Skocz do zawartości
sl0wik

Najszybszy, Najstabilniejszy, Z Najwiekszymi Limitami?

Polecane posty

Poszukuje dedyka ale ogladajac to forum skupiacie sie glownie na serwerach w cenie okolo 30 euro.

Mnie interesuje cos w granicy 100$ i najwazniesza jest:

1) Szybkosc (dosc wazne sa pingi)

2) Niezawodnosc lacza

3) Duze limity transferu (minimum 1000GB miesiecznie)

Co mogli byscie mi doradzic? Nie potrzebuje jakiejs specjalnie mocnej maszyny - znacznie wazniejsze sa parametry lacza.

Na serwerze mial bys stac server jabbera (stad pytam o pingi) oraz serwis www z downloadem (stad wazne sa duze limity transferu).

Przydalo by sie zeby support belkotal cos chociaz po angielsku ;).

 

Z gory dzieki za porade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1paket, a dokładniej https://www.1paket.com/infoseite/infoseite.html : ).

 

Dostali śliczne nowe maszyny, stabilność sieci jest "niemiecka" (czyli pada raz na 3 miesiące totalnie na 6h a potem wstaje). W cenie w okolicach 100$ nic lepszego raczej nie znajdziesz. Support angielski. Jeśli zależy Ci na SLA 99,9% nie startuj w ogóle w kierunku niemieckich budżetowych serwerowni, jeśli zadowolisz się tymi ~98% to nie ma problemu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@scz - możesz podać ip/hosta Twojej maszynki? Fajna oferta, a panel faktycznie ma spore możliwości, z tego co widzę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiście ich polecam. nie czepiają się mnie za to że mam tam ruch torrent jak na przykład inne datacenter a torrentflux cały czas ma transfer około 40mb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

scz: jakbyś dokładnie przyjrzał się stronie 1paket to zauważyłbyś, że jest tam też oferta grubo poniżej 100$.

 

sl0wik: wybór masz ogromny - www.serwerydedykowane.pl, www.leaseweb.com, www.netdirekt.de etc, etc, etc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scz: jakbyś dokładnie przyjrzał się stronie 1paket to zauważyłbyś, że jest tam też oferta grubo poniżej 100$.

 

sl0wik: wybór masz ogromny - www.serwerydedykowane.pl, www.leaseweb.com, www.netdirekt.de etc, etc, etc...

 

Pierw piszesz "nie startuj w ogóle w kierunku niemieckich budżetowych serwerowni", pozniej wkejasz mi www.netdirekt.de :)?

 

Ja pytam kto jest najlepszy po porstu ... kto jest w czolowce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Webperoni.de :) mam tam serwerek i właśnie się tam przenosze. Nie słyszałem ani jednego złego słowa o nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na taki sprzęt jaki oferują myślę że jest to optymalny transfer. Obawiam się że takie maszyny dużo więcej mogłyby nie uciągnąć(o ile mówimy o ruchu mieszanym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sl0wik: wymieniłem Netdirekt bo wśród budżetowych dedyków nie ma jakieś ustalonej czołówki - tylko wyrównany poziom, zwłaszcza jeśli chodzi o łącza. Nikt Ci nie da tutaj 99,9% SLA i peeringu do 49 operatorów - obojętnie czy to będa Niemcy, Holandia czy Francja. No i czytaj uważnie, bo napisałem jedynie, że nie masz co startować jeśli wymagasz niewiadomo jakiej jakości usług 24/7/365..

 

Jedyne znaczące różnice wśród tego typu ofert dedykowanych to jakość supportu, sprzęt, wybór systemów operacyjnych + dodatkowe opcje (ipki, konsola, rescue, rebooty) i.. tyle.

 

sebak: dobrze skonfigurowany Athlon 3000+ z RAID1 z oferty webperoni o ile nie ma dysków i kontrolera z demobilu wyciągnie i 2000 GB ruchu "mieszanego" nie mówiąc już nawet o tym ile może pójść przez niego jeśli ma służyć np. do serwowania downloadu. Inna sprawa, że mało kto tyle ruchu potrzebuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sl0wik pytał się przedewszystkim o jakość :) co do transferu to są serwerki powyże 1000 GB transferu/mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Hetzner.de?

Z tego co patrze to oferta duzo lepsza niz u konkurencji.

Za 79 euro:

2 x 300 GB SATA HDD

AMD Athlon 64 X2 4200+ Dual Core

2 GB DDR400 RAM

100 mbps uplink

Transfer ... jak przekrocze 1000GB przycinaja mi po porstu speed do 10mbps (duzo serwerowni tyle daje max).

