Skocz do zawartości
Gość nrm

[opinie] servage.net

Polecane posty

możecie podac jakieś adresy stron na cieżkich CMSach (jak TYPO3 czy coś innewgo obciążającego procesor) na tym serwerze?

 

A tak BTW rozbawiło mnie to:

 

Web features

- Shockwave & Flash

- XML Support

 

Moze niesłusznie - mają tam moze bazy danych XML czy Flash remoting na sewerze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możecie podac jakieś adresy stron na cieżkich CMSach (jak TYPO3 czy coś innewgo obciążającego procesor) na tym serwerze?

 

A tak BTW rozbawiło mnie to:

 

Web features

- Shockwave & Flash

- XML Support

 

Moze niesłusznie - mają tam moze bazy danych XML czy Flash remoting na sewerze ?

 

XML - w PHPie :)?

Flash - zasadniczo Flash Media Server do streamingu video we flashu. Kosztuje tyle co 2 tygodniowa wycieczka na Kube w 5gwiazdkowym hotelu i pudełkiem Cohibas na wynos :)

Raczej nie mają :)

<ironia>

Bardziej prawdopodobne, że dzięki błyskotliwości i geniuszowi administratora wysyła application/x-shockwave-flash jak jest .swf :)

</ironia>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chce podobny server, w podobnej cenie z rozbudowanym autorskim panelem i zadnymi problemami (mam tam konto od 2 lat, uzywam w sumie do backupow;) - polecam www.powweb.com. w ciagu 2 lat ZERO - problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam od pół roku w Servage i generuje ok 200Gb na miesiac. Ogólnie co tu dużo mówić - nie miałem żadnych problemów z nimi i nie widze sensu porównywać ich oferty do czego kolwiek innego, tym bardziej w Polsce ponieważ za takie parametry u nas w kraju cena osiągnęła by niebotyczną wartość.

 

Znam kilka osób które mają tam serwisy dłużej niż ja i także nie narzekają. Przez moje 6 miesięcy raz tylko zdarzyło się ze serwer padł na jakieś 40 minut. Baza danych nie muli. Co do panelu jakimają:

 

060411032629-378124058--1.jpg

 

bezsensu są wg. mnie teksty w stylu ze jest ubogi i nie wystarczający.. Jest tam wszystko co potrzeba. Co do pytania jaki jest dostęp do mysql - phpMyAdmin.

 

Jeśli chodzi o blokowanie. Prawdopodobnie ludzie którym poblokowali strony nie wczytali się w warunki umowy bowiem minusem servage jest to iż transfer jest liczony dziennie a nie miesięcznie. Wiec wystarczyło ze ktoś miał normalny ruch na stronie, wskoczył mu gbot i yahoo i juz strona zablokowana z powodu zbyt duzego ruchu... sam tak miałem dwa razy. Ale po 24.00 automatycznie sie odblokowuje.

 

Podsumowujac: anie nie polecam ani nie przestrzegam - z hostingiem jest zawsze tak ze to zalezy od wielu czynników.. Jedno jest pewne: ja nie miałem żadnych problemów z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie. Jak w mysqlu 5 rozwiązali dodawanie triggerów? Jaka to konkretnie wersja 5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety chyba zrobiłem bład wykupując u nich konto na 6 miesięcy, potrzebowałem coś pod galerię zdjęć opartą o coppermine'a.

 

Po pierwsze jakoś inaczej liczą transfer, na serverze w superhoście.pl statystyki pokazywały ok 2gb dziennego transferu a tu wychodzi ponad 15gb [??]

 

No i właśnie przed chwilą trzymałem od nich maila z ostrzeżeniem:

We have noticed that your account is using many server resources

at the moment. The hours your account has had 340572

requests for your site which is quite allot. We will have to ask

you take measures to lower the load or we may be forced to temporarily

suspend your website.

 

Choć oferują teraz 110GB powierzchni i 1110GB miesięcznego transferu to chyba zaraz mnie wygonią przy takich statystykach:

 

servage.gif

 

Więc chyba nie pozostaje nic innego jak zmienić skrypt lub znaleźć jakąś maszynę dedykowaną :(

 

Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coopermine, gallery2 - to niestety sa bardzo złe skrypty :/

 

A może w takim razie mili ludzie znacie jakieś galerie które są dobre, niestety ja nie jestem dobry w php i muszę zdać się na gotowe rozwiązania :(

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś przejrzał komentarze na angielskim WHT przed zakupem dowiedziałbyś się że właśnie przy ok. 40-45 tys. wizyt blokują użytkownikom konto. Jak już zapłaciłeś za pół roku to lepiej byłoby zmienić galerię.

Albo zapytaj sie w topicu dla gigantyczny czy dla Polaków też takie numery wycinają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa firma teraz znowy zwiększyli parametry na 250 GB powierzchni i 2100GB miesięcnego transferu. A mi ciągle po przekroczeniu 40tys "pageviews" blokują konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogą ci dać nawet dwa petabajty powierzchni i sto eksabajtów transferu i co z tego skoro wywalą cię jak przekroczysz im tylko znają granicę? Pic na wodę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Mam prosbe - czy moglby mi ktos podac linki do stron umieszczonych na serwerach tej firmy ??

 

Chcialbym sprawdzic jak szybko sie otwieraja itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o servage.net jako o hostingu pod backup danych z serwera dedykowanego ?? Albo hosting pod download ?? nadaje sie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myśle ze DreamHost byłby lepszym rozwiazaniem. Do tego dostep do ssh ułatwia wiele rzeczy (np. backup)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Servage to po prostu "SIET" !

 

Mam u nich już drugi raz konto i ponownie rezygnuję. Codziennie mam przekroczone timeouty dostępu do mysql-a dla byle skryptów.

 

Nie macie co marzyć wykorzystać tego transferu, z dyskiem też może być problem bo wiele razy serwer nie odpowidał/zawieszał się jak kopiowałem coś na serwer lub serwera.

 

DRUGI RAZ SIĘ ZAWIODŁEM !

 

Nie będę nic pisał o supporcie - bo jest po prostu do du.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posty są dość stare, więc mam pytanko

 

Czy coś się zmieniło i czy w ogóle warto korzystać z ich oferty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×