Skocz do zawartości
  • 0
Wolf

Sprzedaz międzynarodowa a CDN

Pytanie

Witam serdecznie,

 

proszę Was drodzy forumowicze o rady nt. optymalizacji sklepu pod kątem sprzedaży internetowej za granicę. Mam klientów przykładowo z Francji, UK, Austrii i innych pobliskich państw. Chcę przyspieszyć działanie / szybkość strony, aby pozytywnie ją odbierali klienci. Na drodze do rozwiązania problemu znalazłem coś takiego jak CDN np. Cloudflare. I pytanie jest takie - czy to rzeczywiście tak cudownie działa? Czytałem mase tematów na blogach, forach i każdy coś innego prawi. Jednemu lepiej, drugiemy niezbyt się cos poprawiło. Sugerują inne CDN itd. Temat rzeka, a rzetelnych odpowiedzi mało, aby będąc laikiem bazować na nich.

Innym rozwiązaniem jest kupowanie lokalnych serwerów aby czas odpowiedzi spadł - ale to koszty wysokie niestety.

 

Co poradzicie drodzy forumowicze?

 

Pozdrawiam

w0lf

Udostępnij ten post


Link to postu

10 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0
Gość patrys

Nic tu żaden CDN nie da, zadbaj tylko by serwer był w dobrej serwerowni i nie miał problemu z łączami.

Po europie są tak małe odległości i dobre połączenia, że te ms nie zrobią różnicy przy sklepie internetowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0
Innym rozwiązaniem jest kupowanie lokalnych serwerów aby czas odpowiedzi spadł - ale to koszty wysokie niestety.

 

Musisz zdecydować, gdzie konkretnie ma być ten serwer, mając klientów z kilku krajów jednocześnie wybierz ten, który ma najwięcej zamówień. Ping w całej Europie jest tak mały, że nikt z Twoich klientów raczej nie będzie miał nawet świadomości, gdzie masz serwer i strony powinny się ładować szybko.

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Wypadałoby, aby sklep internetowy spełniał wymogi GIODO, więc problem z szyfrowaniem połączenia jest taki, że Cloudflare wpieprza swój, jadąc na tym samym kluczu szyfrowania i adresie IP + podsłuchuje ten ruch, więc nie jest to bezpieczne rozwiązanie. Uniezależnienie się od tego CDN sprawi, że będziesz mógł korzystać i z własnego, i na swoim adresie IP/swojej domenie - jest to zarazem większa dostępność Twojej witryny internetowej, czy to pod Windowsem XP czy starszym Androidem. Ping +/- 60 ms nie przyczyni się do znaczącego dyskomfortu, ale polecam statyczny content (grafika/filmy) wrzucić w dobry CDN - cachefly, akamai, czy incapsula.

Edytowano przez OneDistrict (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Tutaj CloudFlare wiele nie pomoże, ale z klientami na starych urządzeniach i tak nie zostanie kompatybilny, bo znów Chrome będzie sypał ostrzeżeniami. Czyli, żeby nie straszyć klientów na współczesnym oprogramowaniu, i tak musi skonfigurować swój serwer www jak CloudFlare.

 

Mam klientów przykładowo z Francji, UK, Austrii i innych pobliskich państw.

To bierzesz serwer we Francji, bo tam będzie najtaniej, a do tego ma centralne położenie. Te 10 (może 20) ms nie zrobi większej różnicy, więc CDN tylko się będzie plątał pod nogami.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Witam serdecznie,

 

proszę Was drodzy forumowicze o rady nt. optymalizacji sklepu pod kątem sprzedaży internetowej za granicę. Mam klientów przykładowo z Francji, UK, Austrii i innych pobliskich państw. Chcę przyspieszyć działanie / szybkość strony, aby pozytywnie ją odbierali klienci. Na drodze do rozwiązania problemu znalazłem coś takiego jak CDN np. Cloudflare. I pytanie jest takie - czy to rzeczywiście tak cudownie działa? Czytałem mase tematów na blogach, forach i każdy coś innego prawi. Jednemu lepiej, drugiemy niezbyt się cos poprawiło. Sugerują inne CDN itd. Temat rzeka, a rzetelnych odpowiedzi mało, aby będąc laikiem bazować na nich.

Innym rozwiązaniem jest kupowanie lokalnych serwerów aby czas odpowiedzi spadł - ale to koszty wysokie niestety.

 

Przyspieszenie sklepu uzyskasz umieszczając sklep w dobrym DC ,które ma idealne połączenie do tych krajów.

CDN jest jakimś rozwiązaniem. Jeżeli wybierasz ofertę usług jaką proponuje CloudFlare to w twoim przypadku tylko pakiet Business.

Sprawa SSL jest w tym pakiecie rozwiązana na tyle elastycznie że nie będzie to przeszkadzało klientom a szyfrowanie transakcji masz oparte na API z bramami płatności.

 

Twoje inne rozwiązanie typu budowanie struktury serwerów na kilku lokalizacjach jest poniekąd jakimś rozwiązaniem ale nie brałeś pod uwagę chyba faktu ,że sklep musi być oparty o wspólną bazę danych co przy wielu lokalizacjach sprowadza się do pewnych opóźnień związanych z samą obsługą sklepu. Poniekąd można to rozwiązać ale sam wpadłeś już na to że takie rozwiązania to spory koszt!

 

Możesz zainteresować się usługami akamai ale w tym przypadku kwoty mogą troszeczkę ciebie zaskoczyć.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Dziękuje wszystkim za odpowiedź.

 

SiX - masz rację z tą bazą danych - będa opóźnienia. Więc ten pomysł odpada.

 

Co do CDN - akamai ma fajne ceny - pewnie jakość jest, ale nie chce portfela wyczyścić.

 

Co do DC - które by się nadawalo do obsługi takowego sklepu? (dobre łącze do loklanych krajów +uk/francja/austria, słowacja) Oczywiście niski czas odpowiedzi jest też bardzo ważny dla mnie - bo kto lubi czekać na ładowanie strony?

 

Aktualnie siedze w ultimahost - jestem dosyć zadowolony. Serwer chodzi - nie pada bez powodu. Jedynie czas odpowiedzi jest niezbyt dobry, też myśle, że mógłbym nieco dopłacić i wziąć "coś" lepszego w innym DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Aktualnie siedze w ultimahost - jestem dosyć zadowolony. Serwer chodzi - nie pada bez powodu. Jedynie czas odpowiedzi jest niezbyt dobry, też myśle, że mógłbym nieco dopłacić i wziąć "coś" lepszego w innym DC.

 

Na początek napisz do nich z pytaniem czy istnieje możliwość wynegocjowania lepszej rurki. Jeżeli nie jest to możliwe szukaj czegoś opierając się według statystyk klientów. Jaki rynek ciebie na obecną chwile najbardziej interesuje i pod takim kontem szukaj DC.

Ultimahost dostarcza dobre usługi więc zastanów się zanim je zmienisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Mi się wydaje, że najlepsze połączenie w całej EU to będzie miało OVH...

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×