Skocz do zawartości
protoplasta

CDN pod wordpressa

Polecane posty

Myślałem nad tym długi czas ale się chyba w końcu za to zabiorę bo ciągłe robienie kopii kilku gb obrazków nie widzi mi się.

Szukam CDNa pod wordpressa mam już podpięte cloudflare ale chce, aby pliki były trzymane na zewnętrznym serwerze i tu jest pytanie nie tylko o hosting ale też o sposób w jaki skorzystać z cdna. Ponieważ w W3 cache jest opcja do trzymania kopii na innym serwerze, a całość łączy się przez ftp, co powoduje dodatkowy problem, ponieważ obrazki dłużej się wrzucają (obrazek jest wrzucany na lokalny serwer, potem plugin łączy się przez ftp z drugim i tam wrzuca ten sam obrazek) i największym problemem jest to że nie używam w3 tylko czegoś innego, ale chyba byłaby to najlepsza i najtańsza opcja, szukałem i żadnego innego pluginu poza w3 z opcją ftp cdn nie znalazłem (chyba że źle szukałem) (koszt 10-25zł max za vpsa). Wiem że amazon ma swój plugin do cdna ale cena jest spora (zużycie transferu w poprzednim miesiącu coś około 600gb), nie wiem też jak wygląda kwestia synchronizacji, dlatego zwracam się z prośbą o propozycje. Może ktoś już to przerabiał i wie jak to ugryźć, bo nie wiem też jak cenowo wypadają inne firmy i jak je można obsłużyć przez WP.
Wszędzie dość drogo wychodzi, na amazonie 50$ a macdn 79$, nie orientuje się w cenach za takie usługi ale dla mnie to zdecydowanie zbyt dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDN przy zachowaniu kilku lokalizacji niestety kosztuje: http://www.ovh.co.uk/cdn/webstorage/i tego nie pominiesz. Jak zależy tobie na jednej lokalizacji by oddzielić pliki cena zdecydowanie za usługę spadnie. Co do W3 Cache to chyba jest to jedyne w miarę rozsądne rozwiązanie w oparciu o usługę CDN via FTP. Nie wiem czemu chcesz wydzielić obrazki lub w jakim stopniu powodują problemy ale opcja CDN to zawsze koszta i tego pominąć się po prostu nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie trochę to kosztuje. Chce odciążyć serwer i chce się pozbyć robienia backupów dla tych plików, a że obrazków jest sporo to już od kilku osób usłyszałem że warto zainteresować się cdnem, dla testu to sprawdzałem działanie i wydaje się że wszystko było lepiej niż pierwotnie.
Jest może też jakaś opcja natychmiastowej synchronizacji bez ingerencji wp? Po wykryciu nowych plików automatycznie byłyby przesyłane na inny host.
Nie zależy mi na trzymaniu danych w kilku lokalizacjach, a po prostu gdzieś indziej niż pierwotny serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz CloudFlare to już zdecydowaną większość korzyści z CDN-a masz. Jeśli jednak jesteś zdecydowany, to W3 Total Cache działa nie tylko z ftp, ale też z S3. Dostawców kompatybilnych z S3 jest wielu, na przykład Scaleway. To jest marka Online.net, za GB przechowywanych danych zapłacisz 0,02€/miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad czymś do 50zł max, ale powiem szczerze że scaleway wygląda ciekawie, będę musiał to przetestować i zobaczyć jak się sprawdzi, zwłaszcza za taką cenę.
Tyle że własnie chce uniknąć korzystania z w3 ponieważ mam zencache, które nie dość że przy włączonym w3 się gryzie, to w zencache mam odświeżanie co kilka minut (które jest mi potrzebne ze względu na niektóre opcje na stronie), w3 takich funkcji nie oferuje, a cache potrafi trzymać dobre kilka h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dew

Może coś polskiego? E24files, przy lekkiej modyfikacji pluginu do wordpressa możesz go zintegrować z tą platformą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to i ja coś podrzucę - może się przyda!

 

https://www.cdn77.com/compare-price

 

Testowaliśmy tylko cloudflare, ale oni wypadają korzystnie cenowo i mają wiele punktów w skali globalnej.

 

Jest też instrukcja dla wordpressa:

https://client.cdn77.com/support/knowledgebase/cms-integration/wordpress-cdn-integration-using-w3-total-cache-plugin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×