Skocz do zawartości
prypal

[ZLECE] Konfiguracje serwera ISPConfig z nginx pod video streaming

Polecane posty

10h pracy zatem.

 

Zatem ciekawe masz podejscie do pracy ;) PS makaron też gotujesz 10 godzin?

 

Co do zlecenia konfiguracje serwera pod ISPConfig z nginx + FFMPEG with qt-faststart TYLKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest tylko praca za 50zł to rób sam. Makaron robię ok. 9 minut, chyba że chcę Al dente (nie bijcie, jakoś tak to się pisze :) ), ale serwery konfiguruję albo za porządne pieniądze albo tak długo, aby kwota osiągnęła określony pułap.

 

Musisz zrozumieć, że nie napisałeś w dziale "szukam gimnazjalisty/gimnazjalistki (nie zależy mi na jakości i poprawności)"

Edytowano przez Misiek08 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że nie płacisz tylko za czas, a głównie za wiedzę. Jeżeli piszesz, że jest to robota na 1h to dlaczego sam tego nie zrobisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale serwery konfiguruję albo za porządne pieniądze albo tak długo, aby kwota osiągnęła określony pułap.

 

 

Idąc twoim myśleniem ~ próbujesz wyłudzić jak najwięcej, a gdy to się nie udaje to komplikujesz zlecenie tak aby wyciągnąć więcej kasy, przy okazji marnujesz czas ludziom którzy ci płacą. Zabierasz prace ludziom którzy podchodzą uczciwie do zadania. ~sprytnie :blink:

Edytowano przez prypal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja serwera to dość szerokie pojęcie, czasami może zając dość dużo czasu i nawet kilka godzin, w szczególności, jeśli chcesz to mieć naprawdę dobrze zrobione. Średnia cena za godzinę pracy administratora wynosi 90 złotych netto, więc podana przez Ciebie kwota jest dobra dla kogoś kto weźmie poradnik internetowy i będzie udawał, że zostanie to dobrze skonfigurowane.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w takim wypadku osoba która chce się tego podjąć powinna mu powiedzieć ile to kosztuje bo on się na tym nie zna. Jeżeli taka usługa kosztuje 500zł a on w polu budżet podał by 1000zł to ciekawe kto by wziął za tą usługę rzeczywiści to 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie popiera moich słów oprócz @bhu89?

 

Nie komplikuję zleceń jeżeli ktoś nie jest ograniczony i potrafi zrozumieć, że skoro jest coś czego nie potrafi to trzeba za to zapłacić tyle, ile się wymaga. Robiąc takie zlecenia za 50zł doprowadzimy do tego, że administratorzy i programiści pójdą na kasę do marketów, bo będzie tam więcej pieniędzy za administrację czytnikiem i szufladą.

 

Czas zacząć myśleć. Moje ceny to ceny adekwatne do pracy. Konfiguracja IspC - 100-150zł i ok. 350zł za podstawową konfigurację z prostą autoryzacją streamingu. To i tak niskie ceny, a jeśli myślicie inaczej - zapraszam do kupna licencji Wowzy, tam konfiguracja jest przez GUI. Tylko nadal ktoś to musi zainstalować (ale wcale to trudne nie jest).

 

@krzysiek02 - nie wiem skąd jesteś, ale jak masz w swoim mieście gimnazjum to weź te 50zł, pójdź tam i w ciągu 1h15min (15 minut na dojście gimnazjalisty do domu) będziesz miał gotowy, skonfigurowany serwer - takie jest Twoje rozumowanie, więc się do tego zastosuj.

 

// EDIT:

To w takim wypadku osoba która chce się tego podjąć powinna mu powiedzieć ile to kosztuje bo on się na tym nie zna. Jeżeli taka usługa kosztuje 500zł a on w polu budżet podał by 1000zł to ciekawe kto by wziął za tą usługę rzeczywiści to 500zł.

