Skocz do zawartości
Xxcarbon22xX

Dedyk w Mintshost - jaja jak berety

Polecane posty

Support odpisał że podczas dzisiejszych prac konserwacyjnych naprawią ten problem. Poczekamy, zobaczymy.

 

W dalszym ciągu mintshost leci w balona. Zastanawia mnie postawa ludzi którzy ich bronią w tym wątku, weźcie młotek i uderzcie się w głowę tak mocniej.

Dzisiejsze wyniki:

Hosted by NETIA S.A. (Warsaw) [0.58 km]: 11.694 ms
Testing download speed........................................
Download: 89.82 Mbit/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 27.56 Mbit/s

 

Zobaczymy co support odpisze dzisiaj.

 

Ja ROZUMIEM że za 120 zł nie będę mieć super łącza 100 Mb/s z wysoką dostępnością 99,99999999% w skali roku, ale na ch*j, powtarzam, na ch*j piszą że oferują 100 Mb/s jak tyle nie osiągam. Oferta wprowadza mnie w błąd i tej sprawy tak nie zostawie.

Edytowano przez Xxcarbon22xX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ROZUMIEM że za 120 zł nie będę mieć super łącza 100 Mb/s z wysoką dostępnością 99,99999999% w skali roku, ale na ch*j, powtarzam, na ch*j piszą że oferują 100 Mb/s jak tyle nie osiągam. Oferta wprowadza mnie w błąd i tej sprawy tak nie zostawie.

 

A jelenie się na to łapią :)

jestem ciekaw co zrobisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

 

A jelenie się na to łapią :)

jestem ciekaw co zrobisz?

Napisze kolejny temat, że Mints jest zły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jelenie się na to łapią :)

jestem ciekaw co zrobisz?

Na co jelenie się łapią? Naprawdę nie rozumiem postawy niektórych użytkowników tego forum. Jest w ofercie to co jest, to ma to być, jak nie to -> UOKiK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na co jelenie się łapią? Naprawdę nie rozumiem postawy niektórych użytkowników tego forum. Jest w ofercie to co jest, to ma to być, jak nie to -> UOKiK.

 

UKOiK nie może się doczekać na Twoje zgłoszenie. :D

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strefa, po co te komentarze?

 

Nie musi być na umowie. Wystarczy, że jest w ofercie, a nawet reklamie.

 

Dokładnie. W ofercie serwerów dedykowanych "gwarantowane łącze - symetryczne 100 mbitów" jest? Jest.

 

Wszystko fajnie, ale gwarantowane 100 Mbps do czego? Do pierwszego switcha? Do pierwszego routera? Czy może do każdego miejsca w internecie, choćby była to komórka na 2G w zimbabwe? :-)

 

Definicja 'gwarantowanego łącza' jest bardzo rozmyta i nie masz na pewno nigdzie tej definicji wyjaśnionej. Zawsze mints może się wybronić mówiąc, że zagwarantował Twojemu serwerowi łącze 100 Mbps w ramach swojej sieci szkieletowej a to, co dzieje się dalej, to już nie ich broszka. Witaj w świecie tanich serwerów dedykowanych.

 

A Kamikadze nie przesadzał. Takie łącze, symetryczna setka, ale dedykowana i z odpowiednim SLA potrafi kosztować kilka tysięcy miesięcznie. Często też dochodzą koszty instalacyjne (chociaż raczej nie w przypadku serwerów dedykowanych, a lokalizacji).

 

Nie pisze czy łącze gwarantowane na sekundę, nie pisze czy do switcha, nie pisze czy do routera - ale nie pisze też, że nie na "świat" (a oczywistym jest, że usługi klientów nie mają na celu funkcjonować i być dostępnymi tylko w ramach wewnętrznego szkieletu sieci serwerowni, tylko poza nim - w tym przypadku użytkowników usług uruchomionych na maszynie nie znajdziemy w wewnętrznym szkielecie sieci serwerowni).

 

Brzydko mówiąc g**** klienta obchodzi ile kosztuje łącze symetryczne - skoro w ofercie jest napisane jak jest, to znaczy że firmie się powodzi, opłaca i rozdaje usługi za przysłowiowe "5 groszy".

 

Co prawda nie czytałem regulaminu usług (jeżeli takowy istnieje), ale jeżeli nie ma tam wzmianki o tym, to spokojnie można zgłosić obecną sytuację do odpowiednich organów.

