Skocz do zawartości
webox

2 x MEGA power dedyki i 20Gbps - potrzebny pomysł na wykorzystanie

Polecane posty

Witam,

 

Tak się poukładało że mam do dyspozycji 2 wolne serwery na które zupełnie nie mam pomysłu.

 

Maszyny to HP ProLiant DL580 Gen8 i są obsadzone 3 CPU serii Xeon E7 (12 rdzeni każdy), 2TB RAM DDR3 RDIMM, 10 x SSD.

 

Serwery są podpięte do infrastruktury w Łodzi. Do dyspozycji mam 2x światłowód 10Gbps bez limitu transferu i z możliwością wymiany ruchu z dowolnym operatorem w EU.

 

 

Szczerze, to nie wiem w którym kierunku pójść z tym sprzętem i mam trochę pustkę w głowie.

Szukam dobrego pomysłu na utylizację tych zasobów - oczywiście zarobkową :-).

Dodam że mogę się podpiąć z tymi maszynami pod dowolną infrastrukturę brzegową (backup, storage, etc).

 

Zapraszam mądre głowy do podawania Waszych pomysłów.

 

 

Edytowano przez webox (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie lekko offtop - ile Cię to kosztuje? Genialny setup pod kilka rzeczy, które powoli będę realizował i z ciekawości chciałem wiedzieć ile taka przyjemność. (aktualnie wszystko piszę tak, żeby śmigało na chmurkach godzinowych, bo pomysły skalują się idealnie wraz z ruchem).

 

Oferta BIG-RAM VPS, może jakaś render-farma pod Cinemę (która nie ma renderingu po GPU wbudowanego) lub np. pod obliczenia dla jakichś firm, które mają dużo danych analitycznych do przemielenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie lekko offtop - ile Cię to kosztuje?

 

Nie wiem o co pytasz. O te dwa serwery czy o resztę :-).

 

PS.

Zapraszam również do kontaktu firmy zainteresowane nawiązaniem współpracy w zakresie wykorzystania tych zasobów.

Edytowano przez webox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

można wiedzieć czym się zajmujesz że posiadasz takie maszyny?

 

W głównej mierze firma jest ISP, stawiamy też radiolinie, trochę CCTV i IP TV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszt serwerów jednorazowy, a potem ile za takie łącza Cię wychodzi. To mnie interesuje, takie dwa pytania. Oczywiście jeśli to nie jest "classified".

 

Pod co wcześniej to było wykorzystane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, koszty o które pytasz nie stanowią części tego wątku ;-)

 

Wcześniej pod nic. Maszyny są nowe. Miesiąc temu były wstawione do szaf.

Edytowano przez webox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eeee, nikt jeszcze nie dostał dotacji na "bez pomysłu" :-)

Zakup był zrealizowany ze środków własnych firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej postawić strukturę pod dobre VPSy. Pytanie tylko czy to będzie rentowne przy cenach jakie dziś są dziś na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystaw tu iLO z tego HP`eka to raz udowodnisz, że go w ogóle masz co jest bardzo wątpliwe, bo ta Twoja tajemnicza "firma" musiałaby być niespełna rozumu, żeby tyle pieniędzy wydać na dwa serwery, a nie np. na infrastrukturę skoro jesteście ISP, a dwa zobaczysz jakie ktoś znajdzie dla niego zastosowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie czytałem artykułu... Ale liczą sie tylko te włączone czy wszystkie? :) Bo jak wszystkie to chyba zawyżamy statystykę, jak tylko włączone to zaniżamy xD

 

Najłatwiej postawić strukturę pod dobre VPSy. Pytanie tylko czy to będzie rentowne przy cenach jakie dziś są dziś na rynku.

Te maszynki się pod to nie nadają z powodu stosunku wydajnosc/cena. Za cenę tych dwóch maszynek możesz spokojnie postawić ładne kilka/kilkanaście microcloudów, na czym na pewno sprzedasz więcej serwerów, a i rozproszenie większe...

 

Pytanie lekko offtop - ile Cię to kosztuje? Genialny setup pod kilka rzeczy, które powoli będę realizował i z ciekawości chciałem wiedzieć ile taka przyjemność. (aktualnie wszystko piszę tak, żeby śmigało na chmurkach godzinowych, bo pomysły skalują się idealnie wraz z ruchem).