 

W tym przypadku klient zawsze pisze, czy da się taniej i takie coś mu się mówi. Jak idę do komisu samochodowego to nie mówię, że chcę samochód za 50zł, bo jak powiem, że mam 15tys. to mi zaproponują Fiata 126p za 14500 z pełnym bakiem, mówiąc, że mam się cieszyć, bo jeszcze mi 500zł zostaje w kieszeni.

Edytowano przez Misiek08 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

@krzysiek02 - nie wiem skąd jesteś, ale jak masz w swoim mieście gimnazjum to weź te 50zł, pójdź tam i w ciągu 1h15min (15 minut na dojście gimnazjalisty do domu) będziesz miał gotowy, skonfigurowany serwer - takie jest Twoje rozumowanie, więc się do tego zastosuj.

 

// EDIT:

 

W tym przypadku klient zawsze pisze, czy da się taniej i takie coś mu się mówi. Jak idę do komisu samochodowego to nie mówię, że chcę samochód za 50zł, bo jak powiem, że mam 15tys. to mi zaproponują Fiata 126p za 14500 z pełnym bakiem, mówiąc, że mam się cieszyć, bo jeszcze mi 500zł zostaje w kieszeni.

Nie wiem o co Ci chodzi. Ja nic nie mówiłem, że 50zł wystarczy na skonfigurowanie serwera tylko o to jakie Ty praktyki stosujesz. Jeżeli coś jest na 2h roboty a Ty to robisz 6 h tylko po to żeby jak najwięcej kasy wyciągnąć. Nikt Ci na h nie każe tego robić możesz przecież napisać że weźmiesz 300zł bez względu na to ile Ci to czasu zajmie. Dla mnie to Twoje porównanie jest beznadzieje bo każdy mniej więcej wie ile samochód jest warty a jak nie to sobie to sprawdzi na internecie. Z konfiguracją serwera już tak nie jest. Jeżeli on Ci powie jaki ma budżet to nie będzie wiedział czy Tyle to na prawdę kosztuję a Ty pewnie będziesz starał się wyciągnąć jak najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podawanie budżetu z góry też mi się nie podoba, ale na publicznym forum to jest metoda na odfiltrowanie ofert, które nie są poważne. Natomiast liczenie za godziny (albo raczej dni i tygodnie) to standardowa i zrozumiała praktyka, bo bardzo trudno jest określić, czego dokładnie klient potrzebuje z góry i oszacować, ile to zajmie czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi. Ja nic nie mówiłem, że 50zł wystarczy na skonfigurowanie serwera tylko o to jakie Ty praktyki stosujesz. Jeżeli coś jest na 2h roboty a Ty to robisz 6 h tylko po to żeby jak najwięcej kasy wyciągnąć. Nikt Ci na h nie każe tego robić możesz przecież napisać że weźmiesz 300zł bez względu na to ile Ci to czasu zajmie. Dla mnie to Twoje porównanie jest beznadzieje bo każdy mniej więcej wie ile samochód jest warty a jak nie to sobie to sprawdzi na internecie. Z konfiguracją serwera już tak nie jest. Jeżeli on Ci powie jaki ma budżet to nie będzie wiedział czy Tyle to na prawdę kosztuję a Ty pewnie będziesz starał się wyciągnąć jak najwięcej.

 

Akurat stosuje zawsze metodę pytań, czyli po prostu je zadaję. Pytam klienta, czy chce po partyzancku taniej, czy porządnie - drożej. W tym przypadku nawet nie ja, a inny użytkownik zauważył, że budżet ma wartość zbyt niską, więc dyskusja w stylu "nie wiem ile to kosztuje, ale 50zł to dobra cena" jest nie na miejscu. Gdyby autor zapytał dlaczego 500, a nie wmawiał, że to przecież proste i tanie to może i bym się powstrzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie interesują mnie wasze przepychanki, ani tym bardziej drobne cwaniaczki..

Chcecie podyskutować o zmowach cenowych i podburzaniu rynku załóżcie odrębny temat.

 

 

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA

Edytowano przez prypal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie...

