Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

To mój pierwszy post na forum więc chciałem się przywitać.

 

Niestety zacznę od problemu który mnie spotkał:

Mam VPS wykupionego w mintshost i problem jest taki, że po dniu czy dwóch wczytanie gitlaba trwa kilkanascie sekund. Stwierdziłem, że jest to wina SWAPa - jest 2,5GB wolnego RAMu a swap caly zapelniony. Chciałem zmienić parametr swapiness(obecnie 60) ale nie mam uprawnień. Obsługa też nie jest pomocna - "wykup dedyka". Wykazując się tym wg mnie głupotą bo przecież to tylko zwalnia serwery, chyba że nie mają tyle RAMu co sprzedają?

Jest jakiś sposób aby "zapchać" RAM czymś żeby potrzebne usługi tam nie lądowały? Nie mogłem niczego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może sprzedano Ci RAM, którego nie mają? :D

 

Są narzędzia do zapełniania pamięci - w ramach testu, spróbuj zapełnić te 2,5 GB. Jak się nie uda, to śmiało wystąp o zwrot kosztów, bo nie wywiązują się z umowy.

http://superuser.com/questions/278855/a-linux-program-that-uses-memory

Edytowano przez Bartosz Z (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

jest 2,5GB wolnego RAMu a swap caly zapelniony

 

Wiesz jak działa parametr swappiness? Bo z twojego opisu to wynika co najwyżej overselling i fakt, że twój wolny ram w rzeczywistości nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten parametr jest zalecany na poziomie swapiness=10, na tym VPS jest 60 - nie sprawdzałem ale z różnych opinii jest to za dużo przez co system będzie za dużo procesów zrzucać do SWAP zamiast RAM.

Robiąc różne testy zapełnienia RAM - przy zapełnieniu około 1500MB/3072, procesy są zabijane. Nie przyszło mi na myśl, że nie ma tyle ramu co jest w specyfikacji systemu. Jeśli się mylę to poprawcie mnie proszę ale w takim wypadku będę się upominać o zwrot pieniędzy.

Edytowano przez marsjan155 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, czyli tak jak myślałem - twój wolny ram nie istnieje. Nie wiń kernela za to, że wie lepiej ile ramu rzeczywiście ma w posiadaniu.

 

I tak, jest to całkowicie normalne, że kernel preferuje zrzucić zajęte nieużywane obszary pamięci do swapu ZANIM będą one potrzebne, żeby nie powodować utraty wydajności wtedy, kiedy w końcu ta pamięć będzie potrzebna.

 

Poza tym na OpenVZ kontroli nad kernelem nie masz. Parametr 60 nie dotyczy twojego ramu, tylko ramu maszyny-matki.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem że aż tak polecą z klientami tym bardziej, że dość dużo osób ich poleca. Jak działa RAM i SWAP mniej więcej wiem, myślałem że jest jakaś dziwna konfiguracja.

 

Dużo rzeczy mi się rozjaśniło, znam już trochę linuxa ale niestety nie od strony VPS itp.

Dzięki za pomoc, tak to bym dalej szukał przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A może wystarczy poprosić o przeniesienie na inną matkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy poprosić o przeniesienie na inną matkę?

 

Czyli zamieść kurz pod dywan i stwierdzić, że niech jakiś inny klient ma ten sam problem?

 

Nie polecam tego podejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy poprosić o przeniesienie na inną matkę?

Takie problemy lubia wracac jak bumerang w najgorszym czasie..

Testowalem z rok temu tam VPS i tez cos zmulalo, mysle ze to ten sam problem. Ale teraz zaryzykowalem bo była promocja a nie potrzebuje super stabilnosci, chociaz milo by bylo gdyby strona wczytywala sie krocej niz 10s..

Po promocjach wyszlo jakies 8zl/msc za 2 rdzenie i niby 3GB RAM. Cena dobra i to w sumie wszystkie argumenty "za" :)

 

Zastanowię się nad OVH, tylko musialbym przeniesc jakas strone/usluge zeby wyszlo sensownie ale jestem swiadom ze za jakosc trzeba zaplacic albo sie nie spi spokojnie.

 

PS: teraz mintshost dziala ok, jest cały RAM, musze sobie zrobic jakies zrzuty z testow jak beda mieli obciazone serwery i wtedy upominac sie o zwrot.

 

Więc nie ma sensu chyba ciągnąc temat, jak coś więcej wyniknie to postaram się napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo kilkunastu VPS'ów w MH, każdy zachowywał czy zachowuje się tak samo tzn. mimo sporej wydawać by się mogło wolnej pamięci system przy użyciu nawet 500 MB RAM'u na 3072 MB zaczyna wszystko namiętnie przerzucać do SWAP'a. Poprosiłem support żeby wyłączył mi tego swap'a. Ewidentnie Overselling, ale przy takiej cenie nie należy oczekiwać za wiele, zwyczajnie biznes musi się kręcić...

