Skocz do zawartości
Misiek08

Poczta, dużo miejsca (do 5TB)

Polecane posty

Chciałem zobaczyć jakie firmy są w stanie zaoferować usługę samej poczty (protokoły IMAP, SMTP wymagane, POP3 mile widziany).

 

Wymagania:

1) Ilość skrzynek i domen nie może być ograniczona lub ilość domen na poziomie 1500 i do każdej domeny po 150-200 skrzynek.

2) Miejsce pod skrzynki to przynajmniej 1-2T, a najlepiej do 5T.

3) każda domena może stać na innym adresie IP serwera pocztowego (klienci będą wpisywać swoją domenę jako serwer, więc dostawca może to rozłożyć po maszynach)

4) Docelowo (w ciągu pół roku) ma być 40000 skrzynek, każda po 3-5G maili (to będzie coraz szybciej rosnąć) i maksymalnie 4 000 000 maili dziennie z całości, ale raczej to będzie 0.8-1.2 mln maili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

 

Zapraszam do kontaktu , adres email w profilu. Bez problemu jesteśmy wstanie zrealizować takie zamówienie. Czas realizacji do 4 godzin od chwili ustalenia wszystkich szczegółów.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że dowolny, ale to nie odpowiedź. Dla mnie rozliczeniem jest głównie miejsce (bo nie oszukujmy się - reszta jest pomijalna przy małych ilościach, a jak wzrasta ilość to opłata za miejsce też).

 

Szukam konkurencji dla takich cen za całkowitą pojemność w zł/mies:

1) 1T (400 skrzynek, 40 000 maili/dzień) -> 1000zł

1) 2T (5 000 skrzynek, 500 000 maili/dzień) -> 1800zł

1) 5T (10 000 skrzynek, 1 000 000 maili/dzień) -> 2600zł

 

To są ceny, które aktualnie mogę mieć bez problemów z dość dobrym supportem (nie będzie klientów nieobsługujących płynie Outlooka, bo takich obsługuję u siebie, będę tylko ja, z gorszymi problemami).

 

W cenie może być najprostszy panel lub API do tworzenia i zarządzania kontami. Quoty albo same statystyki kont (wtedy będę blokował sam) i webmail nie jest wymagany, bo ruch będzie znaczny, więc to dodatkowe koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO jeżeli to ma być twój core biznes to bierz czyste serwery a nie usługi, oddawać tak ważną część biznesu jest niebezpiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1) 1T (400 skrzynek, 40 000 maili/dzień) -> 800zł

1) 2T (5 000 skrzynek, 500 000 maili/dzień) -> 1500zł

1) 5T (10 000 skrzynek, 1 000 000 maili/dzień) -> 2550zł

 

Na ostatniej usłudze nie jestem wstanie zejść z ceny znacząco z powodu dużego ruchu jak trzeba niestety obsłużyć. Podane wyżej kwoty mogą ulegać zmianą w zależności od ilości dedykowanych adresów IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaram się się dziś ofertę napisać, właśnie to konsultuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że ceny są w sumie w tym samym przedziale co moje, a policzyłem to robiąc sobie 3 zestawy serwerów pod usługę, czyli awaryjność naprawdę niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×