Skocz do zawartości
Hostposz

Gdzie poczta na własnej domenie ?

Polecane posty

Cześć !

Mam aktualnie pocztę na Interii, i jest to zwykła skrzynka. Chciałbym mieć bardziej "profesjonalnie" wyglądający adres e-mail, bo taki interiowy raczej dobrze nie wygląda w biznesie. Myślę o wykupieniu domeny/domen i założeniu na nich poczty. Poszukuję firmy lub firm, gdzie mógłbym to zrobić. Czyli potrzeba mi:

1. Firmy, gdzie mógłbym zarejestrować domenę/domeny. Być może będą to dwie lub cztery domeny .com i jedna lub dwie .co.

2. Firmy do obsługi poczty. Chcę aby było to z mojej strony w miarę bezobsługowe, tzn. nie chcę konfigurować jakiś serwerów, wgrywać czegoś. Chcę mieć coś takiego jak obecnie na Interii, tylko z bardziej profesjonalnie wyglądającym adresem. Zależy mi, aby poczta była, na tyle na ile to możliwe, "pewna", czyli żeby maile do mnie i ode mnie dochodziły, nie zdarzały się awarie, a jeśli by się zdarzyły to byłyby szybko usuwane, backupie, aby można było dodawać dowolną ilość aliasów, by e-maile wysyłane na różne domeny z tą samą nazwą użytkownika trafiały do jednej skrzynki.

3. Ewentualnie w przyszłości może chciałbym mieć prostą stronkę z informacjami o firmie, to się chyba wizytówka nazywa, tak ?

Czy mogę wykupić domenę/domeny w jednej firmie, a pocztę w innej ? A może lepiej wszystko w jednej ? Jeśli w różnych firmach to jak to skonfigurować ?

Myślę o wykupieniu zarówno usługi domenowej jak i pocztowej w home.pl. Czy to dobry wybór ? Ta firma nie ma chyba dobrej opinii na tym forum, ale może do takich potrzeb jak moje będzie dobra ? A może hekko.pl ? Tylko jak wygląda poczta w ich wydaniu ? Chyba, że w hekko.pl wykupię domenę/domeny, a pocztę w home.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Osobiście korzystam z następującego rozwiązania: domena .co zakupiona za dolary w NameCheap.com, poczta obsługiwana za pomocą Roundcube na VPS z Biznes-Host.pl a całością steruję i tak za pomocą Outlooka na PC. Działa dobrze, nie kosztuje majątku i wygląda wystarczająco PRO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Generalnie wystarczy ci domena za te 15zł i hosting za 5zł / mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Cześć :)

 

1. Firmy, gdzie mógłbym zarejestrować domenę/domeny. Być może będą to dwie lub cztery domeny .com i jedna lub dwie .co.

2. Firmy do obsługi poczty. Chcę aby było to z mojej strony w miarę bezobsługowe, tzn. nie chcę konfigurować jakiś serwerów, wgrywać czegoś. Chcę mieć coś takiego jak obecnie na Interii, tylko z bardziej profesjonalnie wyglądającym adresem. Zależy mi, aby poczta była, na tyle na ile to możliwe, "pewna", czyli żeby maile do mnie i ode mnie dochodziły, nie zdarzały się awarie, a jeśli by się zdarzyły to byłyby szybko usuwane, backupie, aby można było dodawać dowolną ilość aliasów, by e-maile wysyłane na różne domeny z tą samą nazwą użytkownika trafiały do jednej skrzynki.

3. Ewentualnie w przyszłości może chciałbym mieć prostą stronkę z informacjami o firmie, to się chyba wizytówka nazywa, tak ?

 

Zapraszam do nas: http://www.progreso.pl/hosting/

 

Poczta to u nas usługa priorytetowa. Średni czas dostarczenia maila w ciągu ostatniego miesiąca to niecałe 3 sekundy. Pełna konfiguracja (przekierowania, aliasy, grupy pocztowe, szeroko konfigurowalny system antyspamowy), szybkie i pewne działanie. Nasz system pocztowy rozwijamy od kilkunastu lat - z pewnością się nie zawiedziesz :) Oczywiście w planie serwera biznes uruchomisz również dowolną ilość stron, kupisz tanio domenę i wygenerujesz "jednym klikiem" dla niej darmowy certyfikat SSL. Jedyny limit serwera to pojemność (50GB).

 

Serwerownia w Polsce (ATMAN), firma na rynku od 17 lat (1999r.), kapitał w 100% Polski (to tak apropo niestety... home.pl ;) Helpdesk 24/h. Zapraszam!

Edytowano przez Adam Szendzielorz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do naszej oferty:

http://pl.mzone.uk/shared/basic

 

Serwer serii Basic jest idealny nie tylko pod zastosowanie utrzymania strony, także idealny pod względem obsługi poczty.

Ponadto wraz serwerem otrzymujesz darmową domenę na okres jednego roku i wszytko trzymasz w jednej firmie.

