Skocz do zawartości
Daku

[Szukam]VPS / Kolokacja (35 W) / Dedyk

Polecane posty

Witam

 

Szukam niedrogiego sprawdzonego i wydajnego rozwiązania mojego problemu, zastanawiałem się nad trzema wariantami VPS / kolokacja / serwer dedykowany.

 

Chciałbym znaleźć hostng / ISP który przyjąłby mój projekt pod swoje skrzydła ( nie mówię o sponsoringu ), obecnie borykam się ze skokami ping'u u graczy to bywa różnie od 10 ms do nawet 500ms co jest koszmarem przy 1 serwerze CS bez żadnych mega udogodnień i wymogów

 

Poszukuję czegoś z niskim pingiem do ogółu sieci ( TP/orange możemy sobie darować bo wiadomo że trzeba liczyć 50+ ms )

 

Zacznę od opcji, która by mnie satysfakcjonowała najbardziej.

 

Kolokacja :

Obecnie mam serwer na Mobilnej i5-3210M tak mobilnej ale sam się zdziwiłem bo jest wręcz wydajniejszy niż Pentium -G3220 (2x3 GHz), cały zestaw z i5 zjada przy 100% obciążeniu aż 35 Watów mocy co przy konwencjonalnym serwerze jest nieosiągalne. Standardowe złącza są jedyny minus to zewnętrzny zasilacz, który jest rekompensowany niewielkimi wymiarami oraz wewnętrzną baterią.

 

Myślę że tak oszczędna maszyna nie powinna mieć jakiejś kosmicznie drogiej kolokacji.

 

VPS:

VPS nie musi być zarządzany, nie potrzebuję też żadnych paneli ani innych " pierdół " powiedzmy ok 150 gb transferu / 20 gb dysk / debian 5 - 8 / 2 lub więcej rdzeni cpu ( mogą być współdzielone ale bez oversellingu )

 

Na końcu to co jest zawsze drogie

Serwer dedykowany.

Wolał bym już coś na nowszej platformie Pentium lub i3 / 4gb ram / dysk nawet 40 GB /transfer 500 gb

 

 

Mój budżet to ok 150 zł / msc

Edytowano przez Daku (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Za taką kwotę bez problemu skolokujemy ci twój serwer u Nas w Poznaniu.

jeśli chodzi o vps to będzie tu znacznie taniej - cennik:

http://biznes-host.pl/?s=plany_vps2&wiecej=8

 

Jeśli masz dodatkowe pytania jesteśmy do dyspozycji poprzez mai ,telefon czy też livechat:

http://biznes-host.pl/kontakt/

 

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na niskim pingu, ping 45+ do ogółu sieci odpada ( francja np ) nie wiem jak obecnie stoją Niemcy z pingiem do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na niskim pingu, ping 45+ do ogółu sieci odpada ( francja np ) nie wiem jak obecnie stoją Niemcy z pingiem do nas

 

O lokalizacji której myślałem ping jest na poziomie do 35 ale nie mniej jak 21. Sprawdzone z kilku lokalizacji w Polsce przez osoby posiadające aktualnie serwery gier. No nic to tylko było pytanie , więc już nie aktualne. Przepraszam za zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Czy potrzebujesz bardzo dużej wydajności per core? Jest tam jeden serwer CS? Mogę ci zaproponować od nas albo:

 

3u PRO - 30GB SSD, 3GB RAM - do dyspozycji masz wtedy 159% rdzenia z E3-1230 albo E3-1230 v2 tylko dla siebie. Tu mógłbym zdziałać jakąś fajną zniżkę. Zaletą jest przede wszystkim duża wydajność pojedynczego rdzenia.

Jeśli nie potrzebujesz więcej niż jeden rdzeń, to wystarczy ci 2u - da ci to dostęp do całego rdzenia.

 

Albo:

 

nawet 16 U STD - za każde 1u masz dla siebie 50% z rdzenia L5639 (odpowiednik L5640 z ciut niższym taktowaniem), więc masz do dyspozycji 8 rdzeni. Ale te rdzenie są dużo, dużo słabsze niż w PRO.

Jak wyżej- jak potrzebujesz zasobów tylko pod 1 serwer cs'a to wystarczy ci 2u (100% procka) ewentualnie 4u (200% procka) co by cs miał cały rdzeń dla siebie, a reszta została na usługi systemowe.

 

 

Do większości ludzi w Polsce ping będzie bdb - jesteśmy w plixie. Do tp ping jest trochę gorszy - ja mam z domu około 50ms. Do użytkownika końcowego UPC mieszkającego w Warszawie ping jest poniżej 1ms...

 

Jak chcesz triala to pisz PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć za grosze i opłacony na najbliższe pół roku. http://www.webhostingtalk.pl/topic/52732-sprzedam-dedyk-starter-mintshostpl/

Przedłużanie też Cie wyjdzie tanio jak kupisz wplny w przeliczniku 0.5 albo i mniejszym. Co prawda platforma desktop'owa ale był to mój drugi dedyk w tej firmie i działa wyśmienicie. i3 z 4 serii. Zero padów, uptime 100% w moim wypadku. 2x25 slotów tr 128 cs go lekko nosił i jeszcze był zapas. A jak wiadomo cs go jest znacznie bardziej wymagające.

 

 

Dodatkowo poza tematem z doświadczenia Ci powiem nigdy w życiu nie stawiaj serwera/serwerów gier na vps. Z serwerami gier typu cs 1.6/cs:go mam styczność od 5 lat i przerabiałem wszystkie scenariusze. Wszystko będzie dobrze ale do czasu.

 

Edytowano przez Qedro (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można stawiać, trzeba mieć tylko dobrą writualizację np XEN którego bardzo dobrze wspominam.

 

2x 2.6 + 2 gb ram / 2 swap i miałem taką maszynkę przez 2 lata ( 90 slot ZM/ DD2 / 4FUN/ Easy Block ) i bez lagga było :)

A z tego co pamiętam owy vps miałem w NEPHAX -> pingi 23 -28 do każdego + neo ~50 byłem bardzo zadowolony ale niestety firma w której zakupiłem owy vps zakończyła swoją działalność ( rok 2k10 - 2k12 ), opłata jak na tamte czasy też nie była zbyt wygórowana 59 czy tam nawet 79 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do nas, oferujemy serwery VPS w Polsce, w centrum danych Nephax w Gdańsku.

W cenie 99z/mc (pakiet vz4) brutto uzyskasz VPS z 3 rdzeniami, 4GB pamięci ram, 2TB transferu na miesiąc oraz 200GB przestrzenią dyskową.

https://hitme.pl/serweryvps_openvz/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×