Skocz do zawartości

infolotnicze

Użytkownicy
 • Zawartość

  70
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

8 Normalna

1 obserwujący

O infolotnicze

 • Ranga
  Często na forum

Informacje osobiste

 • Firma
  infolotnicze.pl

Metody kontaktu

 • Strona WWW
  https://www.infolotnicze.pl

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. [solved] URI_OBFU_WWW Obfuscated URI

  To jest przecież jakieś szaleństwo. W podpisie maila, czystym tekstem nie można mieć www. Świat zwariował. To jak ja mam to zapisać, żeby było dobrze? Bez niczego? Zasrani spamerzy. Normalni ludzie potem muszą się cackać o każdą literkę bo zaraz jest afera. Dzięki wielkie za łopatologiczne wyjaśnienie całego zagadnienia.
 2. [solved] URI_OBFU_WWW Obfuscated URI

  Do stopki maila dodałem wczoraj czy przed wczoraj coś takiego: mail: kk@krzysztofkuska.com mobile: +48 602 443 692 www: krzysztofkuska.com I to powoduje taki problem? To www?
 3. Zrobiłem sobie test mail testerem i pojawiło mi się: https://www.mail-tester.com/web-q9xis&reloaded=2 -3.099 URI_OBFU_WWW Obfuscated URI Nic na stronie nie zmieniałem, WordPress zaktualizowany, wtyczki też, strona siedzi na hostingu, wtyczki bezpieczeństwa poinstalowane. Hekko nie okazało się być zbyt pomocne i odpisało: "Z analizy narzędzia, do którego przesłał Pan link oraz komunikatu Obfuscated URI, można wnioskować iż może on sygnalizować pewne korzystne warunki do wykonywania ataków phishingowych związanych z Pana domeną. Bardzo proszę o sprawdzenie zawartości Pana strony internetowej oraz wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń." NIe za bardzo wiem co i jak mam analizować, skoro jak już napisałem wszystko poaktualizowane, zabezpiecozne, było 10/10 i już nie jest. Nie wiem co się zmieniło i jak to wyśledzić. strona: krzysztofkuska.com Jakieś sugestie jak to ugryźć?
 4. Amazone Route53

  Idź precz szatnia w objęcia arcy belzebuba googla mnie pchać Protona rozważałem, tutanote też, ale to jednak jest trochę coś innego niż swoja maszynka. Poziom kontroli nad tym co się dzieje jest jednak większy. VPS jest z administracją w tanidedyk.pl - z Markiem jak był w biznes-host wszystko zawsze dało się ogarnąć i hulało, hekko to zwykły hosting, więc albo działa wszystkim, albo nikomu - tam też tylko poczta stoi bez stron. Sęk w tym, że to 3 domeny mają być więc się robi problem z usługami typu protonmail - tam jest jedna domena no i powierzchnia 5GB nie daje widoków na długie użytkowanie. Zakładam zatem, że taki układ zabezpiecza mnie jak się da i więcej bym się nim nie zajmował, ale to tylko założenia niezbyt rozgarniętego w temacie teoretyka Po to się tu uzewnętrzniam by się dowiedzieć gdzie ten koncept ma słabe strony i je ewentualnie wyeliminować.
 5. Amazone Route53

  Tu chodzi tylko o pocztę by mieć maksymalną gwarancję dostarczenia. Po przeklikaniu webhostingtalk.pl i wujka googla wymyśliłem to tak: - domena OVH/Namecheap - DNS zdublowane - Namecheap / Amazon - strony osobny serwer (MyDevil) - poczta główna - dedykowany tyko pod to niewielki VPS z poprawną konfiguracją i osobnym IP (w trakcie realizacji) - poczta zapas - najtańszy hosting hekko, który jest teraz i w sumie się sprawdza - był na przeczekanie, ale za 50 PLN na rok można go zostawić gdyby VPS miał czkwakę Wiem, że z boku wydaje się to armata na muchę, ale część mojej pracy to tylko maile i jak nie dochodzą, trafiają do spamu, coś nie działa to nawet nie mam szansy na podjecie zlecenia więc chciałbym to ustawić raz, dobrze, bezpiecznie i solidnie i potem tylko opłacać co rok usługi i zająć się robotą, a nie kminieniem czy to wszystko działa jak trzeba.
 6. Amazone Route53

  @FaZa81 no to wychodzi 6$ na rok - da się udźwignąć. Dzięki za wyjaśnienie. @kafi Krakowskim targiem - nie umiem napisać poprawnie tego co zrozumiałem, a zrozumiałem mniej więcej (raczej mniej) to co co opisałeś na końcu swojego wpisu. Swoją drogą dziękuję za wyczerpującą odpowiedź - pewnie trafi się kolejny pytający o coś podobnego i będzie miał już gotowe. Czyli moge zrobić tak: - jako podstawowy: https://www.namecheap.com/security/premiumdns.aspx - 5 USD na rok i tam będą standardowo dwa - jako zapasowy Amazon i tam z tego co pisze FaZa81 są jeszcze 4, ale zakładam, że nie muszę z wszystkich korzystać/jest to niepotrzebne? Mam zatem 4 serwery i jak piszesz tylko 25% szans na porażkę? Zakładam, że Verisign, dostawca Namecheap, ma własną infrastrukturę i mam 2 dostawców i śpię spokojnie. Dobrze zrozumiałem? Ma to sens robić taką ekwilibrystykę czy wystarczy Namecheap albo sam Amazon?
 7. Amazone Route53