Edytowano przez MatX_ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po promocjach wyszlo jakies 8zl/msc za 2 rdzenie i niby 3GB RAM. Cena dobra i to w sumie wszystkie argumenty "za" :)

Nie zapaliła Ci się czerwona lampka, że ktoś musi ładnie dopłacać do utrzymania Ciebie na takim serwerze w tej kwocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapaliła Ci się czerwona lampka, że ktoś musi ładnie dopłacać do utrzymania Ciebie na takim serwerze w tej kwocie?

Przepraszam bardzo, ale Aruba na której mam VPS za 5zł/msc działa lepiej.. jakoś da się. Tylko przeraża nie tylu pośredników, przez 3 panele się chyba przechodzi :|

Sprawdzałem parę razy i jednak jest ta ilość pamięci RAM, htop nie zawsze pokazuje to co by mi pasowało widzieć. Nawet po paru dniach, proces utrzymuje się w pamięci - ten który "zjada" sztucznie RAM.

Po prostu usilnie przerzuca szczególnie GitLaba do SWAPa. Nie wiem czemu. Jednak procesor to tam jest chyba jakiś atom, ledwo skoczy użycie procesora na parę procent, od razu loadavg(1min) skacze do 1 czasem 2.

Tak więc mi już brak pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale Aruba na której mam VPS za 5zł/msc działa lepiej.. jakoś da się. Tylko przeraża nie tylu pośredników, przez 3 panele się chyba przechodzi :|

Sprawdzałem parę razy i jednak jest ta ilość pamięci RAM, htop nie zawsze pokazuje to co by mi pasowało widzieć. Nawet po paru dniach, proces utrzymuje się w pamięci - ten który "zjada" sztucznie RAM.

Po prostu usilnie przerzuca szczególnie GitLaba do SWAPa. Nie wiem czemu. Jednak procesor to tam jest chyba jakiś atom, ledwo skoczy użycie procesora na parę procent, od razu loadavg(1min) skacze do 1 czasem 2.

Tak więc mi już brak pomysłów.

 

Nie nie da się...na dłuższa metę. Dziwię się w ogóle, że nie wstyd Ci płakać z powodu niskiej wydajności przy serwerze za 8 zł/msc. To jest pieniactwo i cebulactwo - bez obrazy ale skoro nie stać Cie na porządny serwer/vps/chmurę to przynajmniej nie rób z siebie pośmiewiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cebulactwem jest sprzedawanie X GB pamięci za 8 PLN i uniemożliwienie użycia jej, bo ktoś inny zajął zasoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziwię się w ogóle, że nie wstyd Ci płakać z powodu niskiej wydajności przy serwerze za 8 zł/msc. To jest pieniactwo i cebulactwo - bez obrazy ale skoro nie stać Cie na porządny serwer/vps/chmurę to przynajmniej nie rób z siebie pośmiewiska.

Ej, no bez przesady. Niech napiszą w ofercie, że jest 128MB pamięci RAM i nikt się nie będzie czepiał.

 

Rozumiem chwilowe nawet i overloady serwera hosta (bo to istotnie urok współdzielenia zasobów i jest to wkalkulowane we współdzielenie); ale chwilowe to znaczy gdzieś kilka(naście/dziesiąt) minut które ciężko zauważyć bez wytrawnych monitoringów, a nie ciągły overselling zasobów, który jest w istocie oferowaniem (z premedytacją) niższych zasobów niż te w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie nie da się...na dłuższa metę. Dziwię się w ogóle, że nie wstyd Ci płakać z powodu niskiej wydajności przy serwerze za 8 zł/msc. To jest pieniactwo i cebulactwo - bez obrazy ale skoro nie stać Cie na porządny serwer/vps/chmurę to przynajmniej nie rób z siebie pośmiewiska.

Racja, nie jest to dużo. Dasz mi gwarancję, że np za 2-3 razy większą kwotę będę mieć coś w miare normalnego żeby odpalić gitlaba ew coś więcej? Testuje już któryś VPS i jest problem po paru dniach.

