Skocz do zawartości
127001

[opinia] Netarteria.pl

Polecane posty

Opinie o netarteria.pl

 

Na wstępie chciałbym się przywitać. Jestem zarejestrowany od dość dawna, ale jakoś nie miałem okazji napisać posta ,-)

 

Do rzeczy. Natrafiłem na ofertę firmy Netarteria.pl. Z tego co widzę ruszyła dopiero wczoraj.

Piszą, że serwery w Polsce. Pakiety i ceny mają całkiem przyjemne. Co o niej sądzicie?

 

Adres: http://www.netarteria.pl

 

Pozdrawiam,

127001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż się boję wypowiedzieć - to dopiero mój drugi post, znów w tym temacie i mam zamiar potwierdzić swoją dobrą opinię. Po pół roku użytkowania jestem nadal zadowolona z usług tej firmy i przedłużyłam z nimi umowę.

Przeniosłam też do netarteria resztę swoich domen z "fantastycznego" i365, po tym jak skończył mi się wykupiony u nich na rok hosting.

Do tego, że w Plesku dla każdej domeny jest osobne FTP już się przyzwyczaiłam, a jak wspominałam wcześniej samo rozwiązanie obsługi domen w Plesku odpowiada mi bardziej niż w cPanel.

Potwierdzam też słowa Majdana - kontakt z adminem jest wyśmienity. Zresztą od jakiegoś czasu nie byłam na szczęście zmuszona zwracać się do supportu z jakimś problemem, czy pytaniem.

Gdybym bardzo chciała znaleźć jakiś minus to trochę przeszkadza mi to, że przez FTP nie widać plików .htaccess i trzeba je wgrywać, edytować 

przez menadżera plików w PA. Jednak i do tego można się przyzwyczaić.

Ostatnio trochę denerwuje mnie też, że mój wordpress zmienił wersję na angielską i w żaden sposób nie jestem w stanie zmusić go do współpracy z polskim langiem. Ale jest to problem współpracy uaktualnionej wersji PHP w netarteria z obecną wersją Wordpress i jego rozwiązanie nie leży po stronie hostingu tylko skryptu. 

Albo znajdę przyczynę, albo muszę poczekać na aktualizację WP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W Netarteri jestem już od roku, muszę powiedzieć że wszystko pięknie działa, poza jedną krutką przerwą (wcześniej przez 2 lata wytrzymałem w Superhości więc jedna przerwa to nic złego :D ).

Przy przenoszeniu konta admin stanoł na wysokości zadania, miałem do rzenieśenia kilka domen, baz i jedną Postgresową ok 100Mb ( w trakcie przenoszenia okazało się że pady Superhosta deleikatnie mówiąc "rozsynchronizowały bazę" ) z pomocą admina wszystko pieknie chulało już po jakiś 30 godzinach.

 

Po niecałym roku muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony :)

 

ps.

Mam jedno, nie wiem czy się mylę - mam wykupiony pakiet Advanced - czy jakiś rok temu w tym pakiecie były takie parametry? :

 

Bazy danych MySQL/PostgreSQL 20

Możliwość zaparkowania własnych domen 20

Konta FTP 20

Konta pocztowe 20

 

??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hosting w netarterii od maja, i co jakiś czas będę pisał czy coś się zmieniło.

 

Otóż nadal wszystko bardzo ładnie działa, niektóre nawet większe firmy mogą pozazdrościć netarterii takiego kontaktu z adminem, oraz samego - życiowego, zawsze pomocnego - admina.

 

Podsumowanie: Chce ktoś bardzo porządny a tani hosting? Tylko netarteria :-)

 

 

 

 

 

dodano:

 

Aa, i teraz mogę pozdrowić wszystkich tych, którzy na pierwszych dwóch stronach pisali "zobaczymy jak będzie za rok" :D Bo jak jest widać po moich, i innych uzytkowników opiniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już powiedzieli inni przede mną, do pleska trzeba się po prostu przyzwyczaić. Ale wystarczy już pierwszy tydzień aby móc zachwalać sobie chwalić. Gdyby jeszcze dodali jakiś lepszy temat graficzny, a nie tego XP'ka :D.

