Skocz do zawartości

Polecane posty

Mam u nich konto już trzeci rok... nigdy nie narzekałem ale ostatnio stronka wolno chodzi, grafiki otwierają się dłużej niż na popularnych fotosikach itp...

 

Admini firmy twierdzą, że to wina TPSA, która ma problem z operatorem GLBX. Za bardzo nie kumam tych klimatów, czy ktoś może mi rozjaśnić sprawę ?

 

Z góry dzięki pozdrawiam !

Machoney

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pioklo
tych klimatów, czy ktoś może mi rozjaśnić sprawę ?

 

Problem jest z routingiem pakietow ktore wracaja do Polski ,sa puszczane przez waskie gardlo w gblx

trzeba poczekac az sie operatorzy dogadaja i pingi powroca do normy ale moze to chwile potrwac.

 

pozdrawiam

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam u nich konto już trzeci rok... nigdy nie narzekałem ale ostatnio stronka wolno chodzi, grafiki otwierają się dłużej niż na popularnych fotosikach itp...

 

Admini firmy twierdzą, że to wina TPSA, która ma problem z operatorem GLBX. Za bardzo nie kumam tych klimatów, czy ktoś może mi rozjaśnić sprawę ?

Dziwne że masz problemy tylko ze swoją witrynką, bo tpsa ma problemy z łączami od grubo ponad miesiąca.

A główny problem leży tutaj: http://opentransit.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Delivered-To: naven@ipv4.pl

Received: by 10.210.81.18 with SMTP id e18cs174531ebb;

Thu, 27 Aug 2009 07:49:32 -0700 (PDT)

Received: by 10.204.24.2 with SMTP id t2mr4939700bkb.65.1251384571808;

Thu, 27 Aug 2009 07:49:31 -0700 (PDT)

Return-Path: <admin@linuxpl.com>

Received: from server.linuxpl.com (linuxpl.com [78.46.73.197])

by mx.google.com with ESMTP id 3si231505bwz.88.2009.08.27.07.49.31;

Thu, 27 Aug 2009 07:49:31 -0700 (PDT)

Received-SPF: pass (google.com: domain of admin@linuxpl.com designates 78.46.73.197 as permitted sender) client-ip=78.46.73.197;

Authentication-Results: mx.google.com; spf=pass (google.com: domain of admin@linuxpl.com designates 78.46.73.197 as permitted sender) smtp.mail=admin@linuxpl.com

Received: from support.linuxpl.com ([78.46.73.196] helo=linuxpl.com)

by server.linuxpl.com with esmtpa (Exim 4.69)

(envelope-from <admin@linuxpl.com>)

id 1MggI8-0001Yv-MU

for naven@ipv4.pl; Thu, 27 Aug 2009 16:49:32 +0200

X-Mailer: Kayako SupportSuite v3.60.02

X-Priority: 3

MIME-Version: 1.0

Date: Thu, 27 Aug 2009 16:49:32 +0200

Message-ID: <kp1iik.mfpsbv@support.linuxpl.com>

Subject: [#WLC-401789]: Rejestracja w Serveradmin.pl (VPS)

Cc:

From: "Admin linuxpl.com" <admin@linuxpl.com>

Reply-To: admin@linuxpl.com

Content-Type: text/plain; charset="UTF-8"

Content-Transfer-Encoding: 8bit

To: naven@ipv4.pl

 

 

> Imie i nazwisko: *

> Adres: *

> email: naven@ipv4.pl

> Telefon:

>

 

 

Witam

Sprawe przekazujemy na policje za uruchomienie nielegalnego softu na vpsie i proby wlamu

Milego dnia

 

--

pozdrawiam

Piotr Kloc

linuxpl.com

Takiego maila dostalem od nich za opalenie skanera vnc..

Dodam jeszcze, z eserwera nie zostaly wykonane zadne proby nieautoryzowanego polaczenia sie na jaka kolwiek maszyne, a skaner zostal odpalony jedynie z potrzeby zebrania statystyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pioklo

Calkiem normalnego maila dostales

zamowiles vpsa tylko do przeskanowania portow tysiecy roznych IP

Przy zamawianiu vpsa zaakceptowales regulamin http://serveradmin.pl/?id=dane&i=3 Pund D7

Jezeli udowodnisz przed policja ,ze jestes wlascicielm wszystkich tych serwerow ktore skanowales to nic Ci nie zrobia

 

pozdr,

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko od kiedy skanowanie portow jest nielegalne :D

Jest zabronione przez regulamin/politykę bezpieczeństwa linuxpl.

