Skocz do zawartości

mrowka

Użytkownicy
 • Zawartość

  32
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

3 obserwujących

O mrowka

 • Ranga
  Czasami na forum

Informacje osobiste

 • Imię
  Piotr

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. @Jishnu dzięki, dodałem wpisy od SSL i rozwiązało to problem. Dzięki za pomoc!
 2. Wygenerowałem certyfikaty dla wszystkich używanych domen: sudo certbot --authenticator standalone --installer nginx --pre-hook "service nginx stop" --post-hook "service nginx start" --cert-name eka.ovh -d eka.ovh -d pma.eka.ovh -d jenkins.eka.ovh -d www.eka.ovh -d www.pma.eka.ovh -d www.jenkins.eka.ovh Błędów związanych z certyfikatem nie ma, natomiast jest problem z przekierowaniem np.: https://www.jenkins.eka.ovh -> https://jenkins.eka.ovh Po wpisaniu adresu z www pokazuje webroot domeny eka.ovh. Tak samo nie działa przekierowanie: https://www.eka.ovh -> https://eka.ovh WWW jest cały czas w adresie URL. Niżej konfiguracja vhosta jenkinsa: server { listen 80; listen [::]:80; server_name jenkins.eka.ovh; access_log /var/log/nginx/jenkins.access.log; error_log /var/log/nginx/jenkins.error.log; location / { include /etc/nginx/proxy_params; proxy_pass http://localhost:8090; proxy_read_timeout 90s; } location ~ /\.ht { deny all; } listen 443 ssl; # managed by Certbot ssl_certificate /etc/letsencrypt/live/eka.ovh/fullchain.pem; # managed by Certbot ssl_certificate_key /etc/letsencrypt/live/eka.ovh/privkey.pem; # managed by Certbot include /etc/letsencrypt/options-ssl-nginx.conf; # managed by Certbot ssl_dhparam /etc/letsencrypt/ssl-dhparams.pem; # managed by Certbot if ($scheme != "https") { return 301 https://$host$request_uri; } # managed by Certbot } server { listen 80; listen [::]:80; server_name www.jenkins.eka.ovh; return 301 https://jenkins.eka.ovh$request_uri; } Dzięki za dotychczasową pomoc
 3. A to: server_name www.example.com; return 301 https://example.com$request_uri; nie powinno właśnie działać w ten sposób(przekierowanie) i pokazywać po przekierowaniu że SSL poprawny bo dla example.com taki właśnie jest?
 4. Cześć, mam domenę: "example.com" dodałem certyfikat SSL, chcę by strona była dostępna wyłącznie z adresu: https://example.com Czyli po wejściu np. na: http://www.example.com ma być przekierowanie na wcześniej wymienioną. Wygląda to tak: https://example.com - SSL działa, poprawna strona http://example.com -> "https://example.com" - przekierowanie OK, SSL OK, strona OK http://www.example.com -> https://example.com - przekierowanie OK, SSL OK, strona OK https://www.example.com -> https://example.com - SSL nie działa, pokazuje błąd certyfikatu, URL zostaje na https://www.example.com, zła strona, wyświetla: "403 Forbidden / nginx/1.10.3 (Ubuntu)" zamiast tego co w "root /var/www/example.com/html;" Plik vhost NGINX wygląda tak: server { listen 80; listen [::]:80; root /var/www/example.com/html; index index.php index.html index.htm server_name example.com; location / { try_files $uri $uri/ =404; } location ~ \.php$ { include snippets/fastcgi-php.conf; fastcgi_pass unix:/run/php/php7.0-fpm.sock; } location ~ /\.ht { deny all; } listen 443 ssl; # managed by Certbot ssl_certificate /etc/letsencrypt/live/example.com/fullchain.pem; # managed by Certbot ssl_certificate_key /etc/letsencrypt/live/example.com/privkey.pem; # managed by Certbot include /etc/letsencrypt/options-ssl-nginx.conf; # managed by Certbot ssl_dhparam /etc/letsencrypt/ssl-dhparams.pem; # managed by Certbot if ($scheme != "https") { return 301 https://$host$request_uri; } # managed by Certbot } server { listen 80; listen [::]:80; server_name www.example.com; return 301 https://example.com$request_uri; } Co powoduje błąd? Co trzeba poprawić? Czy może powinienem wygenerować SSL też dla www.* / zostawić możliwość używania 2 wersji adresu? Pozdrawiam.
 5. Aruba Cloud

