Skocz do zawartości
Mondo90

Cludflare czy słaby VPS OVH ?

Polecane posty

Witam,

 

mam nieco dziwny problem z VPS "CLASSIC" od OVH. Otóż ostatnio przeniosłem stronę z VPS innej firmy (500 Mb RAM) na VPS OVH (1Gb Ram) , w między czasie dodałem także stronę po raz pierwszy do aplikacji Cloudflare. O tyle o ile strona funkcjonowała dobrze na poprzednim VPS (mniejsza ilość RAM) o tyle z OVH + cloudflare co jakiś czas regularnie zawiesza się. Ale sprawa jest dość dziwna bo strona wisi ale maszyna ma ping 50 - 70 ms, polecenie top w chwili gdy strona jest offline ma max uzycie procesora 2-3 % podobnie z ramem. Menadzer pokazuje bardzo czeste OOM czyli wykorzystanie RAM 100 % z procesorem o dziwno jest super max 50 % w ciagu 24h.

 

A więc co jest nie tak VPS, cloudflare czy jeszcze cos innego :huh: ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopisz na swoim komputerze do pliku hosts, adres strony z adresem IP serwera bezpośrednio i zobacz, czy możesz wejść. Jeśli tak, to wina jest po stronie CloudFlare.

 

Dzisiaj CloudFlare chyba miało jakieś przejściowe problemy w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to związku bezpośrednio z cloudflare może problem jest z wymiana ruchu miedzy VPS a cloudflare. Równie dobrze może to byc problem po stronie VPS lub czysty zbieg okoliczności że sytuacja powstała gdy się przeniosłeś do cloudflare. Usługa CF dokładnie określi czy dana strona odpowiada czy nie tyle że reakcja gdy strona wróci nie jest natychmiastowa i trwa kilka sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopisz na swoim komputerze do pliku hosts, adres strony z adresem IP serwera bezpośrednio i zobacz, czy możesz wejść. Jeśli tak, to wina jest po stronie CloudFlare.

 

Dzisiaj CloudFlare chyba miało jakieś przejściowe problemy w Polsce.

 

Wystarczy że wejdę na stronę przez adres ip i to również nie działa, a więc to raczej nie wina cludflare. Ciekawe bo jak już wspomnialem na VPS z 2x mniejsza iloscia ramu takich problemów nie było a teraz regularnie się zawiesza i w menadzerze 100% wykorzystanie ramu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Wystarczy że wejdę na stronę przez adres ip i to również nie działa, a więc to raczej nie wina cludflare. Ciekawe bo jak już wspomnialem na VPS z 2x mniejsza iloscia ramu takich problemów nie było a teraz regularnie się zawiesza i w menadzerze 100% wykorzystanie ramu ;/

 

Czyli wynika z tego, że albo VPS jest kiepski lub konfiguracja ma jakieś słabe strony. Sprawdź na spokojnie logi może coś znajdziesz ciekawego co naprowadzi ciebie na rozwiązanie tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

g4SFY9.png

 

 

Co ciekawe przyglądam się wynikom z top i co jakiś czas podskoczy zużycie CPU nawet do 80 % ( o dziwo nie ma tego w danych z menadzera, screen pow. pokazuje max wykorzystanie CPU - 50 %), RAM nigdy nie osiaga nawet wartosci 10 % o.0

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ustawione serwery DNS na VPSie?

Może to dziwne, ale miałem kilka miesięcy podobny problem i trochę się naszukałem rozwiązania, a problemem ukazało się ustawienie DNSów na serwerze innych niż domyślne - przy stawianiu nowego serwera zmieniałem tą konfigurację od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ustawione serwery DNS na VPSie?

Może to dziwne, ale miałem kilka miesięcy podobny problem i trochę się naszukałem rozwiązania, a problemem ukazało się ustawienie DNSów na serwerze innych niż domyślne - przy stawianiu nowego serwera zmieniałem tą konfigurację od razu.