 

Ocenić admina nie bardzo mogę, bo jeszcze nigdy nie miałem problemów aby była potrzeba się do niego zgłaszać. Jedynie na początku gdy byłem tylko zwykłym kandydatem na klienta - to mogę sobie chwalić, bo odpowiedzi na pytania pojawiały się szybko. Co do reszty to póki co się nie wypowiadam, bo siedzę tam nieco ponad dwa miesiące (przez ten czas zaobserwowałem jeden przestuj trwający trzy minuty - akurat zdążyłem sobie przygotować kolację :)). Na jednym najtańszym serwerze trzymam sobie dwie skromne strony.

 

Co ciekawe, moi użytkownicy zza granicy nie skarżą się na utrudniony dostęp do witryny, więc jest chyba ok.

 

Póki co można chyba stwierdzić spokojnie, że na małe strony to hosting pasuje. Przydała by się jeszcze opinia kogoś, kto ciągnie na ich serwerach coś większego.

 

Mam tylko nadzieję, że tego typu wpisy nie sprawią, że administracja spocznie na laurach tylko dalej będzie dbać o to, aby tylko takie opinie się pojawiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka opinia z mojej strony:

 

Szybki serwer w kraju, dobry i szybki kontakt z adminem, wygodny panel administracyjny i rzadkie awarie. Dodam, że nie kierowała mną cena w podjęciu decyzji o wyborze hostingu, chociaż ta jest bardzo atrakcyjna. Ktoś pisał o braku możliwości uruchomienia funkcji willcard i to jak na razie jedyny minusik, ale przecież w ofercie nie ma tego zagwarantowanego, więc nie wymagam.

 

Nie widziałem negatywnych opinii na temat tej firmy (1 - wymieniona w tym temacie nie wydaje mi się wiarygodna).

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Myślałem o przejściu na ten hosting ale dam chyba sobie spokój - strona extreme-fusion.pl lecąca właśnie na netarterii leży już 2 czy 3 dzień... gdyby coś robili byłoby info a tu nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak... zerknijcie sobie na odpowiedź. ~50% szans na odzyskanie danych... ŚMIECH NA SALI!!!!

Nie dość że prawdopodobnie nie mieli NORMALNEGO backapu... to na dodatek firma odzyskująca dane to jakaś żenada. Raczej wątpię aby dwa dyski RÓWNOCZEŚNIE uległy zatarciu... a tak niby się tłumaczą. Coś zaczynam uważać że idą po najmniejszej linii oporu - do tej pory działało - to i dalej będzie działało... A TU NIE! Porządny, niezależny sprzetowo od głównej jednostki backup to podstawa... co z tego że puszczą sobie na jednym serwerku dwa dyski jak szlak może trafić dwa na raz. Przynajmniej postarali by się o jakąś porządną firmę odzyskującą dane... a tu kicha.

 

Uważam że kompromitacja na całej linii!!!!! Nie wiem ja Wy... ale ja rozważam rezygnację... :/ Konkurencja sie ucieszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież oczywistym jest iż backupy należy przechowywać w niezależnych lokalizacjach - to nie są duże koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne??? Pierońsko dziwne!!!! Oczywiste??? Najwidoczniej nie dla wszystkich tak oczywiste... I na dodatek - z tego co sie orientuję - info o tak poważnej awarii tylko jest w jednym miejscu na forum (nie jest rozsyłane mailem do klientów firmy). Więc gdzie tu dbanie o klienta??? :/ Jak nie zrobiłeś sobie sam backupu (co jest oczywistym obowiązkiem klienta - ale nie zawsze można co 5 minut robić backup) to stracisz od cholery danych i nawet nie będziesz wiedział czemu i kiedy... a nerwówka z poszukiwaniem odp. ewentualnie dobijaniem sie do BOK jest duża... tym bardziej zę BOK odpowiada po dłuuugim czasie :/

 

ŻENADA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ciekawe która cześć tych 50% danych odzyskają...

Czy 50% kont, a reszta całkowicie zostanie utracona :P czy jakieś najnowsze zmiany wprowadzane ogólnie na kontach... .