  Może ktoś źle napisał, a nie ja źle czytałem? "ale nic nie stoi na przeszkodzie, by mieć domenę u rejestratora R, DNSy w firmach D i N" D i N rozumiem jako dwie odrębne firmy. I we wcześniejszym poscie w przytacznaym wątku mamy: "Jak już wspomnieli przedmówcy - istotne są DNSy, a dokładnie to, by były w różnych miejscach. Ja np. dla większości domen korzystam z darmowych freedns42.pl + buddyns.com, ryzyko, że padną wszystkie 4 używane przeze mnie od dwóch różnych dostawców i znajdujące się w 4 różnych miejscach na świecie praktycznie rzecz ujmując nie istnieje."
 8. Amazone Route53

  Gdzieś tu czytałem, że da się zrobić tak by były jedne dnsy, które działają na co dzień, a jak się wydarzy koniec świata to można mieć zapasowe i wtedy one przejmują obsługę i do tego miałby służyć amajzon.
 9. Amazone Route53

  Ale to za samo używanie jako zapasowego? A gdyby to używać jako pierwszoplanową usługę?
 10. Amazone Route53

  Czy ktoś miał z tym styczność? Jest tam kalkulator, ale nie wiem co wpisać w dane pola. Jaki byłby koszt dla jednej domeny? Jak rozumiem gdyby użyć tego jako zapasowy DNS koszt byłby zero?
 11. Hosting bazy danych.

  Właśnie sam chciałem pisać o mydevil.net Takie cuda to tylko tam. Przez pół roku jak coś padnie to na 2-3 minut, czasem na monitoringu widzę, ze minutę było offline, ale to się przytrafia raz w miesiącu, nie częściej. Najdłużej była godzina, a to z winy Atmana gdzie siedzą. Wsparcie OK. Ceny bardzo przystępne i za PLN dostaje się konkretną usługę z bardzo dużymi możliwościami.
 12. [poczta] Alternatywa dla Poczta Pro

  Sugerujesz zatem zwykły hosting bez szukania cudów na kiju? Dobrze zrozumiałem?
 13. [poczta] Alternatywa dla Poczta Pro

  Zgadza się - miałem takie rozmyślania z 2FA, ale mnie wyleczyliście i to skutecznie. Do hekko poszedłem na przeczekanie bo zoho mi nie działało czasami i wsparcie tam to dramat choć nie ma co wysmradzać bo darmowe usługi to i wsparcie odpisuje po 2 tygodniach. Etap przeczekania dobiega końca w obliczu ciągłych probemów konglomeratu w którym jest Hekko. Wydanie trzech dych na najtańszy hosting z w miare dobrymi opiniami było dobra opcją na poszukanie czegoś na dłużej to i szukam. Nie chce mi się już ciągle przenosić całego majdanu tam i z powrotem i potem tłumaczyć wszystkim, że teraz to logujecie się tam a nie śmam i wygląda strona tak a nie śmak Co mi się podoba w linuxcom.pl, a co bym chciał w poczcie: - Poczta odporna na czarne listy RBL - Nieograniczone wiekości załaczników - Gwarancja jakości i dostępności serwera w skali roku - 99,9% Plus jakiś backup by się przydał solidny, a najlepiej może nawet zupełnie zewnętrzny np. w innej usłudze. Rozmiar to pewnie max 50GB by wystarczyło. No i na mail-tester.com ocena 10/10 mile widziana. Reszta to faktycznie jak w zwykłym hostingu w opisie. Tyle że to jedyne "coś" dedykowanego co znalazłem. Może źle szukałem.
 14. [poczta] Alternatywa dla Poczta Pro

  Na razie mam w hekko na zwykłym hositngu to umocowane, tylko jest już kilka domen i z tego część kluczowych do zajadania chleba na co dzień, a jak czytam o wtopie tej i tamtej to zaczynam się zastanawiać czy ja aby dobrze zrobiłem. Póki co działa, ale jam z tych co to tak długo naprawiają, aż się zepsuje więc naprawiam. A kto mi zadministruje VPS'em w trybie 24/h za 400 PLN na rok? Wygląda na to, że zostaje linuxcom.pl
 15. [poczta] Alternatywa dla Poczta Pro

  Czołem! Jest jakaś alternatywna / porównywalna oferta dla Poczta PRO linuxcom.pl? Jest tam parę plusów w tej ofercie, ale niekoniecznie musi to być tak duża powierzchnia bo jak się domyślam to ona powoduje cenę. Generalnie chodzi o coś o podobnych parametrach (poza powierzchnią - ta może być mniejsza) i możliwościach pocztowych. Szukam od dłuższego czasu na własną rękę i nic podobnego dedykowanego znaleźć nie mogę. Są hostingi takie i owakie, ale tu bardziej chodzi stricte o pocztę i coś uszyte i ze wsparciem, które szybko działa, a najlepiej to jakby nie musiało działać wcale bo to tak doskonałą usługa No. To wymagania postawiłem z kosmosu więc domyślam się, że cena musi być adekwatna. Zoho, gapsy i rackspace odrzucam. Wolałbym coś "własnego". Rozważam też tutanotę ale to w opcji paranoidalnej.
×