 

Pytanie tylko jak z laczem - dzial to dosc stabilnie?

Szkoda ze wiekszosc serwerowni nie pozwala na instalacje BSD ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie tylko jak z laczem - dzial to dosc stabilnie?

Tak, działa nawet, nawet.

Szkoda ze wiekszosc serwerowni nie pozwala na instalacje BSD ;).

A kto Ci tak powiedział?

Bez problemu zainstallujesz fBSD w webperoni, netdirekt, hetzner i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to juz nie wiem

czy http://easyspeedy.com/servers/dedicated_servers_ES3010.jspx czy http://hetzner.de/rootserver_en.html

??

Jakies doswiadczenia?

Gdzie mozna przetestowa czy zobaczyc ten ladny panel administracyjny?

easyspeedy.com wyglada bardziej przyjaznie ale hetzner.de nawet w najtanszej ofercie wyglada lepiej. Tylko jaki panel daja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to juz nie wiem

czy http://easyspeedy.com/servers/dedicated_servers_ES3010.jspx czy http://hetzner.de/rootserver_en.html

??

Jakies doswiadczenia?

Gdzie mozna przetestowa czy zobaczyc ten ladny panel administracyjny?

easyspeedy.com wyglada bardziej przyjaznie ale hetzner.de nawet w najtanszej ofercie wyglada lepiej. Tylko jaki panel daja?

jestem w trakcie zalatwiania hetznera, jak sie uda do srody wieczora to dam ci znac co i jak,

jak sie nie uda do srody to zamawiam wtedy serwer w easyspeedy bo do konca roku musze juz odpalic dedyka:)

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w trakcie zalatwiania hetznera, jak sie uda do srody wieczora to dam ci znac co i jak,

jak sie nie uda do srody to zamawiam wtedy serwer w easyspeedy bo do konca roku musze juz odpalic dedyka:)

pozdrawiam

YacentY

a to tyle trwa zalatwianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to tyle trwa zalatwianie?

niestety, serwer zamowilem w czwartek ok 15 i tylko dostalem potwierdzenie przyjecia zamowienia i kontakt sie urwal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaka byla forma platnosci??

cc

 

edit: własnie dostałem maila:) serwer jest gotowy do uzycia:)

 

edit2:

|------------------------------------------------------------------------------------------|

| WinMTR statistics |

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

| dsldevice.lan - 0 | 35 | 35 | 20 | 77 | 130 | 120 |

| wro-ru3.neo.tpnet.pl - 0 | 35 | 35 | 10 | 59 | 160 | 20 |

| ge-3-2-0.wro-r1.tpnet.pl - 29 | 35 | 25 | 10 | 50 | 130 | 20 |

| 194.204.175.113 - 89 | 35 | 4 | 20 | 35 | 60 | 60 |

| 195.149.232.133 - 92 | 35 | 3 | 20 | 26 | 40 | 20 |

|so-3-0-0-0.fftcr4.Frankfurt.opentransit.net - 46 | 35 | 19 | 50 | 80 | 151 | 60 |

| so-2-0-3.fra40.ip.tiscali.net - 12 | 34 | 30 | 40 | 73 | 171 | 50 |

| so-6-1-0.fra10.ip.tiscali.net - 12 | 34 | 30 | 40 | 67 | 161 | 40 |

| 213.200.86.90 - 12 | 34 | 30 | 50 | 75 | 140 | 50 |

| hos-bb2.juniper3.rz6.hetzner.de - 15 | 34 | 29 | 50 | 77 | 160 | 60 |

| et.1.13.rs3k42.rz6.hetzner.de - 18 | 34 | 28 | 50 | 75 | 150 | 50 |

|static.xxx.clients.your-server.de - 18 | 34 | 28 | 50 | 80 | 161 | 51 |

|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|

WinMTR - 0.8. Copyleft @2000-2002 Vasile Laurentiu Stanimir ( stanimir@cr.nivis.com )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

;)

Gratulować to można wygranej.

 

Jaki system? pewnie taki który był zamówiony.

Język? Pewnie niemiecki skoro serwer w niemczech - ale przecież każdy może sobie zmienić locale.

 

Zresztą jakie to jest znaczenie dla Ciebie?

Wybierasz z oferty dany produkt zamawiasz - dostajesz, proste ?

 

No chyba, że jesteś mega fanatykiem nowych dedyków :)

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×