 

Kiedy wielokrotnie prosiłem (tylko prosiłem) MintsHost o skorygowanie oferty - jednak bezskutecznie, więc może Tobie się uda ; )

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strefa, po co te komentarze?

 

 

 

Drażni mnie takie straszenie. Piszą to ludzie co nie maja pojęcia o zgłaszaniu czy do UKOiK czy policji.

 

Wracając do wątku niech może najpierw klient sprawdzi przez co łączy się z serwerem, gdzie po drodze może wytracać transfer bo nie jest bezpośrednio wpięty do switcha, do którego tez jest wpięty serwer. I nie tłumacze tu w żaden sposób mh ale piszę to ogólnie.

Edytowano przez strefapc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: Mintshost od kiedy pamiętam nie jest do końca fair wobec klientów (widzimy to choćby na powyższym przykładzie "gwarantowanego łącza"). Nie ma co się kłócić - trzeba po prostu przestrzegać innych przed ich hostem do celów innych niż naprawdę małe strony www lub nauka obsługi Linuxa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wiecie, co nie wiem jak on sprawdza to, ale ja na dedyku w MH mam całkiem ładne transfery.

Może on odpalić równie dobrze speedtesta jakiegoś na serwerze mimo że np. wysyła gdzieś backup albo ma obciążone łącze.

 

 

 

Najtańszy serwer dedykowany z MH:

Selecting best server based on latency...
Hosted by NETIA S.A. (Warsaw) [0.58 km]: 8.605 ms
Testing download speed........................................
Download: 92.43 Mbit/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 86.90 Mbit/s

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamikadze: Ale teraz dzieci są w szkole - jak wrócą koło 16 i zaczną grać w Minecrafty i inne CSy to będzie wolniej :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamikadze: Ale teraz dzieci są w szkole - jak wrócą koło 16 i zaczną grać w Minecrafty i inne CSy to będzie wolniej :)

 

Nie będzie wolniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kamikadze: Ale teraz dzieci są w szkole - jak wrócą koło 16 i zaczną grać w Minecrafty i inne CSy to będzie wolniej :)

 

 

Ok sprawdzę za godzinę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

15:26

Hosted by NETIA S.A. (Warsaw) [0.58 km]: 8.789 ms
Testing download speed........................................
Download: 91.48 Mbit/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 89.72 Mbit/s

Za 30 minut znowu?

 

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Daj wynik o 20 ;)

 

Ty patrz o 16:10 też nie najgorzej ;)


Hosted by NETIA S.A. (Warsaw) [0.58 km]: 8.637 ms
Testing download speed........................................
Download: 92.61 Mbit/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 89.67 Mbit/s

Sloty na serwerze się jeszcze nie zapełniły to poczekam i potestuję później ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A panelu do dedyków to się kiedyś klienci doczekają?

 

Raczej nie. Panel kosztuje a dzieciarnia i tak już płacze po forach, że za drogo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Raczej nie. Panel kosztuje a dzieciarnia i tak już płacze po forach, że za drogo :)

 

Bo ceny dedyków podnieśli. O ile tgx? o 20zł? :)

 

 

Co do transferów:

 

17;20

Testing download speed........................................
Download: 93.37 Mbit/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 88.69 Mbit/s

17;40

 

Download: 92.81 Mbit/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 88.65 Mbit/s

18;20

 

Testing download speed........................................
Download: 93.58 Mbit/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 89.47 Mbit/s

 

 

19;00

 

Testing download speed........................................
Download: 91.87 Mbit/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 86.34 Mbit/s

19;30

Testing download speed........................................
Download: 92.05 Mbit/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 89.74 Mbit/s

Także ja nie widzę żadnych problemów z łączami.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to fakt problemów/konfliktów nigdy nie można wykluczać, kabelek sieciowy, wtyczka, uziemienie, rezystancja przewodów (skuteczność izolacji), wadliwa elektronika, wszystko może mieć wpływ

raz się zdziwiłem i to bardzo instalując neta kablówkowego, podłączyłem go po USB bo po sieciówce nie chciał działać

zasugerowałem wymianę gniazdka na uziemione, po wymianie net na sieciówce działał, ki diabeł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kori - ethernet to ethernet - albo działa albo nie... jeszcze utraty pakietów bym zrozumiał, ale jak nie ma to na 99% nie jest to problem sieciówki/kabla/połączenia ze switchem ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamykam, bo to już zahacza o dno żenady. Dwoch wybrańców dostanie po urlopie w ramach nagród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×