Skocz do zawartości
krzysiek02

E-mail z policji

Polecane posty

Witam. Dostałem wiadomość na pocztę, że mam im wysłać swoje dane w celu wysłania mi pisma o zwolnieniu mnie z tajemnicy telekomunikacyjnej.

 

Wiecie może o co może chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się telefonicznie w celu potwierdzenia wiarygodności wiadomości.

 

Wysłałem już im dane. E-mail miał w nazwie gov wiec to raczej na pewno policja. Tutaj jest jego końcówka. (policja.gov.pl) Więc raczej nie ma sensu już do nich dzwonić. Jestem ciekaw o co może chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Wysłałem już im dane. E-mail miał w nazwie gov wiec to raczej na pewno policja. Tutaj jest jego końcówka. (policja.gov.pl) Więc raczej nie ma sensu już do nich dzwonić. Jestem ciekaw o co może chodzić.

 

Brawo, to nie policja do Ciebie pisała tylko oszust i to jemu przesłałeś swoje dane. Takie rzeczy sprawdza się na najbliższym posterunku policji tym bardziej że nie wiesz o co chodzi ale dane wysyłasz.

 

Od jakiegoś czasu trąbi się o nie otwieraniu poczty a tym bardziej przesyłaniu jakichkolwiek danych personalnych, bo obecnie trwa zmasowana akcja oszustów którzy to podszywają się pod różne instytucje lub firmy.

 

Myślisz że policja zna Twój adres email?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Brawo, to nie policja do Ciebie pisała tylko oszust i to jemu przesłałeś swoje dane. Takie rzeczy sprawdza się na najbliższym posterunku policji tym bardziej że nie wiesz o co chodzi ale dane wysyłasz.

 

Od jakiegoś czasu trąbi się o nie otwieraniu poczty a tym bardziej przesyłaniu jakichkolwiek danych personalnych, bo obecnie trwa zmasowana akcja oszustów którzy to podszywają się pod różne instytucje lub firmy.

 

Myślisz że policja zna Twój adres email?

 

Ale oni do mnie napisali przez formularz na stronie. Mam zadzwonić pod ten numer z e-maila? Podałem tylko imię nazwisko i adres. A po za tym ten numer widniej w google pod jakąś stronę gdzie poszukują jakiejś osoby.

Edytowano przez krzysiek02 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale oni do mnie napisali przez formularz na stronie. Mam zadzwonić pod ten numer z e-maila? Podałem tylko imię nazwisko i adres. A po za tym ten numer widniej w google pod jakąś stronę gdzie poszukują jakiejś osoby.

 

I co z tego, że numer istnieje? Chryste. Policja kontaktuje się poprzez formularz kontaktowy na stronie?

 

Wyślę Ci maila "z US" z info o zaległym podatku z kontem w Rosji - prześlesz kasę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie pozostaje nic innego jak pogratulować naiwności i głupoty z podkreśleniem tego drugiego. Ktoś - nie wiesz kto - wysyła ci maila z prośbą o przekazanie danych i podpisuje się jako policja a ty grzecznie i potulnie wysyłasz swoje dane BEZ uprzedniego sprawdzenia. Po prostu ktoś ci kazał a ty to zrobiłeś :) Jak dostaniesz maila z prośbą o przesłanie datków finansowych z podpisem Papież Franciszek to wyślesz kasę bez sprawdzenia chociażby numeru konta na stronie Watykanu czy tam kurii rzymskiej ?

 

Takie maile albo się kasuje albo zgłasza się fakt ich otrzymania na policji. A nie jak ostatni idiota podaje dane czy cokolwiek innego o co rzekoma niby policja prosi.

 

Podałeś swoje dane, imię, nazwisko i adres. Teraz nie pozostaje ci nic innego jak czekać na spore kłopoty jakich możesz sobie tym narobić. Kredyty, jakieś chwilówki, kupno majbacha czy w formie żartu zamówienie pizzy pod twój adres.

 

 

Ale oni do mnie napisali przez formularz na stronie.

Myślisz że policja żeby wysłać komuś maila to musi wchodzić na swoją stronę i wypełniać jakiś formularz ??? Ludzie, litości.

 

W zasadzie wiesz co ? Wyślij mi do centrali ABW treść tego maila plus dane które podałeś. Przekażę to do odpowiedniego wydziału i spróbujemy namierzyć oszusta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób mieli by się ze mną skontaktować skoro na stronie nie jest podany mój adres e-mail ani numer telefonu?

Przez Twojego dostawcę, który jest znany i ma Twoje dane. Mail był z policja.gov.pl? A na jaki adres wysłałeś odpowiedź?

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

 

Wysłałem już im dane. E-mail miał w nazwie gov wiec to raczej na pewno policja. Tutaj jest jego końcówka. (policja.gov.pl) Więc raczej nie ma sensu już do nich dzwonić. Jestem ciekaw o co może chodzić.

 

114938341.jpg

 

A potem się dziwią, że np. przekręt nigeryjski cały czas działa i ma się dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób mieli by się ze mną skontaktować skoro na stronie nie jest podany mój adres e-mail ani numer telefonu?

 

Magiczne słowo: ISP / dostawca serwera.

 

Uwierz, dałeś ciała po całej linii. Obym się mylił, ale możesz zapłacić podatek od głupoty, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak róbcie sobie

 

Przez Twojego dostawcę, który jest znany i ma Twoje dane. Mail był z policja.gov.pl? A na jaki adres wysłałeś odpowiedź?

@bielsko.ka.policja.gov.pl

Z takiego adres dostałem i na taki wysłałem nie wiem czy mogę podać cały adres e-mail. Ja tu przyszedłem po pomoc a nie żebyście robili sobie ze mnie jaja. :(


Tutaj jest ten e-mail. Pozakrywałem niektóre rzeczy bo nie wiem czy mogą być pokazane.

49890748617112179599_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@nrm, co jak co ale Tobie nie wypada wklejać takich komentarzy graficznych, nawet jeżeli w żaden inny sposób tego skomentować się nie da :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno odpisałeś na ten sam adres, z którego przyszedł mail? Nie było tam gdzieś reply-to: schowanego?

 

Kliknąłem na tą strzałkę w lewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

O to Ci chodzi?

"Formularz kontaktowy (e-fotek.pl - Twój hosting zdjęć) #4246"

 

 

 

  1. Zaloguj się do Gmaila.
  2. Otwórz wiadomość, której nagłówki chcesz wyświetlić.
  3. Kliknij strzałkę w dół obok opcji Odpowiedz u góry okienka wiadomości.
  4. Wybierz Pokaż oryginał.

Pełne nagłówki zostaną wyświetlone w nowym oknie.

btw. nagłówek wygląda tak :

 

 

Delivered-To: PanSmith@gmail.com

Received: by 10.36.81.3 with SMTP id e3cs239nzb; Tue, 29 Mar 2005 15:11:47 -0800 (PST)

Return-Path:

Received: from mail.emailprovider.com (mail.emailprovider.com [111.111.11.111]) by mx.gmail.com with SMTP id h19si826631rnb.2005.03.29.15.11.46; Tue, 29 Mar 2005 15:11:47 -0800 (PST)

Message-ID: <20050329231145.62086.mail@mail.emailprovider.com>

Received: from [11.11.111.111] by mail.emailprovider.com via HTTP; Tue, 29 Mar 2005 15:11:45 PST

Date: Tue, 29 Mar 2005 15:11:45 -0800 (PST)

From: Pan Jones

Subject: Dzień dobry

To: Pan Smith

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×