Skocz do zawartości
ionad

Serwer tylko pod pocztę

Polecane posty

Witam.

 

Szukam serwera tylko i wyłącznie pod skrzynki pocztowe tzn. pliki trzymam na obecnym FTP, a maila przekierowuje na nowy serwer. Planuję by finalnie na serwerze znalazło się około 100 skrzynek pocztowych. Zależy mi też na dużym transferze i pojemności dysku.

 

Możecie polecić coś sprawdzonego?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej postawić swój serwer pod pocztę niż pchać się do monopolisty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Google Apps. Ciężko przebić Gmaila.

 

Dziękuję za odpowiedź, ale z racji branży w której działam, wolałbym uniknąć Googlowskich rozwiązań. Zapomniałem o tym wspomnieć w pierwszym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka konkretnie pojemność Cię interesuje?

przy 100 skrzynkach wychodzi 1400 pln/miesiąc więc wcale tak tanio nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej postawić swój serwer pod pocztę niż pchać się do monopolisty?

Niestety, ani lepiej, ani wygodniej. Po pierwsze, nie znam dobrego webUI dla poczty (wiążę tutaj duże nadzieje z Mailpile, ale to wciąż beta), a użytkownicy jednak tego obecnie oczekują. To samo z integracją z telefonem. Gmail jest popularny nie bez powodu. Po drugie, duży może więcej i jest lepiej traktowany.

 

Dziękuję za odpowiedź, ale z racji branży w której działam, wolałbym uniknąć Googlowskich rozwiązań. Zapomniałem o tym wspomnieć w pierwszym poście.

A jakie masz tam warunki? Dużo outlookowców? Może jakiś hosted exchange albo w ogóle Office365?

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukam serwera tylko i wyłącznie pod skrzynki pocztowe tzn. pliki trzymam na obecnym FTP, a maila przekierowuje na nowy serwer. Planuję by finalnie na serwerze znalazło się około 100 skrzynek pocztowych. Zależy mi też na dużym transferze i pojemności dysku.

 

Możecie polecić coś sprawdzonego?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

Witam

 

Jaka pojemność ciebie interesuje dla pojedynczej skrzynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×