Rozróżnij zdrowy rozsądek od cebulactwa i nie wyzywaj innych, stać mnie ale nie lubię rozrzucać pieniędzy na lewo i prawo bez dobrego powodu. Problemem jest że dużo serwerowni stosuje overselling, nie, że ktoś nie chce wywalić 100zł/msc za zwykły serwer www który będzie parę razy dziennie wywoływany. "Bez obrazy" ale mnie obrażasz - zdecyduj się. Nie sztuka płacić dużą kwotę miesięcznie hobbystycznie, może nie do końca hobbystycznie ale żadnych dochodów z tego póki co nie mam.

 

To jest tragedia, na swoim serwerze postawionym na Celeronie G1610(130zł nowy) odpalilem Proxmoxa z RouterOS którym dzielę internet, linux z monitoringiem 4 kamer 24/h, windows 7 i jeszcze linux z gitlabem. Wszystko działa ok. Tylko internet słaby więc myślałem, dobra taki byle jaki VPS sobie poradzi z gitlabem bo nie jest to kosmiczna aplikacja. Ale oni to chyba dzielą 100 userów na serwerze z Intel Atomem i śmieszną ilością RAM...

Z tego co widzę ovh się w miare dobrze zachowuje ale wczoraj zauważyłem jakieś spore lagi bez powodów niestety i mam małe wątpliwości.

 

Szkoda że w Aruba jest taki przeskok cenowy między pakietami.

Przeglądałem najlepiej tutaj oceniane VPS i już brak mi pomysłów. Możecie podać jakieś wasze propozycje? Nie mam kosmicznych wymagań, z 2GB RAM, jakiś jeden-dwa rdzenie. Jeśli chodzi o cenę to fajnie by było do 20zł/msc.

Szkoda że w Aruba jest taki przeskok cenowy między pakietami.

Edytowano przez marsjan155 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez oversellingu za tyle nie dostaniesz - sam mam kimsyfa za te 15-20 zł na mc i to z oferty, która już dawno wyginęła. Chyba OVH na ich KVMach będzie tutaj najodpowiedniejsze, ale to nadal VPS a nie własne blachy - nie zdarzyło mi się jednak jeszcze, żebym dostał mniej niż za co zapłaciłem, a administruję co najmniej kilkunastoma takimi VPSami.

 

https://www.ovh.pl/vps/vps-ssd.xml

 

Od siebie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na obecnych vps'ach w OVH problemy występują naprawdę bardzo sporadycznie. VPS Cloud SSD (przestrzeń dyskowa w lokalnej współdzielonej konfiguracji RAID SSD) spisują się bardzo dobrze. OVH poleca je również bardziej niż zwykłe VPS SSD, a cena taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedak w końcu znalazłem coś sensownego obok ovh, a mianowicie webh.

Spisuje się to naprawdę nieźle jak do tej pory, zobaczymy jak będzie dalej, mam przynajmniej dobrą alternatywę.

Dzięki za dobre rady, dużo osób poleca ovh więc jednak coś w tym musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedak w końcu znalazłem coś sensownego obok ovh, a mianowicie webh.

Spisuje się to naprawdę nieźle jak do tej pory, zobaczymy jak będzie dalej, mam przynajmniej dobrą alternatywę.

Dzięki za dobre rady, dużo osób poleca ovh więc jednak coś w tym musi być.

 

2-3 pady w miesiącu, po 5-10 minut w nocy, tylko sieć. Regularne, nie uciążliwe. Chyba teraz w czerwcu był do tej pory jeden i to na 3 minuty lub 5. Poza tym miałem problem z dyskiem, ale siedziałem u nich na tyle długo, że jeszcze przed przejęciem przez ultimahost(?), więc byłem na starej maszynie i po przeniesieniu (IP został) wszystko znowu działa ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dasz mi gwarancję, że np za 2-3 razy większą kwotę będę mieć coś w miare normalnego żeby odpalić gitlaba ew coś więcej? Testuje już któryś VPS i jest problem po paru dniach.

[ciach ciach ciach]

Przeglądałem najlepiej tutaj oceniane VPS i już brak mi pomysłów. Możecie podać jakieś wasze propozycje? Nie mam kosmicznych wymagań, z 2GB RAM, jakiś jeden-dwa rdzenie. Jeśli chodzi o cenę to fajnie by było do 20zł/msc.

Szkoda że w Aruba jest taki przeskok cenowy między pakietami.

 

 

Cześć

 

Zajrzyj może do nas:

https://tiktalik.com/pl/pricing

Sprzedajemy tylko zasoby, które posiadamy;) (lepiej - XEN nie pozwala na overselling pamięci).

Za każdy 1u STD masz 1ghz czasu procesora i 1GB ram. Więc 2gb ramu będzie cie kosztować jakieś 20zł miesięcznie brutto :)

 

 

Bez oversellingu za tyle nie dostaniesz

My nie oversellujemy żadnych zasobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×