Skocz do zawartości

Hostposz

Użytkownicy
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Normalna

O Hostposz

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Gdzie poczta na własnej domenie ?

  Już wybrałem hosting - zdecydowałem się na hekko.pl. Dzięki za pomoc.
 2. Gdzie poczta na własnej domenie ?

  Mam jeszcze takie pytanie: Czy jeśli korzystam np. z hekko.pl przez rok, mam tam pocztę, jest trochę e-maili na kilku kontach pocztowych, to mogę się z tym wszystkim przenieść np. po roku na np. Linuxpl ? Tzn. czy wszystkie listy, które do tej pory otrzymałem i wysłałem zostaną przeniesione do tego nowego operatora ?
 3. Gdzie poczta na własnej domenie ?

  PrecelusMaximus, myślałem o "Chyba, że w hekko.pl wykupię domenę/domeny, a pocztę w home.pl." dlatego, że home.pl ma wyszczególnioną pocztę w swojej ofercie, i obawiałem się, że jak np. wykupię sobie serwer w hekko.pl to będę musiał się "bawić" w instalowanie czegoś, czy coś w tym stylu. Teraz widzę, że chyba nie będzie takiego problemu. Ale chcę się upewnić: Czy jak wykupię sobie domenę/domeny oraz "Hosting WWW" w hekko.pl to będę musiał coś instalować, dbać o jakieś uaktualnienia, etc. ? Czy po prostu wejdę sobie do panelu administratora i pozakładam nowe konta pocztowe i będzie mi to działało, a wszelkimi poprawkami bezpieczeństwa i innymi uaktualnieniami będzie zajmować się ekipa hekko.pl ? Nie żądam od usługodawcy 100 % bezawaryjności i rozumiem, że nawet obecnie nawet najlepszym mogą się zdarzyć przestoje, jednakże chciałbym aby było ich jak najmniej i były szybko usuwane. Jeszcze trzy pytania: 1. Hekko.pl czy Linuxpl.com, czy dla moich potrzeb to nie ma większego znaczenia ? 2. Czy jak chcę mieć szyfrowany dostęp do poczty to muszę wykupywać jakiś certyfikat, np. SSL ? Czy tez taki certyfikat jest potrzebny tylko do tego aby ktoś kto przegląda moją stronę WWW miał potwierdzenie autentyczności strony i szyfrowane połączenie z nią ? 3. Jak chcę stworzyć sobie prostą stronkę o firmie, zawierającą to czym się firma zajmuje, dane kontaktowe i ewentualnie portfolio tego co oferuje, to czym to najlepiej zrobić ? Jakieś kreatory stron ? I na koniec tego postu chciałem podziękować za wszystkie odpowiedzi, które otrzymałem, w tym te z ofertami. Dziękuję !
 4. Cześć ! Mam aktualnie pocztę na Interii, i jest to zwykła skrzynka. Chciałbym mieć bardziej "profesjonalnie" wyglądający adres e-mail, bo taki interiowy raczej dobrze nie wygląda w biznesie. Myślę o wykupieniu domeny/domen i założeniu na nich poczty. Poszukuję firmy lub firm, gdzie mógłbym to zrobić. Czyli potrzeba mi: 1. Firmy, gdzie mógłbym zarejestrować domenę/domeny. Być może będą to dwie lub cztery domeny .com i jedna lub dwie .co. 2. Firmy do obsługi poczty. Chcę aby było to z mojej strony w miarę bezobsługowe, tzn. nie chcę konfigurować jakiś serwerów, wgrywać czegoś. Chcę mieć coś takiego jak obecnie na Interii, tylko z bardziej profesjonalnie wyglądającym adresem. Zależy mi, aby poczta była, na tyle na ile to możliwe, "pewna", czyli żeby maile do mnie i ode mnie dochodziły, nie zdarzały się awarie, a jeśli by się zdarzyły to byłyby szybko usuwane, backupie, aby można było dodawać dowolną ilość aliasów, by e-maile wysyłane na różne domeny z tą samą nazwą użytkownika trafiały do jednej skrzynki. 3. Ewentualnie w przyszłości może chciałbym mieć prostą stronkę z informacjami o firmie, to się chyba wizytówka nazywa, tak ? Czy mogę wykupić domenę/domeny w jednej firmie, a pocztę w innej ? A może lepiej wszystko w jednej ? Jeśli w różnych firmach to jak to skonfigurować ? Myślę o wykupieniu zarówno usługi domenowej jak i pocztowej w home.pl. Czy to dobry wybór ? Ta firma nie ma chyba dobrej opinii na tym forum, ale może do takich potrzeb jak moje będzie dobra ? A może hekko.pl ? Tylko jak wygląda poczta w ich wydaniu ? Chyba, że w hekko.pl wykupię domenę/domeny, a pocztę w home.pl.
×