Skocz do zawartości
malpka

Dysk w Aususie z wadą fabryczną

Polecane posty

Roczny laptop od Asusa z prawdopodobną wadą, która polega na zbyt małym zasilaniu dysku twardego. Windows wywala błędy z informacją, że program przestał działać dosłownie przy wszystkim. Paint, czy nawet zwykłe otwarcie folderu. Nie da nic żadne formatowanie. Zrobiłem szybki skan dysku i moim oczom ukazało się coś takiego. Komputer dławi się przy wszystkim, niezależnie od obciążenia procesora i pamięci. Obecnie robię pełny skan na lapku, potem jeszcze sprawdzę dysk w moim kompie, ale ja mimo wszystko obstawiam, że akurat ten laptop posiada wadę fabryczną, która jest często spotykana w tym modelu. Co sądzicie?

 

24339470091587005696.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co masz w smarcie? bo to raczej wygląda na badsectory. Seagate ostatnio odstawia straszne gówno, dwa dyski 1 TB 3,5 padły mi po miesiącu, dysk 2,5 cala na USB z kolei potrafi zniknąć z systemu i wraca dopiero po restarcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smarta sprawdzę po zakończeniu pełnego skanowania bo tak jak wspominałem wcześniej nie da na nim się nic zrobić. Obciążenie procka to 2%, a po wywołaniu menadżera zadań jakakolwiek odpowiedź ze strony lapka pojawia się po ~30 sekundach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co masz w smarcie? bo to raczej wygląda na badsectory. Seagate ostatnio odstawia straszne gówno, dwa dyski 1 TB 3,5 padły mi po miesiącu, dysk 2,5 cala na USB z kolei potrafi zniknąć z systemu i wraca dopiero po restarcie ;)

Ostatnio? Nie pamiętam by zrobili sensowny dysk od przynajmniej kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asus ;) i wszystko wiadomo..

Ile to padniętych zasilań, padniętych dysków. Kilku znajomych miało lapka Asusa i chyba żaden nie przeżył dłużej niż rok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pic na wodę, fotomontaż z tego laptopa. Nie chciało mi się czekać na zakończenie skanowania bo musiałbym do nocy siedzieć. Rozkręciłem go szybko i przeniosłem dysk do PC. Wgrałem system, obciążałem dysk i była tylko delikatna różnica w stosunku co do 3,5', ale ten 2,5' ma mniejsze obroty. Teraz znowu jest w lapku. Szybkie skanowanie nic złego nie wywala, siedzą dwa systemy: Winda 7 i 8.1. Działa zupełnie normalnie. Jedynie animacje w tym całym menu lekko lagują, ale nie ma jeszcze sterowników, a to i tak nie jest zależne od dysku. Dziwne to wszystko jest i to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asus ;) i wszystko wiadomo..

Ile to padniętych zasilań, padniętych dysków. Kilku znajomych miało lapka Asusa i chyba żaden nie przeżył dłużej niż rok ;)

 

Niestety, jednak trzeba przyznać rację. Po roku klawiatura do wymiany (jeszcze na gwarancji), po jej zakończeniu nagle wszystkie części zaczynają się sypać -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asus ;) i wszystko wiadomo..

Ile to padniętych zasilań, padniętych dysków. Kilku znajomych miało lapka Asusa i chyba żaden nie przeżył dłużej niż rok ;)

 

Jakiej firmy zatem polecisz? :)

DELL, Lenovo (IBM)?

 

Mój DELL mimo, że ma już kilka lat, spadł kilka razy z biurka (tak to prawda :D) jest niezniszczalny. :)

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem HP, żył kilka lat, potem jeszcze kumpel z niego korzystał. Potem lenovo, w każdych warunkach dawało rade przez pare lat, teraz siostra go używa od ok 3. Obecnie mam kolejne Lenovo i też w każdych warunkach jest używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Asus ;) i wszystko wiadomo..

Ile to padniętych zasilań, padniętych dysków. Kilku znajomych miało lapka Asusa i chyba żaden nie przeżył dłużej niż rok ;)

 

Mój brat ma asusa i śmiga prawie 2 lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ASUS z serii X550V ponad rok - odpukać wszystko działa jak trzeba :)
Lenovo z serii T440 ponad rok - dobrze się na nim pracuje, ale zastosowane materiały wołają o pomstę do nieba. Rysy, drobne pęknięcia, gdzie jest on rzadko przenoszony, a gdy jest to w plecaku z ładny zabezpieczeniem i wyściółką.

Skan dysku mówi tylko jedno - wymień mnie :) najlepiej na SSD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×