 

 

Szukamy klientów z dużym zapotrzebowaniem na łącze, więc jak by co to wiesz gdzie mnie szukać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Mega offtop, sprzęt jak sprzęt, każdy kupuje taki jaki jest wymagany do poszczególnego projektu.

Tu dziwnym jest kupowanie go po to by stał oraz konfiguracja procesorów ( można w ogóle to uruchomić na 3 ? )

Podobny sprzęt znajduje się w wielu DC,a niektóre jak np. Leaseweb dzierżawią go "od palca".

 

Jedyne zastosowanie tego serwera to obliczenia/przetwarzanie danych, no nie niestety ale nie nadaje się do niczego innego by był rentowny ;)

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrys z tego co pamiętam jak to jakiś czas temu oglądałem w necie to żaden problem, nie mówiąc już o hotswapie procków, pcie i RAMu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystaw tu iLO z tego HP`eka to raz udowodnisz, że go w ogóle masz co jest bardzo wątpliwe, bo ta Twoja tajemnicza "firma" musiałaby być niespełna rozumu, żeby tyle pieniędzy wydać na dwa serwery, a nie np. na infrastrukturę skoro jesteście ISP, a dwa zobaczysz jakie ktoś znajdzie dla niego zastosowanie :)

 

Może Cię rozczaruję ale nie czuję konieczności udowadniania czegokolwiek. Infrastrukturę budujemy od 1998r. Każdy kupuje to na co go stać. Więc nie oceniaj przez pryzmat swoich możliwości. Nas było stać a skoro zakup był ze środków własnych to raczej nie jesteśmy niespełna rozumu.

Maszyny były kupione w celu uruchomienia nowych projektów w ramach firmy (i zrobienia kosztów :lol: ). Stąd poszukiwanie ich wykorzystania. Jeśli nie uruchomimy nowych usług to serwery zostaną stopniowo zutylizowane przez to co już robimy.

Edytowano przez webox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

nie jesteśmy niespełna rozumu....

Maszyny były kupione w celu uruchomienia nowych projektów w ramach firmy (i zrobienia kosztów :lol: ).

 

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy jakiegoś doradcy podatkowego, dowiesz się że nie trzeba wydawać bezsensownie kasy by nie zapłacić podatku. Warto też skorzystać z firm doradczych, przeprowadzą za Was badania rynku, przygotują produkt - będziecie mogli działać. Używanie do tego celu forum nie wygląda dobrze i raczej nie świadczy o profesjonalnym podejściu do zagadnień budowania produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy jakiegoś doradcy podatkowego, dowiesz się że nie trzeba wydawać bezsensownie kasy by nie zapłacić podatku.


Słyszałem, że najważniejszą osobą przy prowadzeniu działalności jest dobra, kreatywna księgowa ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ tgx:

Działamy na różnych polach (Ty - hoster, my ISP) i jak się domyślam chyba dysponujemy różnymi buddżetami.

Doceniam Twoje 'rady'. Tylko nie rozumiem czemu nie mając najmniejszej wiedzy o firmie oceniasz czyjś profesjonalizm tylko z powodu napisania na forum? Skoro sam tu piszesz i się tu reklamujesz. Może sam skorzystaj z własnych rad udzielanych innym i poproś o pomoc profesjonalną firmę zajmującą się wizerunkiem i reklamą. Wtedy nie będziesz musiał się reklamować na forum pisząc 775 postów (to nie jest hejt :D ).

Ujmę to tak. Firma miała wolne środki i wydała je tak jak tego chciała. Chciała kupić takie maszyny i to zrobiła. Dla zabawy. Nie każdy musi wycinać się z konkurencją na budget VPS-ie o 5zł. Różnica między nami jest taka że Ty w ramach swojej działalności (prawdopodobnie) dzierżawisz łącza, zasilanie, szafy etc. Natomiast my mamy własce DC i to my wynajmujemy innym. Potrzebujesz światła 2 albo 5Gbps? Zapraszam.

 

Więc w kwestii porad odnośnie zarządzania finansami to z całym szacunkiem do Ciebie - proszę Cię, daj spokój :-). Zresztą nie tego dotyczy temat wątku więc nie rób OTa.

 

PS

Jedna maszyna została zarezerwowana. Ponownie, zainteresowanych zapraszam na priv.

Edytowano przez webox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×