  Zarządzanie tym VPSem to tragedia. Panel ledwo działa, zanim coś się przeładuje to mija ćwierćwiecze. W dodatku brak jednolitości, raz pracujesz w domenie arubacloud raz przełącza do forpsi, zapomnisz hasło, nie możesz opłacić serwera dalej, na stronie brak linku odzyskaj hasło, wchodzisz na forpsi, tam zmieniasz dane, klikasz opłać - redirect do arubacloud, klikasz zakończ zamówienie, redirect na forpsi i dalej do płatności.
 6. Google i płatności

  Załóż sobie internetową kartę prepaid visa w BZ WBK, zrób na nią przelew i zapłać. Działa bo sam tak płaciłem.
 7. openvpn

  Ja konfigurowałem używając tego https://stavrovski.net/blog/how-to-install-and-set-up-openvpn-in-debian-7-wheezy bez problemów.
 8. PWR czy AGH - wybór studiów

  A jaką ma opinie SGGW w waszym środowisku?
 9. Erotalk.pl - forum dot. intymności.

  Logo faktycznie interesujące. Styl przejrzysty, miły dla oka. Może miejscami można by go trochę urozmaicić bo jest trochę pusty. Życzę powodzenia.
 10. Host1free potrzebne konto

  Ja posiadam tam konto i pingi nie są złe, średnio 70 z Neostrady. Minus jest taki, że adresy IP należące do sieci neo są na blacklistach i nie da rady się zalogować do panelu mimo wielokrotnych restartów routera. Ja omijam tą niedogodność poprzez VPN. Zanim host1free stał się haphostem nie było takich problemów ale jak za darmo... nie ma co narzekać.
 11. Fakt! Zapomniałem o tym. Wszystko działa. Dzięki.
 12. Witam! Na VPSie mam zainstalowany OpenVPN Server, podłączam się do tego za pomocą windowsowej aplikacji OpenVPN GUI i tu na razie wszystko działa. Pokazuje się, że przyznano ip, status na zielono, żadnych błędów. Lecz gdy chcę otworzyć jakąś stronę to żadna się nie otwiera. Wygląda to tak jakbym nie miał dostępu do internetu ale gdy wpiszę np. w cmd "ping google.pl" to odnajduje po ok. 10 sek. adres serwera ale już pingi nie dochodzą (cały czas time out). W czym może być problem. Debian 7 Linux version 3.2.0-4-amd64 (debian-kernel@lists.debian.org) (gcc version 4.6.3 (Debian 4.6.3-14) ) #1 SMP Debian 3.2.57-3+deb7u2
 13. OVH VPS jeszcze taniej...

  Jeszcze nigdy nic nie kupiłem w OVH. Czy oni przyślą mi fakturę do domu? Płatność VISĄ była.
 14. Jaka maksymalna prędkość neozdrady?

  Do centrali mam między 1,8km a 2,2km max. W weekend dopiero będę miał możliwość wszystko posprawdzać to dam znać co i jak.
 15. Jaka maksymalna prędkość neozdrady?

  @Kszysiu - filtrów nie mam, stacjonarny jest wpięty do LiveBoxa - VoIP. Sprawdzę na innych gniazdkach ale dziś nie dam rady. @SanKen - nie ma nic poza: Kiedyś było to podane ale po aktualizacji FW już nie ma. Da się to inaczej sprawdzić? Jak nie to ostatecznie pożyczę od kogoś inny router.
×