 

No, ale nie robić backupu to jest nie do pomyślenia :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...a jeszcze zapytam Was o jedną rzecz... co myślicie o tym:

 

1. Firma Netarteria niby korzysta z serwerów "Koszalińskiego Data Center firmy GTS Energis":

http://www.netarteria.pl/o_firmie

 

2. Firam GTS Energis oferuje backup (nawet codzienny) - oczywiście usługa płatna, w skład którego wchodzi "Bezpieczna biblioteka taśmowa":

http://www.gtsenergis.pl/index.php?pid=354

 

Czyżby Netarteria nie korzystała z tej usługi ...skoro grożą utratą danych???? Jak myślicie? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... ciekawe która cześć tych 50% danych odzyskają...

Czy 50% kont, a reszta całkowicie zostanie utracona :P czy jakieś najnowsze zmiany wprowadzane ogólnie na kontach... .

 

Czytaj ze zrozumieniem ; ] Są 50% szanse na odzyskanie danych.. czyli albo je odzyskają albo nie.

 

...a jeszcze zapytam Was o jedną rzecz... co myślicie o tym:

 

1. Firma Netarteria niby korzysta z serwerów "Koszalińskiego Data Center firmy GTS Energis":

http://www.netarteria.pl/o_firmie

 

2. Firam GTS Energis oferuje backup (nawet codzienny) - oczywiście usługa płatna, w skład którego wchodzi "Bezpieczna biblioteka taśmowa":

http://www.gtsenergis.pl/index.php?pid=354

 

Czyżby Netarteria nie korzystała z tej usługi ...skoro grożą utratą danych???? Jak myślicie? :/

 

No skoro nie mają backupów... to chyba oczywiste, że nie korzystają..

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to na dodatek firma odzyskująca dane to jakaś żenada. Raczej wątpię aby dwa dyski RÓWNOCZEŚNIE uległy zatarciu...

 

Nie wiem jak bylo, wiec nie odnosze sie bezposrednio. Ale takie wytlumaczenie brzmi wiarygodnie. Dyski jak najbardziej mogly ulec zatarciu jednoczesnemu, bo w momencie awarii dzialaly de facto w tych samych warunkach. Firma odzyskujaca dane to nie musi byc zenada - w przypadku zatarcia to jest bardzo precyzyjna robota z wymiana. Nawet jesli dysk zostanie dostarczony do OnTracka - lidera rynku odzyskiwanai danych w Polsce - to albo operacja sie powiedzie, albo nie... Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zrezygnowałem już dawno z netarterii i przeszedłem do prohostu , wiecznie jakieś zwiechy mieli a na prohoście to co innego :P Miła , szybka , fachowa obsługa w BOK-u . Polecam zawiedzionym klientom przez netaterie . A co do kopii to gdzieś mi się obiło bodajże na php-fusion ze szansa wzrosła na ~90%

 

 

Edycja postu z godziny 21 49 :

 

Cytuje :

Mamy już informację ostateczną, dane zostały odzyskane.

Jeżeli nie będzie komplikacji to jutro około godziny 15-16 strony powinny działać.

 

Dodatkowo informujemy, iż uruchomiliśmy już dodatkowy serwer na którym będą przechowywane kopie zapasowe.

Czyżby poszli po rozum do głowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście to: http://forum.netarteria.pl/index.php?topic=59.75 ???

Dane odzyskane w 100% z backupu z dnia awarii, 8,5 tyś zł zabulili za odzyskanie danych, zainwestowali w oddzielną maszynę do backupów i w ramach rekompensaty 6 miesięcy przedłużają abonament.

 

No cóż... udało im sie tym razem. Więc jednak dobre wrażenie pozostaje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom, założę się iż nie każda firma by tyle dała za odzyskanie danych

 

Raczej nie mieli wyjścia :P

Jednak robienie backupów oszczędza i czas i pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak tam opinie o Netarterii? Bo ja zaczynam mieć wątpliwości. Konfiguracja serwera nie pozwala na include plików między subdomenam, maile gdzieś giną i nie dochodzą (prowadziłem ciekawą dyskusję z miłym panem z Gravatar.com, który to tłumczył mi, jakiez to błędy zwraca serwer netarterii [choć szczegółów się nie dowiedziałem] - toteż o gravatarach powiązanych z mailami na netarterii można zapomnieć). Do tego mogę narzekać na problemy z chmod'ami - nawet przy odpowiednich ustawieniach Wordpress nie jest w stanie nic przesłać na serwer... Hmm - zabójcze połączenie najnowszych technologii?

