Skocz do zawartości
kraluk

[opinie] Insane.pl

Polecane posty

Regulamin regulaminem, a prawo prawem. W ofercie, za ktora zaplacilem byl m.in. dostep do crona i bazy postgresql. Dzis dostepu do crona nie mam, doprosic sie reakcji nie moge, a postgres zniknal - nie wiedziec kiedy, bo maila z informacja nie bylo. Czy aby polskie prawo czegos na takie tematy nie mowi? (Nota bene: Zapisy w regulaminie nie sa wiazace, jesli ustawa mowi inaczej.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cron jest tylko via email, a nie z poziomu panelu.

 

Co do Postres - no to powinien być w panelu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od półtora miesiąca ten hosting działa bez zarzutu i narazie nie było żadnego padu.

Jedynie 28 czerwca nie było dostępu do serwera, ale poinformowali o tym wcześniej, że będą przenosić dane na inne serwery.

Ktoś wie kiedy ukończą budowę nowej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miało być kilka dni,

 

Ja mam inne zmartwienie - przelałem pieniądze za 3 miesiące tydzień temu i jeszcze nie zostały zaksięgowane - a ważność konta minęła 5 dni temu (na szczeście nie zablokowali) - na maile oczywiście nikt nie odpowiada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miało być kilka dni,

 

Ja mam inne zmartwienie - przelałem pieniądze za 3 miesiące tydzień temu i jeszcze nie zostały zaksięgowane - a ważność konta minęła 5 dni temu (na szczeście nie zablokowali) - na maile oczywiście nikt nie odpowiada...

 

"Wszystkie konta zostaną przedłużone przed włączeniem skryptu blokującego,

dalismy jeszcze kilka dni na opłacenie kont "zapominalskim".

 

Pozdrawiam"

 

I sprawa jasna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miało być kilka dni,

 

Ja mam inne zmartwienie - przelałem pieniądze za 3 miesiące tydzień temu i jeszcze nie zostały zaksięgowane - a ważność konta minęła 5 dni temu (na szczeście nie zablokowali) - na maile oczywiście nikt nie odpowiada...

Dziwne, bo ja się z nimi kontaktuję normalnie i odpowiadają. Liczę, że teraz będzie coraz lepiej, bo już widzę poprawy od momentu tego pamiętnego ataku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale zawiodłem się. Nie raz pierwszy zresztą.

 

Nie chodzi nawet o kwestię działania serwerów, bo to że moje ekg jest zabijane średnio raz na 4 dni potrafię znieść. Chodzi tutaj o sprawę płatności i generalnie organizacji.

 

Pieniążki wysłane w środę, w czwartek były na koncie (wysłane z konta internetowego, MUSIAŁY być) - mail kontaktowy głuchy, konto zablokowane, nie mam dostępu do żadnych usług mimo przypomnienia w piątek o wpłacie. Do dziś brak odpowiedzi, wysłałem drugiego maila, jeśli to nic nie pomoże to przed następną wpłatą zastanowię się nad zmianą operatora na kogoś kto ma wgląd bieżący w maile i potrafi szybko i skutecznie działać.

 

Nasuwa się więc pytanie do czego się usługi tej firmy nadają, skoro hosting nie wyrabiał (przeniosłem się do byle domenomanii i działa całkiem nieźle), ekg jest killowane co jakiś czas, a płatności i maile w ogóle administracja olewa, hmm...

 

Nie lubię przepowiadać przyszłości, ale czuję że za chwilę Pan Tomasz wejdzie i mi napisze, że białe jest czarne, a czarne jest białe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za powiadomienie mnie (chociazby e-mailowo) o zakonczeniu umowy.

 

Nie ma to jak sie przekonac, ze konto poszlo w p***u, zapewne wraz z plikami. No ale plakac nie bede, tydzien temu zrobilem backup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może telefon bądź inne namiary (poza mailem) do Insane? Potrzebuję ustalić parę pilnych spraw, ale na odpowiedź każdego maila trzeba czekać co najmniej kilkanaście godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś może telefon bądź inne namiary (poza mailem) do Insane? Potrzebuję ustalić parę pilnych spraw, ale na odpowiedź każdego maila trzeba czekać co najmniej kilkanaście godzin.

 

To byłoby zbyt łatwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi już konto się skończyło, ale...

znajomy ani na ssh, ani do phpmydmin nie może się dostać.... jedynie panel.inhosting.pl działa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OSTRZEŻENIE PRZED HOSTINGIEM INSANE.PL

 

Witam,

 

Chciałbym przestrzec Was przed hostingiem w firmie insane.pl

 

W grudniu 2007 skończył mi się hosting i chciałem przełużyć go opłacając usługę na podstawie faktury. Firma nie była w stanie przesłać mi faktury proformy (nawet w wersji elektronicznej). Umówiliśmy się zatem, że insane.pl wyśle mi normalną fakturę końcową i na jej podstawie opłacę hosting. Następnie:

 

- Aktywowano mi konto na okres 5 dni i obiecano, że otrzymam fakturę w ciągu tego okresu. Niestety faktura nie nadeszła, a po 5 dniach konto wygasło.