 

 


Dodatkowym atutem serii Basic jest Autoinstalator, który automatycznie instaluje strony na serwerze, 3 kopie zapasowe oraz monitoring.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy mogę wykupić domenę/domeny w jednej firmie, a pocztę w innej ?

Tak

 

Myślę o wykupieniu zarówno usługi domenowej jak i pocztowej w home.pl.

 

Lepiej nie

 

 

A może hekko.pl

 

Lepiej

 

Tylko jak wygląda poczta w ich wydaniu

 

Dobrze a nawet bardzo :-)

 

 

Chyba, że w hekko.pl wykupię domenę/domeny, a pocztę w home.pl.

 

Dlaczego?

 

Mam klientów którzy mają konta na home.pl, tydzień temu 2 przywrócono backup z 2014 roku.... a technicy zrobili ogromny syf na kontach. Bierz mniejsze firmy, one bardziej dbają o klientów. Hekko.pl jest ok, zresztą wiele innych firm również :-)

 

 

"pewna", czyli żeby maile do mnie i ode mnie dochodziły, nie zdarzały się awarie, a jeśli by się zdarzyły to byłyby szybko usuwane

 

Przyzwyczajaj się że w tym świecie nie ma czegoś takie jak "brak awarii". Kto by nie wciskał kitu: "Nasze rozwiązanie jest bezawaryjne!" - nigdy w to nie wierz, to po prostu nie jest realne. Nawet giganci mają wpadki i przerwy techniczne.

 

 

Do twoich potrzeb wystarczy najtańsze konto www. Dostajesz tam wszystko czego potrzebujesz. Jedynie kwestia uptime i przestrzeni dyskowej. W razie potrzeby przejdziesz pakiet wyżej. Myślę że najtańszy pakiet hekko.pl, biznes-host.pl, mzone.uk i kilku innych spełni twoje oczekiwania.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PrecelusMaximus, myślałem o "Chyba, że w hekko.pl wykupię domenę/domeny, a pocztę w home.pl." dlatego, że home.pl ma wyszczególnioną pocztę w swojej ofercie, i obawiałem się, że jak np. wykupię sobie serwer w hekko.pl to będę musiał się "bawić" w instalowanie czegoś, czy coś w tym stylu. Teraz widzę, że chyba nie będzie takiego problemu. Ale chcę się upewnić:

 

Czy jak wykupię sobie domenę/domeny oraz "Hosting WWW" w hekko.pl to będę musiał coś instalować, dbać o jakieś uaktualnienia, etc. ? Czy po prostu wejdę sobie do panelu administratora i pozakładam nowe konta pocztowe i będzie mi to działało, a wszelkimi poprawkami bezpieczeństwa i innymi uaktualnieniami będzie zajmować się ekipa hekko.pl ?

 

Przyzwyczajaj się że w tym świecie nie ma czegoś takie jak "brak awarii". Kto by nie wciskał kitu: "Nasze rozwiązanie jest bezawaryjne!" - nigdy w to nie wierz, to po prostu nie jest realne. Nawet giganci mają wpadki i przerwy techniczne.

Nie żądam od usługodawcy 100 % bezawaryjności i rozumiem, że nawet obecnie nawet najlepszym mogą się zdarzyć przestoje, jednakże chciałbym aby było ich jak najmniej i były szybko usuwane.

 

Jeszcze trzy pytania:

 

1. Hekko.pl czy Linuxpl.com, czy dla moich potrzeb to nie ma większego znaczenia ?

 

2. Czy jak chcę mieć szyfrowany dostęp do poczty to muszę wykupywać jakiś certyfikat, np. SSL ? Czy tez taki certyfikat jest potrzebny tylko do tego aby ktoś kto przegląda moją stronę WWW miał potwierdzenie autentyczności strony i szyfrowane połączenie z nią ?

 

3. Jak chcę stworzyć sobie prostą stronkę o firmie, zawierającą to czym się firma zajmuje, dane kontaktowe i ewentualnie portfolio tego co oferuje, to czym to najlepiej zrobić ? Jakieś kreatory stron ?

 

I na koniec tego postu chciałem podziękować za wszystkie odpowiedzi, które otrzymałem, w tym te z ofertami. Dziękuję !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tylko jeżeli instalujesz jakiś skrypt np. CMS to dbasz o jego aktualną wersję (z reguły 1 kliknięcie w panelu skryptu).

Od strony czysto technicznej nic Cię nie interesuje. Dodajesz skrzynkę pocztową i tyle.

 

Jedynie jak by coś nie działało piszesz na support.

 

2. zapewne dostawca zapewnia na serwerze pocztę po SSL. Dla strony WWW albo Let's encrypt albo płatny SSL od około 30zł / rok.

3. Joomla + szablon darmowy na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Zerknij również na ofertę hitme.pl, warto :)

Gdyby była potrzebna pomoc w ustawieniach/konfiguracji tego zapraszam do kontaktu przez PW.