A skanowanie portów nigdy nie jest działaniem pasywnym, tylko zawsze opiera się na POŁĄCZENIACH (które nie zawsze muszą dojść do skutku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko od kiedy skanowanie portow jest nielegalne :D

 

Zeskanuj sobie policyjne lub rządowe serwery. Zobaczysz jak szybko poznasz prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pioklo jest z linuxpl ja osobiście miło ich nie wspominam w sprawie licencji DA kazali sobie płacić 10-15 zł za zmianę ip ale udało mi się na Directadmin.com zmienić pisząc do nich maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest zabronione przez regulamin/politykę bezpieczeństwa linuxpl.

I co z tego? Złamanie regulaminu jakiejś firmy jest równoznaczne ze złamaniem prawa. Skoro linuxpl gorliwie samo z siebie przekazało sprawę policji, to znaczy że uważają iż zostało złamane prawo. Przecież to nonsens - po raz kolejny ta "firma" się ośmiesza.

A skanowanie portów nigdy nie jest działaniem pasywnym, tylko zawsze opiera się na POŁĄCZENIACH (które nie zawsze muszą dojść do skutku).

Bynajmniej. http://lcamtuf.coredump.cx/p0f.shtml

Z tym że nie ma to żadnego znaczenia. Jest wystawiony port na zewnątrz znaczy że można się do niego połączyć.

 

 

Zeskanuj sobie policyjne lub rządowe serwery. Zobaczysz jak szybko poznasz prawo.

Ale masz jakieś wsparcie? Jakiś paragraf kodeksu karnego który przewiduje odpowiedzialność karną za skanowanie portów i definiuje co uznać za takie skanowanie? Policja i rząd wbrew pozorom także musi działać zgodnie z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skanowanie portów nie jest w PL zabronione i nie ma nic wspólnego z łamaniem prawa. Złamanie regulaminu jakiejkolwiek firmy może skutkować zerwaniem umowy o świadczenie usług, ale nie wnioskiem na policji. Śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skanowanie portów nie jest w PL zabronione i nie ma nic wspólnego z łamaniem prawa. Złamanie regulaminu jakiejkolwiek firmy może skutkować zerwaniem umowy o świadczenie usług, ale nie wnioskiem na policji. Śmieszne.

 

Naturalnie, jeśli nie zostały wyrządzone żadne szkody nie ma o czym mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skanowanie portów nie jest w PL zabronione i nie ma nic wspólnego z łamaniem prawa. Złamanie regulaminu jakiejkolwiek firmy może skutkować zerwaniem umowy o świadczenie usług, ale nie wnioskiem na policji. Śmieszne.

A jak ma się dobrego adwokata, to jeszcze można beknąć za groźby (bo zakładam, że nikt nie pójdzie na policję, żeby powiedziano mu "jesteś śmieszny").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Czy ktoś może napisać jak się ma sprawa odnośnie hostingu w w/w firmie? Właśnie zarejestrowałem konto testowe i jak narazie działa bez zarzutu (tj. ftp działa bardzo płynnie i szybko, strona ładuje się szybko - skrypt wordpress). Czy ktoś korzysta obecnie z tego hostingu i może konstruktywnie napisać czy warto czy nie? Dodam że zainteresowany jestem kontem w2gb.

 

 

Dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Czy ktoś może napisać jak się ma sprawa odnośnie hostingu w w/w firmie? Właśnie zarejestrowałem konto testowe i jak narazie działa bez zarzutu (tj. ftp działa bardzo płynnie i szybko, strona ładuje się szybko - skrypt wordpress). Czy ktoś korzysta obecnie z tego hostingu i może konstruktywnie napisać czy warto czy nie? Dodam że zainteresowany jestem kontem w2gb.

 

 

Dzięki i pozdrawiam!

nic się nie zmieniło, tzn. wszystko w jak najlepszym porządku. Ostatnio już nie ma tych problemów z pingami na TP. Całość działa płynnie. Support zawsze gotowy do pomocy. Ja szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic się nie zmieniło, tzn. wszystko w jak najlepszym porządku. Ostatnio już nie ma tych problemów z pingami na TP. Całość działa płynnie. Support zawsze gotowy do pomocy. Ja szczerze polecam.

 

Ja rowniez sie podpisze pod tym co napisales. Czas reakcji jest blyskawiczny.

Po drugie - sprawa sprzed chwili - poniewaz wszyscy moi kontrahenci spozniaja sie z platnosciami, wiec i ja na ten moment mam problemy finansowe. Napisalem wiec do linuxpl gdzie mam swoj serwer i zaproponowalem dwa rozwiazania. Odpowiedz przyszla po 10 minutach ze zgoda na jedno z nich :P W efekcie oni otrzymaja pieniadze na czas, a i ja wywiaze sie ze swoich zobowiazan wobc linuxpl :P

 

Bardzo sobie chwale wspolprace z nimi. Choc mam swiadomosc, ze w OVH.PL kupilbym identyczny serwer co w linuxpl za mniejszy abonament, ale dzieki temu nie musze zatrudniac administratora ani sam sie w niego bawic (co akurat w moim przypadku byloby przynajmniej trudne). Mowiac jednym zdaniem - w Linuxpl.com kupilem serwer dedykowany wraz z profesjonalna i niezawodna obsluga administracyjna.