 

Dochodzę do wniosku, że moje zwiększone wymagania (upload plików w Wordpressie) znacznie przewyższają możliwości tych serwerów ;). Choć są nadal szybkie i bez-awaryjne (przynajmniej ja nie mam problemów tej natury). Ale zaś podnieśli cenę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Riif, to gramy w tej samej drużynie... Ja mam netarterię od niespełna 3 kwartałów... :) I tak jak na samym początku bardzo się cieszyłem, tak teraz coraz bardziej zbliżam się do wydawania im negatywnych opinii. Na razie nie mówię, że są do bani, po prostu od jakiś 2 miesięcy nikomu ich nie polecam... :) To co mnie najbardziej denerwuje to fakt, iż na netarteria.eu jest przestarzały Plesk 8.1.0, a na na7.pl dali Pleska 8.3.0 Dzięki temu osoby z na7.pl mogą spokojnie ustawiać chociażby hotlinkowanie (które akurat przy mojej stronie jest niesamowitą wadą w dwóch na dziesięć aspektach...), mogą powiedzieć które pliki mają być blokowane, a które nie... Ja jako użytkownik netarterii.eu jestem pod tym względem klientem gorszej kategorii...

 

Bardzo mnie denerwuje działanie poczty na netarterii. System jakimś dziwnym trafem blokuje wiele adresów, nie posiadając równolegle w "webmailu" folderu "spam" albo chociaż jakiejś czarnej i/lub białej listy... Gravatary, o których mówi Riif to już małe piwo, jakoś przeżyję. Jednak z jakiej racji ja na maila nie mogę otrzymywać potwierdzenia rejestracji na Forum? Nie mogę otrzymać wymaganych formularzy i adresów przy rejestracji do sklepu internetowego, nie mogę nawet otrzymać czegoś tak banalnego i potrzebnego jak autoresponder z banku, przez co musiałem 2 razy powtarzać pewną operację na koncie bo nie wiedziałem jakie następne kroki muszę popełnić... Niby wszędzie chciałoby się używać tego wymarzonego adresu e-mail z nazwą mojej strony po "at", ale się nie da... :)

 

Bazy danych... Masakra. Powiem tylko tyle, że do momentu ostatniej interwencji administratora, strach było eksportować bazę danych bo... znikała! Wchodziłem w bazę danych, potem w phpmyadmina, gdzie widziałem wszystkie tabele, dałem eksportuj, a tu? Wykesportowało mi plik 256 bajtów.... Wszedłem jeszcze raz w phpmyadmina i widzę komuniakt: "brak baz danych"... No czysta kpina, ale całe szczęście Administrator zawsze był skory do pomocy.

 

Netarterii nie można odmówić doskonałego kontaktu z administratorem. Kiedy bym nie napisał na gg lub maila, to zawsze dostanę odpowiedź w góra godzinę, lecz najczęściej jest to KILKA do KILKUNASTU minut. I mnie jako laika właśnie to trzyma przy netarterii, mogę w sumie liczyć na pomoc w każdym wymiarze związanym z nie tyle samym hostingiem, co w ogóle www.

 

Jak powiedziałem wcześniej, nikomu nie ODRADZAM netarterii.

Tym, co to przeczytają radzę, żeby się poważnie namyślili przy podejmowaniu decyzji o wykupie hostingu w netarterii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem klientem netarteria.pl od roku i mam zamiar przedłużyć z nimi umowę o kolejny rok i przejść do konta STANDARD.

 

Kontakt z adminem szybki, bezproblemowy i profesjonalny!

 

Plesk na 4+, kiedyś miałem hosting w nazwa.pl i tam obsługa kont podobała mi się owiele bardziej, ale netarteria.pl ma tańszy hosting a jest równie dobry, i plesk spełnia moje oczekiwania!

 

Polecam komuś kto chce tanio i dobrze prowadzić swoją domową stronę, lub stronę dla firmy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×