy kolokacyjne traktują taką usługę, jako dwa razy 2 Mbit, czy jako jedno łącze. Bo oczywiście łącze jest jedno, ale miejsca w szafie zajmują dwa serwery?

 

2) czasami jest potrzeba dojścia do serwerów, chyba lepiej nie łączyć się jako administrator przez www. Czy trzeba mieć własny monitor, czy w firmach są konsole, z których można korzystać?

 

3) Komputer będzie pracował pod systemem Microsoft Windows 2003 Server Edition, a baza danych to Microsoft SQL Server 2005, serwer www to IIS. Aplikacja internetowa będzie bardzo prosta. Jak często trzeba dokonywać działań wymagających przyjazdu na miejsce? Zdaje sobie sprawę że bieżącą kontrolę (logów itp) trzeba dokonywać codziennie.

 

pozdrawiam

 

Danziger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Osobno rozliczasz sie za lacze, osobno za zajmowane miejsce w szafie... Spokojnie mozesz kupic cala szafe i lacze 1mbit :)

2) Powinny byc, ale po co przyjezdzac? :P

3) Wszystko da sie zalatwic zdalnie albo via 'remote hands'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak często trzeba dokonywać działań wymagających przyjazdu na miejsce?

wyobraz sobie ze wiekszosc firm hostingowych ma serwery w niemczech/holandii/usa i jakos tam nie jezdzi :)

 

sama prosperita ma serwerownie w wawie a admini siedza w gdyni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
wyobraz sobie ze wiekszosc firm hostingowych ma serwery w niemczech/holandii/usa i jakos tam nie jezdzi :)

 

Kolega pyta o kolokacje, a Ty piszesz o serwerach dedykowanych. Piszesz nie na temat!

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolega pyta o kolokacje, a Ty piszesz o serwerach dedykowanych. Piszesz nie na temat!
Eee... W Niemczech/Holandii/USA przeciez tez mozna kolokowac serwery :P

Wiec kolega pisze jak najbardziej na temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Eee... W Niemczech/Holandii/USA przeciez tez mozna kolokowac serwery :)

Wiec kolega pisze jak najbardziej na temat :)

 

Pisze glupoty jakoby wiekszosc firm hostingowych kolokowala swoje serwery w Niemczech / Holandii / USA, co jest kompletna bzdura :) Jedyna firma hostingowa ktora kolokuje swoje serwery zagranica jaka znam jest risp.pl - w Czechach w Pradze (w Casablance). To raczej nie jest "wiekszosc" :P

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisze glupoty jakoby wiekszosc firm hostingowych kolokowala swoje serwery w Niemczech / Holandii / USA, co jest kompletna bzdura :) Jedyna firma hostingowa ktora kolokuje swoje serwery zagranica jaka znam jest risp.pl - w Czechach w Pradze (w Casablance). To raczej nie jest "wiekszosc" :)
Fakt, pisze bzdury... Ale na temat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, biorę pod uwagę usługę kolokacji, ale jako że temat jest dla mnie nowy to mam kilka pytań.

 

1) mam dwa serwery, w tym jeden awaryjny. Wymagane łącze to 2 mega.........

pozdrawiam

 

Danziger

 

Jeśli w Gdańsku, to polecam limes.com.pl, telefon do mojego opiekuna klienta 660774720.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, biorę pod uwagę usługę kolokacji, ale jako że temat jest dla mnie nowy to mam kilka pytań.

 

1) mam dwa serwery, w tym jeden awaryjny. Wymagane łącze to 2 mega. Jak firmy kolokacyjne traktują taką usługę, jako dwa razy 2 Mbit, czy jako jedno łącze. Bo oczywiście łącze jest jedno, ale miejsca w szafie zajmują dwa serwery?

 

kupujesz 2*miejsce + 1*lacze

lacze jest dzielona na 2 adresy IP

wiec jak jeden nie dziala to drugi ma cale pasmo

 

2) czasami jest potrzeba dojścia do serwerów, chyba lepiej nie łączyć się jako administrator przez www. Czy trzeba mieć własny monitor, czy w firmach są konsole, z których można korzystać?

przewaznie sa KVM'y u mozesz podpiac konsole pod swoja maszyne bez problemu

laczysz sie jako administrator mozesz spokojnie, o ile ufasz sieci z ktorej Ty sie laczysz

 

3) Komputer będzie pracował pod systemem Microsoft Windows 2003 Server Edition, a baza danych to Microsoft SQL Server 2005, serwer www to IIS. Aplikacja internetowa będzie bardzo prosta. Jak często trzeba dokonywać działań wymagających przyjazdu na miejsce? Zdaje sobie sprawę że bieżącą kontrolę (logów itp) trzeba dokonywać codziennie.

jak masz zamiar pogrzebac w srodku komputera - np dolozyc RAM albo cos wymienic

pozatym to nie ma po co jezdzic

 

 

 

 

Kolega pyta o kolokacje, a Ty piszesz o serwerach dedykowanych. Piszesz nie na temat!
Eee... W Niemczech/Holandii/USA przeciez tez mozna kolokowac serwery ;)

Wiec kolega pisze jak najbardziej na temat ;)

 

swietnie - wyobraz sobie ze w piatek wieczorem pada dysk w Twojej maszynie

 

co robisz ? wsiadasz w auto i jedziesz 1500 kilometrow wymienic ?

