Skocz do zawartości
Dexieco

kimsufi - Dokumenty potwierdzające

Polecane posty

A więc zakupiłem sobie serwerek z ofery kimsufi, wszystko ładnie pięknie, zapłaciłem kartą, dostałem potwierdzenie oraz info że musze przesłać skan dokumentów. Przesłałem skan najpierw na mail podany od nich wraz z opisem, potem na validation@ovh.net i od kilku dni Cisza..
Powie mi ktoś jak zrobić tą aktywację albo gdzie uderzyć, polski oddział ovh wysyła mnie do forum.kimsufi.com, ze tam mam załączyć skan.

Poradzi ktoś coś ;p ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A

Powie mi ktoś jak zrobić tą aktywację albo gdzie uderzyć, polski oddział ovh wysyła mnie do forum.kimsufi.com, ze tam mam załączyć skan.

 

Serio kazali załączyć skany dokumentów na forum publicznie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Serio kazali załączyć skany dokumentów na forum publicznie?

 

Nie zdziwiłbym się tak samo, jak nie zdziwiłbym się, gdyby pomimo braku przesłania dokumentów, zamówienie zostało zaakceptowane...

Przez 3 tygodnie prosiłem na forum (temat kilkukrotnie podbijany) o wystawienie faktury korygującej na VAT 0%, gdyż ta przesłana mi przez system miała stawkę 20-procentową. Oczywiście reakcji zero.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Przesłałem skan najpierw na mail podany od nich wraz z opisem" - jaki był to mail?

 

support@ovh.com oraz validation@ovh.net, a polski oddział odpowiada mailowo że

 

 

#1

 

Witam,

 

Pytania dotyczące usługi Kimsufi prosimy przesyłać na forum tej usługi (forum.kimsufi.com). Oferta Kimsufi jest proponowana tylko przez francuski oddział OVH.

 

Pozdrawiam

Aneta Waliszek

 

Dział Handlowy

Biuro Obsługi Klienta - pomoc@ovh.pl - 801 014 487 / 71 750 02 87

 

 

Witam,

w prawie zamówienia 31670543 (serwer Kimsufi) prosimy się kontaktować ze wsparciem dla tej oferty na stronie http://forum.kimsufi.com/

 

OVH.PL nie świadczy supportu dla ofert Kimsufi.

 

Pozdrawiam

Rafał Maciaszczyk

 

Dział Handlowy

Biuro Obsługi Klienta - pomoc@ovh.pl - 801 014 487 / 71 750 02 87

, a telefoniczne żebym założył temat na forum.kimsufi.com i tam zamieścił skany.. Porażka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale ja tam nigdzie nie widzę informacji żeby wstawić na forum dokumenty? Tam masz się tylko skontaktować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tam nigdzie nie widzę informacji żeby wstawić na forum dokumenty? Tam masz się tylko skontaktować :)

 

Telefonicznie mnie poinformowano abym założył temat na forum, załączył skan dokumentów, i ktoś napewno mi z tamtejszej administracji pomoże i skan szybko zostanie zweryfikowany. . Śmieszne to dla mnie, poczekam do czwartku, potem będę wnioskował o zwrot pieniędzy ew. zgłosżę sprawę na Policję bo to przestaje być zabawne, pomimo tego że to niskobudżetówka to pieniędzmi nie sram.

Edytowano przez Dexieco (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol! Skargę na policję :)

 

Jakoś nie sram za przeproszeniem pieniędzmi, a nie zamierzam również czekać tydzień, dwa a potem miesiąc .na coś za co zapłaciłem, brałem kiedyś serwery w kimsyfie i nie miałem żadnych problemów, dopiero teraz.

A potrzebuje pilnie maszyny pod pewien startup .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś cenił swój czas i pieniądze, to wziąłbyś serwer z normalnej oferty OVH, czy to pro, czy VPS, czy nawet z tysiąca innych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

potem będę wnioskował o zwrot pieniędzy ew. zgłosżę sprawę na Policję bo to przestaje być zabawne

 

Nie zapomnij napisać nam co ugrałeś na komisariacie...albo napisz nam co dokładnie chcesz zgłosić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zapomnij napisać nam co ugrałeś na komisariacie...albo napisz nam co dokładnie chcesz zgłosić...

 

Jak wróce do PL a to +/- 2 tygodnie i jeżeli w tym czasie nie dostanę zamówionej i zapłaconej usługi to będe wnioskował o zwrot pieniędzy, a potem zgłoszenie o wyłudzenie pieniędzy. Będe na dniach rozmawiał jeszcze ze znajomym prawnikiem. Bo pisali że mam 24 godziny na wysłanie dokumentów, a 24 godziny mineły, dokumenty poszły a serwera nie ma .

