Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

 

Planuję założyć swój hosting serwerów gier lub Minecraft (w przyszłości głosowych i VPS).

(tylko proszę nie pisać "eh to już za bardzo popularne, nie da się na tym zarobić" albo "lepiej samemu napisać panel")

 

Od jakiegoś czasu przeszukuję internet w poszukiwaniu dobrego panelu.

Próbowałem NOZO, ale ma kilka wad

- jak dla mnie trudne przygotowywanie maszyny na obsługę panelu (nie działa mi auto-instalator)

- zamknięty kod

- bardzo popularny, zależy mi na czymś mniej znanym

- wsparcie techniczne nie odpowiada

 

Obejrzałem galerię revoGames i kupiłem na jednym hostingu serwer aby przetestować panel, ale

- mało funkcjonalny panel (uruchamianie, konsola i FTP :/)

- nieprzyjemny układ elementów panelu

 

Czy znacie jakieś panele podobne do NOZO i revoGames? Najbardziej zależy mi na funkcjonalności i cenie, aby nie przekraczała 50zł miesięcznie, ponieważ planuję kupić dużego serwera dedykowanego z SSD :).

A z CMS byłoby super :D.

 

PS. próbowałem zrobić panel w PHP na podstawie MCHostPanel, ale nie pasującym do moich dzieł słowem jest "automatyczność".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z mniej znanej firmy możesz zaryzykować natknięcie się na krzaka albo jakąś wyjątkowo słabą usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z mniej znanej firmy możesz zaryzykować natknięcie się na krzaka albo jakąś wyjątkowo słabą usługę.

 

Raczej mało osób ma pomysł na taki pseudo-biznes w internecie. W większości są to hostingi / filmy / gry za SMS. ;)

 

Ale dzięki za radę, nie sądziłem, że ktokolwiek chciałby w ten sposób zarabiać.

 

----------------------------------------------

 

Jest jakaś osoba która pomogłaby w przygotowywaniu maszyny pod NOZO?

Mam z tym problem, nie wiem jaka wersja systemu będzie dobra, bo na Debianie są jakieś braki w auto-instalacji, a Ubuntu 14.04 nie obsługuje. Chociaż prosiłbym o radę :)

Edytowano przez kanshvangzone (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś osoba która pomogłaby w przygotowywaniu maszyny pod NOZO?

Mam z tym problem, nie wiem jaka wersja systemu będzie dobra, bo na Debianie są jakieś braki w auto-instalacji, a Ubuntu 14.04 nie obsługuje. Chociaż prosiłbym o radę :)

Szczerze, jeśli masz nikłe pojęcie o linuchu to sensu stawiania kolejnego hostingu gier nie widzę. Nic rewolucyjnego pewnie nie zrobisz.

 

A jak chcesz radę to podaj konkrety. Komunikat? Błąd?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, jeśli masz nikłe pojęcie o linuchu to sensu stawiania kolejnego hostingu gier nie widzę. Nic rewolucyjnego pewnie nie zrobisz.

 

A jak chcesz radę to podaj konkrety. Komunikat? Błąd?

 

Auto-instalator NOZO nie instaluje wszystkich pakietów, a niektóre z nich nie są już dostępne, albo brak niektórych w bazie Ubuntu lub Debiana. Jeżeli ktoś mógłby napisać jakie konkretnie pakiety trzeba zainstalować lub jakie można zamiennie.

Krótko mówiąc - nie da się postawić na maszynie serwerów ze względów braków oprogramowania.

Na zakładce "Zamówienie" nie można było zamówić serwera, mimo iż jest dodany do oferty.

 

Pisałem do wsparcia NOZO, ale według mnie tego wsparcia nie ma. (Czekam od tygodnia)

 

Chodzi o serwery Minecraft. Jeżeli mógłbyś udzielić rady, to prosiłbym w prywatnej wiadomości (chyba o tym wiesz :) ), bo za bardzo odbiegam od tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z hostowaniem Minecrafta nawet nie tkwi w jego popularności i dużej konkurencji, ale w problemach prawno-autorskich oprogramowania serwerowego (CraftBukkit, etc), które przez nie jest w tej chwili kompletnie nierozwijane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konfigurację NOZO mam za sobą, ale jeżeli znalazłby ktoś ciekawsze rozwiązaniem to proszę napisać. :)

 

-

 

Ktoś wie może jak zakupić moduł Itemshop'u do panelu NOZO? Wsparcie nie odpowiada, a ja zostałem na lodzie z podstawowymi funkcjami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz dokupić te opcję na swoim koncie w Nozo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest taki problem, że nie mogę znaleźć tej funkcji ani w "Zamówieniu", a nie w informacjach o licencji.

Jest jakiś specjalny link czy coś?


Czy trzeba posiadać zakupiony dodatkowo moduł gier? Mam tylko Minecraft i CMS + BOK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poprzez przedłużenie licencji lub nową licencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przedłużeniu i zakupie nie ma żadnej informacji o tym. Jeżeli mógłby Pan pomóc to prosiłbym w prywatnej wiadomości.

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :)

Już zwątpiłem, że już żaden panel mi nie został, i będę musiał sam tworzyć lub porzucić moją ideę.

Ten panel zapowiada się całkiem ciekawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest masa darmowych dobrych paneli, napisz na pw jeżeli takowe Cie interesują (zaznaczam są DARMOWE) niektóre naprawdę są spoko mają autoinstallery itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×