Skocz do zawartości
Konrad.K

Poszukuje Maszynki Pod Backup :)

Polecane posty

Witam,

 

Poszukuje jakiejś w miare taniej maszyny na BACKUP'y. Najlepiej europa... :) Nie chce jednak podwoić sobie kosztów serwera przez dokupienie tej maszyny :) Gdzie Wy hostujecie swoje backupy, albo jakie ciekawe oferty macie podłapane w swoich tajemnych bazach linków :) ?

 

ps. oferty webperoni, hetzner ogladalem...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koniecznie musi być dedyk ?

 

nie wystarczy samo FTP ? np. serwerydedykowane.pl ??

 

Szczerze mówiąc jeżeli masz zamiar trzymać tam TYLKO backup to pogadaj np z ncgroup.pl czy serwerydedykowane.pl - poproś o duży dysk....i tyle :) chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uważał z tym serwerydedykowane.pl. Ciągle jakieś awarie, nie odnowię chyba u nich konta backupowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no kusząca ta oferta serweryDedykowane na backupy, ale skoro shive mówisz że nie warto, to chyba pozostanie poszukać czegoś innego. Zna ktoś jakąś podobną ofertę w lepszym "miejscu" ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.bqbackup.com - doskonale i tanie backupy via rsync, USA, ale to w zaden sposob nie przeszkadza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
www.bqbackup.com

Korzystasz z ich usług ? Dobrze widze ze jest tylko do wyboru 10 GB, 100 GB i 1 Tb ? Przydały by się jakieś pośrednie pakiety no ale ew. zadowole sie takimi jakie są :) A jak rozwiazujesz sprawe z oplacaniem tego cuda ? VISA z INTELIGO wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciągle jakieś awarie, nie odnowię chyba u nich konta backupowego.

Od okolo miesiaca nie zanotowalem zadnych awarii (mam tam jeden serwer plus osobne konto na backup).

Faktycznie wczesniej bylo koszmarnie...

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od okolo miesiaca nie zanotowalem zadnych awarii
Może jest ktoś jeszcze kto korzysta z ich usług i może się wypowiedzieć, bo w zasadzie spodobała mi się ich oferta...

 

www.bqbackup.com - ta firma działa już wieki.

Yhym.. W zasadzie też maja ciekawa ta oferte, jednak nie do konca rozumiem jak tam z platnosciami - widze ze chyba odbywaja sie przez PayPAL.. Ktoś tu może z tego korzysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od okolo miesiaca nie zanotowalem zadnych awarii (mam tam jeden serwer plus osobne konto na backup).

 

Dwa ostatnie dni to 0% uptime. Twierdzili, że dysk im padł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do systemu PayPal, to krótka piłeczka.

Zakładasz sobie konto na Visę z Inteligo,

przechodzisz weryfikację(ostrzegam, trwa do 7dni ze względu na sposób działania

systemów transakcyjnych banku) i voila.

Płatności odbywają się w real time,

co oznacza, że jak masz konto bez pokrycia, to zakup przez PayPal nie dojdzie so skutku.

Można się zabezpieczyć, założyć sobie subkonto w Inteligo( usługa gratis, oddzielny numer rachunku),

poprosić o wydanie karty Visa do tego rachunku(2-3 tygodnie via Poczta Polska, opłata od 99 gr do 4,99 zł miesięcznie w zależnośći od średniego salda na koncie)

i na te dane używać PayPal robiąc tuż przed każdymi zakupami przelew z 1 konta na 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwa ostatnie dni to 0% uptime. Twierdzili, że dysk im padł.

No to mamy bekap na dwoch osobnych maszynach...

b__ ile masz?

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba wezme na probe cos z oferty serwerydedykowane, narazie na miesiąc, alne no fakt, na serwerach pod tego typu konta nie powinny miec miejsca takie sytuacje jak 'pad dysku' :) A przynajmniej powinien być RAID...

 

@bello, zapewne i tak sie zarejestruje, bo mysle ze jeszcze nie raz bede potrzebowal PayPAL (np. dotacja dla jakiegoś projektu z SF hehehe ;D) - w każdym razie dzięki za instrukcję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jakie tam można uzyskać transfery z Europy?

 

50 Mbps w tą i z powrotem także, więcej nie potrzebowałem :). O innych oczywistych zaletach rsynca jako takiego chyba nie muszę przekonywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O innych oczywistych zaletach rsynca jako takiego chyba nie muszę przekonywać.

Poważnie sie zastanawiam czy tego też nie przetestowac, i po miesiacu wybrac to, co bardziej przypadnie mi do gustu... hmm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poważnie sie zastanawiam czy tego też nie przetestowac, i po miesiacu wybrac to, co bardziej przypadnie mi do gustu... hmm :)

Hmmm, w ramach redukcji kosztów, jakiś czas temu postanowiłem

zrezygnować z VPS-a z macierzą na rzecz konta 10 GB w serwery...

Czasami nie można się połączyć, nic wgrać, paczki tar znikają w próżni.

Za 10,99 brutto miesięcznie nie można oczekiwać za wiele,

no ale kopie zapasowe muszą gdzieś być, czekać, a

nie odchodzić w zapomnienie. Dwudniowy downtime też jest niedopuszczalny.

Dzisiejsza wypowiedz Shive odnośnie wymiany dysku(boże, tam jest

tylko 1?) to już ostatni gwoździk do trumny tak mi się wydaje.

Ta firma jeszcze nie dorosła do świadczenia takich usług.

Generalnie, nie polecam Ci ich Dopy.

Szkoda Twoich nerwów, a z tego co wiem i tak masz już ich za wiele. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauwazylem :| Faktycznie poszly wszystkie dane :| (ale przerwa byla ponizej dwoch dni)

 

Chyba jednak bede musial o nich zmienic zdanie...

 

Mi pierwszy raz zniknely dane ale jednak glupiego raida to mogli oni zrobic :|

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

No to serverydedykowane wyrabiaja sobie coraz lepsza opinie ... zeby na serwerach kopi zapasowych tracic dane :/

Straszne, ale to w koncu polska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przerwa była na dwa dni, bo widziałem dwa razy z rzędu raport z crona o błędach backupu. A po południu dalej nie działało. No nic, w każdym razie trzeba patrzeć za innym kontem, może to w juesej będzie dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
www.bqbackup.com - doskonale i tanie backupy via rsync, USA, ale to w zaden sposob nie przeszkadza..

 

Działają faktycznie bardzo sprawnie i jest z nimi fajny i szybki kontakt mailowy, ale niestety ich wpięcie do sieci rewelacyjne nie jest. Przynajmniej via de.lambdanet nigdy nie udało mi się osiągnąć więcej niż około 4 mbit/s. Może przy rsyncowaniu danych nie jest to bardzo kłopotliwe, ale dopadły mnie wątpliwości co jeśli będę tych backupów potrzebować.

Warto więc sprawdzić jakie transfery z konkretnego łącza.

 

Na plus dla bqbackup - można podmontować zdalnie sambą - może być przydatne w przypadku większej awarii ;> (było by jeszcze bardziej gdyby nie wspomniana prędkość)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff, a byłem o krok od wpłaty pieniędzy na konto serwerydedykowane. Dobra, prawdopodobnie pozostanei mi bqbackup - chyba że zna ktoś jakieś DOBRE konta ftp pod backupy a'la oferta serwerydedykowane? :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no cos - oplacilem konto backup w serwery... - wczesniej mowili cos o automatycznej instalacji zaraz po zaksiegowaniu wplaty - placilem z Inteligo (QuickMoney) wiec kaska jest po kilku sekundach - niestety - konta jak na razie ani widu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×