 

@Miłosz, poszedłem tym razem na łatwizne .. I to był bład, aktualnie siedze za granicą i nie mam wielkiego pola do popisu. A potrzebowałem maszyne do testów, jak wróce to przejdę do kolokacji swoich maszyn.

Edytowano przez Dexieco (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecę online.fr nigdy problemów nie było

w OVH zawsze jakieś skany wymagali. Tym bardziej Kimsufi to odłam OVH, a wiadomo jak takie "projekty" działają.

Zerowy support, czarna magia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem maila z support@ovh.com

 

 

hello,

I refer to the documents that you submitted on preuve.paiement@ovh.net for the BC 31670543 order.

For us to perform validation of this command, we are forced to perform necessary checks. To do this, could you send us the following please?


- Proof of address in your name for the address in your profile.
- A copy of the identity of the person knowledgeable about the apparent age profile with your room.

You can send us these supporting, accompanying documents as attachments on preuve.paiement@ovh.net parts. Thank you for your understanding.

kind regards,

Melanie
billing Service

Odesłałem im to co chcieli, zobaczymy jak szybko ruszą dupe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- A copy of the identity of the person knowledgeable about the apparent age profile with your room.

Wat? Ty to przepuściłeś przez jakieś google translate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co ty, dzisiaj odkryłeś? Przecież żabojady nigdy nie znały dobrze angielskiego :D.

 

Nie mam u nich żadnej maszyn więc nie mam rozeznania :) Co do nauki angielskiego to się zgadza że kiepsko. Parę lat temu urządziłem sobie podróż samochodem z Irlandii do Polski i tylko we Francji był problem z dogadaniem się...... dorzucając ich horrendalne ceny za autostrady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast ciekawi, czy Kimsufi nie narusza jakiś praw konsumenta.

 

W przypadku wprowadzania do obrotu towarów zza granicy, importer musi zadbać o to, aby odpowiednie oznaczenia oraz instrukcje zostały przetłumaczone na język polski (cały artykuł 3 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego).

Czy podobnie jest w przypadku świadczenia usług? Inaczej - czy usługodawca, oferując swoją usługę jakiejś społeczności, nie jest zobowiązany do zapewnienia obsługi technicznej (bądź przynajmniej ogólnej, handlowej) w języku danej społeczności?

Kimsufi definitywnie świadczy usługi Polakom. Ich strona internetowa dostępna jest w języku polskim, akceptują również zamówienia złożone z naszego kraju, więc nie ulega wątpliwości, że oferta jest skierowana m. in. do nas. Z drugiej strony prośba o głupią fakturę korygującą wymaga komunikatywnej znajomości języka angielskiego. Rzekomo - mi osobiście nie udało się w ten sposób dogadać, więc pewnie francuski byłby wskazany... Albo turecki/arabski, bo cholera wie, skąd oni tych techników/administratorów biorą, aby móc zapewnić tak konkurencyjne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Up: ale kimsufi jest za granica, nie ma de facto oddzialu w PL, wiec nasze ustawy/przepisy raczej ich nie obowiazuja. Natomiast kancelarie windykacyjne z zagranicy poszly po rozum do glowy i przysylaja pisma po "polskiemu". Jeszcze nie poleconym ale juz jest jakis sukces...polowiczny...bo za kazde pisemko doliczaja do naleznosci +25 ojro.

 

Ale czego tu wymagac od nich, skoro nasi polscy sprzedawcy oferuja sporo towaru na allegro.pl BEZ polskiej instrukcji obslugi; nawet jak jest z UE. Kaza sobie sciagac ze strony producenta we wlasnym zakresie (jak jest). Odpowiednie sluzby nie sa zainteresowane rozwiazaniem problemu wiec kolo sie zamyka (ze czesc przepisow jest martwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH jest normalnie zarejestrowane w Polsce.

 

OVH Sp. z o.o.

 

Kapitał zakładowy: 50000,00 zł

Sąd Rejonowy dla Wrocławia - Fabrycznej we Wrocławiu VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Nr KRS: 0000220286

REGON: 933029040 NIP: 899-25-20-556

ul. Szkocka 5 lok. 1 - 54-402 Wrocław

Prezes Zarządu: Octave KLABA

Na fakturze za kebaba są te same dane.

 

Co do Allegro, to imho wystarczy, jeśli sprzedawca poda linka do instrukcji w języku polskim, ale IANAL.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na FVAT za kebaba (tzn. KS-1 z obecnej oferty) widnieją dane francuskiego oddziału. Sama faktura jest w języku obcym i opiewa na jakąś dziwną stawkę VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×