Skocz do zawartości
  • 0

Pytanie

Ostatnio zobaczyłem bardzo dobrą cenowo ofertę z Aruba Cloud. Za podstawowy układ tylko 4 PLN na mies. Ktoś testował może to rozwiązanie? Polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu

463 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0
Gość Kamikadze

Te transfery we Francji są dobijające. Zdążyłem odcinek serialu obejrzeć zanim serwer się zaktualizował.

 

aruba_5871a4dab0a53.png

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Czego sie spodziewasz?;) Chodzilo ok kiedy na serwerze bylo kilkadziesiat wirtualek, przy kilkuset sie juz poddaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Kamikadze

Czego sie spodziewasz? ;) Chodzilo ok kiedy na serwerze bylo kilkadziesiat wirtualek, przy kilkuset sie juz poddaje ;)

 

Później przyśpieszyło.

 

Wiesz dla mnie te 4zł / mc jest fajne bo sobie różne rzeczy można przetestować. :)

 

 

P.S. was także będę testował bo u klienta widziałem że fajny panel macie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Czego sie spodziewasz? ;) Chodzilo ok kiedy na serwerze bylo kilkadziesiat wirtualek, przy kilkuset sie juz poddaje ;)

 

Przy kilkuset też chodzi dobrze Kszysiu ;).

 

Pozdrawiamy w Nowym Roku i życzymy jak najmniej awarii w Tiktalik

 

ArubaCloud

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Ktoś sobie w kulki leci. Nowy VPS posiada wybór systemu. Stary już nie ponieważ jak chce wybrać inny system jak obecny jedynie otrzymuję komunikat: "Attention An error occurred in our system, we apologize for the inconvenience." Ok , kupiłem kolejny i wybór jest aktywny jeżeli chodzi o system Ubuntu czy Debian. Po instalacji chce ponownie przeinstalować ponieważ testowałem pewna aplikację i???? "Attention An error occurred in our system, we apologize for the inconvenience."

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

CPU model:  Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2650 v3 @ 2.30GHz
Number of cores: 1
CPU frequency:  2299.998 MHz
Total amount of RAM: 1000 MB
Total amount of swap: 1903 MB
System uptime:   4:02,
I/O speed:  1.0 GB/s
Bzip 25MB: 7.11s
Download 100MB file: 82.6MB/s

A tutaj test sprzed kilku minut, dzisiaj zakupiłem CLOUD VPS Server Smart lok. DE. Póki co zapowiada się ciekawie. Potrzebny mi jest serwer do IoT, mam nadzieję, że UPTIME będzie na poziomie 100% ;)

 

Benchmark

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Zarządzanie tym VPSem to tragedia. Panel ledwo działa, zanim coś się przeładuje to mija ćwierćwiecze. W dodatku brak jednolitości, raz pracujesz w domenie arubacloud raz przełącza do forpsi, zapomnisz hasło, nie możesz opłacić serwera dalej, na stronie brak linku odzyskaj hasło, wchodzisz na forpsi, tam zmieniasz dane, klikasz opłać - redirect do arubacloud, klikasz zakończ zamówienie, redirect na forpsi i dalej do płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Tak to prawda interfejs doładowania konta, zarządzanie samym serwerem nie jest najlepszych lotów, ale nie mogę więcej wymagać za 4zł netto za VPS

EDIT:
Na VPS nie instalowałem żadnych dodatkowych aplikacji oprócz ts3 i ww. benchmarku. Wchodzę na VPS patrzę, a tam zużycie 100% procka, jedynie co udało mi się znaleźć to ktoś próbuje zrobić

grep "A"

Bardzo ciekawe...
Chyba jednak wolę dołożyć i wziąć coś z OVH, mieć święty spokój ;)

Edytowano przez Cezikos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Tego nie powiedziałem, ale takiej komendy z palca nie wpisywałem.

Co najlepsze zrobiłem restart, a system dalej leży i ten grep się jakby z automatu wykonuje.