 

czy placisz 400 EUR za dysk + 200 EUR za wymiane ?

 

 

z zalozenia kolokuje sie serwery blisko siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swietnie - wyobraz sobie ze w piatek wieczorem pada dysk w Twojej maszynie

 

co robisz ? wsiadasz w auto i jedziesz 1500 kilometrow wymienic ?

 

czy placisz 400 EUR za dysk + 200 EUR za wymiane ?

Z zalozenia mam RAID + 'hot spare', wiec generalnie nie bedzie mi sie spieszylo.

Tak, mozesz teraz zadac to samo pytanie, tyle ze dot. procesora ;)

 

z zalozenia kolokuje sie serwery blisko siebie
Osobiscie moge byc szybiej np. w Berlinie niz w Warszawie, Gdansku czy Wroclawiu. Wiec kraj zamieszkania jest niekoniecznie dobrym wyznacznikiem 'bliskosci'.

Poza tym zawsze mozna miec jakiegos znajomego / pracownika w okolicach ;)

 

A z zalozenia kolokuje sie w dobrych DC, a nie w najblizszych ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Co do kololacji takiego sprzętu i łącza 2 mbit/s mogę zaproponować cenę rzędu 460 zł miesięcznie. Jest to serwerownia we Wrocławiu, dwa niezależne łącza spięte protokołem BGP, UPS'y, generator awaryjny. Udostępniamy w razie potrzeby naszą klawiaturę i monitor, nie ma problemu. Co do wejścia do serwerowni - wyłącznie w asyście naszego administratora. Przy duzych usługach możliwe jest przygotowanie specjalnej przepustki, umożliwiajacej wstep także w nocy w razie awarii. Twardy reset na żądanie. Z góry jednak uprzedzam, że nasi administratorzy niestety nie są biegli w MS Windows, w razie problemów z samym systemem nie możemy gwarantowac supportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kololacji takiego sprzętu i łącza 2 mbit/s mogę zaproponować cenę rzędu 460 zł miesięcznie. Jest to serwerownia we Wrocławiu,

 

a mnie ciekawi trasa do Waszego serwisu WWW:

 

4 [12741] [81-RIPE/INTERNETIA] KrakH001RT06-JawoH001RT09.inetia.pl (81.210.126.89) 12.9/12.0ms

** [firewall] the next gateway may statefully inspect packets

5 [12741] [83-RIPE/INTERNETIA] JawoH001RT09-WarsH002RT22.inetia.pl (83.238.250.54) 11.9/24.5ms

** [neglected] no reply packets received from TTL 6

7 [1299] [RIPE-213/TELIANET] war-b3-link.telia.net (213.248.79.25) 25.6/40.6ms

8 [1299] [RIPE-213/TELIANET] war-b4-pos7-0-0.telia.net (213.248.96.6) 25.4/24.9ms

9 [1299] [RIPE-213/TELIANET] ffm-bb1-pos6-3-2.telia.net (213.248.96.21) 36.4/33.2ms

10 [1299] [RIPE-213/TELIANET] ffm-b1-link.telia.net (213.248.64.138) 33.4/36.5ms

11 [1299] [RIPE-213/TELIANET] pipex-115772-ffm-b1.c.telia.net (213.248.102.158) 36.3/36.1ms

** [firewall] the next gateway may statefully inspect packets

12 [20773] [80-RIPE/HE-SH-CGN-NET] ge-0-0-0.j1.cgn.hosteurope.de (80.237.129.38) 36.0/36.8ms

** [neglected] no reply packets received from TTL 13

14 [20773] [RIPE-CBLK3/Blink-pl-net] [target] sisco.pl (195.62.12.6):80 36.1/37.0/*/*ms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu witrynę trzymają na serwerze o innej lokalizacji, to raczej normalne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu witrynę trzymają na serwerze o innej lokalizacji, to raczej normalne;)

 

czemu normalne ?

z tego co widzialem to wszystkie firmy trzymaja strony WWW u siebie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czemu normalne ?