Ktoś coś zlecił wymagającego dużej wiedzy i umiejętności, za co się zwykle płaci, z budżetem jak za paczkę kawy. I ok - wolno mu. Tak jak Wam odmówić i zostawić takiego kogoś na pastwę "znalazłem-howto-na-necię-jestem-adminem"-mena. Wiem, że jest to denerwujące, ale... to walka z wiatrakami. Po prostu sami nie dajcie się w ciągnąć w wojnę cenową, kto zrobi za mniejszą kasę i uwierzcie - będzie dobrze.

Kiedyś zaoferowałem za zlecenie programistyczne około 1k -dostałem info zwrotne, że znaleźli kogoś, kto zrobi im to za 100 zł. Miesiąc później miałęm maila czy jestem dalej zainteresowany, bo poprzedni oferent nie podołał. Nie byłem - z dziką satysfakcją :P

 

Do zlecającego - kiedyś wpadł do mnie znajomy, z potrzebą skonfigurowania czegoś tam - ja mu podałem cenę, do tego obniżoną, z uwagi na to, że to znajomy. On się oczywiście oburzył, czemu tak drogo, przecież dla mnie to 5 minut. Odpowiedziałem mu, że owszem 5 minut - jednak, by było to 5 minut, uczyłem się 5 lat, jak to robić. Zaproponowałem, że ewentualnie mogę mu to wycenić godzinowo - tanio, 25 zł za godzinę * 5 * 30% * 365 dni * 24h.

 

Do tego denerwujące jest w Twoim podejściu stwierdzenie: "nie znam się, ale to nie powinno zająć więcej niż 1h i kosztować 50 pln" - rozumiem, że jak idziesz kupić auto, to też stwierdzasz: nie znam się, ale powinien kosztować 1zł" i rzucasz monetę na stół i żądasz sprzedania ? Nie dziw się zatem, że komuś puszczają nerwy. Ja jeżeli nie znam się na medycynie, to nie mówię lekarzowi, co, jak i za ile ma zrobić. Szanuję to, że kuł 6 lat (nieraz więcej) na studiach, potem robił 2 lata staż, specjalizację itp itd... żeby w 5 minut powiedzieć mi autorytatywnie, że mam grypę, a nie zapalenie płuc (i na odwrót). On za to szanuje to, że po rzucie okiem w 5 minut mogę mu autorytatywnie powiedzieć, że jego komputer i drukarka są sprawne, ale ma uwalony do niej kabel (nie tylko administracją człowiek zyje:)))

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda (tez) jest taka, ze jak autor watku w polu budzet napisalby 2000pln, to wiekszosc ofert oscylowalaby w przedziale 1500-2000pln.

 

Niektorzy maja to do siebie, ze jak widza osobe ktora sie nie zna to uwazaja, ze mozna ja orżnąć. A tu niespodzianka... klienci sa bardziej swiadomi i z ostroznoscia wydaja pieniadze.

 

Obserwujac to forum widze, ze prosta konfiguracja serwera ("mniej więcej") powinna kosztowac minimum 1000pln tak, aby zaspokoic cenowe ambicje co niektorych.

 

A tymczasem jest *zonk*..., ze ktos moze to zrobic za polowe ceny...i od razu padaja stwierdzenia o zarzynaniu rynku. Jak to dobrze, ze mamy konkurencje... :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhu89

Jestem ciekaw czy jak będziecie stawiać dom to czy też będziecie wybierać najdroższe oferty.

 

Nie, wezmę Pana Mietka spod sklepu, który wymuruje za skrzynkę piwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda (tez) jest taka, ze jak autor watku w polu budzet napisalby 2000pln, to wiekszosc ofert oscylowalaby w przedziale 1500-2000pln.

 

Niektorzy maja to do siebie, ze jak widza osobe ktora sie nie zna to uwazaja, ze mozna ja orżnąć. A tu niespodzianka... klienci sa bardziej swiadomi i z ostroznoscia wydaja pieniadze.

 

Obserwujac to forum widze, ze prosta konfiguracja serwera ("mniej więcej") powinna kosztowac minimum 1000pln tak, aby zaspokoic cenowe ambicje co niektorych.

