Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Maq

[dedykowane] Serwer z SSD i pleskiem

Polecane posty

Szukam jakiegoś serwera dedykowanego spełniającego podane minimalne warunki:

 

- 2 x dysk SSD 120GB (Raid 1)

- lokalizacja: Europa

- przyzwoite łącze (ping do PL w tym TP był <100ms)

- transfer 2 TB/mies

- licencja Plesk 12 min. 30 domen

- min. 4 GB ramu

- w miarę przyzwoity procek (Żeby było mu bliżej do C2750, a nie Atoma N)

 

 

VPSy odpadają z powodu limitów połączeń, operacji dyskowych itp.

 

 

Jak dotąd znalazłem jeden serwer z OVH (SYS) spełniający warunki:

E3-SSD-1

http://www.soyoustart.com/pl/oferta/e3-ssd-1.xmlhttp://www.soyoustart.com/pl/dystrybucje/plesk.xml

Cena netto z panelem to jakieś 147,99zł/mies

 

Ktoś zna jakąś alternatywę w zbliżonej cenie? Do tego faktura vat lub wspólnotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie mogę zrezygnować z SSD na rzecz dwóch zwykłych HDD.

Znalazłem wiele ciekawych ofert, niestety, większość z nich posiada jedną zasadniczą wadę, jeden dysk, co przy bazie danych która jest bardzo często aktualizowana jest samobójstwem :)

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamiast Plesk w grę wchodziłby także DirectAdmin, to polecamy się z naszą ofertą:

https://www.netdc.pl/serwery-dedykowane/oferta-z-directadmin

 

Standardowe dyski możemy bezpłatnie zastąpić wskazywanymi SSD 120GB, po uprzednim kontakcie.

 

Zapraszamy!

https://www.netdc.pl/

Edytowano przez NetDC.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Plesk jest akurat wymogiem koniecznym, ponieważ zachodzi tutaj potrzeba migracji całości danych z innego serwera, która to nie ogranicza się jedynie do podpięcia domeny i skopiowania danych, bo konfiguracja jest trochę specyficzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Plesk jest akurat wymogiem koniecznym, ponieważ zachodzi tutaj potrzeba migracji całości danych z innego serwera, która to nie ogranicza się jedynie do podpięcia domeny i skopiowania danych, bo konfiguracja jest trochę specyficzna.

 

Jestem zwolennikiem panelu Plesk ale mimo wszystko nie uważam żeby był jakiś problem z przenoszeniem danych. Wielokrotnie przenosiliśmy coś "z i do" i nie robi to problemu. Panel sam w sobie to nakładka dla systemu operacyjnego wspomagająca wykonywać odpowiednie funkcje. Panel Plesk na 10 domen kosztuje $10 miesięcznie. Sam serwer oparty o dyski SSD w tej cenie którą podałeś będzie ciężko znaleźć. Na pewno są nieporównywalne do zwykłych. Sami praktycznie przenieśliśmy usługi na serwery oparte o SSD poza kilkoma starymi maszynami które jeszcze gdzieś tam działają. Ale i ich los jest policzony. Skoro chcesz zaoszczędzić po prostu kup dwa tz kebaby. Mimo że jest tam jeden dysk to ten drugi serwer ustawisz sobie pod backup. W tym przypadku masz naprawdę tanio pomijając opłatę instalacyjną którą rozłożysz w trakcie użytkowania. Zastanawia mnie jeszcze jedno szukasz cos w okolicach C2750 a link wskazuje do serwera którego wydajność jest 3000 razy większa. Ta twoja witryna potrzebuje mercedesa czy malucha? Tym i tym osiągniesz wysoki transfer tyle że wydajność jest zupełnie inna. Nie wiem na czym masz obecnie postawiony swój projekt ale wydaje mi się że istotna jest cena a nie sprawne działanie usługi. Obiektywnie patrząc jedynie możesz szukać w OVH lub oneprovider.com. Jak chcesz mieć lepszy procesor i markowy serwer to online.net. Wybierając serwer zawsze sobie przelicz czas jaki stracisz na migracje i dodaj to do ceny serwera bo za każdym razem to ty płacisz za niego. Lepiej wybrać coś porządnego jak 10 razy zmieniać. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×