Edytowano przez mariaczi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy jak wykupię sobie domenę/domeny oraz "Hosting WWW" w hekko.pl to będę musiał coś instalować, dbać o jakieś uaktualnienia, etc. ? Czy po prostu wejdę sobie do panelu administratora i pozakładam nowe konta pocztowe i będzie mi to działało, a wszelkimi poprawkami bezpieczeństwa i innymi uaktualnieniami będzie zajmować się ekipa hekko.pl ?

Dokładnie tak. Ograniczasz się do podania adresu, hasła itp.

 

 

 

1. Hekko.pl czy Linuxpl.com, czy dla moich potrzeb to nie ma większego znaczenia ?

Bez różnicy, w sumie w hekko.pl nie miałem nigdy problemów, w linuxpl czasam padły mi bazy lub prosiłem o włączenie czegoś na serwerze a po 3 miesiącach nagle to nie działa bo coś grzebali...

 

 

 

2. Czy jak chcę mieć szyfrowany dostęp do poczty to muszę wykupywać jakiś certyfikat, np. SSL ? Czy tez taki certyfikat jest potrzebny tylko do tego aby ktoś kto przegląda moją stronę WWW miał potwierdzenie autentyczności strony i szyfrowane połączenie z nią ?

Dostawca udostępnia Ci połączenie szyfrowane z serwerem pocztowym, on dostarcza Ci SSL. ( w 98%)

 

 

 

 

3. Jak chcę stworzyć sobie prostą stronkę o firmie, zawierającą to czym się firma zajmuje, dane kontaktowe i ewentualnie portfolio tego co oferuje, to czym to najlepiej zrobić ? Jakieś kreatory stron ?

Wordpress, Joomla :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie: Czy jeśli korzystam np. z hekko.pl przez rok, mam tam pocztę, jest trochę e-maili na kilku kontach pocztowych, to mogę się z tym wszystkim przenieść np. po roku na np. Linuxpl ? Tzn. czy wszystkie listy, które do tej pory otrzymałem i wysłałem zostaną przeniesione do tego nowego operatora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie: Czy jeśli korzystam np. z hekko.pl przez rok, mam tam pocztę, jest trochę e-maili na kilku kontach pocztowych, to mogę się z tym wszystkim przenieść np. po roku na np. Linuxpl ? Tzn. czy wszystkie listy, które do tej pory otrzymałem i wysłałem zostaną przeniesione do tego nowego operatora ?

 

 

Nic nie zostanie przeniesione o ile nie zrobisz tego sam lub nie zrobi tego za Ciebie Twój nowy hosting. Nie każdy hosting wykona za darmo taką usługę, szczególnie jeżeli cena usługi hostingowej wynosi kilka złotych.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W HitMe.pl taką migrację z reguły robimy gratis. Nie jest to oczywiście standard wśród firm i niektóre albo w ogóle nie oferują takich usług, albo płatne dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będziesz w stanie sam sobie zmigrować pocztę w razie takiej potrzeby (po imapie najprościej). Jedynym wymaganym warunkiem do zrobienia tego jest umiejętność logicznego myślenia i posiadanie myszki z lewym przyciskiem myszy - w wersji do migracji poczty dla Kowalskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam z kolei problem z miejscem - potrzebowałbym niedrogi hosting stricte pod pocztę. Mam aktualnie około 500 kont pocztowych i hosting pęka w szwach (mam biedne 100GB). Serwer nie musi być turbo wydajny, tak jak wspomniałem potrzebuję tam trzymać tylko i wyłącznie pocztę. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zoho! 10 skrzynek po 5 GB za darmo.

jak chcesz upchać 100GB i 500 skrzynek? Podaj cenę za 500 skrzynek chyba że piszesz by tylko pisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz upchać 100GB i 500 skrzynek? Podaj cenę za 500 skrzynek chyba że piszesz by tylko pisać?

 

 

Mam aktualnie pocztę na Interii, i jest to zwykła skrzynka. Chciałbym mieć bardziej "profesjonalnie" wyglądający adres e-mail, bo taki interiowy raczej dobrze nie wygląda w biznesie. Myślę o wykupieniu domeny/domen i założeniu na nich poczty. Poszukuję firmy lub firm, gdzie mógłbym to zrobić.

 

 

3orieRw298XmtPdcf6.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wybrałem hosting - zdecydowałem się na hekko.pl. Dzięki za pomoc.

 

 

Zoho! 10 skrzynek po 5 GB za darmo.

:D

ja mam z kolei problem z miejscem - potrzebowałbym niedrogi hosting stricte pod pocztę. Mam aktualnie około 500 kont pocztowych i hosting pęka w szwach (mam biedne 100GB). Serwer nie musi być turbo wydajny, tak jak wspomniałem potrzebuję tam trzymać tylko i wyłącznie pocztę. Co polecacie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba Interia przeczytała ten wątek bo zrobiła pocztę we własnej domenie teraz u siebie. Nie trzeba iść na hosting można podpiąć domenę a nawet można ją zarejestrować bezpośrednio w poczcie Interii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×