Skocz do zawartości
wesolutki

Keyweb Czy Netdirekt?

Polecane posty

Witam. Postanowiłem napisać na forum gdyż zastanawiam się nad wyborem serwera w tych dwóch firmach. Zastanawiam się pomiędzy http://keyweb.de/rdsserver/rds-profi.shtml a http://netdirekt.de/c/cms/front_content.ph...2&idcat=33# Czy mógłby ktoś doradzić jak wygląda sprawa supportu w obydwóch firmach oraz czy w keyweb jest możliwość dokupienia dodatkowych adresów IP, ramu itd. (na maila z odpowiedzią na to pytanie czekam od nich już tydzień).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

virtuell dedizierter Server

W keyweb masz VPS, w netdirekt dedykowana maszynę (maszynkę;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego, zawsze nie jesteś sam na maszynie i to zupełnie nie to samo. Ale masz przecież normalne dedyki w keyweb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Potrzebny mi jest akurat serwerek z takimi parametrami jakie one posiadają. Byłbym za keyweb ponieważ potrzebny mi nielimitowany transfer, natomiast potrzebowałbym więcej adresów IP co jest domeną netdirekt gdyż na stronie keyweb nigdzie nie ma napisane czy można mieć i w jakiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więcej IP w netdirekt? Dostajesz 3 to chyba nie znowu tak wiele... poza tym, jak chcesz mieć parametry, to musisz mieć kasę. Netdirekt polecam, na te 1 czy 2TB ruchu miesięcznie musiałbyś mieć już jakiś warez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ale chodzi mi, że w netdirekt mogę bez problemu dokupić IP. bellerfont mam zapomnieć bo zdecydowanie nie polecasz czy co? Bo nie zrozumiałem do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ale chodzi mi, że w netdirekt mogę bez problemu dokupić IP. bellerfont mam zapomnieć bo zdecydowanie nie polecasz czy co? Bo nie zrozumiałem do końca.

Są ludzie, którzy mają w Netdirekt po kilkanaście adresów IP podpiętych pod 1 serwer.

Keyweb zdecydowanie nie polecam, a i ten nielimitowany transfer to utopia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moze nie jestem odpowiednia osoba do oceniania tego poniewaz wiadomo, ze jestem zwiazany mocno z Netdirekt, ale:

 

1. Nielimitowany transfer jak to powiedzial bellerofont to utopia. Jak tylko zacznieszvwykorzystac wiecej to zaczna sie schody (bardziej sie to odnosi do serwerow dedykowanych).

2. Support w porownaniu do Netdirekt kiepski (to moja osobista opinia). Nigdy nie wiesz czy odpowiedza za 5 minut czy za 5 godzin. W weekendy zupelnie nieobliczalni.

3. Teraz losowo wylaczaja lub limituja serwery i sam nie wiem czy to jest awaria czy tez nie - juz mam dosc telefonowania do nich za duzo mnie to nerwow kosztuje :(

4. W Netdirekcie jak jest jakich problem z serwerem lub jakis "abuse" to dostaje powiadomienie. Jak odlaczyli serwer to napisal do mnie Pan z policji i podal numer sprawy i dokladnie wiedzialem o co chodzi.

 

Osobiscie odradzam Keyweb.

 

Co do IPkow to w Keywebie mozesz poprosic o wiecej, ale nie wyszczegolnili na jakich zasadach udzielaja zgody. 3 razy prosilem i 3 razy dostalem. Zaleta w Keywebie jest to ze IPki ponad 2 ktore odstajesz nic ne kosztuja. W Netdirekt pow. 3 kosztuja 1 Euro za miesiac.

 

Dedyk to zawsze dedyk.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc już jestem prawie w 100% zdecydowany na netdirekt. Mam tylko pytanie do dinek. Czy byłaby możliwość abyś pomógł mi w zakresie zamówienia tam serwera? Jakieś porady ewentualnie pomoc w razie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to pośrednik :( www.exportal.pl - co prawda drożej niż bezpośrednio w netdirekt, ale już chyba nie sprzedają inaczej polakom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo skojarzyłem bo pseudo. Tylko że gdy ostatnio pytałem to już usłyszałem odpowiedź, że nie pośredniczy;) Dlatego serwer zamówiłbym sam tylko chodzi mi o jakieś małe rady;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale już chyba nie sprzedają inaczej polakom...

taaa?

moze zaczna wyciniac ddosy nie moje ip? :(

 

nie mowiac o smiesznych fakturach na 500 Euro i supporcie olewajacym niekiedy moje meile

oraz kvmach po 10 Euro /2h..

 

Czekam do konca miesiaca i rezygnuje.

Myslalem, ze sie cos poprawilo, a tu? NIC..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze maja.

Nie wycinaja ddosow (/me w logach mial ok. 500 hosotow, ddosnet mial ok. 10k)

 

Wiec wycinaja me IP.

Nie tylko u mnie takie historie mialy miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLL jestem także tego zdania, że powód jakiś musiał być. Co do obrzydzenia to mi raczej nie obrzydzi bo pracowałem i na serwerze netdirekt i na serwerze z keyweb i to był także jeden z powodów dla których tak ciężko było mi się zdecydować, a co do supportu to tutaj zastrzeżeń napewno mieć nie można;) Keyweb zraził mnie także tym, że na banalne pytanie o dodatkowe adresy IP już tydzień czekam na odpowiedź:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heheh tak się zdarza, że hakierze nie jesteś jedyny który miał kiedyś styczność z ddosem w taki lub inny sposób a jeśli już ci wycięli ipki to wystarczyło to wyjaśnić i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jeśli powodem dla którego odłączają IP jest ilość DOS zombie,

w tym wypadku 500(pewnie na dodatek z innych klas /24),

to ja niestety się z polityką Netdirekt zgadzam.

Przy takiej liczbie klientów jaką ma ta firma,

nie opłaca się jednemu z nich wycinać "ręcznie" 500 zakresów,

bo jest to najzwyczajniej w świecie nieopłacalne ze względu

na ilość czasu jaką to zajmuje technikowi.

O wiele łatwiej w tym momencie null routnąć IP docelowe.

Jeśli natomiast reakcją na jakikolwiek atak DOS jest odłączenie IP,

wtedy to już jest dziwne.

Wydaje mi się, że użytkownik Dinek mógłby coś więcej

powiedzieć na temat polityki wewnętrznej Netdirekt

w tym względzie, bo ja DDOSa w u nich jeszcze nie mialem. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Probowalem.

Prosilem o zmiane IP. Netdirekt - nie da się.

Prosilem o odblokowanie. Netdirekt - nie da się..

 

Ok. 2 miesiace czeka się na taka operacja. :()

Jedyny dzial odpowiadajacy na wszystkie meile to rozliczenia.

 

 

No wybacz.

Hetzner umie wycinac. UMIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i tak ale to się nie zdarza często. Znajomy ma w netdirekt juz ponad rok serwer i nie było żadnych problemów. DLL a skoro już tak rozmawiamy to jaką serwerownie byś polecał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×