Jestem ich klientem od 60 dni.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeniosłem się z hekko ze swoimi stronami do linuxpl.pl i już jestem bardzo zadowolony. Na livechat o 2 w nocy otrzymałem fachową pomoc dzięki której przeniesienie 800MB danych wraz z kilkoma domenami zajęło mi raptem godzine i to bez zadnych komplikacji w dzialaniu moich stron, do tego otwierają się teraz o wiele szybciej. Nie ma to jak dobry support i nieprzeładowane maszyny w DC Hetzner.

 

Co do przesiadki z hekko którą planowałem już od dłuższego czasu szale przyważyło wystawienie faktury proforma na okres jednego roku, przy czym zawsze rozliczałem się kwartalnie. Niby w panelu mogę sobie zmienić na kwartalne rozliczanie, ale nie rozumiem z jakiego powodu nagle przysyłaja mi za rok, dlatego że mają jakąś swoją promocję za 119zł? Nie podobała mi się polityka tej firmy juz od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stasiu
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Czy ktoś może napisać jak się ma sprawa odnośnie hostingu w w/w firmie? Właśnie zarejestrowałem konto testowe i jak narazie działa bez zarzutu (tj. ftp działa bardzo płynnie i szybko, strona ładuje się szybko - skrypt wordpress). Czy ktoś korzysta obecnie z tego hostingu i może konstruktywnie napisać czy warto czy nie? Dodam że zainteresowany jestem kontem w2gb.

 

 

Dzięki i pozdrawiam!

 

mam konto w1gb na serwerze 49 i wszystko działa dobrze , możesz kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przedłużyłem konto w2gb na kolejny rok dla Sabaton.pl. Nadal szczerze polecam bo to najsolidniejszy hosting jaki dotychczas spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna pochwała dla supportu i rozwiązanie problemu z błędnym wpisem w ustawieniach dns. Sam męczyłbym sie kolejny tydzień, a tu kilkanaście minut i problem wykryty który powstał z mojej nieświadomej winy.

 

P.S. Winna była "kropka", a właściwie jej brak na końcu adresów dns.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam dwa konta w linuxpl. Jeszcze nie musialem kontaktowac sie z supportem . Wszytko smiga az milo. Jestem bardzo zadowolny z usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy polecilibyście linuxpl.com serwer w2GB dla forum?

 

Poniżej załączam część statystyk pokazujących liczbę odwiedzin na

przestrzeni kilku ostatnich dni:

 

Month Hits Files Pages Visits Sites KBytes Visits Pages Files Hits
Nov 2009 182089 64703 20929 973 6860 8754302 26290 565105 1747000 4916408
Oct 2009 182079 69019 23369 1036 7864 11204064 32117 724447 2139596 5644466
Sep 2009 163682 63127 20659 983 7564 9826351 29500 619774 1893835 4910468
Aug 2009 154050 62576 20461 917 7615 9950152 28442 634316 1939861 4775579
Jul 2009 159008 62138 20794 965 743 634786 1931 41588 124277 318016



Monthly Statistics for November 2009

Total Hits 4916408
Total Files 1747000
Total Pages 565105
Total Visits 26290
Total KBytes 8754302
Total Unique Sites 6860
Total Unique URLs 1589
Total Unique Referrers 260
Total Unique User Agents 619


. Avg Max
Hits per Hour 7587 24709
Hits per Day 182089 235957
Files per Day 64703 83238
Pages per Day 20929 28517
Visits per Day 973 1182
KBytes per Day 324233 437331

 

Dodam, że mamy w planie dołożyć portal.

 

Dziekuję bardzo za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam opinie o tej firmie. Około rok temu miałem u nich hosting, ale z pewnych powodów musiałem przejść gdzie indziej(to nie wina linuxpl.com). Postanowiłem wrócić i od tamtego czasu bardzo, bardzo dużo rzeczy się tam zmieniło, oczywiście na lepsze. Co do supportu, to wiedzą czego chcą i są życzliwi wobec każdego klienta (tego o innych firmach nie można powiedzieć). Napisałem kiedyś do nich o 3 w nocy i odpowiedz na moje pytanie dostałem po około 2 minutach. FTP działa płynnie, a strona szybko się ładuje. W 100% polecam tą firme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy polecilibyście tę firmę pod forum z ponad 2000 userów? Boję się, żeby nie wysłali tej bazy, jak to było w kilku przypadkach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×