Skocz do zawartości
flatplanet

Czy To Nie ściema?

Polecane posty

Witam,

 

mialem dziś spory problem z dostepnoscią do swojego serwera. Zresztą najlepiej obrazuje to korespondecja... poniewaz nie chce psuc opinii na temat tej firmy pozwolilem sobie zmienic jej nazwe. mam wrazenie ze odpowiedz byla... delikatnie mowiąc mijająca się z prawdą. oczyiscie nie chodzi mi o to zeby dostawca dokladnie sie tłumaczył.. zadałem w mailu pytanie...lecz odpowiedzi tak naprawde brak...

 

Witam,

 

> > Witam,

 

> > Ostatnio bardzo często zdarza sie, że serwer nie odpowiada: |500 Can't

> > connect to www.nazwazmieniona.com.pl (connect: Connection refused)

> > To samo dzieje się na wszystkich domenach mojego konta oraz z samą

> > domeną Waszej firmy

 

> > Proszę napisać, czy mam się liczyć z częstymi tego typu awariami?

 

Co 20 minut robiony jest restart Apacha, aby system przyjął dokonywane

zmiany przez użytkowników. Restart trwa jakieś 10 sekund. Tych przerw

nie da się niestety wyeliminować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego miałbyś zmieniać nazwę firmy. Chyba po to jest to forum, żeby ostrzegać przed tego typu rzeczami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dlaczego miałbyś zmieniać nazwę firmy. Chyba po to jest to forum, żeby ostrzegać przed tego typu rzeczami?

 

bo nie chcę siać niepotrzebnej paniki a jak do tej pory przez ponad rok byłem bardzo zadowolony z usług tej firmy. Teraz niestety mam dość wymagającego klienta, który jest przeczulony jesli strona nie działa lub działa wolno... a błąd 500 serwera zdarzył się dzisiaj kilka razy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież oficjalna odpowiedź od obsługi też jest informacją dla kogoś, kto zamierza kupić konto w danej firmie. Jeśli podasz nazwę, to będzie kolejna wskazówka dla takich ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież oficjalna odpowiedź od obsługi też jest informacją dla kogoś, kto zamierza kupić konto w danej firmie. Jeśli podasz nazwę, to będzie kolejna wskazówka dla takich ludzi.

 

odpowiedz jest z lap.pl..

 

ale jakie masz zdanie na ten temat... czy to "ściema"... wyczajne zbycie klienta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli restartowany jest Apache (czyli w danej chwili nie działa), to jakim cudem miałbyś dostać stronę z błędem serwowaną przez apache? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co 20 minut robiony jest restart Apacha, aby system przyjął dokonywane

zmiany przez użytkowników. Restart trwa jakieś 10 sekund. Tych przerw

nie da się niestety wyeliminować.

 

Cóż, cóś powód wydaje mi się dziwny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli restartowany jest Apache (czyli w danej chwili nie działa), to jakim cudem miałbyś dostać stronę z błędem serwowaną przez apache? ;)

 

mhm.. racja..

 

no nic.. szkoda.. bo przeciez mogli napisać "jak jest" a tak nie wiadomo czego się spodzewać... pisanie do nich również traci sens jeśli takie mają być odpowiedzi..

mam nadzieje ze to nic nie znaczący epizod...

 

pozdrawiam

Damian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Jeśli restartowany jest Apache (czyli w danej chwili nie działa), to jakim cudem miałbyś dostać stronę z błędem serwowaną przez apache? :)

 

Kiedy akurat parsowany jest skrypt PHP i zrobisz restart apacza (HUP) to IMHO moze pojawic sie blad 500 internal server error ;) Chlopaki chyba malo optymalny konfig maja ze restart trwa im 10 sek... Z 5 lat temu doszedlem do takiego tjuningu w konfigu apacza, ze restart trwa realnie ok 0,5 sekundy, przy ok 2 tys wirtualek (sam konfig zajmuje blisko 3MB :) ) a z poczatku bylo podobnie (10-15 sek). Wtedy tez jakos odkrylem ze mozna go "gracefully" restartowac, zamiast hamskiego HUPa ktory zabija wszystkie aktywne polaczenia co IMO jest wlasnie ich problemem :)

 

Pozatym mozna dolozyc do skryptow procedurke ktora HUPuje apacza tylko jezeli konfig naprawde sie zmienil. Na maszynie do ktorej juz nie dochodza nowi klienci z reguly po paru tygodniach dzialania userzy juz sie "naklikaja" w panelach i nowe sub/domeny dochodza raz na kilka godzin, wiec restart moze byc duzo rzadszy :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

W cywilizowanych czasach ustawienia serwera apache robie sie metoda graceful. która jest praktycznie "nie widoczna".

A błąd 500 jest powodowany pewnie przez zabezpieczenia typu Rlimit*.

 

edit .. szybszy byl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W miarę cywilizowane softy, np. Pleski czy inne CPanele restartują Apache'a zaraz po dodaniu vhosta - z użyciem komendy graceful na nieobciążonym loadem 29 systemie wszystko trwa jakieś 3-4 sekundy, user tego nie zauważa bo połączenia mu nie przerywa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×