- Kiedy poinformowałem insane.pl o stanie rzeczy, konto wydłużono mi na kolejny tydzień i obiecano, że faktura tym razem na pewno nadejdzie. Niestety i tym razem nie nadeszła, a ważność hostingu po tygodniu wygasła.

- Kiedy ponownie poinformowałem insane.pl o braku faktury i wygaśnięciu konta, po raz trzeci obiecano mi niezwłoczne wysłanie faktury i - rzekomo - wydłużono ważność konta o rok.

- Faktury nie otrzymałem do dzisiaj, konto zostało wyłączone po pół roku i otrzymałem informację, że konto będzie aktywowane jak zapłacę (oczywiście nie na podstawie faktury, która nie nadeszła, tylko niejako za nowy okres od bieżącego momentu).

 

Fakt wyłączenia konta mocno mnie zbulwersował, bo oczywiście nikt mnie nie uprzedził, że zamierza wyłączyć konto po pół roku, a nie - zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami - po roku. Odniosłem z tego tytułu poważne straty, bo klienci nie mogli się ze mną skontaktować.

 

Kiedy zapytałem, co z naszymi ustaleniami (konto miało być ważne rok, a nie pół) oraz co z tą fakturą, o którą dopominałem się trzy razy, otrzymałem taka oto odpowiedź:

 

"System z którego korzystam został wdrożony w lutym, nie mam więc w nim korespondencji z grudnia zeszłego roku, zatem nie będę się do tamtych ustaleń odnosił. Po takim czasie nie jest zresztą możliwe odtworzenie faktycznego przebiegu korespondencji, choćby upewnienie się, czy każdy wysłany wtedy e-mail dotarł do adresata i czy żaden nie został później skasowany."

 

Brak komentarza. Nie wspomnę o tym, że rozmowę w insane.pl prowadzi się z osobą anonimową, nie ma szans na uzyskanie choćby numeru telefonu do kogokolwiek z tej firmy.

 

Jeszcze raz przestrzegam przed insane.pl - korzystanie z ich usług to poważne ryzyko.

 

Pozdrawiam serdecznie,

g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W grudniu 2007 skończył mi się hosting i chciałem przełużyć go opłacając usługę na podstawie faktury. Firma nie była w stanie przesłać mi faktury proformy (nawet w wersji elektronicznej). Umówiliśmy się zatem, że insane.pl wyśle mi normalną fakturę końcową i na jej podstawie opłacę hosting.

 

Myślę, że gdybyś naprawdę chciał opłacić konto to byś to po prostu zrobił. Do przelewu potrzebne są dane firmy i numer konta i to mają podane na stronie. Faktura pro forma to nic innego jak te same dane w ładniejszej postaci. Twoje upieranie się, że chcesz koniecznie opłacić na podstawie faktury pro forma (wątpię, żeby Insane wystawiło ci fakturę VAT bez wpłaty) wygląda jak uchylanie się od płatności i piętrzenie problemów.

 

Fakt wyłączenia konta mocno mnie zbulwersował, bo oczywiście nikt mnie nie uprzedził, że zamierza wyłączyć konto po pół roku, a nie - zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami - po roku. Odniosłem z tego tytułu poważne straty, bo klienci nie mogli się ze mną skontaktować.

 

Mogli uprzedzić, to prawda, ale daruj sobie teksty o tym ile to straciłeś przez zablokowanie konta. Jakby na to nie patrzeć korzystałeś z ich usług zupełnie za darmo. Jesteś jedną z tych osób, które na każdym padzie czy blokadzie tracą miliony, ale jednocześnie nie stać ich na wykupienie lepszego konta. Ciekawa jestem co byś zrobił po roku darmowego hostingu - opłacił wstecz?

 

Jeszcze raz przestrzegam przed insane.pl - korzystanie z ich usług to poważne ryzyko.

 

Proszę Cię... :D Po prostu przyjmij do wiadomości, że za usługi się płaci (tak, tak, wiem, że chciałeś ale nie dostałeś faktury :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Nie wiem, czy dobrze robisz broniąć ich. Ja z kolei straciłem najnowsze wersje plików, oczywiście 0 informacji via mail. Później okazało się, ze z crontabem problemy, php nie było (LOL) itp rewelacja. Kiedyś fajna firemka była, teraz spadają na dno, tak samo jak shared hosting livenetu (o dedykach nic nie mówię, bo nie miałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że gdybyś naprawdę chciał opłacić konto to byś to po prostu zrobił. Do przelewu potrzebne są dane firmy i numer konta i to mają podane na stronie. Faktura pro forma to nic innego jak te same dane w ładniejszej postaci.