Masz na myśli resolvery?

Jeżeli tak to nie powinno się to w żaden sposób wiązać z problemem opisanym w wątku.

 

Wrzuć sobie munina, załaduj pluginy do apache i monitoruj jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli resolvery?

Jeżeli tak to nie powinno się to w żaden sposób wiązać z problemem opisanym w wątku.

 

Dokładnie, problem wyglądał bardzo podobnie. Później to testowałem i faktycznie problemem były DNSy ustawione w resolv.conf, chociaż sam się dziwiłem że to może powodować ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

resolv.conf, ani ustawienie DNS nie ma nic wspólnego z wykorzystaniem RAM'u ;)

 

Natomiast, OVH oszukuje z systemem który installuje ja wybrałem CentOS 6 a dostałem jakiegoś przerobionego linuxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ALe problem w tym że to co masz zainstalowane na vps (classic bo takiego mam) nie jest CentOS'em podejrzewam ze Debianem etc też nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH ma swoją dystrybucję stworzoną w oparciu o CentOSa właśnie, więc może. Ale jak zaznaczyłeś w panelu CentOSa, to raczej zainstalowali CentOSa. Może z ich własnym kernelem (też mają).

 

A czemu uważasz, że to nie jest CentOS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

resolv.conf, ani ustawienie DNS nie ma nic wspólnego z wykorzystaniem RAM'u ;)

 

Oczywiście, że nie. Ale zawsze warto sprawdzić wszystko. :P

 

Kierowałem się tym:

 

 

polecenie top w chwili gdy strona jest offline ma max uzycie procesora 2-3 % podobnie z ramem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ALe problem w tym że to co masz zainstalowane na vps (classic bo takiego mam) nie jest CentOS'em podejrzewam ze Debianem etc też nie...

 

Totalna bzdura. Skoro wybrałeś system CentOS to masz ten system. Jest to tz "golas" czyli podstawa do zainstalowania kolejnych dostępnych elementów pod ten konkretny OS. Podstawą do instalowania takiego a nie innego systemu jest wiedza , która albo pozwala swobodnie poruszać się po danym systemie albo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Totalna bzdura. Skoro wybrałeś system CentOS to masz ten system. Jest to tz "golas" czyli podstawa do zainstalowania kolejnych dostępnych elementów pod ten konkretny OS. Podstawą do instalowania takiego a nie innego systemu jest wiedza , która albo pozwala swobodnie poruszać się po danym systemie albo nie.

 

Bzdura ? Shell mowi co innego, zwraca - Linux vpsxxx.ovh.net 2.6.32-042stab094.7 (...) GNU/Linux ? A więc nie jest to żaden CentOS 6.5, który wybrałem i za który zapłaciłem tylko "RHEL 6" w dodatku w starej wersji.

 

Niestet, server kosztuje 8 zł nie ma cię co oszukiwać nie nadaje się do tzw. "production" (samo OVH poleca go jako "DEV"). Skusiłem się dobrymi parametrami i niskim potrzebami z stony mojej www ( 2-3k uu/d).

 

PS: Odchudziłem co mogłem + pare zmian w systemie i jest lepiej 50 - 80 % RAM, ale dalej kiepsko to wygląda.

Edytowano przez Mondo90 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Bzdura ? Shell mowi co innego, zwraca - Linux vpsxxx.ovh.net 2.6.32-042stab094.7 (...) GNU/Linux ? A więc nie jest to żaden CentOS 6.5, który wybrałem i za który zapłaciłem tylko "RHEL 6" w dodatku w starej wersji.

 

CentOS Linux 6.6 - Kernel Linux 2.6.32-042stab094.7 on x86_64

 

Tak jak napisałem wyżej, wiedza :)

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak dla mnie to jest jakiś błąd przy konfiguracji. Jeżeli samym sprzątaniem zmniejszyłeś zużycie zasobów to zaawansowana konfiguracja naprawiłaby pewnie Twój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×