 

Bo jak padnie(ą) im serwer(y) to strona nadal działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nasz serwis snajduje się w Kolonii, na klastrze. Planujemy przeniesienie go do Wrocławia w najbliższym czasie. We Wrocławiu juz teraz mamy dwie szafy z serwerami dedykowanymi, BIP i kolokacjami. Sami używamy kilkadziesiat mbit/s na nasze uslugi hostingowe na serwerach wirtualnych. Taniej bylo to trzymać w Kolonii. Mamy tam taki poziom redundancji, że nie musimy często jeździć. Ale serwery dedykowane, kolokacje, BIP, a także mega.sisco.pl - to wszystko jest we Wrocławiu, kilkaset metrów od naszego biura. Ponieważ klienci na kolokacje muszą wstawiać i wyciagać swój sprzęt, a na serwery dedykowane z kolei - często coś rozbudowują, przenoszą się na coraz silniejsze maszyny wraz z rozwojem ich biznesu - to trzymamy we Wrocławiu, żeby mieć do tego szybki i bieżący dostęp.

 

Ponieważ uzyskaliśmy ostatnio lepsze ceny na łącza we Wrocławiu, zdecydowaliśmy się także na modernizację i rozbudowę głównego klastra serwerów pod masowy hosting (serwery wirtualne). Ponieważ mówimy o kilkudziesięciu serwerach + sprzęt sieciowy montujemy to tutaj na miejscu, we Wrocławiu.

 

Ponadto mamy jeszcze lokalizację w Berlinie - tam trzymamy w zasadzie jedną kolokację, ponieważ Klientowi zależało koniecznie na serwerze właśnie w Berlinie (kiedyś mieliśmy tam całą szafę, ale się wycofaliśmy - zbyt wysoki był poziom awaryjności).

 

Ale podsumowując: Oferta kolokacji na pewno dotyczy Wrocławia :blink: A zapingować albo wytrasować można np. mega.sisco.pl - faktycznie to maszyna resellerska, którą tryzmamy we Wrocławiu, więc będzie to mniej więcej tak szybko działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ping się poprawił o kilka ms z DSL TP :) poprzednio mialem 21-22ms, teraz mam 17-19ms. Zasługa dsla? wątpie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za świeże wiadomości na temat jakości sieci :blink:

 

Moim osobistym zdaniem jednakże nie ma co przesadzać z liczeniem milisekund. To, że w danej chwili pakiety przchodzą w 15, 20 czy 30 ms nie ma większego znaczenia, wiadomo, że im szybciej, tym lepiej, ale z drugiej strony przeciętny użytkownik nie odczuje różnić przy czasach <100 ms... Z taką opinią się ostatnio spotkałem. Ping jest fajny, bo umożliwia nam szybkie sprawdzenie stanu sieci między naszym punktem i pingowanmym adresem, ale nie ma co przesadnie mu ufać, w zależności od stanu sieci i pingi bedą przecież różne, a po drodze nierzadko jest wiele "hopek", kilku różnych operatorów, a stan sieci zmeinia się dynamicznie z sekundy na sekundę...

 

Ja osobiście cieszę się, że nasze wrocławskie serwery są tak dobrze widoczne w całym kraju - generalnie 10-30 ms, ale tak ogólnie wydaje mi się, że nie ma co przesadzać z patrzeniem na ten parametr. Bardzo dziękuję Majkelowi i wszystkim testujacym pingi, to bardzo fajne, że chce Wam sięto robić i publikować wyniki! Myslę, ze moje ograniczone zaufanie do tego narzędzia nie zmienia faktu, ze robicie świetną robotę i że Wasze wyniki dają łącznie wiarygodny obraz całości. Jeszcze raz dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jeżeli chodzi o hosting to i ping typu <150ms nie stanowi najmniejszego problemu. Jednakże, niektórym taki ping nie odpowiada.. W moim przypadku ping jest ważny (nie są to serwery gier) i muszę teoretycznie mnożyć ping x 2.. Serwery trzymam w niemczech i ping 50-60ms jest dla mnie OK. Gdybym jednak miał 20ms byłby luksus, w szczególności mieć swoje usługi na łączu atmana. Niestety na chwilę obecną do polski przenieść się nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przykro, że to niemożliwe. Gdybyśmy mogli w jakiś sposób pomóc w przenosinach (np. wypożyczenie sprzętu na czas przenosin) - to proszę o sygnał mailem, może wspólnie coś wymyślimy (pajkert@sisco.pl). Pozdrawiam serdecznie i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maszyna jak to maszyna, zależy do czego chcesz jej używać?

 

a tak poza tematem;) włąśnie dorwałem gazetę z 04r, gdzie są ceny kolokacji i serwerów dedykowanych i sisco.pl ma maszynki 2 x* 1.7GHz za 1500zl/m z 300GB/transf. na łączu holenderskim z gwarancja rurki 10mbit :)

 

ale ceny ;) do tego opłata 1600zł :) to były czasy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hosting pod kilka wiekszych serwisow (przynajmniej mam nadzieje ze sie rozrosna do tego stopnia ;) )

na razie celeron 3.0 ledwo zipie... :/ przenosze sie na lepszy ale z dnia na dzien jest coraz wiecej uu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×