Skocz do zawartości
Gość www.hugoweb.pl

Przywrócenie backupu z Proxmox - problem

Polecane posty

Gość www.hugoweb.pl

Witam,

stworzyłem sobie backup trzech serwerów VPS z Windowsem za pomocą panelu Proxmox. Mam dostepne pliki vma.lzo. Z racji tego, że nie mam teraz dostępu do serwera dedykowanego, to postawiłem Proxmox na VirtualBox'ie, ale niestety z racji, że nie jest to maszyna fizyczna musiałem wyłączyć KVM i teraz system się nie uruchomi.

 

Czy jest jakiś sposób, aby uruchomić system z pliku vma.lzo w inny sposób?

Potrzebuje się do niego dostać, aby zgrać dane.

 

Ewentualnie, ktoś służy jakąś radą, jak to zrobić mądrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

pozostaje ci zakupić jakiś serwer i postawić na nim proxmoxa. Jakieś kimsufi czy coś w ten deseń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.hugoweb.pl

Chyba zaopatrzę się po prostu w jakiś dedyk na jeden miesiąc, ewentualnie okres testowy i to odpalę.

A czym polecacie zrobić uniwersalny backup zainstalowanego systemu windows?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może napisz do sprintdatacenter oni mają testowe dedyki chyba na tydzień za jakąś śmieszną kwotę.

 

Sprecyzuj "uniwersalny" :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.hugoweb.pl

Najlepiej jakbym miał jakiś obraz, który można z łatwością postawić bezpośrednio na VirtualBox'ie lub po prostu wraz z nowym VPS'em.

Może też podzielicie się wiedzą, jak najszybciej i najprościej to zrobić?

 

Czy Ghost, czy Acronis to dobry pomysł, czy nie do końca jednak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbym miał jakiś obraz, który można z łatwością postawić bezpośrednio na VirtualBox'ie lub po prostu wraz z nowym VPS'em.

Może też podzielicie się wiedzą, jak najszybciej i najprościej to zrobić?

 

Czy Ghost, czy Acronis to dobry pomysł, czy nie do końca jednak?

 

Możesz wybrać format obrazu "vmdk", wtedy zarówno taki obraz dysku uruchomisz na VMware Workstation Player jak również możesz sobie tworzyć nowe obrazy na tym samym oprogramowaniu i wrzucać je na Proxmoxa.

 

Z tego co widzę na VirtualBox też powinien działać - http://smallbusiness.chron.com/open-vmdk-virtualbox-28847.html

 

A jeżeli chodzi o obecny obraz to masz 2 opcje (IMO najprostsze) - W sprintdatacenter.pl masz okres testowy na 7 dni za 30,00 zł netto - możesz poprosić, żeby Proxmox zainstalowali za Ciebie lub sam to możesz zrobić. Druga opcja to instalacja Proxmoxa na jakimś komputerze/laptopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.hugoweb.pl

Zauważyłem jeszcze, że poprzez proxmox mogę przenieść dysk i zmienić format właśnie na .vmdk - zobaczymy, czy po przeniesieniu i zgraniu pliku będę mógł coś zdziałać.

 

Niemniej jednak dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze, że poprzez proxmox mogę przenieść dysk i zmienić format właśnie na .vmdk - zobaczymy, czy po przeniesieniu i zgraniu pliku będę mógł coś zdziałać.

 

Niemniej jednak dzięki za pomoc.

 

To w takim razie powinno pójść bez problemu, daj znać czy zadziałało. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy dedyki jednakże w okresie testowym nie instalujemy niczego poza debianem. (a raczej nie reinstalujemy bo debian jest domyślnie)

 

Jednakże możemy podpiąć do dedyka napęd DVD z systemem następnie klient może sobie zainstalować przez IPMI,

naturalnie pomoc w trakcie instalacji udzielamy ;-)

 

Należy Pamiętać, że proxmox nie łyka software raida (mowa o płycie). Można to pominąć i zainstalować debiana z raidem a następnie na niego proxmoxa (instalacja z debiana jest bardzo prosta, sprowadza sie do instalacji kilku pakietów i reboota)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proxmox 4 bez problemu łyka soft raid :)

 

Przyznam otwarcie - nie stawiałem nigdy z iso od proxmoxa (zawsze z paczek), sprawdzę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.hugoweb.pl

Ok, udało mi się przekonwertować obraz na .vmdk i uruchomiłem system normalnie pod VirtualBox'em ;)

Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×