Skocz do zawartości
Ronaldo_CR7

Hosting pod większe forum

Polecane posty

Witam,

 

szukam hostingu pod forum, przez które będzie mogło się przewijać sporo osób, liczonych nawet w tysiącach dziennie. Niestety nie siedzę w tej tematyce, więc do Was kieruję pytania: jaki hosting najlepiej wybrać? Obiło mi się o uszy, że do dużych for dobry hosting to cena >200 zł. Dzisiaj znalazłem taką ofertę:

 

Business Cloud Unlimited

https://home.pl/hosting#profesjonalny

 

Pojemność konta: bez limitu

Roczny pakiet transferu: bez limitu

Bazy danych MYSQL/PostgreSQL: bez limitu

Cena: 9,23 zł/mc (przy 12-miesięcznym abonamencie)

 

Reszta na podanej stronie.

 

Jak prezentuje się ta oferta? Na 1. rzut oka gdzieś musi się kryć jakiś haczyk, bo niby bez limitu, ale cena strasznie mała. Co o tym myślicie? Polecacie jakieś konkretne hostingi pod większe forum?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam. Forum typowo do rozmów, wiadomo- ludzie będą wrzucać obrazki itd., ale głównie chodzi o rozmowy (bez jakiegoś załączania dużych plików na forum).

Co do obciążenia, to może to być nawet około 2-3 tys. osób online naraz.

 

200 zł słyszałem na miesiąc, oczywiście najchętniej wydałbym max 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Home.pl unikaj jak ognia, hostowałem tam parę stron(od WP po IP.Board) i jestem wielce zniesmaczony ta firmą. Upychają klientów jak się da, strona ładuje się masakrycznie długo w dodatku support isnieje tylko w teorii.

Od siebie poleciłbym NetDC.pl, trzymam u nich blogaska z 2k UU/dzień na pakiecie START i jestem zadowolony. Odezwij się na pw to podam więcej szczegółów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakieś zagraniczne hostingi? Z tego co czytałem, to zdecydowanie lepsze warunki niż polskie.

http://www.dreamhost.com/hosting/

może takie coś?

ogólnie, to domena będzie z zagraniczną końcówką, o ile to w ogóle ma jakieś znaczenie :P

 

Co do domeny właśnie, to też unikać jakichś firm? Czy tu już raczej taka selekcja nie ma większego sensu, bo wszystkie mają podobne oferty?

Edytowano przez Ronaldo_CR7 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ruch jest duży, to może warto rozważyć ofertę Tiktalik? Ostatnio sprawdzałem ich i jest spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ruch jest duży, to może warto rozważyć ofertę Tiktalik? Ostatnio sprawdzałem ich i jest spoko :)

 

Widzę, że sam mogę sobie na bieżąco dobierać pojemność konta, RAM i Procesor. Tylko jak to tam jest z transferem danych? Jest nielimitowany czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukasz serwera pod 2000 osób online w tym samym czasie?

To nie serwer współdzielony, co najmniej vps.

 

Nie jestem do końca w temacie, ale też mi się wydaje, że VPS będzie najlepszą opcją. Wyżej na pewno nie, serwery dedykowane to za duże koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ZenBox.pl - tam masz wygodne rozliczenie według unikalnych użytkowników a nie według zasobów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam hostingu pod forum, przez które będzie mogło się przewijać sporo osób, liczonych nawet w tysiącach dziennie. Niestety nie siedzę w tej tematyce, więc do Was kieruję pytania: jaki hosting najlepiej wybrać? Obiło mi się o uszy, że do dużych for dobry hosting to cena >200 zł. Dzisiaj znalazłem taką ofertę:

 

Business Cloud Unlimited

https://home.pl/hosting#profesjonalny

 

Pojemność konta: bez limitu

Roczny pakiet transferu: bez limitu

Bazy danych MYSQL/PostgreSQL: bez limitu

Cena: 9,23 zł/mc (przy 12-miesięcznym abonamencie)

 

Reszta na podanej stronie.

 

Jak prezentuje się ta oferta? Na 1. rzut oka gdzieś musi się kryć jakiś haczyk, bo niby bez limitu, ale cena strasznie mała. Co o tym myślicie? Polecacie jakieś konkretne hostingi pod większe forum?

 

Pozdrawiam

 

Witaj

 

Czytając to co napisałeś postaram się wyciągnąć pewne wnioski i jednocześnie naprowadzić ciebie na odpowiedź.

 

Szukasz hostingu pod forum ale tego forum fizycznie jeszcze nie ma. Podejrzewam również że nawet nie wiesz na jakim ono będzie silniku. Więc tu warto byś się określił by ktoś mógł tobie pomóc. Jak się mylę to mnie popraw.

 

Obiło ci cię o uszy na temat usług home. Skoro ci się obiło znaczy ,wiesz że ta usługa nie sprosta takiemu rozwiązaniu z kilku powodów dla których wielu klientów zrezygnowało z ich usług. Podstawowym powodem jest brak wiedzy ,którą widać z twojej strony i pójście w kierunku usługi do której trzeba mieć stalowe nerwy jeżeli chodzi o support. A ty wsparcia technicznego będziesz niestety potrzebował.

 

Odnośnie ofert z oznaczeniem nielimitowany warto zajrzeć do rególaminu usługi gdzie na pewno jasno są opisane zasady określające użyty zwrot w formie: nielimitowany/nielimitowana. Dowiesz się dlaczego tak jest i na co możesz liczyć.

