Skocz do zawartości
outmc

wzór listu do osoby wysyłającej spam

Polecane posty

Witam !

 

Szukałem w google i niestety...

Potrzebuję wzór listu , jaki mogę wysłać do osoby ( może nawet kilku ) która wysyła mi niechciane wiadomości.

 

Oczywiście odpisywałem by mój adres email został skasowany ale nic to nie dało.

 

Czy ktoś posiada gotowy wzór takie pisma ? Najlepiej by znalazły się w nim odpowiednie paragrafy itd :)

 

Dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz zgłoszenie do UKE.

 

Jeśli potrzebujesz odpowiednie paragrafy to polecam zapoznać się z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

 

Ewentualnie zatrudnij prawnika który specjalizuje się w w/w temacie. Ja tak zrobiłem jak pozywałem ubezpieczyciela.

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście odpisywałem by mój adres email został skasowany ale nic to nie dało.

 

Jesteś pewien, że nie odpisywałeś na jakieś noreply? Czy w wiadomości nie zawarto linka do wypisania się z newslettera?

 

Przy okazji, jeżeli to spam taki, jak myślę, czyli increase your penis size +22 cm in 7 days, to ani listy do autora, ani UKE nic tu nie pomogą. To działa w przypadku polskich, możliwych do zidentyfikowania firm. W w. w. opcje są w sumie trzy:

a) mail do providera usług hostingowych danego spamera,

b) nauczenie skrzynki mailowej/klienta klasyfikacji takich wiadomości, aby bezpośrednio trafiały do skrzynki na spam,

c) skorzystanie z usług zewnętrznej firmy, która wykorzystuje różne techniki do walki ze zjawiskiem spamu; najbardziej znane to SpamCop.net i KnujOn.

 

Pamiętaj, że w przypadku niechcianych wiadomości otrzymywanych na adres firmowy, umieszczony gdzieś wcześniej w Sieci, niewiele można zrobić, gdyż prawo zawęża zakaz przesyłania niezamówionych informacji handlowych do osób fizycznych (art. 10 ust. 1 ustawy Prawo Telekomunikacyjne z 21 stycznia 2013 roku).

Nie zmienia to jednak faktu, że autor winien usunąć Cię z bazy w momencie, gdy tego zażądałeś - może więc jest więcej niż jeden autor? :)

 

Powodzenia (szczerze!) przy walce z wiatrakami. Niezamówione oferty handlowe, przesyłane drogą elektroniczną, terroryzują adresatów od czasów wynalezienia telegrafu.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie , to nie wysłane na noreply :)

ani tez oferty typu : increase your penis size +22 cm in 7 days

 

po prostu szukam wzoru listu jaki moge wysłać na adres domowy spamera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×