 

Tutaj się z Tobą nie zgodzę. Np. Fundacje nigdy nie zapłacą Ci bez otrzymania ProFormy lub FVAT. Ta sama sytuacja tyczy się firm, w których pracuje księgowa, która robi przelewy tylko na podstawie takich dokumentów. W części firm, płatność na słowo jest niemożliwa i tego nie zmienisz. Wnioski pisze z własnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutaj się z Tobą nie zgodzę. Np. Fundacje nigdy nie zapłacą Ci bez otrzymania ProFormy lub FVAT. Ta sama sytuacja tyczy się firm, w których pracuje księgowa, która robi przelewy tylko na podstawie takich dokumentów. W części firm, płatność na słowo jest niemożliwa i tego nie zmienisz. Wnioski pisze z własnego doświadczenia.

 

Ale ja się odnoszę do konkretnego przypadku a nie do np. Fundacji :) Faktura pro forma i wydrukowana strona z danymi do przelewu mają dokładnie taką samą wartość księgową - żadną. Wszystko jedno na podstawie którego z tych dwóch zrobię przelew dlatego uważam, że gdyby gocio chciał to by przez te pół roku zapłacił za usługi Insane. Mając dane do przelewu brak pro formy nie jest żadnym usprawiedliwieniem i powodem do obsmarowywania firmy. Aczkolwiek uważam, że jeżeli faktycznie obiecali mu roczny abonament to powinni byli chociaż poinformować, że zablokują konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz podkreślę, w firmach gdzie pracuje księgowa na stałe i to ona zajmuje się robieniem przelewów, nie ma mowy o tym by zrobić przelew bez dokumentu na podstawie którego jest on robiony. Wiem, że Proforma nie ma żadnej mocy prawnej, ale w wielu firmach księgowa bez niej lub FVAT nie wykona żadnej transakcji bankowej.

 

Zresztą Megi, jeśli wystarczyły by zawsze dane do przelewu + dane formy z strony, to nikt nie wprowadzał by czegoś takiego jak proforma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz podkreślę, w firmach gdzie pracuje księgowa na stałe i to ona zajmuje się robieniem przelewów, nie ma mowy o tym by zrobić przelew bez dokumentu na podstawie którego jest on robiony. Wiem, że Proforma nie ma żadnej mocy prawnej, ale w wielu firmach księgowa bez niej lub FVAT nie wykona żadnej transakcji bankowej.

 

Zresztą Megi, jeśli wystarczyły by zawsze dane do przelewu + dane formy z strony, to nikt nie wprowadzał by czegoś takiego jak proforma ;)

 

 

Tak jest... ja miałem problemy z zamówieniem domeny na Urząd Miejski gdzie nikt nie chciał nam wystawić wcześniej 'pełnej' faktury na Urząd... jedynie sisco się znalazło.. : )

I w pełni zgadzam się z Sebastianem bo nie raz to przerabiałem... proformę to ja sobie w robocie w buty mogę wsadzić; )

A zanim przelew wykonają i wszystko księgowa zafakturuje i przejdzie przez 15 osób.. mija tydzień... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoły, urzędy itp. potrzebują najpierw fvat dopiero płacą. Było u nas kilka takich sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz podkreślę, w firmach gdzie pracuje księgowa na stałe i to ona zajmuje się robieniem przelewów, nie ma mowy o tym by zrobić przelew bez dokumentu na podstawie którego jest on robiony. Wiem, że Proforma nie ma żadnej mocy prawnej, ale w wielu firmach księgowa bez niej lub FVAT nie wykona żadnej transakcji bankowej.

W dodatku dla wielu firm sama faktura pro-forma ma takież samo znaczenie jak wiszący w ich toaletach papier toaletowy.

 

Tak jest... ja miałem problemy z zamówieniem domeny na Urząd Miejski gdzie nikt nie chciał nam wystawić wcześniej 'pełnej' faktury na Urząd... jedynie sisco się znalazło.. : )

I w pełni zgadzam się z Sebastianem bo nie raz to przerabiałem... proformę to ja sobie w robocie w buty mogę wsadzić; )

A zanim przelew wykonają i wszystko księgowa zafakturuje i przejdzie przez 15 osób.. mija tydzień... :D

Są firmy, które płacą na podstawie faktur pro-forma (raczej te małe), lecz tym większym (z księgową za biurkiem na stałe) trzeba niestety wystawiać fakturę Vat z określonym terminem płatności, bo inaczej nie ma siły, aby za cokolwiek zapłacili. Niestety model typu wysyłka faktury pro-forma, zaksięgowanie płatności i wysyłka faktury Vat w przypadu wielu firm po prostu się nie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba Insane.pl się powoli zwija...

 

Kończy mi się za parę dni wazność konta - nie ma możliwości przedłużenia, na maile nie odpowiadają...

A wcześniej na 'stronie przejsciowej' była możliwość przedłużania jedynie o miesiąc...

Wie ktoś co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek
Chyba Insane.pl się powoli zwija...

 

Kończy mi się za parę dni wazność konta - nie ma możliwości przedłużenia, na maile nie odpowiadają...

A wcześniej na 'stronie przejsciowej' była możliwość przedłużania jedynie o miesiąc...

Wie ktoś co się dzieje?

Nie wiem co się dzieje, ale ich/jego (?) działania całkowicie zniechęciły mnie do insane/inhosting i po prostu "zwijam się stamtąd" i uciekam do kogoś stabilniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×