 

Konkluzja:

 

Zbierając kilka faktów jak brak wiedzy bo sam tak stwierdziłeś, szukanie oferty pod wpływem ceny nie jakości opartej na reklamach i faktu że niby duży może więcej doprowadzi do skorzystania z niewłaściwej usługi. Mimo to proponuję skorzystać z najtańszej dostępnej usługi, stworzyć to forum (czyli setki razy instalować, kasować, zmieniać itp) rozwinąć je do takiej formy byś był zadowolony i dopiero jak coś nie będzie działało z powodu tych kilku tysięcy użytkowników szukać czegoś nowego. Teoretycznie usługa home się sprawdzi idąc w tym kierunku lecz nie patrząc na wsparcie techniczne. Ale nikt o zdrowych zmysłach ci jej nie poleci. Również nikt nie da tobie gotowej recepty za takie pieniądze jakie chcesz wydać. Zamiast szukać dobrej usługi szukasz dobrej ceny a to niestety nigdy nie idzie w parze lub jest trudne do uzyskania .Jak powiesz że masz do wydania np 500zł rocznie na pewno ktoś zaproponuje tobie dobrą usługę (pod kilka tysięcy użytkowników).

 

Mamy klientów , którzy podobnie jak ty pisząc do nas zaznaczali że potrzebują usługi pod kilka tysięcy użytkowników i minimalnie 50GB powierzchni a najlepiej by była nielimitowana. Realnie wykorzystują od 2GB do 14GB a użytkowników nie ma kilku tysięcy lecz maksymalnie niecały tysiąc dziennie. Są również klienci zaczynający od 5GB a obecnie korzystają z rozwiązania dedykowanego o potężnych zasobach. Po prostu nie myśleli że do tego dojdzie.

Jest wielu wspaniałych usługodawców na rynku ale ich oferta jest przekreślona bo tak naprawdę sam nie wiesz czego potrzebujesz, nie powiem że usługi home są złe ale warto byś sam się z nią zmierzył. Nie masz nic do stracenia bo pieniądze są śmieszne a usługa pozwoli postawić twoje forum. W trakcie oczekiwania na kilka tysięcy użytkowników będziesz miał czas na znalezienie czegoś odpowiedniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to tam jest z transferem danych? Jest nielimitowany czy jak?

 

Transfer nie jest "sztywno" ograniczony. Jeśli sporo przekroczysz 2 TB to naliczą dodatkową opłatę za transfer (nie wiem jakie są to koszta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki hosting najlepiej wybrać?

VPS z dyskami SSD. Zaczynają się od niecałych 10zł.

 

Tylko wtedy musisz go samodzielnie skonfigurować. Jeśli wolałbyś nie, weź mały pakiet u SiXwishlista, który potem powiększysz, bo jeśli startujesz od zera, to pierwszego dnia tysięcy użytkowników nie będziesz miał.

 

W każdym razie, nie home. Dreamhost już lepiej, ale daleko i też masówka takiej sobie jakości.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) Faktycznie od początku nie będę potrzebował aż takiej dużej przestrzeni, po prostu póki co nie bardzo się orientuję, jak to się zmienia i czy np. co miesiąc można ją powiększać.

 

Na tym "sixwishlist" np. widzę ceny za rok, więc jak wygląda tu zmiana abonamentu?

 

Zadecydowałem już, że forum będzie działało na skrypcie IP. Board 5 (bo chyba tylko taki obecnie można kupić). Takie tanie serwery rozumiem nie mają problemów z tym skryptem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym "sixwishlist" np. widzę ceny za rok, więc jak wygląda tu zmiana abonamentu?

 

Zadecydowałem już, że forum będzie działało na skrypcie IP. Board 5 (bo chyba tylko taki obecnie można kupić). Takie tanie serwery rozumiem nie mają problemów z tym skryptem?

 

Zmiana usługi to zaledwie wysłanie jednego zgłoszenia do naszego wsparcia technicznego. Odejmujemy wykorzystaną kwotę od nowej usługi co automatycznie generuje nowy okres rozliczeniowy względem nowych zasobów. Również oferujemy pełny zwrot kwoty do 90 dni w przypadku kiedy nie jesteśmy wstanie dostarczyć usługi o parametrach jakie są przedstawione w naszej ofercie.

 

Zalecamy minimalnie użycie pakietu o powierzchni 2Gb ,http://sixwishlist.com/hosting/. Każda nasza usługa jest w formie kontenera na którego powierzchnię wliczane są np logi systemowe. To tak w wielkim skrócie. Masz pytania adres email znajdziesz w profilu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od najtańszego konta, stopniowo zwiększając pakiet.

 

Takie tanie serwery rozumiem nie mają problemów z tym skryptem?

 

Ten skrypt obsłuży każdy serwer z obsługa bazy danych, musisz jednak pamiętać o wzroście obciążenia po zakupie serwera, mały serwer może Ci nie starczyć na długo.

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadecydowałem już, że forum będzie działało na skrypcie IP. Board 5 (bo chyba tylko taki obecnie można kupić).

 

Najnowsza wersja to 3.4.7 ;)

4.0 może moze bedzie niebawem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od konta za 8 dyszek na Firehost, odpal sobie darmowy test - jeśli będziesz potrzebował większych parametrów to wtedy przejść na wyższy pakiet. Kupowanie wysokiego pakietu bo na pewno strona będzie miała ruch jest głupotą. Zmiana dużo nie kosztuje, a przynajmniej zapłacisz wtedy, kiedy faktycznie ten tranasfer będzie potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre opinie o Sprint Data Center. Jest stabilny, panel admina jest intuicyjny w obsłudze. Sam posiadam hosting pro (trzymam tam kilkadziesiąt stronek swoich i klientów), ale Tobie powinien wystarczyć pakiet standard na której masz do dyspozycji 25GB przestrzeni, są też jakieś limity na ftp, bazy danych itd - ale i tak ich nie przekroczysz. Tu masz ich witrynę: https://www.sprintdatacenter.pl/(patrz na zakładkę hosting).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×