Są dwa trzy/cztery opcje.
1. Musiałem sam to zrobić - świadomie tego nie zrobiłem, może wina benchmarku? Wątpie...
2. Ktoś musiał nagle przejąć dane do serwera - logowałem się przez SSH, wątpię żeby ktoś mnie podsłuchiwał i nagle dowiedział się o danych dostępowych.
3. Trzecia opcja jest tą co wymieniłeś. Jestem tylko programistą, nie znam się na aż tak dobrze na Linuxie i zarządzaniem VPS/Dedykami
4. Może po prostu te VPS'y nie są dobrze zabezpieczone i ktoś sprytny może podejrzeć dane dostępowe "sąsiada"? :)

//Serwer wyłączyłem, restart nic nie daje, nawet nie mogę się połączyć przez SSH

Edytowano przez Cezikos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

To co opisujesz bardziej sugeruje źle skonfigurowany system (sam przyznałeś, że się nie znasz za dobrze) i jego częściowe/całkowite przejęcie, niż wina Aruby.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Dlatego nikogo nie obwiniam. Najgorsze jest to, że nie widzę możliwości reinstalacji systemu. (Chyba, że jest gdzieś bardzo schowane)

//Funkcja reinstalacji znaleziona. Daję drugą szansę.

Edytowano przez Cezikos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Tak, ten serwer jest bardzo dobry. Maja najtańsze VPSY w Polsce bo za 4 zł miesięcznie CPU z procesorem Intel Xeon, 1 GB RAM i 20 GB SSD. Tutaj macie cennik usług i pakiety https://www.arubacloud.pl/vps/oferta-virtual-private-server.aspx. Ponadto możecie przez 60 dni testować usługi po odebraniu darmowego vouchera.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Irytuje mnie ten Panel i milion logowań na poszczególne poziomy jak doładowanie, zarządzanie vpsami, restart hasła gdzie indziej itp :) Wiem wiem prywaciarz z dobrą usługą może hehe"katować" userów za 4 netto miesięcznie ;) Pytanie mam czy ktoś używa to cudeńko przez api i np ansiblem puszcza ładowanie x vpsów i instalacja na nim ? Jak się to sprawuje w "masówkach"?

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Gość Kamikadze

Irytuje mnie ten Panel i milion logowań na poszczególne poziomy jak doładowanie, zarządzanie vpsami, restart hasła gdzie indziej itp :) Wiem wiem prywaciarz z dobrą usługą może hehe"katować" userów za 4 netto miesięcznie ;) Pytanie mam czy ktoś używa to cudeńko przez api i np ansiblem puszcza ładowanie x vpsów i instalacja na nim ? Jak się to sprawuje w "masówkach"?

 

Spróbuj zmienić dane właściciela danej usługi. Mission imposible. Support? Napisali żeby zrobić to w panelu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Irytuje mnie ten Panel i milion logowań na poszczególne poziomy jak doładowanie, zarządzanie vpsami, restart hasła gdzie indziej itp :) Wiem wiem prywaciarz z dobrą usługą może hehe"katować" userów za 4 netto miesięcznie ;) Pytanie mam czy ktoś używa to cudeńko przez api i np ansiblem puszcza ładowanie x vpsów i instalacja na nim ? Jak się to sprawuje w "masówkach"?

 

Witaj chmuri,

 

Intensywnie pracujemy nad nowym panelem i zdajemy sobie sprawę, że obecny ma swoje wady, cierpliwości. Pomimo, że nasze VPSy zaczynają się od 4 PLN, chcemy byś miał pełny komfort, także pod kątem zarządzania usługą. Stay tuned...

Jeszcze nie dodali tylko aktualnie przelew jest

 

Mateusz,

 

Są także przelewy24 i pełny wybór płatności online. Zapraszamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

* The price of 1€ per month is only valid for activations made for data center DC1/IT1, DC2/IT2 or DC3/CZ1. New activations made for data center DC4/FR1, DC5/DE1 or DC6/UK1 will be priced at €4,99/month.

 

Czyli skończyło się rumakowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

* The price of 1€ per month is only valid for activations made for data center DC1/IT1, DC2/IT2 or DC3/CZ1. New activations made for data center DC4/FR1, DC5/DE1 or DC6/UK1 will be priced at €4,99/month.

 

Czyli skończyło się rumakowanie :)

 

I bardzo dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

* The price of 1€ per month is only valid for activations made for data center DC1/IT1, DC2/IT2 or DC3/CZ1. New activations made for data center DC4/FR1, DC5/DE1 or DC6/UK1 will be priced at €4,99/month.

 

Czyli skończyło się rumakowanie :)

 

Dalej można kupić VPS za 4 PLN we Włoszech i Czechach :)

 

A co do rumakowania....planujemy sporo "rumakować" w 2017 ;) cierpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×