 

A tymczasem jest *zonk*..., ze ktos moze to zrobic za polowe ceny...i od razu padaja stwierdzenia o zarzynaniu rynku. Jak to dobrze, ze mamy konkurencje... :)

 

 

 

Popieram, w końcu ktoś obiektywnie patrzący na sytuację.

Właśnie dzięki temu ludzkość się rozwija, a nie stoi w miejscu ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Weźmiesz usługę konfiguracji serwera za 50 PLN per cała robota, za trzy dni przyjdziesz i zapłacisz te x10 + opłata karna żeby było zrobione dobrze. Konkurencja konkurencją, dziadowskie oferty może psują rynek ale i tak na końcu pieniądze trafiają do znających się na rzeczy którzy nie biorą 50 PLN za robociznę. Chyba że za godzinę przy czym ilość godzin nie mniejsza niż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy myslący człek wie, że za 50 czy 100zł nie da rady sensownie skonfigurować serwera. Tu się zgadzam w 100%.

 

@Pokuć: podam Ci konkretny przykład: 2 lata temu dodałem oferte na zlecenia.przez.net. Aukcja dotyczyła ładnej strony "o mnie" do serwisu aukcyjnego - zadnych super bajerów [czyli praktycznie 1 strona]. Udałem głupiego i w polu budżet wpisałem 2000pln wiedząc jaka jest średnia cena za wykonanie grafiki z pocięciem. Byłem po prostu ciekawy rekacji zleceniobiorców.

 

Wynik jakoś w ogóle mnie nie zdziwił; wiekszość ofert oscylowala w przedziale 1500-2000zł. Tylko dwie osoby zaproponowały oferty po 500zł (jako, że się obracam wsród firm wiedziałem jaka może być stawka).

 

Oczywiście portfolio zleceniobiorców nie powalało na kolana.

 

Jakie wyciągnąłem z tego wnioski? Chwila nieuwagi i zwykły człowiek może zostać.... wydymany [bez mydła].

Takie są realia.

 

Zapewne niektórym oferentom udało się .. naciągnąć klientów na takie właśnie stawki i myśleli, że będą wciąż kasować takie pieniądze.

 

 

 

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

popieram, wiedze informatczną się ceni, czasem to co można zrobic w 30 minut bo kiedys siedziało się nad tym 10h kombinując jak to zrobić to w przyszłosci się zwraca.

 

mam sam przypadki gdzie czlowiek ktory jest mechanikiem np, podpatrzył kiedys jak informatyk mu robił "glupiego" formata i wzioł za to 50zł a on teraz robi to po 20zl bo to wkoncu 1h pracy.. spijając sobie kawke, przez co informatycy tracą klientów. na takie rzeczy powinny być licencje jak np prowadzenie taksówki, bądz bycie prawnikiem

 

wiadomo na studiach informatycznych są rozwiązywane rózne trudne problemy... ale kazdy zawód ma swoja wisienke na torcie i jak ktos nie kompetetny tą wisienke zjada to bardzo wkurza.

 

także jestem zdania aby karac tych co zanizaja cenniki informatyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Jest też drugi problem, sporo tych "administratorów" nigdy nie widziało uczelni, działają na howto znalezionym w wyszukiwarce i niestety niekiedy kończy się to tragicznie.

Widziałem już różne kwoty za prace wdrożeniowe/serwisowe przy serwerach, niektóre były niskie, a niektóre bardzo wysokie jednak nigdy nie przekładało się to jakoś szczególnie na jakość.

Naprawdę były już spotykane niezłe "kwiatki" zrobione za naprawdę sporą kasę ...

 

Stawka za normalną rozpoczętą roboczogodzinę w godzinach pracy to 75 zł /100 zł netto.

Zdarzają się oczywiście odstępstwa jak wdrażane są naprawdę niestandardowe rzeczy.

 

ps. a co do niektórych mniej howto, a więcej dokumentacji, logicznego i twórczego myślenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×